Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Canim tattirmaktan kastın allerji icinse 3gun kuralına kesinlikle uy ama testten gecmis bir sebzeyse ben siddetle corba öneriyorum. .blw de corbaya gereksiz su gözüyle bakanlar var ben buna kizdim ve takip ettigim topicten ayrıldım corba demek su demek degildir ben pureden biraz daha civik yapıyorum corbamizi bide tarhana çorbası öneriyorum alistirma bardaginda verebilirsin ıspanak da öneririm bu arada mevsim sebzesi olarak...ispanak +9 ama allerji testinden gecerse denemelisin yalniz ilk baslarda az yedir
tavuk ve yumurta alerjimiz var 2 gündür brokoli denedik ssıkıntı yok o zaman birde havuç deneyyeim sonradan çorba yaparaım.tarhana içinse içieriklerini sormam lazım alerjik birşey yoksa besleyici olabilir. açıkçası bende çorbadan yanayım birden çok katı vermek bana çok saçma geliyor.taze fasülye ve bezelye 8 ay görünüyor ama siz denediniz mi

tavuk ve yumurta alerjimiz var 2 gündür brokoli denedik ssıkıntı yok o zaman birde havuç deneyyeim sonradan çorba yaparaım.tarhana içinse içieriklerini sormam lazım alerjik birşey yoksa besleyici olabilir. açıkçası bende çorbadan yanayım birden çok katı vermek bana çok saçma geliyor.taze fasülye ve bezelye 8 ay görünüyor ama siz denediniz mi
Corba cok önemli bi yiyecek bence büyük insan bile başta corba yemese bagirsak hazimsiz oluyor blw de haslanmis sebzeyi al diyip veriyoruz cocuga benim vicdanim almaz cidden doymaz o çocuk adi üstünde ek gida yardimci yani bezelye denedim bi sorun olmadi canim taze fasulye de deniycem bakalım ben dondurucuya cig olarak atıyorum organik yani...havuc severse patates ve havuctan yap corba cok lezzetli ve seviyolar ayrıca ben ev yapimi 1kup et suyu da atıyorum corbalara

Kizlar size bisey sormak istiyorum 5.5 aylik bnmkiler ek gida yi sadece tadımlık yapiyoruz daha mamayla besleniyorlar ama 2gundur zorla yediriyorum normalde 2saate bir 120cc iciyolardi dunde zar zor verdim hersefernde 120cc icmediler hele bugun cok zorlandim dun gece 12.00de icmsleridi snra sabah 08.30da verdim bi pgluma yine 5saat snra yedirebildim hemde 250cc icti o sorun degilde diger ogluma saat 15.00oldu hala veremiyorum neden boyle olduki acaba

Corba cok önemli bi yiyecek bence büyük insan bile başta corba yemese bagirsak hazimsiz oluyor blw de haslanmis sebzeyi al diyip veriyoruz cocuga benim vicdanim almaz cidden doymaz o çocuk adi üstünde ek gida yardimci yani bezelye denedim bi sorun olmadi canim taze fasulye de deniycem bakalım ben dondurucuya cig olarak atıyorum organik yani...havuc severse patates ve havuctan yap corba cok lezzetli ve seviyolar ayrıca ben ev yapimi 1kup et suyu da atıyorum corbalara
Benim doktorumun hazırladığı broşürde 6 aylık bebek çorbası içine bir yemek kaşığı kıyma yazılmış (hepsini yemeyecek sanırım et yoğunluğu olması açısından 1 yemek kaşığı)ama ben emin olamadım gidince soracağım 6 Aydan sonra et vermek gerekiyor diye biliyorum

Kizlar size bisey sormak istiyorum 5.5 aylik bnmkiler ek gida yi sadece tadımlık yapiyoruz daha mamayla besleniyorlar ama 2gundur zorla yediriyorum normalde 2saate bir 120cc iciyolardi dunde zar zor verdim hersefernde 120cc icmediler hele bugun cok zorlandim dun gece 12.00de icmsleridi snra sabah 08.30da verdim bi pgluma yine 5saat snra yedirebildim hemde 250cc icti o sorun degilde diger ogluma saat 15.00oldu hala veremiyorum neden boyle olduki acaba
Canim bazen istemiyolar benim oglum da öyle arı mama yada hero baby veriyorum öyle yapinca

Benim doktorumun hazırladığı broşürde 6 aylık bebek çorbası içine bir yemek kaşığı kıyma yazılmış (hepsini yemeyecek sanırım et yoğunluğu olması açısından 1 yemek kaşığı)ama ben emin olamadım gidince soracağım 6 Aydan sonra et vermek gerekiyor diye biliyorum
Canim et demedi ama et suyu demisti bizim doktorumuz ondan ekliyorum bende bilemiycem sorunca bana da bilgi ver

