2017 Şubat Anneleri

Tam uykusu açılmaya yakınken alt tarafını tanamen çıkardım an itibariyle.
Alt açma bezi ve yorgan arasına olaki çiş yaparsa diye battaniye koydum.
Allahım nası mutlu olduu...
İyce darlanmış yavrum bezden...
Şimdi yine uyukluyo :)

Son düzenleme:
Girmeyeli 100 sayfa olmuş malesef okuyamadım ama memeyi birakma korkusunu bi kaç kez ben de yaşadım.
Gazı varsa, burnu tıkalıysa ya da aşırı uykusu varsa (7-8 saat uykusuz kaldığında) almıyo memeyi benim kız.
Ben başta anlamadım, oturdum ağladım bıraktı diye.
Çünkü en baştan beri süt az olduğu ve mama verdiğim için o endişem hep devam ediyo.
Ama artık almayınca zorlamıyorum.
Ya kalkıp gezdirip 40-50 dk sonra meme veriyorum ya da çok hızlı sallayarak uyutuyorum, kalkınca emiyo.
Ama dediğim gibi hâlâ diken üstündeydim.
Bigün az gelmesine dayanamayıp bırakacak diye ödüm patlıyo.

Kızlar bi kaç sorum olacak...
-eşiniz ayrı odada mı yatıyo?
-bebeği ile birlikte yatanlar var mı benim gibi? (Gece sürekli emme modunda olduğu için artık kalk emzir uyut çok zor oluyo oyüzden yattığım yerden emziriyorum)
-doğumdan sonra eşim isteksizleşti. Yani bana belli etmemeye çalışıyo ama 74. Günümüzdeyiz (önceki bi ayı da sayarsak) sadece 1 kere istedi (biraz açık oldu kusura bakmayın).Yorgunluktan aklıma gelmiyo diyo. Bi de malum kayınvalide bizde, sanırım ondan çekiniyo (onun da gözü üstümüzde zaten herşeyi soran, gözlemleyen meraklı bi tip)
-Son sorum ev işlerinden ya da yardımdan kendini çekmeye başladı mı?
Başlarda çokça yardım ediyordu ama şuan yapabilecek olsa bile sen yap diyo.
Ve "artık normale dön, bukadar çocuğu bahane etme" gibi söylenmeye başladı

Arkadaşlar oyun halısı isteyenler olmuştu. Ben fisherpricedan aldım e bebekten. 150 tl alışverişe 50 tl kupon verdiler. 139 liraya geldi, 50 tl kupona da zaten ihtiyacımız olan mamayı aldık. Hepsiburada da bu fiyata bu ürüne denk geldim. Bilginiz olsun

Eklentiler

• IMG_6629.PNG
    IMG_6629.PNG
    149,7 KB · Görüntüleme: 54
Kızlar bebek arabası önerileriniz?
Bi de nedeni?
Katlanabilen ve araba bagajına sığabilecek bişey istiyorum.
Bi de 500 tl.yi geçmesin istiyorum fiyatı

Bende öyle birşey bakayim tabi çıkabilirssem.
Yok canım maalesef:KK43: sordu bi kaç kişi biri 150 tl dedi veremem dedim 400 liraya aldiğim şeyi. Sabirla satilmasını bekliyorum
Canim letgo da çok güzel temiz bastonlar fln da var seninkini inş satabilirsen bak ordan da :)

Arkadaşlar oyun halısı isteyenler olmuştu. Ben fisherpricedan aldım e bebekten. 150 tl alışverişe 50 tl kupon verdiler. 139 liraya geldi, 50 tl kupona da zaten ihtiyacımız olan mamayı aldık. Hepsiburada da bu fiyata bu ürüne denk geldim. Bilginiz olsun
Aynı 85 e aldım dün akşam GittiGidiyor dan :) bondigo benimki de ama aynı herşeyi piyanosu fln

