2017 Şubat Anneleri

Kızlar bi kaç sorum olacak...
-eşiniz ayrı odada mı yatıyo?
-bebeği ile birlikte yatanlar var mı benim gibi? (Gece sürekli emme modunda olduğu için artık kalk emzir uyut çok zor oluyo oyüzden yattığım yerden emziriyorum)
-doğumdan sonra eşim isteksizleşti. Yani bana belli etmemeye çalışıyo ama 74. Günümüzdeyiz (önceki bi ayı da sayarsak) sadece 1 kere istedi (biraz açık oldu kusura bakmayın).Yorgunluktan aklıma gelmiyo diyo. Bi de malum kayınvalide bizde, sanırım ondan çekiniyo (onun da gözü üstümüzde zaten herşeyi soran, gözlemleyen meraklı bi tip)
-Son sorum ev işlerinden ya da yardımdan kendini çekmeye başladı mı?
Başlarda çokça yardım ediyordu ama şuan yapabilecek olsa bile sen yap diyo.
Ve "artık normale dön, bukadar çocuğu bahane etme" gibi söylenmeye başladı
ilk 1 hafta bebiş oturma odasında yattı annemle dönüşümlü baktık, o zamandan beri bizim odada anne yanı beşiğinde yatıyor. eşimle hiç ayırmadık yatağı.
bizim doğumdan 1 ay önce kesilmişti, 40 çıktıktan sonra isteksizlik ikimizde de oldu ama ilişkiden sonra tekrar canlandı ikimizde de. dönemsel olabilir canım bence takılma. ben zamanında çok takılırdım böyle şeylere baktım ki hepsi bir dönem ve sebebe bağlı. kvalide etkileyebilir.
çok şükür ev işleri konusunda yardım ediyor. eşin biraz bencil mi yahu ne demek bahane etme? :KK14:
Herkese merhabalar
Bilen biri vardır basına gelmiş biri vardır diye yazıyorum ne olur bilginiz varsa cvp yazın
11subatta doğum yaptım basından beri hep gazlıydı amaa dün cok kötüydü hiç susmadı bende bu gaz olamaz kolu cıktı falan dedim, acile götürdük aksam.röntgen cekildi asırı gaz olduğunu söyledi doktor, popodan gaz cekildi önce ince bi boruyla sonrada lavman yapıldı hemen susutu eve geldik, ama iki saat sonra tekrar basladı aynı cığlıklar yekrar gittik idrara bakıldı temiz cıktı agrı kesici fitil yapıldı
Suan uyuyor ama hiç gaz cıkartamadık lavmandan sonra tekrarlarmı basına gelen varmı acaba
bir fikrim yok ama çok üzüldüm o kadar gaz nasıl olmuş ya kıyamam. inşallah düzene girer geçer.
Kizlarrr delirecegim ya :KK34: 40 gun kanamam oldu. 40. Gun adet basladi 8 gun surdu. Bitti. Abdest aldim 4 gun hic bsy gelmedi. Sonra dun tuvalette kahverengi parcalar gelmeye basladi kucul kucuk. :KK42:
rahimden parça vs gelebilirmiş duymuştum. benim de 2. adet bitmek üzere:işsiz:

kızlar bebişleriniz uykusu arasında bağırıp dudak büküyor mu? yahu çok üzülüyorum :KK43:

Kızlar Türk kahvesi içiyomusunuz, bebişlerin uykusu etkileniyor mu?

Tabi bunu bebişleri düzenli uyuyan annelere soruyorum , uyumayanlar farkı anlayamaz herhalde:)

Loveali Loveali kahve dedim aklıma geldi sen kahve çay ve çikolata tüketmiyorsun değil mi? İçinde kafein olan şeyler bebişleri uyutmaz da..

Selam kızlar ,

Bugün 55 günlüğüz ve tam gaz sorunu 1 haftadır gidiyor derken dünden beri yine huzursuz :KK43: brokoli yemiştim omu yaptı yoksa dün 4 kez üst değişti üşüttümü anlamadım :KK43: birde sürekli uykuya dalarken yada ağlarken yumrukları ile yüzünü ovuşturuyor :KK43: neden acaba ?

Kızlar Türk kahvesi içiyomusunuz, bebişlerin uykusu etkileniyor mu?

