2017 Şubat Anneleri

Ben de sendenim :))
Yaklaşık iki haftadır da dışarı çıkarken sadece peluş montunu giydiriyorum.
Dışarda görenler kaç aylık diye soruyorlar. 2 aylık diyince 'aayyyy yazıııık üşür yavrucaak" diye dırdıra başlıyorlar :))
Bişey olmaz ,alışsın diye gülüp geçiyorum :)

Yazıııkkk yanar yavrucak diyen yok:)) eve gelenler ay battaniyesine sar ay yelek giydir dedi durdu duymadım bile:)) battaniyeye sarmazsan beli ağrırmış:))) daha belim ağrıyo diyen bebek duymadım kim kandırmışsa bunları:)))

Bi 3 aylık 4aylık olsalarda rahatlasak ya :) acaba ne zaman başlıyorlar gülmeye falan bizimki biraz biraz ses çıkarmalara başladı
Benimki gülüyo keyfi yerinde olunca :) artık belirli saatleri var biseyler için mesela sabah 7-8 gibi illa bı oyun istiyo gülüyo fln sonra uyuyo :) 3-4 aylık olunca da rahatlama olmicak sonrasında da diş sıkıntısı çiş sıkıntısı derken öyle gider :)

Yazıııkkk yanar yavrucak diyen yok:)) eve gelenler ay battaniyesine sar ay yelek giydir dedi durdu duymadım bile:)) battaniyeye sarmazsan beli ağrırmış:))) daha belim ağrıyo diyen bebek duymadım kim kandırmışsa bunları:)))
Benim de yan komşum öyle hep battaniye yle al battaniye yle diyo iki kat gerek yok üşümez diyom yok o küçük daha diyo :işsiz::işsiz:

Esim hamileyken cok yardmci oluodu ama bebek doğduğundan beri pek destek alamıyorum çocuk biraz aglasa hemen başı şişiyor azcık bak yemek yiyim falan diorum biraz pispislio hemen besigine yatirio halbuki orda daha cok aglio..bişi dedgmde yapio ama bas edemedigi icin hemen pes edio..bn de istiorum ki bn demeden yapsin ama nerde.. o istio ki bebek sessz sakin dursn uyusun gulucuk saçsin da seveyim..komsunun cocugu mu bu ayol..hepimiz aynı durumdayz zorlugunu yaşıyorz ama annelik babaliktan cok cok başka bizim sabrimiz sefkatimiz onlarda yok..

Kizlar havalar guzellesti oglumla dışarı çıkmak istiyorum ikimiz de sikilmaya basladik evde bgn bebek arabasiyla ciktik ama esim vardi oyle bile zor oldu binadan tasimak.. su sling isini beceremem gibi geliyor kanguru alayim diyorum kullanan varsa ne marka onerirsiniz??

Kızlar nabersiniz benim kızım bugün 2 aylık oldu. Babasıyla da aram hiç yok şöyle söyliyim hepimizin muzdarip olduğu konu.yardımcı olmuyorlar.benim eşim.ilk bir iki hafta ağrılarımdan bebekten dolayı etrafımızda dört dönüyordu. Daha sonra günlük hayatına devam etti. Üstelik sosyal aktivitelerini de eksik etmedi. Ve şu an iş gereği il dışında haftaya gelecek. Bende gittiğinden beri burnundan getirdim.. bencillik yaptığını söyledim.ve çok pişman olduğunu söylüyo acaba doğru mu?:110:haftaya gelecek bakalım neler olacak:işsiz:sana çok yardımcı olacam dio:)

Benimki gülüyo keyfi yerinde olunca :) artık belirli saatleri var biseyler için mesela sabah 7-8 gibi illa bı oyun istiyo gülüyo fln sonra uyuyo :) 3-4 aylık olunca da rahatlama olmicak sonrasında da diş sıkıntısı çiş sıkıntısı derken öyle gider :)
Saol ya içimi ferahlattın :)) en azındna gaz sancııs olmaz ben kendimi 4aya odakladım :)

