2017 Şubat Anneleri

Ya cnm internette daha önce böyle durumlar yaşayan var geçici bi dönemde olabilir pes etme sen yine üzülme daha çok gider sütün düzelirler inşallah

Senin pompan lansinohun Manuel'di değil mi cnm. Şuan sütüm azalıyor diye düşünme daha da azalır ben o pompayı kullanırken oğlumda taş gibi olurken göğüslerim 70/60cc çıkıyordu. Şuan sönmüş balon gibi gün içinde elektrikli ile aynı çıkıyor birde pompanın alamadığı miktar var... Uykuda iken emzirmeyi denesen eğer red ediyorsa birçok Bebek uykuda iken emiyor... Sen biraz rahatlamaya çalış senin sıkıntı ve stresin bebeği de etkiler. Kaşıkla ver ne yutarsa kar hesabı inş çözebilirsin

Canım sizin durumu takip ediyorum bir kaç gündür. Hem memeyi hem biberonu ret etmesi normal değil..
Kız bebeklerde idrar enfeksiyonu sık görülür. Bu da bebeklerde iştahsızlık yapabilir. Tavsiyem bi doktora gidip idrar testi yaptırmanız. 2 aylık bi bebek 2 saatte bi en az 100 ml içer. 30-40 ml çok az...

Benzer bir durum yaşadım, sütüm kesilme noktasına gelmişti. En son kucağımda zıplayarak o ağlayarak ben ağlayarak iki dakika verebilmiştim. Kafasını geri atıyor kasılıyor ağlıyordu. Memeyi bırakıyor oğlum diye düşünürken bir yerde okudum aventin kelebek göğüs koruyucusunu aldım son umudumdu inanamadim ama bebeğim tam 25 dk aralıksız emdi onunla tutamıyor tutamadikca sinirleniyormus meğer. Hala onla emziriyorum sütüm de çoğaldı. Belki bir faydası olur diye yazmak istedim.

başka bi belirtisi varmı acaba kafayı yememe ramak kaldı da 1 aylıktı en son kontrol ettirdiğim idrarını

ağzında tutamamış değil bunun ağzında tutup resmen 20 cm çekip sallıyor göğüs ucum ciddi anlamda büyük ondan olsa bide ilk bir ay çok iyi emen bebek bi anda noldu anlamıyorum
aynen öyle lansinoh manuel ben ilk gunlerde bunun en az iki uc katı sagiyordum zaten eşimin ailesi yüzünden gerginim o yetmiyor gibi bide kız çıldırtıyor üç gecedir saat 1den 5e kadar uyuyor onun dışında uyanık hep gündüzleri 5 dakika dalmazlar dışında hiç uyumadi kendime zaman ayıramıyorum ev işleri de hepsi duruyor yorgunum artık dayanamiycak duruma geldim bugün bıraktım ağlarken sinir krizi geçirmemek için ona bağırırım diye mutfağa gittim bulaşıklarla ugrastim 5 dakika

Benimki de 100 ml alamiyodur o kadar süt um olduğunu düşünmüyorum bide iki gündür acayip bulantısı var memeyi ağzından çıkarıp duruyo kusacak korkusuyla çekiyorum biraz sonra bı daha emziriyorum yada kendi öğürüyo çıkarıyor napcaz böyle bilmiyorum gittikçe düzeleceğini düşünürken sanki iyice artiyo herşey

Bende daha önce yazmıştım sana ama gözden kaçtı turuncunun dediği gibi bir idrar testi yaptır huysuzluk ve iştahsızlık belirtisi ve sakin ol inan anlıyorlar tüm stresimizi şuan benim ki de içeride bas bas bağırıyor babaya attım ruh sağlığım için meme istiyor süt gelince öğürme tiksinme dönemsel oluyor ama sizin uzun süre die var sanırım annesi dr gitmesen de tıp merkezinde falan yaptır test sonucu gösterirsin eğer enfeksiyon varsa düzelir kilosunu da tamamlar bu yüzdense

inşallah öyle olur yine denedim biberonla sadece 40 cc içti onu bile zorla sallayarak falan verdim sinirlerim bozuldu resmen eşimin ailesi ile ve bundan kaynaklı esimle sorunlar var gerginim onada yansıyor sanırım uyumuyor süt içmiyor mama bi yudum dahi almıyor ağlıyor esim de öyle sürekli yardımcı olan eşlerden değil bırak biraz aglasin dedi şımarık oldu dedi bugün gün boyu durmadı uc gündür sadece 4 saat uyuyorum oda diken üstünde

Kıyamam ya ne anlasın kuzum şımarıklığı o sıkıntısı olmasa doyurur karnını uyur neden ağlasın ki? İnş düzene girer valla tanımasam da umarım mülakatlarını geçersin o aileden uzaklaşmak eminim iyi gelecektir

bir ay kaldı pek çalışamadım hic ama sicilim temiz egitim temelim de iyi inşallah işime yarar gerçekten artık dayanamıyorum çocuğumda benle huzursuz oldu ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum vicdanım hiç rahat değil çok teşekkürler iyi dilekleriniz için allah razı olsun

Hiih aynen İst canım acıyor ve de korkar oldum artık. İnternette bir kaç sitete vajinismus başlangıcı olarak görünce hepten korkar oldum.

Canım en belirgini iştahsızlık ve sürekli huzursuzluk..
Bence bi gidin doktora. Sebep aramaktansa bi bilene danışmak en iyisidir.

100 ml senin makinanın çektiği canım. Bebekler makinadan daha kuvvetli emerler.
Mesela ben süt sağdıktan hemen sonra göğsümü verince bir süre daha cuk cuk emdiğini görünce çok şaşırmıştım.
Üstelik benim makina hastane tipi...
Yani iyi bir makina bile bebek kadar güçlü çekemiyor...

Bilmiyorum bu ara diyorum ya öğürmeler iyice arttı meme de de geliyo sinirleniyo nefes alamiyo gibi oluyo inş doyuyodur bakalım çarşamba kontrol var

Kızım iğnelerle tedavi olup kurtuldu derken tam 13 gün sonra enfeksiyon tekrar başladı. Kesinlikle tekrar baktır. O kadar az emmesi normal değil annesi, benim kızda da tam tersi sancı oldukça meme istiyor sürekşi yapışık geziyoruz.
Dr umun söylediğini diyorum bebek reflüsü 4 aya kadar en yoğun zamanlarını yaşarmış. Hatta zeynep gibi zeki bebekler bunu bilir ve meme istemez dedi. Bizimki biberon istiyor, eğer kafasını geri atıyorsa emerken asitten reflüdendir dedi. Sakın ayakta vs emzirme alışır dedi ayrıca. Sakin bir ortamda loş sessiz bir yerde uyaranlar olmadan emecekmiş. Çok şükür birkaç gündür iyiyiz biz.

Benimki işte en yoğun şekilde yasiyo reflü yu 3 gündür iyice arttı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…