2017 Şubat Anneleri

Benim de bulanmıyor. Karın batması da geçti. Yeme düzenim normal uyku düzenim normal hiç hamile gibi hissetmiyorum Şuan :skandal: belki de 7 8. Haftalarda gelecek bi sabah bi uyanacağım midem bulanmaya başlayacak sanırım ben
Bende öyle diyordum bulantı yok uyku yok bir çarptı bir çarptı inşallah senin öyle olmaz zor oluyor

sanıyorum benimde son haftalarım kusma öncesi 5+1 im henüz

5+2 de benden. Hafif bulantı başladı bende, kusacak kadar değil daha

sanırım gerçekten doktorlar haklı. Bizim çok yorulmamamız gerekiyor. Benim de yürüyünce lekelenmeleri artıyor, dinlenince bir sorun yok ya da çok azalıyor.

Doktorum dün lekelenme olursa endişelenme kendini yordun demektir bu, dinlen hemen dedi. Eşim sağolsun ben hiçbir iş yapmıyorum

ya bu d vitamini hakikaten önemli mi? ben hiç yaptırmadım. ama b vitamini eksikliğini çok duydum. loğusa depresyonunun ve doğum sonrası depresif hallerin en büyük nedeni b vitamin grubunun eksikliğiymiş. omega 3 hayvansal yağ asidi ile b vitaminine dikkat etmek gerek diyorlar. uzak doğu ülkelerinde omega 3 devlet desteği ile hamileliktden bebeğin ilk aylarından hayat boyu süren devlet desteği ile dağıtılıyormuş. istatistikler kalp kirizinden ölümlerin en az olduğu ülkeler olarak bu ülkeleri gösteriyor.
b vitaminini dr dan ölçtürmek isteyecektim zaten. d yi de isteyelim bakalım. acaba bunları sağlık ocakları yapıyormu?
Evet sağlık ocağında yaptırmıştım ben. Bu arada omega 3 konusunda da çok haklısın, gıdalardan aldığımız kadarı yeterli olmuyormuş. Mutlaka takviye almak gerekir diyor doktorlar.

Kusma yok ama bulantı bende de var sıcaklar da etkiliyo sanırım aç im ama yediğim anda bulantı yapiyo tansiyon da dusuyo sanırım basım fena oluyo :KK43:
aynen aciım yesem midem bulanacak yemesem sucluluk hissi :KK43:

çok teşekkür ediyorum hoşbuldum :) bulantı için ilk hamileliğimde bol bol elma yemiştim biraz olsun dindirmişti belki sizedede işe yarar
yeşil elmamı

Bir kusma eksik bizde mide yanması bulantı halsizlik :KK43: sanırım sıcak havanın da etkisi birde bizim.vucut isimiz şuan daha fazla... Az az kuru ekmek bulantıyi bastırıyor denemissinizdir
denedim canım

Anneler merhaba hepinizin bebisleri hayırlı uğurlu olsun benim gebeliğim 7+2 5.haftadan beri kanamam devam ediyor bazen kahverengi bazende kanlı akıntı şeklinde bugünde açık pembe renk kanamam var haftalardır hiç kalkmadan yatiyorum günde 3 kez Progestan ilaç haftalık iğne vurulduğum halde böyle moralim çok bozuk benim durumuma benzer şeyler yaşayanlar varmı?Allah hepinizin yavrularını kucağınıza almayı nasip etsin
geçmiş olsun canım bende kanama atlattım ama ilaç kullanmıyorum gerek görmedi drum

Mide bulantısından mahvoldum orucu unuttum.. Allah affetsin namazı bile zorla kılıyorum allahım a yalvarıyorum hayırlısı ile geçsin kızlar normal mi bu derece mide bulantısı başka sebebi olmasın yoksa cocuga bir şey mi old. Bildiğiniz mahvoldum
ya ben resmen sürünüyorum :KK43: günlük iişlerimi ağlayarak yapıyorum halsizlik bulantı
Ben bugün kontrol oldum ikiz olduğu için bayram sonrası gel dedi doktorum bir ayı beklemeyelim dedi progestan kullanıyordum gerek yok dedi @TuRuNCu
heyırlı olsun ikizlerin grubun ikinci ikizi :)