Ay çok biliyorlar
Aynen ben kendime göre giydiriyorum hemşire de öyle demişti kendim bi yelek atiyosam yada öyle hissediyosam ona da bi yelek giydiriyom bi citcitli üstüne de bı badi işte kalın olmuyo onlarda zaten altı da artık külotlu çorap üstüne de penye bişey oluyo

Ah canım ya :KK43: benim kızım da dengesiz oldu benim gibi bir bakıyorsun mutlu bir bakıyorsun bağırıyor :KK43: bugün klasik müzik açtım belki sakin ve huzurlu olur diye :KK70:

Hakkaten canım çektiriyorlar.... ama onun yanında emzirmemekle iyi etmişsin ben malesef yanında emzirmek zorunda kaldım

hatta daha kötüsü bebeğim emmedi hastanedeyken kv nin kızkardeşi (benim kv nin 20 katı gıcıktır) emzirmeyi öğretecem diye göğsümü elledi defalarca hayır ben yaparım elleme dedikçe kadın inat etti. Resmen taciz edilmiş hissediyorum kendimi :KK43:

Günlerce üstümden atamadım o göğsümü emzirirken hala da huylanırım aklıma geldikçe deliriyorum :KK43:

Eskiden nane falan çok verirlermiş ama bence çok ağır gelir nane... rezene veriyorum o da çok zorda kaldıkça başta benim kv de dedi biberona koyup verelim diye inat edip vermedim ama bir ayı geçince çoook az rezene veriyorum çaresiz olunca :KK43:

Kv milleti güya yardım ediyor ama yardım ederken üzdüklerinin farkında değiller.
Evet eskiden nane verilirmiş ama sanırım bu kadar ilaç olmadığından yada varsa bile annem haberimiz YOktuki hiç derdi .. doktora sordum nane falan vermeyin damla ve şurup yeter Dedi .. birde sabah akşam rezenenden 1 çay kaşığı Dedi . Nane bağırsakları bozabilirmiş .. hatta ölçüsü ayarlanamadığda sorun yaratırmış .. senin kv nin kardeşide sapıkmıdır nedir :) ben mesafe koydum Doğumdan sonra odama bile girmiyor .. o kadar takıştık. Yarın akşamada gidiyorlarmış ayy çok üzüldüm :KK66: kötü gelin oldum ve çok mutluyum :)))))

Esim hamileyken cok yardmci oluodu ama bebek doğduğundan beri pek destek alamıyorum çocuk biraz aglasa hemen başı şişiyor azcık bak yemek yiyim falan diorum biraz pispislio hemen besigine yatirio halbuki orda daha cok aglio..bişi dedgmde yapio ama bas edemedigi icin hemen pes edio..bn de istiorum ki bn demeden yapsin ama nerde.. o istio ki bebek sessz sakin dursn uyusun gulucuk saçsin da seveyim..komsunun cocugu mu bu ayol..hepimiz aynı durumdayz zorlugunu yaşıyorz ama annelik babaliktan cok cok başka bizim sabrimiz sefkatimiz onlarda yok..
Bambu konuda benim ki iyi eve gelir gelmez alıyo özlediği için hem seviyo karnı tok altı da temizse alıyo Uzan sen diyo göğsünde uyutuyo yada gaz sancısı geldiğinde vermiyor bile bana :) okuyarak karnını fln ovuyo bazen ben sinirleniyorum ağlamasına dayanamadigim için o sakinlestiriyo

Bana da kv hergün tereyağlı yumurta yedirdi iyileşim diye zaten de severim tereyağını :KK70: yazık kuzumun yüzünü mahvettik :KK43:
Bende tereyağda yumurta yedim hep ama bence bunlar hep sütümüzün yağlı olup yaramasından kaynaklı .. bizim göğüsten aşağıda iniyor kızarıklık .. kilo alımı nasıl bebeğinin ilk ay falan ?

