2017 Şubat Anneleri

Çocuk parasını ortalama 1 ay sonra PTT den alıyorsun .. başvuru için aile ve sosyal polikalar mı öyle bir yere gitti eşim .. hastane adres vs veriyor ... ziraate çalışanlar için rapor ücreti yatıyor .. hatta ben 3.700 tl gibi bir para aldım mart sonuna kadar .. Doğum izin raporum 4 Mayıs'ta bitiyor .. alacağım 5 haftalık rapor ücreti daha var .. @supremee
Herhangi bir msj geliyormu para yattığına dair acaba

Emzik Harika birşey keşke emse kızım.... inşallah normallerdir insan düşünüyor doyuyor mu aç mı diye... topuk kanında biyotinidaz eksikliği çıktı canım kalıtsalmış.... derisi kuruyor tırnakları kırılıp saçları dökülüyor ilacı kullanmazsa :KK43: ama doktorlar geçeceğini düşünüyor inşallah da öyle olur hayatı boyunca ilaç kullanmak zorunda kalmasın kuzum :KK43:

Güler Güler annesi çıkardığı seslere hayret edersin bir süre sonra da :)

Hiç deme o dudak büzme gözümün önüne gelince bile ağlayasım geliyor :KK43:

Valla neyse ki tek değilim yoksa kafayı yerdim :KK45: inşallah hepimizin bu dertleri geçer :KK66:

Maşallah size tütü de ne güzel olmuş :KK66:

Yalnız değilsin canım :işsiz: dikiş yerlerim hala ağrıyor... kendime dikkat edemiyorum emzirirken şekilden şekle giriyorum Doktorum terleme demişti ama evim çok sıcak resmen sular akıyor benden ve dikiş yerim kaşınıyor :kızgın: neyse ki hissizlik biraz azaldı başka bir doktora sordum o hissizlik olayını geçebilir de geçmeyebilir de demişti :işsiz: hemen toparlanamazsın 6 ay geçmeli dedi :KK12:

Rabbim dert verdiyse çözümünü de vermiştir :anne:
Hiç merak etme düzelir evellAllah :nazar::dua:

Kızlar süt parası alan varmı devletten bide çalışmayan annelere ödenen çocuk yardımı 300lira sanırım çalışana mı çalışmayanamı tam onuda bilmiyorum.. Alan varsa yardımcı olabilir mi nasıl bi yol izlemeliyim nereye başvurmalıyım
aile ve sosyal politikalar il mudurlugune gittim canim kizimla benim kimlik vardi kayit yapti bir ay sonrada pttden 300tl aldim ben bagkurlu çalışanım bu herkese veriliyor diye biliyorum birde benden başka avukat varsa baro 1350 tl ödüyor doğum belgesi götürünce 1 haftada yatıyor

Evet canım maalesef çok acımasız... doğdu da gülüyor sesler çıkarıyor da... ben de kimseyle paylaşmak istemiyorum hep yanımda olsun istiyorum karnımdayken çok mutluyduk :anneadayı:

Canım Allah yardımcımız olsun başka diyecek birşey yok :KK43: arkadaşın kızı vardı nasıl yaramazdı kimse görüşmek istemezdi çocuğu yüzünden şimdi çocuğu görsen bir akıllı olmuş inşallah bu huysuz şeyler de büyüyünce çok akıllı olurlar :KK51:
O zaman da ne zaman dogurcaz ya diyoduk :)

Kızlar süt parası alan varmı devletten bide çalışmayan annelere ödenen çocuk yardımı 300lira sanırım çalışana mı çalışmayanamı tam onuda bilmiyorum.. Alan varsa yardımcı olabilir mi nasıl bi yol izlemeliyim nereye başvurmalıyım
Ben aldım canım ikisini de çalışmıyorum bebek doğdu doğum raporuyla eşim SGK ya fln başvurdu sanırım

Kaç gün sonra geldi paran canim. Ben de 1 ay önce aile ve sosyal politikalar müdürlüğüne postayla gönderdim evrakimi. Nerden öğreniyoruz geldiğini?
13 Şubat doğum yaptım ertesi gün başvuru yaptı eşim 2-3 hafta içindeydi sanırım süt parasını aldık geçen haftada doğum parası yatmıştı

Kızlar dün doğumumu yapan doktora gittim.
40ın çıkınca gel demişti ama ancak fırsatım oldu.
Smear örneği aldı ve rahime baktı.
"Bebek güzel emiyor herhalde ,yakın zaman da daha adet görmezsin bence" dedi.
Ben de 10 gün önce lekelenme olduğunu onu adet sandığımı söyledim ama değil miş.
Adet oldum demek için baya kanaman olmalıymış normal adet gibi.Doğum sonrası böyle lekelenmeler olabilir miş.
Bebeği böyle sık sık ve düzenli emzirmeye devam edersen daha adet olmazsın dedi.

