2017 Şubat Anneleri

kizlar bebeklere gunes kremi aldiniz mi? bn doktora sormadm daha markasını siz ne kullaniosunuz gecen piknoge gittik ordan da gezdik biraz baya dışardaydk eve bi geldik bnm saclar toplu oldugu icin ense yanmis esim amale yanigi olmuş allahtan oglana bisi olmamis sonra kızdım kendime nasil aklima gelmedi diye

Iyi masallah ozaman. Ama benimkide olk kafa geri atmalarla basladi dikkat et kuzum..2 gundur parcaladim kendimi bakamadim bi cocuga diye :KK43:
Şimdilik ilerlemedi inş ilerlemeden de biter gider bende korkuyorum şuan hiç almiyomu seninki canım

Havalar gibi bizim bebeler de mi bulutlu acaba bizde de başladı sıkıntılı emme...
Benim kız açlıktan asla ağlamıyor gece emzirip oğlanın yanına gittim orada uyuyakalmışım sabah 10 buçukta bir gözümü açtım yalap şalap parmak eniyordu ondan bu yana memeye küstü mü bilemedim iki çekip bırakıyor
Ergenlik döneminde bizim ponçikler :KK70: ins geçici olur bu meme sıkıntıları canım
R renklerguzeldir ben yanda yatırsam sırt üstü oluyor artık. Hava bugün çok soğuk kolsuz atlet üzerine uzun kol çıtçıtlı ve penye giydirdim altıda külotlu çorap üzerine patikli alt. Terleme yok bizde abarttim mi dedim ama bende üşüyorum
Bende kendim üşüdümü hissedersem ona da bi yelek bişey takıyorum
Su an burayi BDV ye ceviresim geldi. O kadar doluyum :KK42::ruh::KK62:
Noldu ki o_O

kızlar çoook sayfa birikmiş okuyamadım herkes iyi mi?
biz zeynep hanımla ilk tatilimizi yaptık, sonra da istanbula gittik annemlerin yanına, bu hafta geldik evimize düzenimize çok şükür. rota aşımızı olduk. bugün de uyku eğitimine başladım. bakalım nasıl gidecek:KK45:

Arkadaslar utanarak yazıyor soruyorum bunu.. benim dogum sonrası gaz sikintim başladı cok gaz çıkarıyorum artik esimden filan utanir oldum bitmiyor mubarek gaz.. e tabii haliyle ebekte gazlı. Yedigim gaz yapıcı birsey yok aslında bu berden geliyor bilmiyorum... bu sıkıntıyı yasayan var mi başka

biz zeynep hanımla ilk tatilimizi yaptık, sonra da istanbula gittik annemlerin yanına, bu hafta geldik evimize düzenimize çok şükür. rota aşımızı olduk. bugün de uyku eğitimine başladım. bakalım nasıl gidecek:KK45:
Bende oazartesi asi sonrasi uyku düzeni oturtmaya baslamak istiyorum nasil yapacaksın var mi bir taktiğin?

ya bu kadinlar allaha emanet büyütmus demek ki cocuklari bnm etrafmdami insanlar da bazen cocugu doğru duzgun tutamiolar bn de kendimi tutamiom o zaman kolu kivrildi bacagi kivrildi ay oyle duser diyiveriom hemen kusen kussun..tabi birlikte yasaynca daha zordur senin durumun cnm surekli bir aradasiniz ama mumkun olduğunca verme eline rahatsızlıgini da açıkça dile getr seni bastrmasina izin verme..

