2017 Şubat Anneleri

Kızlar Türk kahvesi içiyomusunuz, bebişlerin uykusu etkileniyor mu?

Tabi bunu bebişleri düzenli uyuyan annelere soruyorum , uyumayanlar farkı anlayamaz herhalde:)
Ben günde birkez içiyorum nescafe içmeyince migrenim tutuyor haftada bir kezde Türk kahvesi içiyorum sadece birden fazla içince sütte azalma oluyor farkettiğim tek yan etki

Selam kızlar ,

Bugün 55 günlüğüz ve tam gaz sorunu 1 haftadır gidiyor derken dünden beri yine huzursuz :KK43: brokoli yemiştim omu yaptı yoksa dün 4 kez üst değişti üşüttümü anlamadım :KK43: birde sürekli uykuya dalarken yada ağlarken yumrukları ile yüzünü ovuşturuyor :KK43: neden acaba ?
Uyurken yarım kundak yapmayı denesen benim ki de kızartıyor gözlerini dalamadıkça bilinçsiz gözlerinde eli hep

Gün'e kahve ile başlamayı seviyorum.
Günlük 2 fincan nescafe kafeinsiz tüketiyorum. Ara sıra da türk kahvesi içiyorum ama hiç uyku sorunumuz olmadı.

ben her gün kahve çikolata keyfi yapıyorum eşimle:halay:bi o keyfim var valla. uyku düzenimize pek etkisi yok bence:KK66:

Canım sen öyle söyleyince düşündüm cumartesi kahve icmistim pazar günü normalde hiç yapmaz ama paso uyudu canın cekiyorsa iç bence belli bir dozu asinca etkiler bence

Ben bu akşam bi kahve keyfi yapiyim o zaman:))

M muhendiseylul canım çikolatayı bi ara yiyordum bize yaramamıştı. Bebekten bebeğe değişiyor demekki..

Hiç korkutma kendini,korkunca tamamen gidiyor zaten. Geçicidir benimkide öyle yapti tek memeden emiyor zaten canını sıkma

İnşallah geçer canım ya

Sıkma canını benimki de geçen hafta bı kaç kez yaptı Dr normal dir dedi sakin birakiyo diye pes etme dedi mesela benimki meme ye yaklaşıp ağzını açıp sanki meme yi hissetmiyo gibi ağzıyla aranıyordu sinirleniyodu kafayı geri atiyodu seninki de öyle mı

Tatlım ben kucağıma aldığım anda bağırıyor ben de pes etmicem inşallah ağzına almıyor memeyi hiç bağırıyor ağzı açıl şekilde uyurken emiyor allahtan zorla uyutup emzirmeye çalışıyorum

Gözleri çıksın inş :KK66: minicik bebeklerin rızkına takıyorlar .
Benimki de iki gün almıyor alsa da arkaya kendini itiyor iki dk zor tutuyordu geri almaya başladı sütün azalmasın üzülme sağabildiğini kaşıkla ver sakin zamanlarında yine emer inş

Çok kötü hissediyorum kendimi kucağıma gelmiyor bile :KK43:

Tabi bunu bebişleri düzenli uyuyan annelere soruyorum , uyumayanlar farkı anlayamaz herhalde:)

Ben günde birkez içiyorum nescafe içmeyince migrenim tutuyor haftada bir kezde Türk kahvesi içiyorum sadece birden fazla içince sütte azalma oluyor farkettiğim tek yan etki
Ben her gün mutlaka tüketiyorum bazen 2 oluyor mesela bugün :21: açıkçası aklıma gelmiyor makine kahvesi mutlaka içiyorum biri gelirse onla da türk kahvesi. Çikolatasız aslaa bir tane keyfim var zaten:))

Ha birde benden nefret edenler kızımı nasıl seviyor onu anlamadım,onu ben doğurdum ben taşıdım. Kucaklarına bile vermek istemiyorum gerçekten hemen yatırıyorum böyle pislik insanlar gelince
ben ozellikld sevmediklerim geleceği zaman banyo yaptırıyorum ne güzel uyuyor prensesim uyanmadan da emziriyorum kac gündür öyle yaptım özellikle yapıyor vs dediler hih umurumda ya

Valla öyle canım zormuş gerçekten ne gazı bitiyo be ağlaamsı en son balkondan atacam kendimi 2 saat ayağımda sallıom kotuyoeum yatağına 15 dkk sonra uyanıyor :KK43:

canım ben 15 dakikaya da hasretim bizde 2 dakika sürmüyor dalmasi
Kızlar bebelerinizi battaniyeye sarıyormusunuz,yoksa montmu giydiriyorsunuz. Ben battaniyeye sarıyorum hala,montu yok hiç alsammı bilemedim
ben battaniye ile taşıyamıyorum canım peluslar kaba diğerleri de ince üşütür diye portbebe de kullanamıyorum artık boyu uzadı rahat etsin hemde bunalıyor garibim