Valla aynı fikirdeyim.. Bi ben bu kadar kötüyüm sanıyodum.. Açlıktan tansiyonsuzluktan halsizlikten ölmezsek iyi.. Bi de kalp atışlarım zayıflıyo bazen hissediyorum size de oluyo mu..
ölecem sanıyorum :KK43:

Kızlar bir şey sorucam, baş dönmesi yaşayanınız var mı? Yoksa progestan'ın yan etkisi midir?
ben ilaç kullanmıyotum ama sarhoş gibi geziyorum bi yere yıgılcam bu gidiişlle

Kızlar merhaba, nasip olursa bende şubat annesi olacağım:anneadayı: Bir kaç gündür yazdıklarınızı okuyorum artık dahil olayım dedim:KK39: Geçen cumartesi dra gittiğimde minnşumuzu gördük, kalp atışınıda duyduk çok şükür ama bu hafta tekrar çağıdı hem tahlillerime bakacak hemde almışsın randevu gel tekrar bakalım dedi. kalp atışı dk da 124 dü, 120nin üstünü normal kabul ediyoruz dedi. İnşallah normaldir bir sorun çıkmaz. Rabbim isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin, bekleyen annelere güzel haberler duymayı sonrada sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...
hayırlı olsun canım hoşgeldin

5+2 de benden. Hafif bulantı başladı bende, kusacak kadar değil daha

Doktorum dün lekelenme olursa endişelenme kendini yordun demektir bu, dinlen hemen dedi. Eşim sağolsun ben hiçbir iş yapmıyorum
Bende 2 gündür iftar telaşına biraz yordum kendimi hep leke korkusu ile girdim wc ye. Çok şükür gelmedi. Çok dikildiysem Eğer Ayakları yukarı kaldırıp öyle yatıyorum sırt üstü belimin ağrısına da iyi geliyor.

Evet sağlık ocağında yaptırmıştım ben. Bu arada omega 3 konusunda da çok haklısın, gıdalardan aldığımız kadarı yeterli olmuyormuş. Mutlaka takviye almak gerekir diyor doktorlar.

Benim doktorum bu tarz testleri kalp atisini duyduktan sonra yapacagiz dedi ama sizce gec midir? Haftaya gidecegim insallah.

ca
Benim de bulanmıyor. Karın batması da geçti. Yeme düzenim normal uyku düzenim normal hiç hamile gibi hissetmiyorum Şuan :skandal: belki de 7 8. Haftalarda gelecek bi sabah bi uyanacağım midem bulanmaya başlayacak sanırım ben
canım ben de senin gibiyim hiç bir belirtim yok bizim icin erken daha galiba.iştahım gayet iyi. hazır iyiyken güzel beslenmeye çalışıyorum

ca

canım ben de senin gibiyim hiç bir belirtim yok bizim icin erken daha galiba.iştahım gayet iyi. hazır iyiyken güzel beslenmeye çalışıyorum
Aynen bende süt yumurta bal yoğurt peynir meyve ceviz fındık ara ara yiyorum bunları gün içinde. Öyle çok yemiyorum ama yetecek kadar. 51 yazdı doktor kilomu ve bakalım kaç olacak gidişat.

Anneler merhaba hepinizin bebisleri hayırlı uğurlu olsun benim gebeliğim 7+2 5.haftadan beri kanamam devam ediyor bazen kahverengi bazende kanlı akıntı şeklinde bugünde açık pembe renk kanamam var haftalardır hiç kalkmadan yatiyorum günde 3 kez Progestan ilaç haftalık iğne vurulduğum halde böyle moralim çok bozuk benim durumuma benzer şeyler yaşayanlar varmı?Allah hepinizin yavrularını kucağınıza almayı nasip etsin

Canım aynı durumdayız. Geçmiş olsun. Benim de moralim bozuk. 3 gündür devam ediyor. Dün kalp atışını duyduk, doktor direk bebekle alakalı gözükmüyor kanamaların dese de içim rahat etmiyor bi türlü. 2 günde bir farklı hastaneye acile gidiyorum hepsi "Bekle parçalı ve kırmızı kan gelirse gel." diyip beni eve gönderiyor. Dünkü doktora bu kanamalar neden olduyor dedim "Keşke nedenini bilebilsek." dedi. Net bir şey yok, ilaç alıp dinleniyorum. Geçicek inşallah bu sıkıntı günler.

X