2017 Şubat Anneleri

Kızlar yarın güzel bir restoranda mevlüdümüz olacak baya heycanlıyım aslında:)) kıyafetim ve kızımın gelinliği hazır. İnşallah üşütmez tek endişem o. Nazar için de üstüne altın takacağım nazarı alırmış. Yarını da atlatınca rahatlayacağım darısı yapacak olanların başına.

kizim için kurban kestirip kur-an okutturduk tek kelime ile pertim akrabalara büyük bi davet oldu temizlik yemek hazırlığı servisi ve çay kahve oldu komşulara da yemek dağıtma ile uğraştık ama hiç iyi degilim birde eşim kvlerin evinde olmasını istedi içimden hiç gelmedi istediğim gibi olmadi yine en mutlu günümü zehir ettiler

Lansinoh ve medela Tekli elektrikli. Bi de avent manuel hepsinde aynı cikio cnm hemen hemen. .
Anladım Can'ım klişe olacak ama benim de lansinohun çiftli 50 çekiyordu humana stil tea ye birkaç kaşık atıp 3/4 bardak içtim birde iki kilo aldırdı ama deli gibi irmik her gün 3/4 tabak yedim fıstık katıp şimdi öyle arttı

Valla bizimde eşim korunuyo ama pek akıllıca bir olay gelmedi sonuçta nerden anlıcak falan işte :) bilmiyorum ya birinci çocukta önemsemiyosun da ikinci oşacak diye ödü kopıyo insanın.

Hic biri %100 korumuyor ki canim. Napcami bende bilmiyorum. Allahin gucune gitmesin ama tek cocuk dusunuyorum ben. Tabi kocam tek olsun istemiyo o ayri. Doktor prezervatif dedi o da yirtiliyo falan diyorlar napcam benimde kafa karisik :işsiz:

Biz eşimin korunması ile 2 sene oğlumdan sonra da 6 sene geçirdik bir aksilik olmadı çok şükür tercih ama kendi hormonlarımı bozmak istemedim hap vs mutlaka vücuda yan etkisi vardır seçilecekse de en etkilemeyeni bulursunuz umarım :KK66:
Kızlar yarın güzel bir restoranda mevlüdümüz olacak baya heycanlıyım aslında:)) kıyafetim ve kızımın gelinliği hazır. İnşallah üşütmez tek endişem o. Nazar için de üstüne altın takacağım nazarı alırmış. Yarını da atlatınca rahatlayacağım darısı yapacak olanların başına.
Şimdiden hayırlı olsun cnm
kizim için kurban kestirip kur-an okutturduk tek kelime ile pertim akrabalara büyük bi davet oldu temizlik yemek hazırlığı servisi ve çay kahve oldu komşulara da yemek dağıtma ile uğraştık ama hiç iyi degilim birde eşim kvlerin evinde olmasını istedi içimden hiç gelmedi istediğim gibi olmadi yine en mutlu günümü zehir ettiler

Allah kabul etsin inş nazarınız belalarınız defolur sizin şu aile inan içimi şişirdi Rabbim yardımcınız olsun yeni bir gelin alsınlarda seni unutsunlar dua saatine gelsin :):):)

Kızlar Zaman ne çabuk geçiyor bana anneliği tattıran bitanem 6 yaşında bizde bu akşam doğum günü kutladık yorucu oldu ama değer bebekliğine istesek de dönemez zorla sevdiriyor sıpa kendini bol bol öpün sevin büyütünce Canları isterse sevdiriyorlar

Kızlar araba için 200 diyor birkaç kişi çok az değilmi ya:KK43: sizce vereyimmi napayim gerçi eşimede sormadım daha evde elimde kalacağina bari vereyim diylrum bi yandanda yaziğim geliyor ikiyüz lira zarar
Can'ım çok az bazıları yoklamak için pazarlık yapıyor eşim çok kullandığı için biliyorum sıfır kalitesinde diye yaz geri adım atma bakalım belki öyle denk gelmiştir

Kızlar Zaman ne çabuk geçiyor bana anneliği tattıran bitanem 6 yaşında bizde bu akşam doğum günü kutladık yorucu oldu ama değer bebekliğine istesek de dönemez zorla sevdiriyor sıpa kendini bol bol öpün sevin büyütünce Canları isterse sevdiriyorlar

Can'ım çok az bazıları yoklamak için pazarlık yapıyor eşim çok kullandığı için biliyorum sıfır kalitesinde diye yaz geri adım atma bakalım belki öyle denk gelmiştir
NicE mutlu senelere canım evlatlarınla.
Evet bencede öyle. Tilki gibi hepsi:) ben yeniyim aralarında.

