Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ilk bikac gun suzdum smdi posasinada alissnlar diye posasindanda koyuyorum eger cok posa cikmissa hepsini koymuyorum ama genelde posa gelince öğürüyolar cünkü
canim Öğürme iyiye isaretmis 8.aya kadar olurmus bebislerde ben ogurmeye basladiklarinda icimden 5ekadar sayıyorum gecmezse öyle müdahale ediyorum alissinlar diye

Cok seviyolar gibi gelmiyo bana ya seninkiler hemen alismismiydi ek gidaya
nerdeee benim yüzüm kiyafetlerim dahil heryerde mama yogurt oluyordu dun yüzümde birikmiş ne varsa mesela :KK70: hele Yoğurtta oglan cildirio hic sevmio neler yapiyoruz bi görsen sacma saçma sarkilar tuhaf sesler kasikla tabaga vurmaca vs :KK70:

nerdeee benim yüzüm kiyafetlerim dahil heryerde mama yogurt oluyordu dun yüzümde birikmiş ne varsa mesela :KK70: hele Yoğurtta oglan cildirio hic sevmio neler yapiyoruz bi görsen sacma saçma sarkilar tuhaf sesler kasikla tabaga vurmaca vs :KK70:
Daha çok işimiz var desene :) gunde kac öğun veriyosun bn dahs 1 öğun tattirmadayim

Gunaydin Hayirli sabahlar heskese

Benim kizim da 6.ayini doldurdu.biz 15 gün once basladik ek gidaya.süt alerjisi oldugu icin.isahaldi ve ilac kullaniyorduk ek gidaya gec basladik

Muz havuç patates bal kabagı ve elma ile basladik biz bugun elmanin ikinci günü :)

Blw bende deneyemedim belki buyuyunce yaparim blw :KK66:

Patatese alerjisi oldugunu anladik ve onu tekrar vermedim bu arada.

Bizden böyle :KK200::kk77:

Gunaydin Hayirli sabahlar heskese

Benim kizim da 6.ayini doldurdu.biz 15 gün once basladik ek gidaya.süt alerjisi oldugu icin.isahaldi ve ilac kullaniyorduk ek gidaya gec basladik

Muz havuç patates bal kabagı ve elma ile basladik biz bugun elmanin ikinci günü :)

Blw bende deneyemedim belki buyuyunce yaparim blw :KK66:

Patatese alerjisi oldugunu anladik ve onu tekrar vermedim bu arada.

Bizden böyle :KK200::kk77:
hoşgeldin canım :) blw suan cok zor ya eline havucu veriyorum cocuk yüzüme bakio napcam bunu der gibi :KK70: sofradayken bize bakip bakıp bisey diolar eline ekmek veriyorum cocuk yine bakio :KK70: ac kalcak yavrularim yoksam...süt alerjisi cok zor bi durum Allah kolaylij versin yoğurt veremiyor musun süt baskalasinca laktoz dönüşüyor ya

Aynen blw yapsam nasil yiycek sorulari kafamda deli sorular :deli:

Zaten klasik yöntemlede bir yada iki çay kasigi yiyor.sizlerin ki ne kadar yiyor ?

Süt alerjisi de yogurt da vermiyoruz şuan . Bakalim atlatcaz insaAllah.
Yeni çağın hastaligi galiba süt alerjisi de.hersey katki maddeli herseyde kimyasallar var bebisler ne yapsin :KK43:

Hoşbuldum bu arada :KK66: :KK200:

Aynen blw yapsam nasil yiycek sorulari kafamda deli sorular :deli:

Zaten klasik yöntemlede bir yada iki çay kasigi yiyor.sizlerin ki ne kadar yiyor ?

Süt alerjisi de yogurt da vermiyoruz şuan . Bakalim atlatcaz insaAllah.
Yeni çağın hastaligi galiba süt alerjisi de.hersey katki maddeli herseyde kimyasallar var bebisler ne yapsin :KK43:

Hoşbuldum bu arada :KK66: :KK200:
Canim bn tattirmaya 4bucuk aylikken basladigim icin su an meyve suyu yarim cay bardagi corba yarim kase meyve puresi 1cay tabağı olarak veriyorum canim ben herşeyi evde yapmaya özen gösteriyorum hatta pirinc unu bile yaptim marka olarak da cok arastirmaci bi gorumce var sagolsun oda bende ayni aliyoruz

Hangi markalari aliyorsun canim bizlede paylaş :)

Siz baya ilerlemişsiniz.afiyet bal şeker olsun miniklere

Hangi markalari aliyorsun canim bizlede paylaş :)

