2017 Şubat Anneleri

Demekki ben etkin emziren anne oluyom :) hele sol göğsüm hep daha yumuşak sagimda gece uyuyunca sertleşiyor gündüz o da genelde yumuşak oluyo ama oğlum hep emerken yutkunuyo hatta boğazında kaliyo bazen demekki geliyo süt diyorum takviye galactago ve milk tea kullanıyorum varsa da çoğalır diye aldım onları da :) ama fark etti sanırım çünkü kullanmaya başladığımdan beri birini emerken diğeri sizliyo sıkıyorum ucundan geliyo hemen önceleri olmuyodu öyle yani o sızı ilk doğduğu zamanlar oluyodu
Bebek emerken diğerinden akması süt kanalının yapısıyla alakalı ama emerken yutkunması genzinde kalması falan süt akımının iyi olduğuna işarettir :)

Bebek emerken diğerinden akması süt kanalının yapısıyla alakalı ama emerken yutkunması genzinde kalması falan süt akımının iyi olduğuna işarettir :)
Sızlama olmuyodu işte hiç ilk zamanlar oluyodu oğlum hastanede yatarken 2-3 haftalıkken fln bunları kullanmaya başlayınca birini emerken sizliyo diğeri öyle aman aman yine akmiyo ama sıkınca geliyo ucundan :) evet yutkunuyo arada da genizinde kaliyo gazi olmasa bile demekki yetiyor ben böyle devam o zaman :)

Bebek'ten bebeğe mi değişiyor acaba bizde bakliyat yapmıyor gaz kimyon epey atınca bende patlıcan çok fena yaptı bir daha asla eve sokmam elim ayağım dolaştı sakinleşene kadar....
mete58 mete58 teşekkürler cnm yazdıkların her annenin ara ara süt yetmiyor mu diye düşündüğü şeyler benim meme yapısıyla alakalı ilk etapda emzirmediğimden geliyor süt diğerini emerken ama sık emmesi kafa karıştırıyor...5 dk emerken şimdi uykuda bile ağzında istiyor en fazla 4 bez değişiyoruz... İki ayda 1600 kilo aldı ama bazı gruplarda bebekler 7 kg geçmiş görünce acaba yaramıyor mu diye tedirgin oluyorum Dr boy kilo süper ne maması diye verme dedi bakalım bu ay yetecek mi?

Bebek'ten bebeğe mi değişiyor acaba bizde bakliyat yapmıyor gaz kimyon epey atınca bende patlıcan çok fena yaptı bir daha asla eve sokmam elim ayağım dolaştı sakinleşene kadar....
mete58 mete58 teşekkürler cnm yazdıkların her annenin ara ara süt yetmiyor mu diye düşündüğü şeyler benim meme yapısıyla alakalı ilk etapda emzirmediğimden geliyor süt diğerini emerken ama sık emmesi kafa karıştırıyor...5 dk emerken şimdi uykuda bile ağzında istiyor en fazla 4 bez değişiyoruz... İki ayda 1600 kilo aldı ama bazı gruplarda bebekler 7 kg geçmiş görünce acaba yaramıyor mu diye tedirgin oluyorum Dr boy kilo süper ne maması diye verme dedi bakalım bu ay yetecek mi?
İlk 3ay kilo kaybı yada kilo almama olmadığından varsa da sağlık sıkıntısından kaynaklanmadığından emin olmadan sütün yetersiz demek zor(eğer bebğin emmesine rağmen inatçı şekilde ağlamaya devam etmiyorsa günlük 4-5 idrar dolu bez değiştiyorsan ve gece çok kısa uykuları olmuyorsa ki bu durumlarda bile ilk seçenek hiç bir zaman mama değildir ) bebeğini arada da olsa mama alan bebeklerle karşılaştırma ayrıca kilo denen olay doğduğu kilo anne baba gen faktörü bebeğin mizacıyla alakalı bir durumdur burada önemli olan bebeğin kendi içinde persentilde(Türkiyedeki insanların ortalamasına göre bebeklerin doğumdan itibaren boy ve kilo standartlarını gösteren aya göre olması gereken aralığı söyleyen bir tablo googleden detaylı araştırın ) belli bir eğrisi olmasıdır o düzen içindeyse kiloyu takma

kızlar aranızda Rota aşısı yaptırmamayı düşünen var mı? Ablam hemşire aile hekimliğinde. Ona sordum yeğenime yaptırmış, işyerindeki arkadaşı da yaptırmış ama ikisi de hastalığı geçirmiş. %100 koruyucu olmadığını söyledi. yaptırmasan da olur dedi. bebeği çok hijyenik yetiştirmememi söyledi ki ben de aynı düşünüyorum. mete58 mete58 sen ne düşünüyorsun Rota aşısı konusunda?

Ya kızlar bana sızdırmayan bi bez söylwrmisiniz? Prima çok pahalı diye almadım ben. Ama şu an sleepy berbat. Bez yıkamıyorum ama hergün atlet i zıbını batıyo. İyi bağlıyorum ama niye sızdırıyoki. Molfix de öyleydi diye buna geçtim.
Ben sleepy kullanıyorum hiç sıZdırma olmadı. Hatta o çizgi maviye dönsüN diye beklediğimden beZi uzun süre tutmuşta oluyorum ama bir şikayetimiz olmadı. Numarası mı küçük acaba?

