Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar az önce bi sayfada denk geldim , ek gıda tariflerini veren birinin sayfasında .. diyor ki yoğurdu hergun taze mayalayın laksit asit denen bir şey varmış böbrekleri yorarmış , bu laksit asit yoğurt bekledikçe ortaya çıkarmış .... ee şimdi taktım kafaya bunu ben . benim her gün mayalamaya fırsatım yok ki haftalık mayaliyorim yanlış mi yapıyorum :KK43: ek gıdaya başladığımızdan beri çislerini az yapıyorlar biberonla su içmiyorlar mecburen kaşıkla veriyorum

Anneler Merhaba Nasılsıniz? Ek gıda seruvenleriniz iyi gidiyordur umarım. Kafamı karıştıransoru " ne kadar ek gıda? "
Günlük sabah ilk uykudan sonra 2 2 3 yemek kaşığı yoğurt. Öğlen uykudan sonra 3 4 tatlı kaşığı sebze püresi. Akşam da yatmadan 1 saat önce 60 ml suya 1.5 yemek kaşığı tahilla mama yapıyorum her fırsatta da emziriyorum.Araya önümüzdeki 3 4 gün içinde meyve püresi de ekleyeyim diyorum fazla olur mu? Bu arada kabızlık olmasın diye sebze püresine zeytinyağı katiyorum mamasini da daha sıvı yapıyorum.2 çay bardağı diyorlar verdiklerim yapmıyor 2 çay bardağı ama yine de emmeden uzaklassin istemiyorum.
canim bizim 6. ayımız bitti 7. aydayız doktorumuz bize günde 4 öğün vereceksin dedi

kızlar az önce bi sayfada denk geldim , ek gıda tariflerini veren birinin sayfasında .. diyor ki yoğurdu hergun taze mayalayın laksit asit denen bir şey varmış böbrekleri yorarmış , bu laksit asit yoğurt bekledikçe ortaya çıkarmış .... ee şimdi taktım kafaya bunu ben . benim her gün mayalamaya fırsatım yok ki haftalık mayaliyorim yanlış mi yapıyorum :KK43: ek gıdaya başladığımızdan beri çislerini az yapıyorlar biberonla su içmiyorlar mecburen kaşıkla veriyorum
Aa bende niye israrla gunluk mayala diyorlar diye dusunurdum.bende haftalik mayaliyorum :110:

Bence fazla olmaz,ben öglen sebze püresi veriyorum,aksama dogru az yogurt(2 tatlı kasıgı)aksam da meyve veriyorum.tabii azar azar bir,bir bucuk yemek kasıgı kadar.
Sağol canım görüşün için.O zaman her fırsatta emzirip aldığı kadar vermek en doğrusu olacak.

Miktar guzel ama tahilli mama yerine meyve verseniz daha iyi
Hic haz etmiyorum hazir gidadan
Anne sutu yoktur o baska tabi ama
Olcu olarak gunluk ek gida miktari 1 cay bardagini gecmeyecek
Gece çok sık uyandığı için doymadigini düşünüp bir markanın organik tahilindan aldım. Mama vermek istemedim ( ki mecbur kalırsam tabi ki veririm) bizimki meme reddi yaptığı için iyice uzaklasmasin memeden diye pirinç unlu muhallebi yerine bundan verdim.Kesinlikle katılıyorum hazır bir şeyler hiç vermeyelim ama tamamen dediğim sebepten ötürü bu yola başvurdum biraz büyüyüp öğün sayısı artınca gerek kalmaz umarım.

Canim bende öyle diyordum ama çok kolay günlük yapmak inan ki.Mayaladigin yoğurttan 1 2 tatlı kaşığı ayrı her gün küçük bir cam kavanoza mayala çok kolay oluyor.Ben günlük süt kullandığım için daha da pratik oluyor.Tarif istersen yardimci olabilirim :)

canim bizim 6. ayımız bitti 7. aydayız doktorumuz bize günde 4 öğün vereceksin dedi
Teşekkür ederim canım doğru yoldayım sanırım zaten her zaman önce anne sütünü teklif ediyorum.

