2017 Şubat Anneleri

arkadaşlar bugün sincan koruya gittim Kürşat Baysala malesef beklentimi karşılamadı ne dr. Hastanede evime o kadar uzakki giderken de dönerkende kayboldum :KK43: mecbur çukurambar koruya devam edeceğim gibi görünüyor ama burasıda çok pahalı Allah yardımcımız olsun Rabbim inşallah kolaylığını verecek inanıyorum
Keşke Huseyin beye gitseydin iki kez git gel yapamazdin nerde oturuyosun sen benim de yarın randevum bakalım inş kalp atışını duymaya gitcem Huseyin beye nedense çok güveniyorum ama bana pahalı geliyo napcam bende bilmiyorum

Arkadaşlar mrb benim adet ağrısı gibi ağrım var sizce normal mi korkuyorum
Normal canım benim de hala devam ediyo ilk hafta daha çoktu ama şuan da ara ara var Dr um kanama olmadığı sürece korkma normal adet görmediğin için skntisini yasiyosun demişti bana

Keşke Huseyin beye gitseydin iki kez git gel yapamazdin nerde oturuyosun sen benim de yarın randevum bakalım inş kalp atışını duymaya gitcem Huseyin beye nedense çok güveniyorum ama bana pahalı geliyo napcam bende bilmiyorum

Kesinlikle haklısın ama ne bileyim yoğun olur diye gitttim boğazım için ilaç verdi ama güvenip kullanamıyorum ve boğazlarımı şuan hissetmiyorum midem bulanıyor bugün sadece bir çorba ile duruyorum. Çankayada oturuyorum hastane çok uzak giderkende gelirkende kayboldum birde arabayı sürttüm hepten kötü oldum. Şimdi ilacı kullanayımmı kullanmayayımmı bilemedim. Rabbim yardımcımız olsun ödeme noktasında amiiinnnn

bugün kontrole gittik ve kalp atışlarını duyduk. bebişi de gördük. çok şükür tahliller de iyi.
darısı bekleyenlerin başına :)
Kac haftalik canm kac hafta sonra duydun yani. Benm daha 4 haftalik kese gorundu allaha sukur iki hafta sonra gel kap atislarini dinleyelim dedi

Doktorlar aslında bılıyor. Ama gizliyorlar :)) cınsıyetınden dolayı aldıranlae oluyor ya
:oha::KK57: Cidden varmı böyle insanlar. Kızmış erkekmiş ne farkederki allahım sen aklıma mukayet ol. Böyle insanlar evlat sahibi olamasın ya.

O ağrılardan bende de var. Şiddeti azaldı ama ara ara yine oluyor. :KK51:

8 hafta bitti bugün ama yatarak geçiriyorum kanama dan dolayı doktor oturmaya bile müsade etmiyor inşallah en kisa zamanda normale dönerim. 10 gündür çok bunları :KK43:

Kesinlikle haklısın ama ne bileyim yoğun olur diye gitttim boğazım için ilaç verdi ama güvenip kullanamıyorum ve boğazlarımı şuan hissetmiyorum midem bulanıyor bugün sadece bir çorba ile duruyorum. Çankayada oturuyorum hastane çok uzak giderkende gelirkende kayboldum birde arabayı sürttüm hepten kötü oldum. Şimdi ilacı kullanayımmı kullanmayayımmı bilemedim. Rabbim yardımcımız olsun ödeme noktasında amiiinnnn
Ya yoğun oluyo ama öyle saatlerce beklemiyosun ki dedim ya arada bile aldığında maksimum 15-20 dk beklemisimdir ben

Benim kabızlık yana bi şikayetim yok ama acaip gaz problemim var. Doktor gaviscon diye bir surup gibi ilaç verdi ama sabah midemi bulandirdi bütün yediklerimi çıkardım. Progestan yapıyor galiba şişkinliği. Ne kadar dikkat etsem de aynı.
ıyy o gaviskonu bir kere içtim bende çıkardım. yoğun kıvamlı olması midemi kaldırdı. aslında tüm mideyi o kıvamla kapladığı için mideyi koruyor gazı engelliyor ama ben kullanamadım. geçmiş olsun çok. ben ilk gebeliğimde hamilelik reflüsünden çok çektim. mide yanmalarım öyle böyle değildi. bana sadece reniee çiğneme tableti verdi. o biraz rahatlatıyordu. onunla geçirdim hamileliğimi hep. doğumdan sonra bitti şükür. ama o tabletler mide gazına da iyi geliyordu. istersen bir dene. dr una danış bu şurubu içemiyorum. çiğneme tableti işe yararmı ondan kullansam? diye. belki işe yarar. tablet daha az mide kaldırıyor.