Bütün gün uyumadı şimdi daldı bakalım ne kadar sürecek :) sahi bir zamanlar saatlerce uyuma diye bir şey vardı değil mi :)) O günler tekrar gelecek mi ben uyumayı gezmeyi dolasmayi özledim
12 saat uyuduğum pazar günlerini istiyorum

Canım benim oğlan uykusu geldiğinde emerek uyuyor. Emziğe alıştıramıyorum maalesef. Gittiğim yerde de uzun uzun emerek uyumak istiyor ama o da olmuyor işte her yerde...
Az önce misafirim vardı. Çok uykusu geldi ve huysuzlandı. Odaya çekilip emzirmekte olmuyor. Emziğe alıştırabilsem çok iyi olacak ama nasıl..
benim annem dogumhanede verdi canım nuk u ama wee yi aldı o gün ama gerçekten kurtarıcı oluyor

Oh oh :))))

Canım benim kızıma da gözleri değdi meme derdi olmasa alırlarmış çocuğumu geceleri :KK43: he oldu veririm dedim! El kadar bebek bensiz durur mu Allah aşkına... her emzirmemde gelip burnunu sokuyordu pis kadın ve malesef kızım iki gündür emmiyor senin kızın da böyle olmuştu değil mi? Nasıl oldu düzeldi mi? Sadece uyurken az buçuk emiyor aç olduğu için uyumuyor da ne yapacağımı şaşırdım
benim ik de diyor süt içmese alırım ben size vermem diye icimden he bekleyin dedim hatta geçen eşime yarı şaka yarı ciddi öyle konuşmasın sinir oluyorum kızım da demesin ağzımı acarım yoksa diye çok merakıysa daha menapoza girmedi doğursun bile dedim bu arada kv ve görümce her emzirmede daldılar odaya içmesini söyleye söyleye göz degirdiler bir buçuk aydır yeni yeni toparlandı şimdi bile bazen emmiyor uyku arasında benimde bazen alıyor kızım oda nadirdi biberonla verdim zaten kilo alımı azdı dayanamadim

Tam uykusu açılmaya yakınken alt tarafını tanamen çıkardım an itibariyle.
Alt açma bezi ve yorgan arasına olaki çiş yaparsa diye battaniye koydum.
Allahım nası mutlu olduu...
İyce darlanmış yavrum bezden...
Şimdi yine uyukluyo :)
benim kızımin en sevdiği şey bezi değiştirirken yada bazen çok ağlayinca da açıyorum alt açmayı bazen öğlen saatleri aşırı ısınıyor o zaman çıplak diğer zamanlar bi pijama ile bırakıyorum oraya altına yapsa da değiştiriyorum ama cok eğleniyor gulucukler saciyor
Kızlar bi kaç sorum olacak...
-eşiniz ayrı odada mı yatıyo?
-bebeği ile birlikte yatanlar var mı benim gibi? (Gece sürekli emme modunda olduğu için artık kalk emzir uyut çok zor oluyo oyüzden yattığım yerden emziriyorum)
-doğumdan sonra eşim isteksizleşti. Yani bana belli etmemeye çalışıyo ama 74. Günümüzdeyiz (önceki bi ayı da sayarsak) sadece 1 kere istedi (biraz açık oldu kusura bakmayın).Yorgunluktan aklıma gelmiyo diyo. Bi de malum kayınvalide bizde, sanırım ondan çekiniyo (onun da gözü üstümüzde zaten herşeyi soran, gözlemleyen meraklı bi tip)
-Son sorum ev işlerinden ya da yardımdan kendini çekmeye başladı mı?
Başlarda çokça yardım ediyordu ama şuan yapabilecek olsa bile sen yap diyo.
Ve "artık normale dön, bukadar çocuğu bahane etme" gibi söylenmeye başladı
aynı odada yattık hep sadece ilk bi gece kötüydüm annem geldi yattı benle cunku dogrulamiyordum kizi tutuyordu emzirirken bile
son dediğin bizdede oldu 40imdan sonra başladı hatta kv doldurusa getiriyor düzenine alışsın herşeyi sen yapıyorsun biraz başlasın gibisinden konusuyordu sizdede öyle olabilir ben duydum öyle anladım

bebek hep yatağında yattı yatağını bizim yatakla bitişik yapıp yukselttik minder ile ben yanıma sadece 6dan sonra uyanık oluyor o zaman alıyorum

eşim sürekli hatırlatıyor biz doğumdan 3 gun önceye kadar birlikte olduk simdi ben korku ile istemiyorum dun kontrolde doktor cok iyi desede yapmak istemedim ama o hergun hatırlatir kv için birşey diyemem biz oradayken kapımız hep kilitli oluyor yani daha öncede kaldıginda aynıydık o konuda çekinsede kapı kapalı uyurken takmaz eşim

kızlar bebişleriniz uykusu arasında bağırıp dudak büküyor mu? yahu çok üzülüyorum :KK43:
rüya görüyordur diye düşünüyorum benim bazen kahkaha attığı bile oluyor bazen icli icli ağlıyor
ben haftada iki üç kez içerim zaten kolik ve gece gündüz uyumayan bebek farkı olmaz heralde canım