Dün akşam amcamlara gittik oturmaya.
Benim oğluş her anlamda huzurlu ve keyifli bir bebek ama uykusu gelince illa memede uyuyacak. Dün akşam da emzirip yerine koyuyorum ,ağlıyor. Tekrar emzir ,yatır ve 5 dk içinde hoop uyanıyor. Odadan dışarı çıkamadım.
Misafirliktende anlamadım valla. Tabi en büyük tavsiye emzik vermem yönünde ama emmiyor emziği bi türlü...
Bu şekilde devam ederse uzun süre çıkamam gibi evden :KK43:
Kiraz uçlu kauçuk bambinonun emziğini denemeni tavsiye ederim. oğlumda tutmuyordu ama bunu tuttu. Eski bakkal emziğine benziyor.

NicE mutlu senelere canım evlatlarınla.
Evet bencede öyle. Tilki gibi hepsi:) ben yeniyim aralarında.
Sağol Can'ım benim aynen öyle eşimde yokluyor öyle de alacağında :):KK66: sıfır alınan zaten uygun koydun elbet çıkar alıcısı... Hatta hediye gelen varsa sıfır bastonlarda konuluyor ben 800 Olan arabayı 450 ye aldım hediye gelmiş kutusuyla aldık... Bizim aldığımız hiç düşmedi mesela haklı olarak

Ben de boyattım valla haftaya düğünümüz var bu halde gidemezdim:) sözde organik boya aldım kuaföre bpyatayım vakitten kazanayım dedim beceremedi diplerine sürdü sadece abla bu yetmiyor diyo. Valla kocam boyuyordu saçımı inanır mısın kuaförden güzel boyuyo adam:))) ama çok söyleniyor yeter kuaföre gidicem dedim en son. Boya yetmeyince altlara normal boya sürdü üzülmüştüm ben de etki eder mi diye. İçim rahat ama bir şey olmadı çok şükür

Zili nasıl kapatıyorsun kız:)) geçen kv alttan bastı kalkmadım bile kimseyi beklemiyorum yanlıştır diye. Sonra yukarı çıkmış kapıyı tıklatıyor. Bizimkiler zil kullanmıyor benim kaçışım yok:)) telefonları açmıyorum diye çat kapı gelmişler geçen:)

Kitap çok iyi gidiyor tavsiye ederim kesinlikle:) Öyle mi? Burda birkaç kişiyiz ne güzel. Buralı mısın sen de benim gibi sonradan mı geldin?
Saç ölü bir dokudur zaten emilim yalnızca saç diplerinden olur diplere deymediyse hiçbir sıkıntı olmaz

Kiraz uçlu kauçuk bambinonun emziğini denemeni tavsiye ederim. oğlumda tutmuyordu ama bunu tuttu. Eski bakkal emziğine benziyor.
Ebebek de var mı acaba benim kızım da almıyor emzik nuk chicco denedim ama slikon du benim aldıklarım... Şimdi sothie alacaktım alırsa diye oda gereksiz pahalı elimde kalmasından çekiniyorum

Gezenti çıktı bunların hepsi :işsiz::işsiz:
Evi yeterince havalandırıyor musun(haklı olarak hastalanmasından korktuğun için soruyorum :) ) acaba benim oğlumda kolikti o da dışarıda acayip uyurdu sonradan farkettik ki odayı havalandırıp yatırınca daha iyi uyuyor şuan 4yaş hala oda havalandırmadan yatmıyor kışın bile :işsiz:

Ebebek de var mı acaba benim kızım da almıyor emzik nuk chicco denedim ama slikon du benim aldıklarım... Şimdi sothie alacaktım alırsa diye oda gereksiz pahalı elimde kalmasından çekiniyorum
Canım ben eczanede görüp aldım. İnternette satılıyor ama ebebekte falan görmedim hiç. N11 de de var ücretsiz kargo bak istersen. Eski tip bakkal emziğine benziyor. Kauçuk olduğu içinde yumuşak oluyor ve tutuyor çoğu bebekler.

