Bebek Beslenmesi 2017 haziran/ temmuz anneleri klasik yöntem ile ek gıdaya başlayacak olanlar gelin birbirimizi bilgi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Tesekkurler kizlar evet ek gidaya gectik 3 gun kurali ile veriyorum havuc kabiz yapti :/ zeytinyagini denicem o zaman insallah gecer. Suyu cok az iciyo maalesef
Suyu azina sıktırarak veriyorum ben öyle içiyorlar yoksa direk biberondan icmiyolar denemediyseniz birde öyle deneyin

Suyu azina sıktırarak veriyorum ben öyle içiyorlar yoksa direk biberondan icmiyolar denemediyseniz birde öyle deneyin
Biberonu almiyo mama icmiyo bayadir 3 ay falan oldu biberonu emmeyi unutmus disini kasiyo sadece. Biberon da akitmaz biberon almistim sıkılmiyo. Sikilan bi marka var mi acaba kendiliginden akan? Alistirma bardagi ile veriyorum suyu onunla da cogu zaman disini kasiyo zaten :)

Geçmiş olsun canım bizimde yarın 4.sy ateş olmuştu bu kez olmaz inşallah
İnşallah olmaz canim istersen fitil bulundur doktor vermisti kullanmamistim bogaz enfeksiyonundayken aşı da cok ise yaradi asiri agladilar ates yoktu

Ben aventin biberonunu almistim onlari kullaniyorum normalde damlatmiyo ama sıkınca agzina akıyo artık dişten sebepmi bilmiyorum ana arada benmkilerde bikaç gün öyle yapiyo emmiyorlar eziyolar agzinda sonra geciyo ama iştagsiz oldklarnda yapıyorlar sanirim insallah tamamen birakma durumu olmaz

Canim nasıl bebegin kakasını yapabildimi.benim bildiklerimde arkadaşların söyledikleri ile aynı kayısı suda bekletip yada haşlayıp suyundan bir iki kasik verebilirsin armut elma hazmı kolay olduğu için suyundan verebilirsin bende üç gün kuralına uyarak veriyorum çok değil bir iki kasik o nekadar yerse o kadar veriyorum.bide verdiğim şeyleri direk vermiyorum ya kendi sutumu yada bir iki damla su katiyorum.anne sutu aldığı için biberona alistirmadim suyu kaşıkla veriyorum iciyo bardaklada vermeyi dene istersen denemediysen.inssallah yardımcı olabilmisimdir.

Hanimlar merhaba.benim.kizim temmuz dogumlu ek gidalara gectik.sabah kahvalti .oglen corba aksam muhallebi veriyorum.aralarda anne sutu.calistigim icin sagiyorym
Gunde 3 ana ogun 3 ara ogun aliyor.Ara ogunler anne sutu.birde aksam gelince ve gece emziriyorum.Ama sanki sutum azalmaya basladi.Sutunu sagan var mi yada ne kadar olmali acaba.3 veya 4 saatte bir sagiyorum.80 cc ortlama oluyor

Canim ben sagmiyorum o yüzden bilemiycem ama genellikle sagmak sütü artirmiyo emme gibi olmuyo galiba her sagan kiside ayni sorun var çünkü

ben 3 saatte bir sağıyorum en fazla 90 çıkıyor , azaldı 90 az bir miktar bide benimkiler ikiz 45/45 düşüyor

bunları nasıl verdin canım bebeklerine? elma-armut cam rendeden geiriğ kaşıkla mı verdin? hurma incir kayısıyı nasıl verdin?
canim havuc balkabagi hurma incir kuru kayisi kuru üzüm cezveye koyuyorum üstü gecene kadar su döküyorum pisince 1tatli kasigi irmik ekliyorum pisince kapatip önce blenderdan geciriyorum sonra da süzgeçten püre olarak veriyorum yani...1haftadir 2kup de et suyu ekliyorum piserken tüm malzemeler 1adet sadece kuru üzüm 5,, kayisi 3tum kayisu olacak

Ek gidaya gectigimiz bu donemde midesi sindirmiyor galiba sık sık sabahi sabah ediyoruz.yogurt zaten dokunuyor.Gunun hangi saati yerse yesin o gece aglama krizine giriyor.

Ek gidaya gectigimiz bu donemde midesi sindirmiyor galiba sık sık sabahi sabah ediyoruz.yogurt zaten dokunuyor.Gunun hangi saati yerse yesin o gece aglama krizine giriyor.
acaba cok mu geliyor canim...yogurt nasil dokunuyor sürekli ağlayip istemiyo mu yoksa vücudu mu kizariyor

Kızlar biz hala meyve yiyemiyoruz her yolu denedim tel süzgeçten geçirdim başka bişeyler karıştırdım en son doktorumuz pirinç unu mamasına meyve karıştır içine pekmez at deri onuda yaptım ama yemiyor kahvaltıda benim böreğimin iç malzemesini yemek istiyor onun meyveyi verince agzını kilitliyor tuzlu be verebilirim sizce yada meyveyi nasıl telafi etcez

Kaç aylık acaba 12aydan once tuzlu bisey veremiyoruz alışana kadar deneyin ara ara böyle.onun dışnda belki sebzeleri daha çok sever çorbalari yada kahvaltisinda aksamdan suya koydugunuz zeytin peynir bunlardan verebilirsiniz en çok severek yedigi seyin icine önce az miktarlarla alistirin sonra yavas yavas cogaltabilirsiniz.

galiba siz de tatli sevmiyosunz biz de tatli istiyoruz sürekli....canim seker ve tuz icin cok küçükler ben mesela dün patatese zeytin ezdim yogurt labne zeytinyagi ekledim istemediler belki seninki sever dene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…