2017 Şubat Anneleri

Nerdesin kız sen seni de etiketlicektim unutmuşum :) noldu

Hiç so
Nerdesin kız sen seni de etiketlicektim unutmuşum :) noldu
Hiç sorma kuzum ne rezillikler çektim . En son annem ve babam denilen şahsiyetler beni evlatlıktan reddetti ben değilim hay hay dedim . Delirmemek için zor tutuyorum kendimi bir hafta oldu her gün sinir krizi geçirdim

Hiç so

Hiç sorma kuzum ne rezillikler çektim . En son annem ve babam denilen şahsiyetler beni evlatlıktan reddetti ben değilim hay hay dedim . Delirmemek için zor tutuyorum kendimi bir hafta oldu her gün sinir krizi geçirdim
Ayy keşke gitmeseydin ya noldu bu kadar redediyorlar

Ben kizima gecen hafta yaptirdim. Cok sukur bi yan etkisi olmadi. Zaten agizdan uygulanan bi asi.3. Ve 5. Aylarda olmak uzere iki doz olan var 2. Ayda tek doz olan var. 175 di ama tanidik eczaneden 150 aldik. 2. Doz 5. Ayda olacak.
bizde cift doz olanindan yaptiracagiz? fiyati nedir acaba?

Hiç so

keske hic gitmeseydin kafa dinlemeye. kotu olmus

Hiç so

Neden :KK57:

ızlar 2.ay aşısı olduk oplum dün sabah 10dan beri baygın ama aşırı sıcrıyorrrr dk da 10 defa sıcrıyorrrr uyuyamıyor baygın gözleri bizi takip etmiyor böyle olan varmı soguk havale mi geciriyor hastajaneden pkadar korktu ki acile götürmek istemedim

Canım nasıl oldu bebeğin? Benim kızım da aşıyı ağır geçirdi sürekli ağladı susmadan uykusundan bağırarak uyandı oyundan kucaktan anlamadı hiç sürekli kucağımda hoplattım 4-5 gece de beraber uyuduk göğsüme yasladım ben de sırt üstü yattım ancak o şekilde uyudu yavrucak. Çok zordu ama ebe de dr da calpol ver 3 saatte bir dedi. İlk gün 4 kere verdim 2. 3. Günler iki kere verdim sonra vermedim 4. Gün normalleşti 5. Gün düzeldi iyice. Ama huysuzluk aşıdan miras kaldı bize malesef.... sizi takip etmemesi endişelendirici çocuk hastanesinin acili varsa içim rahat etsin diye götürürdüm ben olsam... inşallah iyidir şimdi kuzucuk.

Ahh keşke sütüm olsa da ağırsa...
Sezeryan doğum yaptım daha doğumdan önce gelmişti sütüm doğumla birlikte fışkırıyordu resmen... Ağrıdan dokunamadigim zamanlar oldu. Bir aylıkken sünnet oldu o hafta o kadar stres oldum ki-biraz tedirgin bir yapım var- sütüm birden azaldı daha da toparlamadi.
Yemedigim icmedigim şey kalmadı.
Günde iki kere mama vermeye başladım.
Dün o da yetmedi ilk kez dört kere mama verdim..
Önceden 150 CC filan çıkıyordu.
Dün akşam ve gece mama verdim. Gece 12 de sağdım 120 CC çıktı..
Sabah sağdım yine 120 cc... Üç saat sonra tekrar sağdım zorla 60 CC çıktı ikisinden...
Yani 6-7 saat ara vermesem anca bu kadar çıkıyor.
Uyandığında mecbur bu 60 CC sütü verip arkasından mama takviyesi yapıcam...
Bir sonraki sagmada bu kadar çıkar mı onu bilmiyorum...
Üç saatte bir sağdıgım sürece emziremiyorum da...

Resmen kısır döngü... Şaşırdım kaldım. Üzülüyorum. Ne yapsam... Bir hafta filan bu şekilde devam Edip düzenli sagsam mı böyle... Emziremicem bu sefer...

Şu sütü ne artırır yok mı bir çözümü?

