2017 Şubat Anneleri

canım evimden hastaneye ulaşım sorunu var eşim de bu hafta hep il dışında duruşmaları götürme imkanım yok onu bekliycem mecburen uygun günü olursa giderim aklımda yoksa
Insallah canm bi gotrsen sende rahatlarsin icinde bisey kalmaz. Bide kolik bebekke ugrasmakda zor benim kizimda kolik

Kızlar biz 75 günlük olduk.
Artık düzenimiz oluşmaya başladı çok şükür.
Etrafa olan ilgisi iyice arttı. Emzirirken bir ses duysa hemen dikkat kesiliyor.
Kendisine güldüğümde geri gülerek tepki veriyor.
Hele sabah uyandığındaki o gülücükleer her şeye bedell
Oyun halısına ,dönenceye ve anakucağındaki oyuncaklara bayılıyor.
Karnı tok ,altı temiz ve keyifliyse çok güzel zaman geçiriyor onlarla.
Henüz çıngırak gibi tutularak oynanan şeyleri bilmiyor ama oyun halısındaki oyuncaklara ellerini kaldırıyor..
Kucakta gezerken her yeri inceliyor:))

Tek kötü huyumuz uykuya geçmek için emme isteği
Emziğe alıştırmaya çalışıyorum ama maalesef. Gün geçtikçe daha da soğuyor. Ağzına verince öğürüp atıyor
Beslenmemiz hala mama destekli olsa da ağırlık anne sütünde.. Günlük 300-350 ml takviye alıyor. Gözüme iyice tombalak görünmeye başladı
Kıyafetleri de sürekli küçülüyor. Son aldıklarımı 6-9 ay aldım artık. Kolları katlayıp giydiriyorum . Kusması da olunca bi yandan yıkıyorum bi yandan ütülüyorum. Makina sırf bu bücüre çalışıyor
Neyse bizde haberler böyle ...

reflu kilo alımını etkiledi mi canım az alır diyorlardı bizdede var ama şiddetli değil bulantı ve hafif kusma bazen su gibi bırakma şeklinde devam ediyor
37 günlükken kilo alımı iyiydi çarşamba gitcez bakalım o zaman anlaşılır etkileyip etkilemediği

Bezden dolayı neden bezd olmuş canım
Kenarları ped sıkıyor ya ondan galiba bide sürekli oturur vaziyette oluyorum sallamak emzirmek için şuan olduğu gibi sabah 7 den beri bı saat uyumadı yine sırtım kopacak gibi

Kizlar ya ilk 20gun kanamam oldu sonradan ara ara oldu ama 41.gun yine oldu cokda degil uc gun fln surdu acaba adetmi oldum anlamadim boyle ilan varmi genelde lohusa sonu kanama diyilar amabilemedim
2 ay olcaz hala devam ediyo

Önceden kırk birtimi kanama da biterdi bunebiçim lohusalık:)
Ayy çok güldüm)
Kızlar bebek fışkırarak kusması neden oluyor
reflü olabilir. Ama bazen çok doyduğundan ani den kaldırmakla da olabiliyor cnm
Çok güzel olmuş kendin mı yaptın
ben bakamadım ya
Belkide degildi kirk gunu gectigi icin sandim adet oluyorum kimileri bi sene bile olmuyomus sutu koruyomus oyle deniliyomus. Bende emziriyorum bakalim korucakmi sutumuz
sütü nasıl koruyo ki. Bende iki buçuk ay oldu neredeyse daha adet olmadım. Doğumdan sonrada 2 hafta sürdü. Olmak mi lazım

Niye bakamadin :)

2 ay olcaz hala devam ediyo
Seninki masallah uzun surmus benimki ilk 15gun oldu sonra krsildi hafif hafif bazen oluyodu bitek 41gun oldu oda uc gun surdu oylede asiri derecede degil. Dahada olmadim. Bakalim 30 tamamlayalim bi adetmi olmus olucam belli olr artik. Bi sure daha olmak istemiyorum insallah sutum korur. Ped takmak istemiyorummm

Ayyy maşallah maşallah miniğin büyümüşde hava atıyo bizde 68 olduk desene az kaldı. İnşallah bizimkilerde artk düzene girer.ilk üç ay çok sıkıntılı geçermiş.şunun şurasında üç aya ne kaldıki

Olanda varmis olmayanda varmis adet olmayinca sutun koruto diyolar nettende baktim oyle bisey varmis hatta eskiden buyuzden normal oalarak iliskiye girerlermis hamile kalmiyolarmis cocuk emzirdikleri icin

Merhaba hanımlar nasılsınız? Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim.Alıntılama yaptim ama telefondan girdigim için yazdığım mesajlar silindi...Aşı icin sağlık ocagini aradım daha aşı gelmemiş ellerine bize 81 günlük olduğumuzda yapılacakmış.Dr umuz gec kaldığımızı soyledi. Sağlık ocağı en gec 3 aylik olana kadar yapılabileceğini söyledi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…