2017 Şubat Anneleri

kızlar aranızda Rota aşısı yaptırmamayı düşünen var mı? Ablam hemşire aile hekimliğinde. Ona sordum yeğenime yaptırmış, işyerindeki arkadaşı da yaptırmış ama ikisi de hastalığı geçirmiş. %100 koruyucu olmadığını söyledi. yaptırmasan da olur dedi. bebeği çok hijyenik yetiştirmememi söyledi ki ben de aynı düşünüyorum. mete58 mete58 sen ne düşünüyorsun Rota aşısı konusunda?
Ben oğlumda yaptırmıştım ilk dozdan sonra hastalandı ve çok kötüydü eşimde hatta parayla çocuğu hasta ettik dedi rota aşısı biraz değişik bir aşı hiç hastalığı geçirmeyebilir yada yaptırsan bile hasta olabiliyor tek farkı aşı yaptırdığında daha hafif geçiriyor

Benimde adetim 3 gün azıcık ağrılı geçti bitti. Adet miydi acaba? Bakalım bu ay düzenli olacakmı
Doğumdan sonra adet diyebilmek için normal adet düzenindeki gibi görmek lazım kırmızı kanama bir kaç gün sürmeli böyle kanama azar azar geĺiyorsa bir dr gitmek gerek ben geçenlerde gittim hormon seviyesinden dolayı dedi ama takip edeceğiz eğer.devam ederse ilaç başlanacak Loveali Loveali ara ara kanama oluyorsa bir git görün

kızlar aranızda Rota aşısı yaptırmamayı düşünen var mı? Ablam hemşire aile hekimliğinde. Ona sordum yeğenime yaptırmış, işyerindeki arkadaşı da yaptırmış ama ikisi de hastalığı geçirmiş. %100 koruyucu olmadığını söyledi. yaptırmasan da olur dedi. bebeği çok hijyenik yetiştirmememi söyledi ki ben de aynı düşünüyorum. mete58 mete58 sen ne düşünüyorsun Rota aşısı konusunda?

Evet yaptıracağım bir kaç gün sonra.
Rota çok şiddetli bir ishal çeşidi.
Bu aşı sayesinde virüsü kapsalar bile hafif atlatıyorlar..

Doğumdan sonra adet diyebilmek için normal adet düzenindeki gibi görmek lazım kırmızı kanama bir kaç gün sürmeli böyle kanama azar azar geĺiyorsa bir dr gitmek gerek ben geçenlerde gittim hormon seviyesinden dolayı dedi ama takip edeceğiz eğer.devam ederse ilaç başlanacak Loveali Loveali ara ara kanama oluyorsa bir git görün
Yok cnm yha bildiğin adet oldum hatta ilh gün çok ağrılı ve yoğundu. 3. Gün bitti. Bu ay spiral için gidicem. Adetim 3 günden fazla sürmedi acaba adetin hangi günü gitsem?

Lohusalık sonrası baya sürmüştü canım 10 gün önce fln bitmişti şimdi tuvalete oturunca kırmızı geldi agrimda var ama bı kaç gündür bakalım kaç gün sürecek olmadı giderim Dr a

Ya rota ile ilgili bende çok kararsizim bı yönde düşününce çok önemli bir aşı ama neden sağlık bakanlığı aşı takvimine eklemiyo da özel yaptırılıyor diğer aşı lar gibi neden değil yan etkileri vs çok kafa karıştırıcı :KK64:

Kızlar bu gece uzun uyuyan bebekler kaç günlük?benimkindemi terslik vRya 4ten sonra saat başı uyanıyo:KK43:

Merhaba kızlar 81 günlükken 2 ay aşılarını ve rota virüs aşısını yaptırdım.Asi olduğumuzdan bu yana karnında cok fena gurultu var ve sürekli ağlıyor hiç durmadan.Ne uykusu kaldı ne birsey.Doğduğundan aşıya kadar hic böyle birsey yaşamadık. Dr aşıdan olduğunu 1 cay kaşığı calpol vermemi söyledi. Sizin öneriniz var mi?Simdiden tesekkurler.Böyle birsey yasayan var mi

