2017 Şubat Anneleri

Kızlar bebeğiniz emekten dakika tutuyo musunuz ne kadar süre emiyor?
Bebeğin vakumlamasına göre çekiyor cnm benim kız en fazla 10 dk tek göğüsten besleniyor iki kez tek göğüs veriyorum son sütü alsın diye. Oğlum en fazla 5 dk emerdi
Kızlar akşam 9:dan gece beşe kadar hiç uyumadı hep ağladı karnı taş gibiydi hiç bir gaz ilacı fayda etmiyo napıcam ben ya öok bunaldım çocuğun uykuyla hiç aradı yok ya delircem artık çok çaresizim ayağımda sallıyorum gözleri kapanıyo gibi oluyo 5dkka sonra açıyo ya
Ayşe önerin gaz videosunu izlesene huysuzlansa da yapın pıtır pıtır siz yaparken atıyor diyor YouTube da var

Bebeğin vakumlamasına göre çekiyor cnm benim kız en fazla 10 dk tek göğüsten besleniyor iki kez tek göğüs veriyorum son sütü alsın diye. Oğlum en fazla 5 dk emerdi benimde öyle acaba yeterlimi o kadar bazen sadecw 4 dk emiyor. Çok sık emzirdiğin için mi öyle benimki iki üç saat arayan on dk emiyor

Ayşe önerin gaz videosunu izlesene huysuzlansa da yapın pıtır pıtır siz yaparken atıyor diyor YouTube da var

Yarın sabah da bizim aşımız var :KK43: geçen ay bi aşıda bile nasıl ağlamıştı bunu düşünemiyorum :KK43: şimdiden acayip gerildim.. nasıl bişey bu annelik yaa ..
bizim de yarın aşımız bakalım bizimki nasıl geçecek. İnşallah çok ağlamaz ve ateşi çıkmaz bebeklerimizin. Ben de biraz stres oldum ama yapacak bişey yok sakin olmamız lazım. bizimkini aşıya ben götüreceğim. Eşim olsa zaten o hiç dayanamaz.

Kızlar bebeğiniz emekten dakika tutuyo musunuz ne kadar süre emiyor?
geceleri genelde kendi bırakıyor doyunca. gündüz de yine 15 - 20dk arası emiyor. bazen duruma göre tek veriyorum bazen devam etmek istiyor o zaman ikinci memeyi de veriyorum.

ıslak mendille ilgili yazanlar olmuş. ben de e-bebek'ten kendi markası olan baby&me ıslak mendillerini almıştım kutuyla. hala kullanıyorum ve çok memnunum. unibaby de almıştım 4 paket. o da çok iyi ama çok pahalı. benim oğlumun cildi sanırım çok hassas değil. o yüzden ne bez ne de ıslak mendil herhangi bir kızarıklık ve pişik yapmadı.

internette gezinirken whisbear diye bir oyuncağa denk geldim. özellikle kolik bebeklerin sakinleştirilmesi ve uyumasında çok yardımı oluyormuş. aynı zamanda ilerleyen aylarda uyku arkadaşı olarak da kullanılabiliyormuş. oğlum kolik değil ama belki emerek uyuma alışkanlığını bıraktırırm diye almayı düşündüm ama fiyatını görünce acaba dedim. 299 TL. İmkanı olan varsa belki incelemek istersiniz diye düşündüm.
http://whisbear.com.tr/ burda oyuncakla ilgili detaylı bilgi var.

sezeryan olan arkadaşlar dikişleriniz ne durumda? benim çizgi hala kızarık ve sağ tarafı sanırım düzgün kapatmamış biraz şişlik var gibi. henüz uyuşukluk da tam geçmiş değil.

Normal doğum yapan arkadaşlar. ;( kendimi çok iğrenç hissediyorum az önce dikiş yerlerime detaylı baktım. Doğumdan sonra mi öyle görünüyo vajina.yoksa bende bi sorun mu var. Affedersiniz ama çok geniş gibi:olamaz:. Ordan bebek çıktı diceniz ama hep öyle mi kalacak.:KK17:

Famm Famm
Ne zaman isterse veriyorum oğlum saatli emerdi 5 dk 2/3 saatte ama o emzik alıyordu. Kıza emzik vermedim 1,5 2 saatte istiyor 5 dk. Boşaltıyor bizim düşündüğümüzden daha fazla çekiyor bebekler cnm. Eğer doymasa kalkar sanırım gece bazen 4 saat istemediği oluyor gündüzleri sık emmek istiyor yetiyordur. 1 kilo alıp 3 cm de uzamıştı 1. Ayda

Son düzenleme:
Normal doğum yapan arkadaşlar. ;( kendimi çok iğrenç hissediyorum az önce dikiş yerlerime detaylı baktım. Doğumdan sonra mi öyle görünüyo vajina.yoksa bende bi sorun mu var. Affedersiniz ama çok geniş gibi:olamaz:. Ordan bebek çıktı diceniz ama hep öyle mi kalacak.:KK17:
Eskisi gibi olmuyor maalesef görünüş olarak henüz ben yüzleşmedim bakıp bu dikişlerim berbat çünkü.. Kegel egzersizlerini muhakkak yap toparlıyor birde henüz erken 6 ay toparlanması için ... Bir bizim ülke de var epizyotomi bu kadar fazla... arkadaşım ABD de yaptı doğumu dikişsiz hiç fark yok eski hali gibi diyor!

basvurunu ne zaman yapmıştın canım?