Selam kızlar bizde 198 günlüğüz ama cok yavaş ilerliyoruz ek gidada hem alerjisi var hemde ek gıdada sadece tatlı olanları seviyor :)

Elma armut ve irmik karışımı yapıyorum icine bir tane hurma.dogru mu yapiyorum acaba bilmiyorum

Yediği bir yemek kasığını geçmiyor tabi.bazen onu da yemiyor :)

Ben günde iki ögün veriyorum bazen tek ögün de oluyor çok zorlamak istemiyorum.anne sütü aliyor bu arada.
Biberonla su içmeyi bilemiyor.kücük cay bardagi ile veriyorum azıcık azıcık

Bi çok şey de hemen kizariklik ve ishal yapiyor bebegimi alerjiden dolayi
Bende diyetteyim tabi.biran önce gecer umarim

Şunu da anlatayım bari size içimde kaldi kimse anlamiyor cünkü beni :KK12:

Gecenlerde komsuya gittim.benimle ayni dogum yapan birisi vardi ve sürekli bana tavsiyelerde bulundu benden yaşca da kucuk bu arada :işsiz:

Un kavurup corba yapmaliymişim
Yediklerinin içine şeker yada tuz atmaliymisim
Tadi tuzu olmazsa yemezmis
Sezeryan oldugum için alerji olmus
Ama geçermiş ( ordinaryus prof galiba kendisi ) :ukala:

Insanlar başina gelmeyince anlamiyor galiba ne kadar zor oldugunu

Icimi dokmek istedim size :KK200:

Gecenlerde komsuya gittim.benimle ayni dogum yapan birisi vardi ve sürekli bana tavsiyelerde bulundu benden yaşca da kucuk bu arada :işsiz:

Canim un kuvurup çorba mı çok şaşırdım ve ilk defa duyuyorum.sebze çorbası varken undan nasıl çorba olurki.banada yengem yok oturttur çocuğu daha oturtturmuyon mu yok yedir yok böyle şöyle bende him oylemi bende öyle yapiyim diyom sonra kendi bildiğimi yapıyorum kendisi 7 .8 aylik çocuğa misir mandalina ceviz eline sut ne bulursa veriyo bişey olmaz diyo bide....millete kaldiysa vay halimize....☺Bende içimi dokiyim dedim ☺

Canim un kuvurup çorba mı çok şaşırdım ve ilk defa duyuyorum.sebze çorbası varken undan nasıl çorba olurki.banada yengem yok oturttur çocuğu daha oturtturmuyon mu yok yedir yok böyle şöyle bende him oylemi bende öyle yapiyim diyom sonra kendi bildiğimi yapıyorum kendisi 7 .8 aylik çocuğa misir mandalina ceviz eline sut ne bulursa veriyo bişey olmaz diyo bide....millete kaldiysa vay halimize....☺Bende içimi dokiyim dedim ☺
Aynen bende tmm öyle yapiyim dedim.onunla mi uğraşcam :lülülü::KK48:

tuz ve şeker önerilmiyor kesinlikle canim , tuz özellikle böbrekleri çok yorarmış
maalesef hepimizin çevresinde çok bilmiş bir tayfa var

Kızlar Merhaba sanırım ben de aranıza katılıyorum :) bugün 6 ay kontrolumuz vardı artık başlıyoruz ek gıdaya. Sayfaları okuyamadim kusura bakmayın daha yeni okucam. Yani konuşulduysa bilmiyorum ama bir sorum var. Şimdi sebze tattirirken Buharda hasladiktan sonra seyrelt dedi doktor neyle seyreltmeliyim yani sulandirmaliyim? Anne sütü mu su mu ıhlamur falan mı ?

Canim doğru okuduğun bilgi bizim doktor da benzer bişey söyledi ve vurguladı mutlaka günlük mayalanacak diye. Haftalık baya uzun sanki.. Senin ikiz sanırım haklısın fırsat bulmak zor ama minik cam kavanozlarda her gece mayalamaya çalışacağım ben

Kızlar Merhaba sanırım ben de aranıza katılıyorum :) bugün 6 ay kontrolumuz vardı artık başlıyoruz ek gıdaya. Sayfaları okuyamadim kusura bakmayın daha yeni okucam. Yani konuşulduysa bilmiyorum ama bir sorum var. Şimdi sebze tattirirken Buharda hasladiktan sonra seyrelt dedi doktor neyle seyreltmeliyim yani sulandirmaliyim? Anne sütü mu su mu ıhlamur falan mı ?
Ben suda haşladım kendi suyuyla püre haline getirdim canım

Başladik baya oldu ama alerjimiz var bizim o yuzden neyi nasil yedigimizin bir duzeni yok :)

Siz basladiniz mi kac aylik bebis

Başladik baya oldu ama alerjimiz var bizim o yuzden neyi nasil yedigimizin bir duzeni yok :)

Siz basladiniz mi kac aylik bebis
Başlama aşamasındayız henüz beş ayını bir hafta geçti hasta oyüzden acale etmiyorum iyileşince tam anlamıyla başlarız iştahsız bu aralar

Başlama aşamasındayız henüz beş ayını bir hafta geçti hasta oyüzden acale etmiyorum iyileşince tam anlamıyla başlarız iştahsız bu aralar
Gecmis olsun.benim bebegim de hasta grip oldu.yazin gelmesini dort gözle bekliyorum :)

6 ayini doldursun cokta acele etmeyi bence hele de anne sutu aliyorsa

X