Tabi bunu bebişleri düzenli uyuyan annelere soruyorum , uyumayanlar farkı anlayamaz herhalde:)
Bırak kahveyi keyifle çay bile içemiyorum :) 3-4 aydan sonra inşallah içmeye başlıcam kahveyi :KK66:

Herkese merhabalar
Bilen biri vardır basına gelmiş biri vardır diye yazıyorum ne olur bilginiz varsa cvp yazın
11subatta doğum yaptım basından beri hep gazlıydı amaa dün cok kötüydü hiç susmadı bende bu gaz olamaz kolu cıktı falan dedim, acile götürdük aksam.röntgen cekildi asırı gaz olduğunu söyledi doktor, popodan gaz cekildi önce ince bi boruyla sonrada lavman yapıldı hemen susutu eve geldik, ama iki saat sonra tekrar basladı aynı cığlıklar yekrar gittik idrara bakıldı temiz cıktı agrı kesici fitil yapıldı
Suan uyuyor ama hiç gaz cıkartamadık lavmandan sonra tekrarlarmı basına gelen varmı acaba
Geçmiş olsun duymadım böyle birşey. Allah yardımcın olsun .. evde masaj vs yapıyormusun? Yada evde emdikten sine üstten gaz çıkarabiliyormu?

-bebeği ile birlikte yatanlar var mı benim gibi? (Gece sürekli emme modunda olduğu için artık kalk emzir uyut çok zor oluyo oyüzden yattığım yerden emziriyorum)
-doğumdan sonra eşim isteksizleşti. Yani bana belli etmemeye çalışıyo ama 74. Günümüzdeyiz (önceki bi ayı da sayarsak) sadece 1 kere istedi (biraz açık oldu kusura bakmayın).Yorgunluktan aklıma gelmiyo diyo. Bi de malum kayınvalide bizde, sanırım ondan çekiniyo (onun da gözü üstümüzde zaten herşeyi soran, gözlemleyen meraklı bi tip)
-Sadece grip olduğu için bi kaç kaç gündür ayrı yatıyoruz biz .
-bebekle uyumayı asla düşünmedim . Uykum ağır olmasada Allah korusun aklıma hep kötü şeyler geliyor . Her gece oğlumun emmesi için uyandığımda onu kollarımda sanıp korkuyorum ve beşikte görünce bir ohh çekiyorum :KK43: beşiği yanıma çektiğimden yan yana gibiyiz Zaten
-eşimle 55 gündür aramız bayağı mesafeli . Tam düzeldi derken anne babacılık devreye giriyor . Karı koca olmayı unuttuk :KK43: bugün ima ettim .. bana iyileşmediğini düşünüyordum Dedi ama aklına gelse bişeyler İnan sorardı .. bakalım çokta üstüne düşmücem artık :)
- gelince oğluşla ilgilensinde ben herşeyi yaparım :) öylede oluyor . Sadece ufak tefek getir götür yapıyor ...

1.hiç ayrı yatmadık. Ancak işi gereği iki hafta il dışındaydı.
2.kızımla beraber yatmıyoruz yatak odamız bebek için uygun yeri olmadığından salonda yatıyoruz. Ve beşiği alçak olduğu için çok yakınımda.
3.aksine salonda yattığımız için mi artık biraz uzak kaldık diye mi daha renkli oldu:KK66:
4.ben eskiden onu herşeyden mahrum (ev işi bebek vs:KK66:ederdim. Ama şimdi o kadar duyarlı ki gece kızımın sesiyle uyanıyo. Oy oy kıyamam diyo. Bende fırsatını bulmuşken su istiyorum falan.:KK66:

Kızlar şok şok!!! Eşimin telinden arama geçmişi yaptım bişeylere bakmış. Çok argo olmayan masum sahneler izlemiş.ama sonuçta izlemiş.ne yapmalıyım.?

Kızlar şok şok!!! Eşimin telinden arama geçmişi yaptım bişeylere bakmış. Çok argo olmayan masum sahneler izlemiş.ama sonuçta izlemiş.ne yapmalıyım.?

Canım bu dönemde fazla yakınlaşamadığınız için böyle şeyler olabilir diye düşünüyorum.. bence hiçbirşey yapma. Yakın olmaya çalışın, bu geçici bir süreç..

Canım bu dönemde fazla yakınlaşamadığınız için böyle şeyler olabilir diye düşünüyorum.. bence hiçbirşey yapma. Yakın olmaya çalışın, bu geçici bir süreç..
E gayet yakınız yani.aslında gizli saklısı olmadığı burdan belli. Ben olsam izleme geçmişimi silerdim. Ama bu silmemeiş

X