Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Benimkide muzu cok sevdi muz 8 ay aslinda ama denedim sorun yok bende verdim
Ek gidada olcuyle ilgili birseyler okumustum bulursam yazarim
Ben birde elma armutu buharda pisirip ezip veriyorum cok sevdi
Cam rendeden gecırınce elmayı da yedı sevdıde ama işte ölçüyü az tutmam gerekıyor sanırım cunku fazla emmıyor bu sefer.inşallah bu ay bıraz fazla kılo alırda yüzü toparlar. Saglıklı olsun kılo onemlı degıl tabı de anne yüreği işte:KK43:

Cam rendeden gecırınce elmayı da yedı sevdıde ama işte ölçüyü az tutmam gerekıyor sanırım cunku fazla emmıyor bu sefer.inşallah bu ay bıraz fazla kılo alırda yüzü toparlar. Saglıklı olsun kılo onemlı degıl tabı de anne yüreği işte:KK43:
Canim önce emzir sonra yedir ister hemen üstüne yesin istersen 1saat sonra ben böyle yapıyorum

kızlar benim kızlar bezlerine eskisi kadar çiş yapmıyor su iciremiyorum devam sutunu tamamen birakilR sutum de yetmiyor

kızlar merhaba blw sayfasında bu menü var buna göre 6. ayda yedirilen yiyecekler çok az ben birde mevsim sebzesi olsun istiyorum bu listeye göre brokoli havuç ve pıraasa dışında mevsim sebzesi yok birde tek tek tattırmakı yoksa çorba yapamakmı daha mantıklı sizce.u iş çok zormuş ya patates bile hormonlumudur diye içim içimi yiyor
upload_2018-1-15_21-17-38.png
b

kızlar merhaba blw sayfasında bu menü var buna göre 6. ayda yedirilen yiyecekler çok az ben birde mevsim sebzesi olsun istiyorum bu listeye göre brokoli havuç ve pıraasa dışında mevsim sebzesi yok birde tek tek tattırmakı yoksa çorba yapamakmı daha mantıklı sizce.u iş çok zormuş ya patates bile hormonlumudur diye içim içimi yiyor
Eki Görüntüle 2095093 b
Canim tattirmaktan kastın allerji icinse 3gun kuralına kesinlikle uy ama testten gecmis bir sebzeyse ben siddetle corba öneriyorum. .blw de corbaya gereksiz su gözüyle bakanlar var ben buna kizdim ve takip ettigim topicten ayrıldım corba demek su demek degildir ben pureden biraz daha civik yapıyorum corbamizi bide tarhana çorbası öneriyorum alistirma bardaginda verebilirsin ıspanak da öneririm bu arada mevsim sebzesi olarak...ispanak +9 ama allerji testinden gecerse denemelisin yalniz ilk baslarda az yedir

Devam sütü icmiyolar mi canim demekki doymuyolar cis o yüzden yok
iciremiyorum canim eskiden uykuya daldikLarinda 100 er cc içerlerdi şimdi mümkün değil içmiyorlar , günde 1-2 defa bebe bisküvili yapıp kaşıkla veriyorum zorla , ne yapacağımı şaşırdım . 4. aydan beri böyleler uykuda alıyorlardı son 15 gündür o da yok

Merhabalar bizim 6.ayimizin dolmasına az kaldı. Yaklaşık 1 haftadır yoğurt veriyordum dün ilk defa sebze püresi verdim.Yalnız benimki kaşığı elimden almak istiyor. Mama sandalyesinde oturtup veriyorum hep elime uzanıp kaşığı almak istiyor yemesine yiyor zaten zorlansa vermem ama bu şekilde nasıl olacak onu da bilemedim :)

iciremiyorum canim eskiden uykuya daldikLarinda 100 er cc içerlerdi şimdi mümkün değil içmiyorlar , günde 1-2 defa bebe bisküvili yapıp kaşıkla veriyorum zorla , ne yapacağımı şaşırdım . 4. aydan beri böyleler uykuda alıyorlardı son 15 gündür o da yok
Bizde 4bucuk aylıkken basladik ek gidaya canim istersen denemelere basla bizimkiler de yemedi devam mamasi besleyici degil ama ek gidayi öğün hale getirene kadar ari mama ver biberonla ben oyle yapıyorum

Merhabalar bizim 6.ayimizin dolmasına az kaldı. Yaklaşık 1 haftadır yoğurt veriyordum dün ilk defa sebze püresi verdim.Yalnız benimki kaşığı elimden almak istiyor. Mama sandalyesinde oturtup veriyorum hep elime uzanıp kaşığı almak istiyor yemesine yiyor zaten zorlansa vermem ama bu şekilde nasıl olacak onu da bilemedim :)
Canim sabirla beklerim kendi alissin yemeye diosan halisiz yere koy alta bişey ser önlük giydir döke saca yesin blw oluyo bu ama bogazina kacar sabredemem dersen kendin vermeye devam et

Canim sabirla beklerim kendi alissin yemeye diosan halisiz yere koy alta bişey ser önlük giydir döke saca yesin blw oluyo bu ama bogazina kacar sabredemem dersen kendin vermeye devam et
2 sebepten dolayı klasik gidiyorum. Birincisi sabırsız olduğum için blw aşamasında gerilip Bebeğimi de mutsuz etmeyeyim diye. İkincisi de kilosunun biraz az olması. Ama klasik de baslayinca dedim blw den ne farkımız kaldı :)

2 sebepten dolayı klasik gidiyorum. Birincisi sabırsız olduğum için blw aşamasında gerilip Bebeğimi de mutsuz etmeyeyim diye. İkincisi de kilosunun biraz az olması. Ama klasik de baslayinca dedim blw den ne farkımız kaldı :)
Ayni düşünüyoruz canim o zaman sen klasik blw karisik yap yani eline arada havuc filan ver yesin

Aynen devam :) senin bebeğin kaç aylık şu anda neler veriyorsun bebegine? Anne sütü alıyor mu ? Emme sıklığı azaldı mi? Ne çok sordum :)
Benim bebeklerim 4gun sonra tam 6aylik olucaklar inşallah :) emiyolar ama doymuyolar günde iki kez ek gida veriyorum 2saatte bir de mama yiyolar 3cesit mama kullanıyorum çünkü formül mamayi sevmiyolar zaten içindeki yaglar yüzünden benim de icime sinmio meyve pureleri sebze corbalari veriyorum yogurt yumurta sarisi labne ve biskuviden kahvaltı hazırlıyorum 2gun arayla

Kızlar selam bizde 5,5 aylıgız patates,havuc,balkabagı verdim sebzelerden... baska ne verebiliriz acaba sebze olarak?

X