Canımmmm öyle deme süt vaaar :KK66: ben sağarım 39 cc bile çıkmaz ama bebeğimin boğazında kalır emerken :))) bol bol emzir ve Facebook'ta emzirme sorunları ve çözümleri diye bir sayfa var oraya üye ol yardımcı oluyorlar sağolsunlar. Emzirmek sütü arttırmanın tek yolu

Efenimmmmm gunayduunnnnlarr :halay::halay:nörüyonuz sanırım ben adet oldum :110: ağrım vardı bi kaç gündür az önce de kan geldi az bişey bı kurtulamadım su pedden :bicak::bicak:

Kız ben de adet olmuşum gibiyim. Az az koyu kırmızı şeyler geliyor. Doğumlar yakındı adetler de mi yakın oldu yoksa :KK70:

Doğumdan sonra adet diyebilmek için normal adet düzenindeki gibi görmek lazım kırmızı kanama bir kaç gün sürmeli böyle kanama azar azar geĺiyorsa bir dr gitmek gerek ben geçenlerde gittim hormon seviyesinden dolayı dedi ama takip edeceğiz eğer.devam ederse ilaç başlanacak Loveali Loveali ara ara kanama oluyorsa bir git görün

Benim az az koyu renkli geliyor. Kurtulamadık doktordan desene :KK70:

Kızlar bu gece uzun uyuyan bebekler kaç günlük?benimkindemi terslik vRya 4ten sonra saat başı uyanıyo:KK43:

Canım benimki gece deliksiz uyuyor ama gündüz burnumdan getiriyor. Bunaldım artık :KK43:

hadi ya anne de mi kullaniomus onu

Bana da ebe söylemişti sağlık ocağındaki. Ama çok uyamadım

Canım annenin kullandığını ben ilk defa senden duydum doktor önerisi mı acaba ?

Prospektüste emziren anneler dikkatli kullansın süte geçiyor yazıyordu ben de içmedim. Ebe söylemişti iç diye. Dr gidersem soracağım

Canım nasıl oldu bebeğin? Benim kızım da aşıyı ağır geçirdi sürekli ağladı susmadan uykusundan bağırarak uyandı oyundan kucaktan anlamadı hiç sürekli kucağımda hoplattım 4-5 gece de beraber uyuduk göğsüme yasladım ben de sırt üstü yattım ancak o şekilde uyudu yavrucak. Çok zordu ama ebe de dr da calpol ver 3 saatte bir dedi. İlk gün 4 kere verdim 2. 3. Günler iki kere verdim sonra vermedim 4. Gün normalleşti 5. Gün düzeldi iyice. Ama huysuzluk aşıdan miras kaldı bize malesef.... sizi takip etmemesi endişelendirici çocuk hastanesinin acili varsa içim rahat etsin diye götürürdüm ben olsam... inşallah iyidir şimdi kuzucuk.

Canımmmm öyle deme süt vaaar :KK66: ben sağarım 39 cc bile çıkmaz ama bebeğimin boğazında kalır emerken :))) bol bol emzir ve Facebook'ta emzirme sorunları ve çözümleri diye bir sayfa var oraya üye ol yardımcı oluyorlar sağolsunlar. Emzirmek sütü arttırmanın tek yolu

Kız ben de adet olmuşum gibiyim. Az az koyu kırmızı şeyler geliyor. Doğumlar yakındı adetler de mi yakın oldu yoksa :KK70:

Canım benimki gece deliksiz uyuyor ama gündüz burnumdan getiriyor. Bunaldım artık :KK43:

Prospektüste emziren anneler dikkatli kullansın süte geçiyor yazıyordu ben de içmedim. Ebe söylemişti iç diye. Dr gidersem soracağım
Evet benden bı gün sonra doğurdun sen hatta ben rüyamda gördüm demiştim hatirliyonmu bı gün oncemiydi benim doğum yaptığım akşam mıydı :)

Bugün pek sessiz buralar nerdesiniz :işsiz::işsiz:

Misafirim vardı akşam.. yine 94782614749 tane aynı saçma cümleleri, nasihatleri, akıl vermeleri, bilmişlik taslamaları duyup sabırla yapıştırdım cevapları.. bazen küfür edip evden kovsam anca rahatlarım gibi oluyo.. ters ters bilmiş bilmiş cevap veriyorum bende ama kesmiyo işte içimden gelen hadi canım hadi evinize, yallah tazyik demek Recep İvedik gibi:))

Resmen çocuklaeımıza bakteri enjekte ediyoruz ya çok sinir bozucu bir durum :KK43:

Bebeğimin hamağı var onda sallıyorum uyuyor durduğumda ırın kırın etmeye başlıyor sürekli sallanmayamı alıştı :KK43:

X