2017 Şubat Anneleri

Merhaba kızlar iş sebebiyle giremedim foruma ama okumaya çalışıyorum yazdıklarınızı... kanaması olan arkadaşlarım gönlünüzü ferah tutmaya çalışın, stres yapmayın lütfen, olumlu düşünmeye çalışın... Allahım sizlere hayırlı haberler, hayırlı gebelikler nasip etsin inşaallah :dua:

meğer ne zormuş gebe kalmak, gebeliği sağlıklı bir şekilde devam ettirmek... senelerce korunduktan sonra çocuk sahibi olmayı istediğim andan itibaren tam iki sene geçti... iki kimyasal gebelik sonunda şuan 7+4 gebeyim... inşallah sorunsuz devam eder

doktorum benden D vitamini yoğunluğuma baktırmamı istedi. sağlık ocağında yaptırdım düşük çıktı bugün doktora gidip göstereceğim sizler D vitaminine baktırdınız mı ? ilaç alıyor musunuz?

sağlık ocağındaki doktor sağlık bakanlığı geçen sene gebelere D vitaminini zorunlu kılmıştı fakat Kadın doğum doktorları hastalarına vermediği için kaldırıldı dedi.

tetenoz aşısıyla ilgilide 17. haftama ilk aşıyı yazdı.. onuda bugün kadın doğumcuma soracağım.
Evet canım benim D vitamini de çok düşüktü. Uzun bir süre Solgar'ın kapsüllerinden kullandım ama yeterince yükseltmedi. En son tedaviye başlamadan önce doktor 3 tane Devit ampül verdi. ikisini kullandığımda bile 83'e çıkmıştı. Yani bayağı faydalı oldu. Size de öneririm bu ampülleri. D vitamini hakikaten çok önemliymiş bebeğin gelişimi üzerinde. Baktırmanızı tavsiye ederim.

var canım .. rize de mevcut şuan evet ta kendisi :)) çok ekşi yemek midemi rahatlatıyo sanki hafif dalgalanmalar başladı hayırlısı olur inşallah .... :rapci:
Ay Ben izmitteyim buralarda satılmıyor olsa güzel olurdu köydeyken çok severdim. Size afiyet şifa olsun inşaAllah benim yerimede yiyin :super:

Kızlar bende bulantidan iki gündür birşey yiyemiyorm disimi fircaliym dedim oda bulantı yaptı kustum üstelik zayıfım halim kalmıyor böylede 172 boy 55.5 kiloyum

Kizlar ben de bugün ilk defa dra gittim. Herşey yolunda dedi çok şükür keseyi bebisi gördük. Ama kalp atışı için haftaya gel dedi. Bugün duyarız diye ümitleniyordum.neyse bekliycez artik guzel haber alalım da:anneadayı::emir_bebek:

beni sürekli sıcak ter basıyor diş fırçalarken benimde midem bulandı normalde bulanmıyo diye piskolojik olarak yorumladım ama böyle okuyunca :)) sanki hamileliğim normal ilerliyormuş gibime geliyor.:anneadayı:

Oruç Tutamıyorum halsizlik çok fazla bende sanki böyle hep hastaymis im gibi hissediyorum enerjim 0 :KK43: sicaklarinda etkisi var sanırım buralar çok sıcak ya :KK43:

la rosa la rosa canım lekelenmelerin için geçmiş olsun bol sıvı ve stresten uzak dur baş dönmesi progestan yan etkisi korkma ayrıca kendini suçlama benim oglumda oldu pembe olmadıkça korkmayın lekeler rahim hazirligindanda olabiliyor.

Kızlar telden alıntı yapamadım tesekkur ederim yorumlarınıza Dr soracagim umarım çıkma der yola çünkü kalabalık çok ayakta kalicam kv dikkat etsede benim oturmam göze batar. Ev yol kenarı oğlumun peşinde akşama kadar kötü olabilir diye dusunuyorum bu sıcakta istanbulda durmak da akıl karı değil ama klimaya yapistim hamileligimiz sonbahar kışa gelmesi çok iyi oldu bebislerimiz inş gelecek sene kucağımizda kocaman olurlar artık.

bayanlar benim midem bulanmıyo ama sürekli kazınıyo ve meyve istiyorum likapa, kşraz ve kırmızı erikkkkk limonu bile yiyorum :)) siz ne durumdasınız ?
Benim de bulanmıyor. Karın batması da geçti. Yeme düzenim normal uyku düzenim normal hiç hamile gibi hissetmiyorum Şuan :skandal: belki de 7 8. Haftalarda gelecek bi sabah bi uyanacağım midem bulanmaya başlayacak sanırım ben

Evet canım benim D vitamini de çok düşüktü. Uzun bir süre Solgar'ın kapsüllerinden kullandım ama yeterince yükseltmedi. En son tedaviye başlamadan önce doktor 3 tane Devit ampül verdi. ikisini kullandığımda bile 83'e çıkmıştı. Yani bayağı faydalı oldu. Size de öneririm bu ampülleri. D vitamini hakikaten çok önemliymiş bebeğin gelişimi üzerinde. Baktırmanızı tavsiye ederim.
ya bu d vitamini hakikaten önemli mi? ben hiç yaptırmadım. ama b vitamini eksikliğini çok duydum. loğusa depresyonunun ve doğum sonrası depresif hallerin en büyük nedeni b vitamin grubunun eksikliğiymiş. omega 3 hayvansal yağ asidi ile b vitaminine dikkat etmek gerek diyorlar. uzak doğu ülkelerinde omega 3 devlet desteği ile hamileliktden bebeğin ilk aylarından hayat boyu süren devlet desteği ile dağıtılıyormuş. istatistikler kalp kirizinden ölümlerin en az olduğu ülkeler olarak bu ülkeleri gösteriyor.
b vitaminini dr dan ölçtürmek isteyecektim zaten. d yi de isteyelim bakalım. acaba bunları sağlık ocakları yapıyormu?

Selam şeker
la rosa la rosa canım lekelenmelerin için geçmiş olsun bol sıvı ve stresten uzak dur baş dönmesi progestan yan etkisi korkma ayrıca kendini suçlama benim oglumda oldu pembe olmadıkça korkmayın lekeler rahim hazirligindanda olabiliyor.

Kızlar telden alıntı yapamadım tesekkur ederim yorumlarınıza Dr soracagim umarım çıkma der yola çünkü kalabalık çok ayakta kalicam kv dikkat etsede benim oturmam göze batar. Ev yol kenarı oğlumun peşinde akşama kadar kötü olabilir diye dusunuyorum bu sıcakta istanbulda durmak da akıl karı değil ama klimaya yapistim hamileligimiz sonbahar kışa gelmesi çok iyi oldu bebislerimiz inş gelecek sene kucağımizda kocaman olurlar artık.

canım çok saol dediğin gibi yapıyorum. Şu sıkıntılı dönem geçer inşallah en kısa sürede.

X