-bebeği ile birlikte yatanlar var mı benim gibi? (Gece sürekli emme modunda olduğu için artık kalk emzir uyut çok zor oluyo oyüzden yattığım yerden emziriyorum)
-doğumdan sonra eşim isteksizleşti. Yani bana belli etmemeye çalışıyo ama 74. Günümüzdeyiz (önceki bi ayı da sayarsak) sadece 1 kere istedi (biraz açık oldu kusura bakmayın).Yorgunluktan aklıma gelmiyo diyo. Bi de malum kayınvalide bizde, sanırım ondan çekiniyo (onun da gözü üstümüzde zaten herşeyi soran, gözlemleyen meraklı bi tip)
-Dogdugundn beri aynı odadayiz hiç ayrı yatmadık
-bebegim gündüz nerde olsa yatiyo beşikte hic yatmıyor ama gece beşiğinde yatiyo
-benim kanamam uzun sürdüğü için bizde de bı kez oldu sonra yanaştı ama oğlumuz sıkıntılı olduğu için fırsat olmadı :)KV fln olduğu için belki annesinden cekiniyodur yada zor bebekler gerçekten adamlar da ondan uzak duruyor galiba
-ev işlerine yardım eder ama genel olarak bebeğe bakmayı tercih ediyor hem seviyo hosuna gidiyo sanırım bebekle 2-3 saat gecirsin al şunu demez öyle olunca o da benimde işime geliyo hiç değilse işimi yapıyorum
-son cümleyi annesi gıcık bi tipse onun dolduruşuna fln gelip söylüyor olabilir mı ? Yaparmi KV öyle bişey ?

Amin canım canım çok sıkıldı sütüm gidecek diye korktum kaşığa çok az geldi :KK43: zorla uyuttuk şimdi uyurken emzirmeyi denicem inşallah geçici birşeydir :KK43:
Sıkma canını benimki de geçen hafta bı kaç kez yaptı Dr normal dir dedi sakin birakiyo diye pes etme dedi mesela benimki meme ye yaklaşıp ağzını açıp sanki meme yi hissetmiyo gibi ağzıyla aranıyordu sinirleniyodu kafayı geri atiyodu seninki de öyle mı

Bnm kanamam 30 gunde bitmişti. Dun gebelikten once kullandigim telefondaki uygulamada dongunuz yarin baslamali diye ileti geldi bgn adet olmusum ne ilginc ayni duzende devam eduo demek ki..
Artik her ay olurum herhalde...

Bi de nedeni?
Eşim in arkadaşı baston vermişti bize çok iyi çok markalı bişey değil ama şuan baya işimi görüyor bebeğim çok rahat uyuyo içinde çok hafif hatta dün Aşı ya gittik eşim indirdi giderken işe gitti bende dönüşte arabayla birlikte çıktım yukarı ( evim 5. Kat ve asansör yok ) :)

Bi de nedeni?
Bn joie marka kullaniorum urunleri cok rahat bnmkinde puset de var ama tek satilanlari daha uygundr biz ikisino birden 600 kusure almstk cunku. Hafif surusu kolay ve tek elle acilip kapanabilio

Revna Revna bende joie nin ürünlerinden memnunum bizde 3 tekerlekli var pusetle kullanıyoruz ama tek ve baston olanları da çok güzel az yer kaplıyor Bebek kucağında iken açma kapama yapılabiliniyor tek hareket ile

sadece dışarı çıktığında biberona sağıp versen olmazmı canım

Canım sağıp verebilirim dışarda ama bizim asıl sorunumuz emzik almayıp uykusu geldiğinde meme emmek istemesi.
İlla o memeyi emip öyle uyuyacak
Valla içimden bir ses zor günlerin beni beklediğini söylüyor :)

Aynı benim kiz. Beninde misafir vardı aynen emerek uyumak istiyor emzik veriyorum tükürüyor. Biraz daha ısrar edersem oguruyor kusacak gibi yapıyor. E misafir varken yada ben bi yerdeykwn de öyle emzirerek uyuyamıyorum
Ve sonuç hirslaniyor.basıyor çığlığı
Sonra zor sakinleşiyor.

Evet ya ,doğduğundan beri emzik veriyorum ama yok. Öğürüyor ,tükürüp atıyor ama mümkün değil tutmuyor. Sonra da başlıyo huysuzluk..