Loveali Loveali kahve dedim aklıma geldi sen kahve çay ve çikolata tüketmiyorsun değil mi? İçinde kafein olan şeyler bebişleri uyutmaz da..
Yok canım çay la pek aram yoktur zaten kahvaltı da ancak bi bardak fln kahve de 40 yılda bir ama benim oğlan harbi kolik bugün yine disardaydik ve bütün gün gün uyudu :) gezenti gezenti :KK70:

Yok canım çay la pek aram yoktur zaten kahvaltı da ancak bi bardak fln kahve de 40 yılda bir ama benim oğlan harbi kolik bugün yine disardaydik ve bütün gün gün uyudu :) gezenti gezenti :KK70:

Sana sokak yolları göründü hergün desene:) daha ne istiyosun millet çocuğu durmuyo diye çıkamıyo eve hapis kaldı:)) gez gezebildiğin kadar :)

İnşallah geçer canım ya

Tatlım ben kucağıma aldığım anda bağırıyor ben de pes etmicem inşallah ağzına almıyor memeyi hiç bağırıyor ağzı açıl şekilde uyurken emiyor allahtan zorla uyutup emzirmeye çalışıyorum

Belki de atak haftasıdır Can'ım beklenen doğum haftasından hesaplasana 8/9 haftalarda yanlış hatırlamıyorsam atak haftalarından

İnşallah geçer canım ya

Pes etme düzelecektir canım,rahat ol. meme ucunumu kavrayamıyor acaba,silikon uçla bir denesen?
ben ozellikld sevmediklerim geleceği zaman banyo yaptırıyorum ne güzel uyuyor prensesim uyanmadan da emziriyorum kac gündür öyle yaptım özellikle yapıyor vs dediler hih umurumda ya

canım ben 15 dakikaya da hasretim bizde 2 dakika sürmüyor dalmasi

ben battaniye ile taşıyamıyorum canım peluslar kaba diğerleri de ince üşütür diye portbebe de kullanamıyorum artık boyu uzadı rahat etsin hemde bunalıyor garibim

12 saat uyuduğum pazar günlerini istiyorum

benim annem dogumhanede verdi canım nuk u ama wee yi aldı o gün ama gerçekten kurtarıcı oluyor

benim ik de diyor süt içmese alırım ben size vermem diye icimden he bekleyin dedim hatta geçen eşime yarı şaka yarı ciddi öyle konuşmasın sinir oluyorum kızım da demesin ağzımı acarım yoksa diye çok merakıysa daha menapoza girmedi doğursun bile dedim bu arada kv ve görümce her emzirmede daldılar odaya içmesini söyleye söyleye göz degirdiler bir buçuk aydır yeni yeni toparlandı şimdi bile bazen emmiyor uyku arasında benimde bazen alıyor kızım oda nadirdi biberonla verdim zaten kilo alımı azdı dayanamadim

benim kızımin en sevdiği şey bezi değiştirirken yada bazen çok ağlayinca da açıyorum alt açmayı bazen öğlen saatleri aşırı ısınıyor o zaman çıplak diğer zamanlar bi pijama ile bırakıyorum oraya altına yapsa da değiştiriyorum ama cok eğleniyor gulucukler saciyor

aynı odada yattık hep sadece ilk bi gece kötüydüm annem geldi yattı benle cunku dogrulamiyordum kizi tutuyordu emzirirken bile
son dediğin bizdede oldu 40imdan sonra başladı hatta kv doldurusa getiriyor düzenine alışsın herşeyi sen yapıyorsun biraz başlasın gibisinden konusuyordu sizdede öyle olabilir ben duydum öyle anladım

bebek hep yatağında yattı yatağını bizim yatakla bitişik yapıp yukselttik minder ile ben yanıma sadece 6dan sonra uyanık oluyor o zaman alıyorum

eşim sürekli hatırlatıyor biz doğumdan 3 gun önceye kadar birlikte olduk simdi ben korku ile istemiyorum dun kontrolde doktor cok iyi desede yapmak istemedim ama o hergun hatırlatir kv için birşey diyemem biz oradayken kapımız hep kilitli oluyor yani daha öncede kaldıginda aynıydık o konuda çekinsede kapı kapalı uyurken takmaz eşim

rüya görüyordur diye düşünüyorum benim bazen kahkaha attığı bile oluyor bazen icli icli ağlıyor

ben haftada iki üç kez içerim zaten kolik ve gece gündüz uyumayan bebek farkı olmaz heralde canım
Banyoda iyi fikirmiş:)) bitseydi şu görmem muhabbetleri yoruldum valla. Allahtan eşim gündüz evde hiçbirşeye yaramasa bile ben mıtfaktayken onun içerde olduğunu bildiğim için rahatim.
Battaniye ile çıkarmiyosun bebeği ne giydiriyorsun anlamadım canım

X