Merabaaaaa:KK66:
Ben de tam merak ediyodum grup kurulmuşmudur diye bi baktım 168 sayfa olmuş.
Ben gebeliğmi döllenmeden 2 hafta sonra idrar testinde öğrendim.
Şuan 7 hafta 2 günlük :)
7 şubat muhtemel doğum tarihi :)
Gece bulantılarım var.
Koku hassasiyeti hat safada.
Kocişten bile bulanıyom laf aramızda :p
Meyve yemekle geçiyo günlerim.
Erik canavarı oldum resmen.
Sizin yorumları da boş kaldıkça okuycam.
Şimdiden memnun oldum gençler ve genç hissedenler:)

Bende de kabızlık var bu arada.
Gaz da afedersiniz bulantıyla birlikte sürekli geğirme şeklinde oluyo.
Gaz sancısı falan da yok çok şükür.

Kızlar merhaba ben de bugün doktora gittim düşük tehlikem vardı kesenin etrafında kan vardı devlet hastanesine gittim kan göremedi çok şükür kesenin şekli de güzelmiş tam yuvarlak değil demişti doktor. Haftaya kalp atışı için çağırdı doktor 6+3 oluyoruz duyar mıyız ne dersiniz

Gece bulantılarım var.
Hosgeldin canm bende yeni katildim yeni gordum yani bebisimde daha cok kucuk kalp atislarini bile daha duyamadik 4haftalik suanlik bas donmesi ve yorgunluktan haric bisey yok insallah da boyle gecer

Selam kızlar, yeni gelen hamişler hepinize hayırlı olsun, hoş geldiniz.
Ben de belki hatırlayanlar vardır taşınacaktım, çok şükür taşındım yerleştim sayılır. Ama çok zor bir şeymiş hamile hamile taşınmak.
Bu haftaki kontrollerime gidemedim, özledim miniğimi ne halde çok merak ediyorum. Pazartesi inşallah gideceğim. Bende durumlar bu.

Selvos88 Selvos88 ben zaten kilolu anneyim :oops: bide obur anne olmak istemiyoruuuummm:KK20: benimde midem bulansııınnn:mad:
benim şuan iştahım yok ama yinede kilo kontrolu yapıyorum. ilk hamileliğimde çok kilo aldım bebek hevesiyle gözüme görünmedi tabi inceciktim yuvarlanacak moda geldim :KK43: doğumdan sonra yüzleştim gerceklerle kliteli yaşam olmuo malesef. doğumdan sonra 12 kg verip nasıl yaptıysam emzirirken 25 aldım :KK43: oğlum7 yaşında ben daha gecen yaz verdim kilolarımı 30 kg verdim 1 yılda. o yuzden bu kez sonrasınıda düşünüp fazla kilo almıcm bebeğime yetecek besin degeri yuksek gıdalarla beslenip gereksız karbonhidrat alımı yapmıcam. bu kilo kontroluda aslında bebeğim için lohusalık döneminde psikolojim bozulmasın mınıgımın tadınıcıkarabileyim

oğlumda çok kötü oldum korkuyorum,birde çalışıyorum iş yerinde çok zor olur :KK43:(
o zaman dr una danıs canım

Günaydın herkese. Hiç cinsiyeti hisseden var mı aranızda? Ben oğlumda daha en başında hissetmiştim erkek olduğunu. Bunda hiç hissedemiyorum .Belirtiler de farklı zaten. Bakalım kaç prenses, kaç prens gelecek aramıza
...
bende oğlumda hissetmiştim bu kezde kız hissediyorum ve kız istiyorum bakalım kısmet
Ben erkek diyorum ama çin takviminin etkisinde de kalmış olabilirimo_O çin takviminde tutmayanı duymadım. Sağlıkla doğsunlar inşallah.
benimi oğlumu doğru bilmişti cin takvimi bu kezde kız dio :-)