Tam uykusu açılmaya yakınken alt tarafını tanamen çıkardım an itibariyle.
Alt açma bezi ve yorgan arasına olaki çiş yaparsa diye battaniye koydum.
Allahım nası mutlu olduu...
İyce darlanmış yavrum bezden...
Şimdi yine uyukluyo :)

Biz de çok mutlu oluyoruz popişimiz açıldığında :)
Çılgınlar gibi tepişiyoruz :))

1.başından beri birlikteyiz
2.bebek yatağımızı anne-bebek yatağı gibi yaptık. Böylece birbirimize çok yakın yatıyoruz. Emzirmek için sadece kendime doğru çekiyorum. Geceleri 1-2 kez uyanıyor artık. O yüzden bu şekilde çok rahat oldu.
3. Sıkıntımız yok ,tek sorun zaman bulamama :)
4.ben istedikten sonra sorgusuz sualsiz söylenmesiz her türlü yardıma devam ediyor ama istemem lazım :)

Bi de nedeni?

Marka araştırması henüz yapmadım. Biz şimdilik abinin anakucağı takılan modelini kullanıyoruz ama yazın baston alacağım.
Tavsiyem iyi bir baston alman..

Oh oh :))))

Canım benim kızıma da gözleri değdi meme derdi olmasa alırlarmış çocuğumu geceleri :KK43: he oldu veririm dedim! El kadar bebek bensiz durur mu Allah aşkına... her emzirmemde gelip burnunu sokuyordu pis kadın ve malesef kızım iki gündür emmiyor senin kızın da böyle olmuştu değil mi? Nasıl oldu düzeldi mi? Sadece uyurken az buçuk emiyor aç olduğu için uyumuyor da ne yapacağımı şaşırdım

Gözleri çıksın inş :KK66: minicik bebeklerin rızkına takıyorlar .
Benimki de iki gün almıyor alsa da arkaya kendini itiyor iki dk zor tutuyordu geri almaya başladı sütün azalmasın üzülme sağabildiğini kaşıkla ver sakin zamanlarında yine emer inş

Canim letgo da çok güzel temiz bastonlar fln da var seninkini inş satabilirsen bak ordan da :)
Sağol canım bir satilsa şu bakicamda:) hergün heyecanla letgoyu açıyorum:))
Canım sağıp verebilirim dışarda ama bizim asıl sorunumuz emzik almayıp uykusu geldiğinde meme emmek istemesi.
İlla o memeyi emip öyle uyuyacak
Valla içimden bir ses zor günlerin beni beklediğini söylüyor :)

Evet ya ,doğduğundan beri emzik veriyorum ama yok. Öğürüyor ,tükürüp atıyor ama mümkün değil tutmuyor. Sonra da başlıyo huysuzluk..

Biz de çok mutlu oluyoruz popişimiz açıldığında :)
Çılgınlar gibi tepişiyoruz :))

1.başından beri birlikteyiz
2.bebek yatağımızı anne-bebek yatağı gibi yaptık. Böylece birbirimize çok yakın yatıyoruz. Emzirmek için sadece kendime doğru çekiyorum. Geceleri 1-2 kez uyanıyor artık. O yüzden bu şekilde çok rahat oldu.
3. Sıkıntımız yok ,tek sorun zaman bulamama :)
4.ben istedikten sonra sorgusuz sualsiz söylenmesiz her türlü yardıma devam ediyor ama istemem lazım :)

Marka araştırması henüz yapmadım. Biz şimdilik abinin anakucağı takılan modelini kullanıyoruz ama yazın baston alacağım.
Tavsiyem iyi bir baston alman..
allah yardımcın olsun canım,zor valla napalım hepimiz ayri ayri zorluğunu görüyoruz.

Herkese merhabalar
Bilen biri vardır basına gelmiş biri vardır diye yazıyorum ne olur bilginiz varsa cvp yazın
11subatta doğum yaptım basından beri hep gazlıydı amaa dün cok kötüydü hiç susmadı bende bu gaz olamaz kolu cıktı falan dedim, acile götürdük aksam.röntgen cekildi asırı gaz olduğunu söyledi doktor, popodan gaz cekildi önce ince bi boruyla sonrada lavman yapıldı hemen susutu eve geldik, ama iki saat sonra tekrar basladı aynı cığlıklar yekrar gittik idrara bakıldı temiz cıktı agrı kesici fitil yapıldı
Suan uyuyor ama hiç gaz cıkartamadık lavmandan sonra tekrarlarmı basına gelen varmı acaba

Kizlarrr delirecegim ya :KK34: 40 gun kanamam oldu. 40. Gun adet basladi 8 gun surdu. Bitti. Abdest aldim 4 gun hic bsy gelmedi. Sonra dun tuvalette kahverengi parcalar gelmeye basladi kucul kucuk. :KK42:

X