Ben sleepy kullanıyorum hiç sıZdırma olmadı. Hatta o çizgi maviye dönsüN diye beklediğimden beZi uzun süre tutmuşta oluyorum ama bir şikayetimiz olmadı. Numarası mı küçük acaba?
Aldığım günden bedi sızdırdı yok numarayla alakalu değil. Bez yıkamıhoz ama her an giysi yıkıyom

Famm Famm prima aktif Bebek iki üç kez sızdırdı 12 saat kuruluk yazan dan alıyorum 3 numara ilk takınca biraz büyük geldi bacaklardan sızdırdı ama sonra düzeldi.

Efenimmmmm gunayduunnnnlarr :halay::halay:nörüyonuz sanırım ben adet oldum :110: ağrım vardı bi kaç gündür az önce de kan geldi az bişey bı kurtulamadım su pedden :bicak::bicak:

Günaydınlar kızlar :) ya bişey dicem benim ogluş hiç yapmadığı biseyi yaptı akşam en son 12 gibi emzirdim yatırdım ve 6 buçukta uyandı o_O normal de bu saate kadar mutlaka bir kez uyaniyodu artık düzene giriyo ama ilk kez bu kadar uzun oldu korktum bende ama yine kendi uyandı acıkmış demekki bide akşam banyo yaptırmıştım onun rahatlığıyla mı uyudu acaba niye uyanmadi ki vicdan yaptim şimdi de kötü hissediyorum kendimi :KK43:
masallah masallah cok sevindirik oldum valla senin adina.
Canım eşim çok anlayışlıdır sağolsun.. ben demeden de anlıyor halimden. birlikte sık sık dışarı çıkıyoruz zaten.. ama işte başbaşa çıktığımız gibi olmuyor haliyle.. eski hayatını o özgürlüğü özlüyor insan.. alışacağız artık zamanla ne yapalım..:)
esin anlayisliysa sanslisin bence.
Ahh keşke sütüm olsa da ağırsa...
Sezeryan doğum yaptım daha doğumdan önce gelmişti sütüm doğumla birlikte fışkırıyordu resmen... Ağrıdan dokunamadigim zamanlar oldu. Bir aylıkken sünnet oldu o hafta o kadar stres oldum ki-biraz tedirgin bir yapım var- sütüm birden azaldı daha da toparlamadi.
Yemedigim icmedigim şey kalmadı.
Günde iki kere mama vermeye başladım.
Dün o da yetmedi ilk kez dört kere mama verdim..
Önceden 150 CC filan çıkıyordu.
Dün akşam ve gece mama verdim. Gece 12 de sağdım 120 CC çıktı..
Sabah sağdım yine 120 cc... Üç saat sonra tekrar sağdım zorla 60 CC çıktı ikisinden...
Yani 6-7 saat ara vermesem anca bu kadar çıkıyor.
Uyandığında mecbur bu 60 CC sütü verip arkasından mama takviyesi yapıcam...
Bir sonraki sagmada bu kadar çıkar mı onu bilmiyorum...
Üç saatte bir sağdıgım sürece emziremiyorum da...

Resmen kısır döngü... Şaşırdım kaldım. Üzülüyorum. Ne yapsam... Bir hafta filan bu şekilde devam Edip düzenli sagsam mı böyle... Emziremicem bu sefer...

Şu sütü ne artırır yok mı bir çözümü?
tmrisin emzirme notlarini oku. sutum az diye dusunup takinti yapma. takinti yapmazsan yeter sutun bence.
Bu kocama sonir oluyorum artik ya. Annemlere gittim babam hediye olarak bebek arabasi almis. Benim evle onlarin evde yuruyerek 5 dk. Bebek arabasiyla kendim gelmeek istedim yok efendim neymis bebek usurmus hasta olurmus. Ya be adam hava 25 derece. Ruzgar bile yok ki. Bi de bebek arabasinin eksra ruzgarligi ve ayak rusgarligi var yani. Bu adam beni eve hapsetti resmen ya. Arabayla gel in bin sonra arabayla eve don
haklisin. ilk cocugumda bende hapsoldum. sonra cok bunaldim diye esim gezmelere goturdu. simdi ben esimi dinlemiyorum :) 2.de bi rahatlik geliyor insana :)

masallah masallah cok sevindirik oldum valla senin adina.

esin anlayisliysa sanslisin bence.

tmrisin emzirme notlarini oku. sutum az diye dusunup takinti yapma. takinti yapmazsan yeter sutun bence.

haklisin. ilk cocugumda bende hapsoldum. sonra cok bunaldim diye esim gezmelere goturdu. simdi ben esimi dinlemiyorum :) 2.de bi rahatlik geliyor insana :)
Sağol canım bende sevindirik oldum düzene giriyo çok şükür bende daha enerjik oluyorum :)

X