Ya kızlar çok afedersiniz ama ben felaket kabıZım. :skandal:Ne yapmak gerek çpk zorlanıyorum :KK51:
3 kuru kayısı 3 kuru incir 3 kuru eriği 1 bardak su ile haşla içine 1 yemek kasiği zeytinyagi 1 tatlı kasıgı keten tohumu koyup blenderdan gecir her sabah ac karnına 1 kasık ye üzerine su iç tadida çok hoş marmelad gibi,

Evet gazlı canım ama rahatlarıyor birde haslanmıs patates ıyı gelıyor
baktım burada bulamadım :KK43:
Selam kızlar, 12 saat açlıkla gitmem gerektiği için sabah bir şey yemeden sağlık ocağına gittim kan verdim ve midem o kadar bulanıyor ki bugün hiçbir şey yiyemedim :KK43: bir de çamaşırımda kan lekesi gibi bir leke vardı rengini kestiremedim pembe mi kahverengi mi, çamaşırım siyahtı. Hemen uzandım korkuyorum :KK43:
stres yapma canım bişeyler ye dinlen
Slm kızlar net bitince dünya duruyor sanki. Tabi bir dé iki çocukla buraya bakmak zor oluyor zaman kalmıyor bazen çay bile içmeden o gün yatıyorum. Cevap veremediğim yorum yapamadığı iletiler için şimdiden özür diliyorum.
Bu arada benim ilk ikisi de erkek ve ikisinin de gebeligi taban tabana zitti hatta .ben de çok umutlanmistim ikinci kız diye ama oğlanı tutusturdular elime:KK12:.inşallah herkesin isteği olur. Ben de bebegin kalbini dinlemeye gittim.doktorum çok güldü ya biraz nefeslenseydin bahar dedi üçüncü icin:confused:
:-) yaşları kac kuzularn
Selam kızlar..Minnoşumu gördük kalbinin pıt pıt atışını gördük ..İçimde kızım olacak gibi bir his :KK200: SAT 07.05.2016 olmasına rağmen 7+2 çıktı. ..Ayrıca tartıda 3 kg fazla çıkınca diyetisyene yönlendirdi ona da yarın gideceğim. Bu bulantılar yüzünden hiç bir şey yiyemezken 3 kg artış progesteron hormonunun olurmuşç Ayrıca mide bulantıları için zofran diye bir hap tavsiye etti. Yemek yiyemiyorum diye üzülme 3 ay rahat ol yolk sac depondan alıp bebişi besliyor dedi. 3 aydan sonra da zaten düzeleceksin dedi(inşlllah) Bir sonraki randevumuz 11 temmuzda... Kalp atışı gözümün önünden gitmiyor yavrum benimmm:KK200::KK200::KK200:
gözünaydın canım darısı basımıza

Doktorlar aslında bılıyor. Ama gizliyorlar :)) cınsıyetınden dolayı aldıranlae oluyor ya
nasıl bir canilikse o
ara ara oluyor bende

8 hafta bitti bugün ama yatarak geçiriyorum kanama dan dolayı doktor oturmaya bile müsade etmiyor inşallah en kisa zamanda normale dönerim. 10 gündür çok bunları :KK43:
inşallah gecer canım bolbol dua et bebeğin için katlan geçicek kucagına alınca

Kızlar merhaba ben de bugün doktora gittim düşük tehlikem vardı kesenin etrafında kan vardı devlet hastanesine gittim kan göremedi çok şükür kesenin şekli de güzelmiş tam yuvarlak değil demişti doktor. Haftaya kalp atışı için çağırdı doktor 6+3 oluyoruz duyar mıyız ne dersiniz
ohh çok sukur sevındım canım bizdaha duymadık duyanlar olmus sende duyarsın inşallah

Gece bulantılarım var.
Bende oyleyim bisey yiyemedigim için midem boş kalmasın enerji iyice tukenmesin diye meyve yemeye çalışıyorum :KK43:

X