birde kafada ve kulakta Konak gibi sarımsı kuru tabaka var .. sanki iltihap kurumuş gibi .. zeytinyağı yada losyon sürüp biraz bekleyip banyo yaptırsak iyi gelirmi ?? mete58 mete58

Kizlar havalar guzellesti oglumla dışarı çıkmak istiyorum ikimiz de sikilmaya basladik evde bgn bebek arabasiyla ciktik ama esim vardi oyle bile zor oldu binadan tasimak.. su sling isini beceremem gibi geliyor kanguru alayim diyorum kullanan varsa ne marka onerirsiniz??
Aynen bende aynı durumdayım sling işini düşünüyorum ama dediğin gibi beceremem gibi geliyor kanguru da da bana çocuk çok rahatsız oluyo gibi geliyo :işsiz:

Kızlar nabersiniz benim kızım bugün 2 aylık oldu. Babasıyla da aram hiç yok şöyle söyliyim hepimizin muzdarip olduğu konu.yardımcı olmuyorlar.benim eşim.ilk bir iki hafta ağrılarımdan bebekten dolayı etrafımızda dört dönüyordu. Daha sonra günlük hayatına devam etti. Üstelik sosyal aktivitelerini de eksik etmedi. Ve şu an iş gereği il dışında haftaya gelecek. Bende gittiğinden beri burnundan getirdim.. bencillik yaptığını söyledim.ve çok pişman olduğunu söylüyo acaba doğru mu?:110:haftaya gelecek bakalım neler olacak:işsiz:sana çok yardımcı olacam dio:)
Kafası dağılmış şuan yanınızda değil ya o yüzdendir :)

Evet eskiden nane verilirmiş ama sanırım bu kadar ilaç olmadığından yada varsa bile annem haberimiz YOktuki hiç derdi .. doktora sordum nane falan vermeyin damla ve şurup yeter Dedi .. birde sabah akşam rezenenden 1 çay kaşığı Dedi . Nane bağırsakları bozabilirmiş .. hatta ölçüsü ayarlanamadığda sorun yaratırmış .. senin kv nin kardeşide sapıkmıdır nedir :) ben mesafe koydum Doğumdan sonra odama bile girmiyor .. o kadar takıştık. Yarın akşamada gidiyorlarmış ayy çok üzüldüm :KK66: kötü gelin oldum ve çok mutluyum :)))))
Dr lar ilacı bile çok istemiyo bu durumda en azından bizim Dr umuz öyle gaz damlasını değiştirmek istedim ona bile çok müdahale etmeyelim bünyesini bozmayalim geçici bir durum çünkü dedi gerçekten de kusmasi için bebelac kullandım mesela o da gazi biraz tetikledi reflü su ve kolik sancıları birbirine bağlı biri için ilaç kullansak diğerini tetikler diyo Dr umuz olağan şeyler olduğu için bebeği kendi haline bırakmak istiyo

Aynı durumdayız bizim bebek arabası da travel sistem maşallah tank gibi.. sürüşü ve rahatlığı için tek sözüm yok ama sorun apartmandan aşağı indirene kadar kolumuz kopuyo.. slingle bende uğraşmak istemediğim için kanguru sipariş ettim .. önemli olan ergonomik olması. Ben solomombaby aldım gelecek inşallah bakalım. İncele derim mutlaka.. bi de momfortbaby var ama ikisi de birbirinin aynı özellik olarak , solomombaby daha uygun..

Biz kıyafet işinimi abartıyoruz acaba?
Çıtçıtlı badi ve üzerine ayaklı tulum sadece ..birde çorap ve iç pijama ... ve yarın 40 ımı çıkacak .. üzerine penye pazen olmadan pek kucağa almadım .. Artık yavaş yavaş şapka ve eldiveni çıkarıcam ... fazla değil dimi? İstanbul'da ikamet ediyorum . Kapalı ve yağışlı günlerde Petek çalışıyor .. güneşli ise açmıyorum .. sadece azıcık geceleri ..zaten ev yalıtımlı ve hep güneş görüyor

X