Bendeki kv 10 kisiyi bile bastirir. Canim sabahlari kapiyi calip giriyo odama uyandi mi oglan sevelim diye. Canim maalesef ki onun gbi azarlayan tonda konusamiyirum. Guzellikle soyluyorum ama simdilik sanirim. Sabrim tasiyo cunku

Arkadaslar utanarak yazıyor soruyorum bunu.. benim dogum sonrası gaz sikintim başladı cok gaz çıkarıyorum artik esimden filan utanir oldum bitmiyor mubarek gaz.. e tabii haliyle ebekte gazlı. Yedigim gaz yapıcı birsey yok aslında bu berden geliyor bilmiyorum... bu sıkıntıyı yasayan var mi başka
Ben de oyleyim cnm.faz yapacak bisey yememe ragmen.ayaklarimi mi usuttum diye aklima geldi hic corap giymem.esimden hic cekinmiyorum binbir zorluk cekiyoruz hamilelik ayri dogum ,sonrasi olacak tabi bunlar

Ayakların mı üşüyor acaba Can'ım ama doğumdan sonra vücut hemen kendine gelmiyor ki bağırsakların düzelmesi uzun sürüyor normaldir sıkma canını. Benim eşim doğumda yanımdaydı her şeye şahit oldu pansumanları o yaptı utanacağım herşeyde yanımdaydı :KK43: kızar da utanıyorum diyince

Ve meme reddi :KK43: doktorumuzun teshisi.. insallah cabuk atlatiriz

Ben de yaşadım canım çok zor. Allah kolaylık ve sabır versin. Geçiyor merak etme. Sen pes etme sadece

Evet benimkide oyle.. milletde sen bunu sessizlige alistirmissin kim gürultude uyumak ister ki..bebeklere zor kullanmaktan baska bisey degil bence..uyku dedigin sessiz huzurlu ortamda olur ne o oyle bas bas tv acmalar muzik acmalar bebek uyurken.....
Cok dolmusum bu konuda

Delireceğim yaaaaa :kızgın: bana da diyorlar alışsınmışş ya çocuk uyumuyor rahatsız oluyor işte.

Ben de :işsiz:

ya bu kadinlar allaha emanet büyütmus demek ki cocuklari bnm etrafmdami insanlar da bazen cocugu doğru duzgun tutamiolar bn de kendimi tutamiom o zaman kolu kivrildi bacagi kivrildi ay oyle duser diyiveriom hemen kusen kussun..tabi birlikte yasaynca daha zordur senin durumun cnm surekli bir aradasiniz ama mumkun olduğunca verme eline rahatsızlıgini da açıkça dile getr seni bastrmasina izin verme..

Hiç deme deli oluyorum kv desen hiç tutamıyor çocuğu yamuk yumuk. Vermesen de bak bak torunumu vermiyor oluyor. Biz bugün kına gecesine gittik aldı çocuğu milletin kucağına veriyor 50 kişi öptü yanağını sıktı elini somura somura öptü ve oturtmaya çalıştı. İnan milleti uyarmaktan çocuğun peşinde koşmaktan yoruldum. Güya çocuk seviyor gerizekalılar resmen eziyet ve taciz ediyorlar bebeği. Dili yok diye istedikleri gibi elleme hakları var sanıyorlar!!!!

Nasıl bir yöntem kullanacaksın canım?

Bennnn :KK43: :KK43:

benimkinin hala kulaklarinda tuyler var. endiselendim hep kalacakmi diye.
inslalah dokulur bizim kulak ve alinda var hala

iyiler şükür bende iki taneyle deliriyorum :deli:

hoşbulduk şekerim nasılsın bakalım :halay:

iyi olmaya çalışıyorlar bakalım büyür mü ki bunlar?:KK48:
kv kp koca yuzunden cildirmaya ramak kaldi kizim da kolik napcagimi sastim canim bu arada ikizlerle birlikte ilk evlilik yildonumunuz de gecti bizimde bugun bakalim nasil olucak cadi kizla ofis acmistin kaldi mi devam edebildin ki
Ayniymisiz bizde bu ara sıkıntılı emme var ama tamamen red etmedi geçici bir dönem sanırım
sanirim atak haftasi diycem de bizde biraz uzun surdu insallah sizin kisa surede gecer