Loveali Loveali naaıl oldu bebeğin canım ben çok kötü durumdayım bi haftadır hiç durmuyo gecede uykuları huysuz napcağımı bilmiyrm artık bugün hele ne gece uyudu ne gündüz doyuruyrm altı temiz yatırdım ağlıyo oyun ediyrm yine ağlıyo ama nasıl ağlamak geçsin die bekliyrm yine yok kucağıma alıyrm yine susmuyo ya annesiyim sonuçda kucağıma alınca bi sakinleşmesi lazım hiç yok çok üzülüyorum hiç düzelmiycek gibi geliyo
Ayni beni tarif etmissin :) biz aşıdan sonra böyle olduk 1 haftadir böyle

Kızlar 2 aylık molfix 3 numaramı alayım doktora gitmedim ama 6kg olmultur 1 aylıklen 4.5 tu

Hugies 3 numara aldım ama çok büyük ve sızdırıyor ayakları ayrık kalıyo baya memnun kalmadım hiç

Kızlar 2 aylık molfix 3 numaramı alayım doktora gitmedim ama 6kg olmultur 1 aylıklen 4.5 tu
6.5 kg olduysa geç canim 3 numaraya. Bezin geniş olması kalça için daha iyi diye biliyorum. ben de huggies 3 numara kullanıyorum bende pek sızma olmadı. Huggies te dış bantlar daha gevşek molfix e göre sızma ondan kaynaklı olabilir. Benim oğlum 6.5 kg ben 1 aydır 3 numara kullanıyorum.

Yok cnm yha bildiğin adet oldum hatta ilh gün çok ağrılı ve y
Kızlar bu gece uzun uyuyan bebekler kaç günlük?benimkindemi terslik vRya 4ten sonra saat başı uyanıyo:KK43:
Biz 10 da uyuyp 2 de uyandık sonra 4 te tekrar. 15 dk emip uyuduk. Bu arada tam 88 günlük olduk

mete58 mete58 alıntım eksik olmuş. Benim ki bildiğin adetti. İlk gün çok yoğun ve ağrılıydı. Ben spiral için gidicem bu ay. Acaba kaçıncı gün gitsem?

6.5 kg olduysa geç canim 3 numaraya. Bezin geniş olması kalça için daha iyi diye biliyorum. ben de huggies 3 numara kullanıyorum bende pek sızma olmadı. Huggies te dış bantlar daha gevşek molfix e göre sızma ondan kaynaklı olabilir. Benim oğlum 6.5 kg ben 1 aydır 3 numara kullanıyorum.
Benimki çok yapıyor ondan mı acaba gece hem zıbınlarına çiş çıkıyor bide erkek için olanını aldım ön bariyerli olan

Ben de yaptıracağım. Olsa bile hafif atlatır.

Daha yeni bi haftadır fln kurtulmuştum şimdi yine koydum kanı görünce puufff :bicak:bi sene olmayanlar var acelem ne acaba :KK34:

Hic bilmiyorum canimm. Bazilari emzirmeyi kesene ladar olmazmis. Ben 1 hafta adet oluyorum senin gbi 1 hafta olmuyorumm. Doktorum 1 ay 40 gun ladar daha surebilecegini soyledi bu duruminllun

masallah masallah cok sevindirik oldum valla senin adina.

esin anlayisliysa sanslisin bence.

tmrisin emzirme notlarini oku. sutum az diye dusunup takinti yapma. takinti yapmazsan yeter sutun bence.

haklisin. ilk cocugumda bende hapsoldum. sonra cok bunaldim diye esim gezmelere goturdu. simdi ben esimi dinlemiyorum :) 2.de bi rahatlik geliyor insana :)

Benim esim boyle devam ederse 2. Cokkk uzak bi ihtimal olur

X