Korunma için spiral tavsiye etti ama yaşım 32 olduğu için bi bebek daha düşünürsem boşuna spiral takmayalım dedi.
Yani 3.cü düşünürsem 34te hamile kalmam ve 35te doğurmam gerekiyor muş.
35 üstü hamileliği önermiyormuş..
2 oğlun var 1 de kızın olsun ,iyi düşün diye gönderdi beni :)))
Bu arada spiral taktırmak istersem ilk adeti beklemek gerekiyormuş...

Ben de 10 gün önce lekelenme olduğunu onu adet sandığımı söyledim ama değil miş.
Adet oldum demek için baya kanaman olmalıymış normal adet gibi.Doğum sonrası böyle lekelenmeler olabilir miş.
Bebeği böyle sık sık ve düzenli emzirmeye devam edersen daha adet olmazsın dedi.

Korunma için spiral tavsiye etti ama yaşım 32 olduğu için bi bebek daha düşünürsem boşuna spiral takmayalım dedi.
Ben 39. Gün bitti diye gusül aldım akşamına yine lekelenme oldu ağrım var diye adet oldum dedim dünden önceki akşam biti gibi diye yine abdest aldım ama yine duş sonrası lekelenme siyahımsı fln sadece ped e gelmeye devam etti ama dünden beri baya kırmızı tuvalete oturunca da geliyo noluyo bende anlamadım Dr umu aradım normal 15-20 gün bile sürebilir dedi adet mı oldum neyin nesi cozemedim

Doğum ve süt parası için ne yapmak gerekiyor memurlar için ben sadece iş yerine form verdim başka da bilmiyorum
Bir de eşim çalışanlara bakıcı parası diye birşey duymuş var mı bilgisi olan

Doğum ve süt parası için ne yapmak gerekiyor memurlar için ben sadece iş yerine form verdim başka da bilmiyorum
Bir de eşim çalışanlara bakıcı parası diye birşey duymuş var mı bilgisi olan
Aile ve Sosyal politikalar müdürlüğüne gidip bi kağıt doldurup veriyorsun. Bu doğum parası için. Bahsettiğin bakici yardimi bazı pilot illerde var internette araştır bulunduğunuz ili kapsıyor mu? Şartları ve ne yapılacağı yazıyordur.

Kizlar sol memem mastit olmustu , 5 gün antibiyotik verdi doktor kullandim ve iyilestim ama o zamandan beri ( 1 haftadir) sol mememi sağdıgimda 30 cc ancak cikiyor, sag mememden de 90 cc ye yakin cikiyor, sizce bu orantisizlik ne zaman düzelir , ne yapmam gerekir ?

Ben emzirdigim halde duzenli sekilde 35.gunumde lohusa kanamasi azalmisken adet oldum , doktorum olabilir dedi ama acaba o lohusa kanamasi miydi ben mi yanlis anladim..hala da 1-2 damla geliyor ki benim adetim en fazla 6 gün surerdi bu 10 günü gecti (son 3-4 gunu 1-2 damla seklinde ) tam 1 aylik oldugumda gittim doktoruma rahme bakti ,hersey yolundaymis ve benden de smear örnegi aldi, sonucu da temiz cikti..

21 ocakta dogum yaptım 40 güne yakın kanamam oldu ve henüz adet olmadım.kontrole çağırmadığı icin doktora da gitmedim.normal galiba.

Kizlar bnm kadın dogumcu dogum sinrasinda gel demedi.. dikişler 3 haftada geçti 40ta gusul aldım 43.gundeym leke kanama falan da yok yolunda gibi her sey yine de gitmek lazm mi kontrole

X