Ücünden de tattırdım,en son birlestirdim doktor icine bi cay kasıgı pirincte koyabilirsin dedi onu da ekledim 3-4 gundur aynısını veriyorum öyle yanii... ama deişik biseyler vereyim diorum artık.
Canim brokoli ve havuctan bir corba yap o zaman zaten havuc denemissin ya bi reaksiyon olursa brokoli olduğunu bilirsin 1orta havuc yarim su bardagi brokoli temizle parcala üstünü geçecek kadar suyla kısık ateste haşla icine 1tatli kasigi irmik koy pisince ilit ve 1tatli kaşığı zeytinyağı ekleyip yedir benimkiler sevio kac aylik bebis senin ben 1kup et suyu mutlaka ekliyorum ev yapimi tabi

Canim brokoli ve havuctan bir corba yap o zaman zaten havuc denemissin ya bi reaksiyon olursa brokoli olduğunu bilirsin 1orta havuc yarim su bardagi brokoli temizle parcala üstünü geçecek kadar suyla kısık ateste haşla icine 1tatli kasigi irmik koy pisince ilit ve 1tatli kaşığı zeytinyağı ekleyip yedir benimkiler sevio kac aylik bebis senin ben 1kup et suyu mutlaka ekliyorum ev yapimi tabi

Çok sagol cnm,deneyecegim bunu ama brokoli vok gaz yapar diyorlar sen bi sıkıntı yasamadın herhalde ?

Çok sagol cnm,deneyecegim bunu ama brokoli vok gaz yapar diyorlar sen bi sıkıntı yasamadın herhalde ?
Ben iki gündür veriyorum ilk gün biraz gazı oldu 2.gün alıştı sanırım daha rahattı bugün üçüncü gündü biraz fazla yedi (fazla dediğin iki çay kaşığı kadar benim kuz biraz iştahsız)bende merak ediyorum yarın yazarım

Ben iki gündür veriyorum ilk gün biraz gazı oldu 2.gün alıştı sanırım daha rahattı bugün üçüncü gündü biraz fazla yedi (fazla dediğin iki çay kaşığı kadar benim kuz biraz iştahsız)bende merak ediyorum yarın yazarım
E hadi inşallah diyelim :-)

Kızlar bu arada bizim doktor blender kullanmayın diyor pütürlü olmasına alışması açısından tel süzgeç kullanın diyor.ben brokoli verirken (metal vitamini aldığı için)havanda ezdim doğru mu yada çokmu detaylı düşündüm bilmem ana zaten bir lokma yiyecek içimde şüphe kalmasın istedim

Kızlar bu arada bizim doktor blender kullanmayın diyor pütürlü olmasına alışması açısından tel süzgeç kullanın diyor.ben brokoli verirken (metal vitamini aldığı için)havanda ezdim doğru mu yada çokmu detaylı düşündüm bilmem ana zaten bir lokma yiyecek içimde şüphe kalmasın istedim
Canim puturlu ye alisana kadar demir süzgeçten gecir sonra alisinca havanda ezersin bence çünkü parcalanmama ihtimali yüksek cok ugrasirsin ben genelde blenderla yapiyorum ama arada puturlu yapiyorum böyle rahat oldu

Kizlar ben avokado ve enginarda verdim
Avokadoyu kabak patates havucla
Veya muza yogurda labneye karistirabilirsiniz
Yumusak olanlari tercih edin sertse mutfakta beklesin kendi olgunlasiyor

Canim ben ilk önce emziriyorum sonra yarim elma yarim armut cam rendeden geçiriyorum icine de 2tatli kasigi bebek biskuvisi ama sen blw yapcagin icin cok öğün yapma ben klasik gidicem ve ben 6ay bitince formül mama vermiycem kar zarar hesabi yapinca ek gida daha masum bence mamada berbat yaglar var hepside ilk kalbi etkiliyor ben bazen günde 2cesit veriyorum mesela ilk dediğim pureyi sabah irmikle suyu pisirip elma puresi ekleyip aksam veriyorum 2cesit sebzeden corba yapiyorum 1cay bardagini bi bebegime yediriyorum yaklasik küçük yarim kase oluyo bazen hurma incir üzüm balkabagi havuctan pure yapip irmikde ekleyip veriyorum bazen muhallebi veriyorum ama ben 4bucuk aylikken basladim tadimlara
Su ands kac aylik

Kizlar ben avokado ve enginarda verdim
Avokadoyu kabak patates havucla
Veya muza yogurda labneye karistirabilirsiniz
Yumusak olanlari tercih edin sertse mutfakta beklesin kendi olgunlasiyor
Ananas dışında pek egzotik meyve sempatim yok aslında ama bebeklerime veriyim inşallah faydasi cok mu nasıl

X