Siz baya ilerlemişsiniz.afiyet bal şeker olsun miniklere
tabi paylasirim canim topigin amaci bu zaten bilgi alisverisi...mesela irmik selva aliyoruz un da öyle pirinc ununu kendim yapiyorum ben labne peyniri torku aliyodum ama onu da kendim yapicam sadece mevsim meyve sebzesi alıyorum ama dondurucuda bezelye taze fasulye var yazdan güzelce paketlenmis cig olarak koyarim dolaba ben.. süt de güvenilir bi komsumuz var tek inek sütü aliyoruz acil lazım olursa Sütaş alıyorum pekmez ev yapimi hazir olarak bi hero baby bide ari mama alıyorum canim

tabi paylasirim canim topigin amaci bu zaten bilgi alisverisi...mesela irmik selva aliyoruz un da öyle pirinc ununu kendim yapiyorum ben labne peyniri torku aliyodum ama onu da kendim yapicam sadece mevsim meyve sebzesi alıyorum ama dondurucuda bezelye taze fasulye var yazdan güzelce paketlenmis cig olarak koyarim dolaba ben.. süt de güvenilir bi komsumuz var tek inek sütü aliyoruz acil lazım olursa Sütaş alıyorum pekmez ev yapimi hazir olarak bi hero baby bide ari mama alıyorum canim
Evde labne denedim yogurt oldu beceremedim.
Gecen gun disari ciktik.hazir meyve puresi verdim cok sevdi
Simdi evde yaptigimi yemiyor.bir dahada almam.ben kasik mamasida kullanmam cok sacma maddeler var icinde

Evde labne denedim yogurt oldu beceremedim.
Gecen gun disari ciktik.hazir meyve puresi verdim cok sevdi
Simdi evde yaptigimi yemiyor.bir dahada almam.ben kasik mamasida kullanmam cok sacma maddeler var icinde
Kasik mama alma sebebim biberonla da verebiliyo olmam bebeklerim ek gidaya iyice alissin bende almiycam aslında ev yapimina alissalar cok iyi olur gözün görerek vermek en güzeli ben hazir meyve püresi hic vermedim kendim yaptim

Kasik mama alma sebebim biberonla da verebiliyo olmam bebeklerim ek gidaya iyice alissin bende almiycam aslında ev yapimina alissalar cok iyi olur gözün görerek vermek en güzeli ben hazir meyve püresi hic vermedim kendim yaptim
Bir kere verdim hazir meyve bebeklerin hafizasi cok kuvvetliymis unutmazmis o tadi.simdi evde ne versem yemiyo cunku cok tatliydi hazir aman denemeyin

Hepfitim Hepfitim pirincunu için normal pirincmi kullandin
Pirincte arsenik olayi varya pek vermeyi dusunmuyordum ama ozel bir pirinc varsa yaparim bende

Hepfitim Hepfitim pirincunu için normal pirincmi kullandin
Pirincte arsenik olayi varya pek vermeyi dusunmuyordum ama ozel bir pirinc varsa yaparim bende
Canim aslina bakarsan ince bir konu çünkü abd li bilim adamlari icme suyunda hazir elma suyunda aşırı arsenik oldugunu bulmuşlar arsenikin hava su toprakta bolca olduğu söyleniyor..pirinc bol su sevdigi icin dolayisiyla pirinç cok dikkat cekio ama ayni bilim adamlari cok küçük taneler oldugu icin riskin büyük olmadigi söylüyorlar. ..ben baldo pirinc kullanıyorum ve yapcagimiz en iyi sey pirinci bol bol yikamak icine sinmiyor ise kaynamis ilimis suyla yika..

Canim aslina bakarsan ince bir konu çünkü abd li bilim adamlari icme suyunda hazir elma suyunda aşırı arsenik oldugunu bulmuşlar arsenikin hava su toprakta bolca olduğu söyleniyor..pirinc bol su sevdigi icin dolayisiyla pirinç cok dikkat cekio ama ayni bilim adamlari cok küçük taneler oldugu icin riskin büyük olmadigi söylüyorlar. ..ben baldo pirinc kullanıyorum ve yapcagimiz en iyi sey pirinci bol bol yikamak icine sinmiyor ise kaynamis ilimis suyla yika..
Cok takip etmedigim bir konuydu pirinc topa tutulmus yani

Nasıl yapıyorsun canm pirinç ununu
Canım 2bardak pirinci 5bucuk bardak ılık suyla islatiyorum biraz yumusuyo sonra iyice yikayip suzgece alıyorum suyu iyice akinca bi havlu uzerine seriyorum üstüne bi havlu daha kapatip iyice suyunu aldiriyorum sonra firinda kitir kitir olana kadar kurutuyorum 3dk dan fazla durdurma ama son olarak da rondodan iyice geciriyorum piyasadakiler gibi ince değil ama isimizi görür

X