Canım ben eczanede görüp aldım. İnternette satılıyor ama ebebekte falan görmedim hiç. N11 de de var ücretsiz kargo bak istersen. Eski tip bakkal emziğine benziyor. Kauçuk olduğu içinde yumuşak oluyor ve tutuyor çoğu bebekler.
Çok sağol paylaştığın için hemen bakıyorum uyuturken almasını çok istiyorum yoksa sallamaya ile uyuyacak araba da pusette uyumuyor hiç belki emzik olursa uyumayı öğrenir

Aynen
Valla benim bebekte çok zor bir bebek sürekli ağşayan mutsuz o yüzden bende ikinciyi bi 10 swne düşünmüyorum ama doğum kontrol hapı gibi bi hata da yapmak istemiyorum benim eş prezervatifi kabul etmiyo tamamen onun elinde herşey tek bir hatada allah korusun hamilelik olur ne bileyim ya korktuğu başına gelirmiş ya insanın çokta korkmak istemiyorum
oyle canim. Esler onu istemiyo bunu istemiyo olan bize oluyor sonra

Ben de boyattım valla haftaya düğünümüz var bu halde gidemezdim:) sözde organik boya aldım kuaföre bpyatayım vakitten kazanayım dedim beceremedi diplerine sürdü sadece abla bu yetmiyor diyo. Valla kocam boyuyordu saçımı inanır mısın kuaförden güzel boyuyo adam:))) ama çok söyleniyor yeter kuaföre gidicem dedim en son. Boya yetmeyince altlara normal boya sürdü üzülmüştüm ben de etki eder mi diye. İçim rahat ama bir şey olmadı çok şükür

Zili nasıl kapatıyorsun kız:)) geçen kv alttan bastı kalkmadım bile kimseyi beklemiyorum yanlıştır diye. Sonra yukarı çıkmış kapıyı tıklatıyor. Bizimkiler zil kullanmıyor benim kaçışım yok:)) telefonları açmıyorum diye çat kapı gelmişler geçen:)

Kitap çok iyi gidiyor tavsiye ederim kesinlikle:) Öyle mi? Burda birkaç kişiyiz ne güzel. Buralı mısın sen de benim gibi sonradan mı geldin?

Ben küçüklükten geldim canım buraya 10 yaşlarındaydım . Normalde Mersin'de doğdum ama babam buralı. :) Gayseriliyik yani :KK70:

Eskiden daha cahildiler bence çocuk yetiştirmekte. Şimdi bizim elimizin altında internet var her sorunumuzu öğreniyoruz valla :) eskiden daha çok bronşit zatüre vardı

Bir o yönü var birde o zamanın bebeğiyle zamane bebeleri aynı değil. Teknolojiyle beraber hepimiz değiştik. İlaçlar da dahl. O yüzden annem dahi şu ilacı ver geçer dese bile tige almıyorum. Doktor ne derse o.

Evi yeterince havalandırıyor musun(haklı olarak hastalanmasından korktuğun için soruyorum :) ) acaba benim oğlumda kolikti o da dışarıda acayip uyurdu sonradan farkettik ki odayı havalandırıp yatırınca daha iyi uyuyor şuan 4yaş hala oda havalandırmadan yatmıyor kışın bile :işsiz:
Evet her sabah kalkınca onu diğer odaya alırım yatağımı düzeltirken cam da açık olur :) ama benim oğlan yine uyumaz :)

Kızlar özel olucak spiral kullanan varmı ? Brn taktırmayı düşünüyorum fakat ne nasıl olucak bilmiyorum 40 ı geçirdik adetolmadan takmıyorlarmış tekrar hamile kalmak istemiyorum çok korkuyorum doğum kont hapıda içmek istemiyorım
Canım ben geçen doktora söyledim bir buçuk aydan sonra takılabiliyomuş.hemen yapabilirsin dedi adet olmaya gerek yok dedi

Günaydın kızlar. Bugün 78. Günümüz benim doğum kanamam doğumdan sonra ilk iki haftadan sonra kesildi. Ondan sonra hiç birşey olmadı bu sabah ilk defa çok az kanama oldu adet mi acaba? Süte bi etkisi olurmu yardımcı olun kızlar ve olur?

X