Bol bol emzirmeye calis canim..benimki 5 dakka emiyo sonra kendini geriye atiyordu bende doydu zannedip israr etmiyordun bazende memeyi gordugunde agliyor ve kilo alimi cok dusmus..
Sizin nasil kilo alimlariniz
gorunce agliyor agzina emzik zannedip alsa sut gelince ciglik atiyordu
bizimde oyle beni itiyordu biberonlada almiyordu ustelik o kadar zorlaya zorlaya ancak 500 gr almistir bu pazart3si belli olacak

ilk emdiginde yan yatiriyorum. diger zamanlarda her turlu yatiriyorumm. zaten artik istedigi tarafa basini cevirebiliyor. bizimki ustundeki kiyafetini hep dis kasimak icin kullanip islatiyor. tirnaklarini kesiyorum ama yine de bazen bir yerlerini ciziyor.
salyalardan islak yumruklar ve kiyafetler cizilmis burun cevresi :)
ah bu kv lerden kurtulamadik gitti

zeyneple tatil nasil gecti canim

malesef bendede var

Bendeki kv 10 kisiyi bile bastirir. Canim sabahlari kapiyi calip giriyo odama uyandi mi oglan sevelim diye. Canim maalesef ki onun gbi azarlayan tonda konusamiyirum. Guzellikle soyluyorum ama simdilik sanirim. Sabrim tasiyo cunku
patavatsizlar benimkide hemen girer odaya musait miyim sormak aklina gelmez cocuk uyur sevmeye geldik 5 dakika alalim gorsun dedesi de vs diye baslar o kadsr terslememe ragmen

Ben de yaşadım canım çok zor. Allah kolaylık ve sabır versin. Geçiyor merak etme. Sen pes etme sadece

Delireceğim yaaaaa :kızgın: bana da diyorlar alışsınmışş ya çocuk uyumuyor rahatsız oluyor işte.

Hiç deme deli oluyorum kv desen hiç tutamıyor çocuğu yamuk yumuk. Vermesen de bak bak torunumu vermiyor oluyor. Biz bugün kına gecesine gittik aldı çocuğu milletin kucağına veriyor 50 kişi öptü yanağını sıktı elini somura somura öptü ve oturtmaya çalıştı. İnan milleti uyarmaktan çocuğun peşinde koşmaktan yoruldum. Güya çocuk seviyor gerizekalılar resmen eziyet ve taciz ediyorlar bebeği. Dili yok diye istedikleri gibi elleme hakları var sanıyorlar!!!!

bugun gorumce isteme ve soz nisan tarzi garip birsey oldu benim kizim opulunce ciglik atiyor esimin patavatsiz ailesinden openler oldu yine cildiracaktim eve geldim kizin ustunu degistirdim yuzunu ellerini dudaklarina kadar iyice sildim oyle yatirdim

Ben de oyleyim cnm.faz yapacak bisey yememe ragmen.ayaklarimi mi usuttum diye aklima geldi hic corap giymem.esimden hic cekinmiyorum binbir zorluk cekiyoruz hamilelik ayri dogum ,sonrasi olacak tabi bunlar

Ayakların mı üşüyor acaba Can'ım ama doğumdan sonra vücut hemen kendine gelmiyor ki bağırsakların düzelmesi uzun sürüyor normaldir sıkma canını. Benim eşim doğumda yanımdaydı her şeye şahit oldu pansumanları o yaptı utanacağım herşeyde yanımdaydı :KK43: kızar da utanıyorum diyince

patik ve terliksiz gezmiyorum asla yine de değişmiyor durum maalesef :110:

Loveali Loveali canım sen solomombaby mi kullanıyordun? Memnun musun? Kolay mı kullanımı oğluş içinde rahat mı?

Sling mi kanguru mu karar veremedim de :KK43:
Evet canım solomombaby aldım şimdilik dışarı çıkmadım daha ama. Evde takıyorum ara ara yanı rahat gibi duruyo dolaşırken sesi çikmiyo rahat demekki :) siling için büyüdüler sanki canım ya

X