Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Çok sağol canim.ilk başlarken ne verdin bir kaşıkla mi başladın ilk gun 1 kasik 2 gün 2 kasik 3 gün 3 kasik olarak mi veriliyo tadim gunlerinde
Ilk çay kasigiyla verdim canim sonra tatli kaşığı sonra çorba kaşığı devam ettim

Bizimkide hala blw için oturana kadar ben burayıda takıp edeyım :) merhabalar hanımlar benım bebegımde paZartesı 6.ayı dolduracak gecen ay meyve ve yogutla basladık bu ay sebzelere gectık tuhafıma giden doktor hepsını ver dıyor yanı sabah meyvr sonra sebze aksamustu yogurt e bu sefer cocuk tok emmek ıstemıyor.zaten gecen ay 200 gr almış hıc almıcak boyle yaparsam :KK12: gün içinde tek besin mi verıyorsunuz siz yoksa azar azarmı.:işsiz:

Sabah 1 corba kasigi kahvalti
Ogle 1 corba kasigi meyve
Aksam 1 corba kasigi sebze puresi ve yogurt
Gece 1 corba kasigi muzlu yogurt
Ustunede emziriyorum kahvalti ve sebzeyi pek yemiyor yogurt ve meyveleri cok seviyor
Hmm ölçü çorba kasıgı yanı. Doktorumuz sınır yok dedı e bızımkıde sevdı versen koca muzu yıyor sonra emmıyor tabı. Sızınkı gıbı azar azar vereyim bende. Benı bırakcagına meyve az yesın daha iyi

Hmm ölçü çorba kasıgı yanı. Doktorumuz sınır yok dedı e bızımkıde sevdı versen koca muzu yıyor sonra emmıyor tabı. Sızınkı gıbı azar azar vereyim bende. Benı bırakcagına meyve az yesın daha iyi
Benimkide muzu cok sevdi muz 8 ay aslinda ama denedim sorun yok bende verdim
Ek gidada olcuyle ilgili birseyler okumustum bulursam yazarim
Ben birde elma armutu buharda pisirip ezip veriyorum cok sevdi

Canim ben ilk önce emziriyorum sonra yarim elma yarim armut cam rendeden geçiriyorum icine de 2tatli kasigi bebek biskuvisi ama sen blw yapcagin icin cok öğün yapma ben klasik gidicem ve ben 6ay bitince formül mama vermiycem kar zarar hesabi yapinca ek gida daha masum bence mamada berbat yaglar var hepside ilk kalbi etkiliyor ben bazen günde 2cesit veriyorum mesela ilk dediğim pureyi sabah irmikle suyu pisirip elma puresi ekleyip aksam veriyorum 2cesit sebzeden corba yapiyorum 1cay bardagini bi bebegime yediriyorum yaklasik küçük yarim kase oluyo bazen hurma incir üzüm balkabagi havuctan pure yapip irmikde ekleyip veriyorum bazen muhallebi veriyorum ama ben 4bucuk aylikken basladim tadimlara

canim çok teşekkürler tam da aradığım konu :)
bizim doktorumuz blw önermedi doymazlar dedi bizim 6. ayımız bitti 7. aydayız 34 haftalık doğmuşlardı yemi yeni başladım meyve pürelerine ve yoğurda yoğurdu sade sevmediler bebe bisküvisi katıyorum hünnapin
bir de aptamil kaşık maması veriyorum
henüz sebzelere geçmedik

birde ben şey yapıyorum 30 cc aptamil az bişey muz 1 cay kaşığı zeytinyağı 3 bebe bisküvisi blenderdan çekip veriyorum küçücük kaseyi ancak bitiriyorlar fazlasını istemiyorlar

Lutfen bebelerinize blendir dan gecmis yiyecek vermeyin
4 yasina kadar blendir kullanmak zorunda kalanlari biliyorum.blendir yiyecegi parcaladigi icin lifleri yok oluyor.
canim ben genellikle catalla eziyorum kabugu sert bisey olursa o zaman tercih ediyorum suzgeci de cok kullaniyorum puturlu seyler olduğunda Öğürme oluyor ama ben hemen müdahale etmiyorum kendisi agzinda cevirir gibi bisiyler yapip yutuyor

birde ben şey yapıyorum 30 cc aptamil az bişey muz 1 cay kaşığı zeytinyağı 3 bebe bisküvisi blenderdan çekip veriyorum küçücük kaseyi ancak bitiriyorlar fazlasını istemiyorlar
muzu cam rendeden gecir canim biraz lif kalio ama olsun alissin kuzular..ceviz valla bende erken gibi düşünüyorum ama senin bebisler 1ay büyük yerler bence iyice ez ver bisey olmaz az da ilk yardim çalıştık mi tamamdir :-)

canim ben genellikle catalla eziyorum kabugu sert bisey olursa o zaman tercih ediyorum suzgeci de cok kullaniyorum puturlu seyler olduğunda Öğürme oluyor ama ben hemen müdahale etmiyorum kendisi agzinda cevirir gibi bisiyler yapip yutuyor
Yerim onlarin agzini cevirmeyide ogrenmisler:KK37:

:KK70:benimki 6 aylik anca agzini acmamayi biliyo
Oda iyiymis :KK70: ta yeni bebeklikte böyleydi mamanin yarisi bosa gidio cenesi zayıf diye uzulurken bi baktim benim haydut meger dilini kaldırıp emiyormus yani dil altindan 2ay 3saatte bir kiyafet degistirmistim

X