Doğum yaptığım gün 14 şubatta yani

Canım zaten zeki çocuklar fazla enerjik ve huysuz oluyorlarmış. Bide benim arkadaşa doktor çikolata yeme aütünden geçiyo daha enwrjik oluyo bebeklwr demiş:)

Korkumdan en kahve içebiliyorum ne çikolata yiyebiliyorum :KK70:

O zaman da ne zaman dogurcaz ya diyoduk :)
O da vardı ama şimdi geri girsin istiyorum :KK70:

Kızlar dün doğumumu yapan doktora gittim.
40ın çıkınca gel demişti ama ancak fırsatım oldu.
Smear örneği aldı ve rahime baktı.
"Bebek güzel emiyor herhalde ,yakın zaman da daha adet görmezsin bence" dedi.
Ben de 10 gün önce lekelenme olduğunu onu adet sandığımı söyledim ama değil miş.
Adet oldum demek için baya kanaman olmalıymış normal adet gibi.Doğum sonrası böyle lekelenmeler olabilir miş.
Bebeği böyle sık sık ve düzenli emzirmeye devam edersen daha adet olmazsın dedi.

Korunma için spiral tavsiye etti ama yaşım 32 olduğu için bi bebek daha düşünürsem boşuna spiral takmayalım dedi.
Yani 3.cü düşünürsem 34te hamile kalmam ve 35te doğurmam gerekiyor muş.
35 üstü hamileliği önermiyormuş..
2 oğlun var 1 de kızın olsun ,iyi düşün diye gönderdi beni :)))
Bu arada spiral taktırmak istersem ilk adeti beklemek gerekiyormuş...

Benim doktor adeti beklemene gerek yok dedi ben de beklemek gerek sanıyordum canım

Ne zaman isterse veriyorum oğlum saatli emerdi 5 dk 2/3 saatte ama o emzik alıyordu. Kıza emzik vermedim 1,5 2 saatte istiyor 5 dk. Boşaltıyor bizim düşündüğümüzden daha fazla çekiyor bebekler cnm. Eğer doymasa gece bazen 4 saat istemediği oluyor gündüzleri sık emmek istiyor yetiyordur
Buna sevindim şimdi. Gündüz sık sık emziriyorum ben. Gecede istiyor bazen 15 dk emiyor bazen 4 dk

Eskisi gibi olmuyor maalesef görünüş olarak henüz ben yüzleşmedim bakıp bu dikişlerim berbat çünkü.. Kegel egzersizlerini muhakkak yap toparlıyor birde henüz erken 6 ay toparlanması için ... Bir bizim ülke de var epizyotomi bu kadar fazla... arkadaşım ABD de yaptı doğumu dikişsiz hiç fark yok eski hali gibi diyor!
Ayyy hiç yüzleşme kız:))))) inşallah toplarlar kegel eğzersizlerini yapıyorum ama biraz açıklayıcı olabilir misin. Nasıl yapıyorsun kaslarını kaç sn kasıyorsun

Ayyy hiç yüzleşme kız:))))) inşallah toplarlar kegel eğzersizlerini yapıyorum ama biraz açıklayıcı olabilir misin. Nasıl yapıyorsun kaslarını kaç sn kasıyorsun
O derece diyorsun korkunun ecele faydası yok bakıcam fırsat bulursam bir posta nöbetçi dr da küfür eder rahatlarım :):) 45 dk dikişle uğraştı bakalım ne halt etti :KK66: hissettim de dikilirken hep ondan hatırlayıp sinirlendim bak :KK66: :KK66:

Kegel aklıma geldikçe özellikle emzirme araların da yapıyorum 10 saniye ile başladım 20 saniyeye çıkardım önce doğru kasları hatırlama adına bir iki idrar tutar gibi denedim wc de fazla açıklayıcı oldu ama hissiz di 20 gün falan benim kaslar ...

Valla benimde öyle canım ama karnı yumuşacık. Gazi olsa anlaşılır.ben yarın doktora götürcem böyle olmuyo artk
Valla doktorlar da bişey yapmıo veriyo gaz ilacı yolluyo en iti doktora da gittim bişey yapamıorlar bunaldım artık ya :KK43:

2 ay asisi olanlar kac günlükken asi oldunuz?67 günlük oldu sağlık ocağı aramadı biz sizi aricaz dediler
Aramaları lazımdı ilk haftaki aşı günü kaçmış 60günden sonra yapılır bu aşı haftada bir kez uygulanır örneğin benim sağlık ocağımda cuma günleri yapıyoruz muhtemelen yarın yada diğer hafta arar çok geçirmezler çünkü 2.aya göre 4aya randevu verecekler aramazlarsa pazartesi arayıp siz sorun

Genişlemez canım merak etme aksine dikildiği için :halay:

Doğum yaptığım gün 14 şubatta yani

Korkumdan en kahve içebiliyorum ne çikolata yiyebiliyorum :KK70:

O da vardı ama şimdi geri girsin istiyorum :KK70:

Benim doktor adeti beklemene gerek yok dedi ben de beklemek gerek sanıyordum canım
Adeti beklemenin nedeni rahme giden duvar daha yumuşak ve açık olduğu için daha ağrısız olur birde gebelik ihtimali tamamen ortadan kalkmış olur

Screenshot_2017-04-06-15-24-09.jpg
farklı şekillerde kegel egzersizi bunun dışında her yerde yapabilirsin idrarını yapıyoröuş gibi düşün tut 3-5 sn bırak temel prensip bu

X