2017 ANNE ADAYLARI VEYA HAMİLELİK PLANLAYAN HANIMLAR HAYDİ TOPLANALIM:)

Bende hamileyim bir çikolata ve bir basit kiste rağmen 1 sene korunduktan sonra ilk denemede hamile kalmışım.
Şaşılacak şey, 1,5 aylık hamileyim ve tesadüfen dün öğrendim. Bu kadar kolay ve çabuk olacağını hiç düşünmedim. Nasılsa hemen olmaz diyordum hazır değildim o yüzden ama Allah'ın hikmetinden sual olunmaz. Muhtemelen 3 ocak' ta doğacakmış.

Bende hamileyim bir çikolata ve bir basit kiste rağmen 1 sene korunduktan sonra ilk denemede hamile kalmışım.
Şaşılacak şey, 1,5 aylık hamileyim ve tesadüfen dün öğrendim. Muhtemelen 3 ocak' ta doğacakmış.

hayırlısıyla kucağına al inşallah:anne:

hasta olacağım zaman belimin altı ağrırdı ince ince, 1 haftadır o var onun dışında bişey yok canım ya
Benimde yoktu biraz şiddetli başağrısı birazda imanımda üşütme ağrısı vardı...
Çok üzülmüştüm hatta kesin yok diye...

Şaşılacak şey, 1,5 aylık hamileyim ve tesadüfen dün öğrendim. Bu kadar kolay ve çabuk olacağını hiç düşünmedim. Nasılsa hemen olmaz diyordum hazır değildim o yüzden ama Allah'ın hikmetinden sual olunmaz. Muhtemelen 3 ocak' ta doğacakmış.
Canım çok sevindik gerçekten Rabbim sağlıklı ve hayırlı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah...
Ama biraz geç olmuş 1.5 aylıkken öğrenmişsin neden öyle oldu canım

Kızlar
folik asiti ihmal etmeyin kullanın
çay ve kahve kullanımını mümkün olduğunca azaltın
fastfood ve asitli içecekleri yemeyip içmemeye özen gösterin
sakatat yemeyin
maydonoz,tere ve roka mümkün olduğunca az yiyin antioksidan içerdikleri için düşüğe sebep olabilirler

Aklıma gelenler bunlar başka önerileri olan varsa lütfen bizimle paylaşsın

Allahıö sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bebeğini.. Sınav dünyasındayız inşallah bundan snra bu konuda üzülmeden bebeklerimize kavuşuruzz
Amin canım Rabbim de sana kısa zamanda sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin canım inşallah

doğrudur belirti olur bişey çıkmaz, belirti olmaz bi bakarsın sürpriz olur:emir_bebek:bulantın başladı mı senin canım:KK64:
Canım benimki şuan 1.5 aylık ve sabahları bulantım oluyo İştahım kapanıyor o yüzden hiçbirşey yemeden önce Afedersin parmak basıp biraz rahatlatıyorum midemi anca öyle bişeyler yiyebiliyorum sende neler var neler yok canım

(Canım bu arada parmak basarak kusmak zararlımıdır)

Canım çok sevindik gerçekten Rabbim sağlıklı ve hayırlı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah...
Ama biraz geç olmuş 1.5 aylıkken öğrenmişsin neden öyle oldu canım

Bende 2 tane kist var. Biri çikolata, 6 ay ilaç kullandım regl olmadım.
İlacı kestiğimde 10 gün içinde 2 kez adet oldum bi kist daha olmuş.
İşte o ay yani daha ilk korunmadık, bi daha adet görmedim ama hamilelik hiç aklımda yoktu.
Hiç problemi olmayanlar bile 4-5 ay uğraşırken benim kistlerle uzun sürer dedim.
Reflüm var mide şikayeti zaten yaşıyorum.
Bir tek aşırı gaz sorunu tuhaf geldi ki, onu da katı yemeye bağladım.
Beklemediğim bir şey olduğu için geç öğrendim yani..

Canım benimki şuan 1.5 aylık ve sabahları bulantım oluyo İştahım kapanıyor o yüzden hiçbirşey yemeden önce Afedersin parmak basıp biraz rahatlatıyorum midemi anca öyle bişeyler yiyebiliyorum sende neler var neler yok canım

(Canım bu arada parmak basarak kusmak zararlımıdır)

bak o sorduğun soruyu bilmiyorum canım, bende bişey yok daha başlasa fena yani gebeliğimde hep kusuyorum ben zor geçiyor, öncekinde 4-5 kilo vererek başlamıştım bunda ne olacak bilemiyorum:KK43:koku hassasiyeti başlıyor herşey kokuyor burnuma:KK34:

Bende 2 tane kist var. Biri çikolata, 6 ay ilaç kullandım regl olmadım.
İlacı kestiğimde 10 gün içinde 2 kez adet oldum bi kist daha olmuş.
İşte o ay yani daha ilk korunmadık, bi daha adet görmedim ama hamilelik hiç aklımda yoktu.
Hiç problemi olmayanlar bile 4-5 ay uğraşırken benim kistlerle uzun sürer dedim.
Reflüm var mide şikayeti zaten yaşıyorum.
Bir tek aşırı gaz sorunu tuhaf geldi ki, onu da katı yemeye bağladım.
Beklemediğim bir şey olduğu için geç öğrendim yani..
Peki canım kistin hamileliğe zararı varmı acaba...
Bendede reflü var canım aşırı gaz oluşuyor midemde parmak basarak birazını dışarı atıyorum anca öyle rahatlıyorum vallahi

bak o sorduğun soruyu bilmiyorum canım, bende bişey yok daha başlasa fena yani gebeliğimde hep kusuyorum ben zor geçiyor, öncekinde 4-5 kilo vererek başlamıştım bunda ne olacak bilemiyorum:KK43:koku hassasiyeti başlıyor herşey kokuyor burnuma:KK34:
Aynen canım ilk üç ay 6-8 kilo vermiştim açlıktan ağlıyordum resmen..
senin başlamasına daha 2 hafta var canım şimdiden beslenmene dikkat et

Bendede reflü var canım aşırı gaz oluşuyor midemde parmak basarak birazını dışarı atıyorum anca öyle rahatlıyorum vallahi

Ben hamile olduğumu bilmediğimden ip atlıyordum haldır haldır düşün..o_O
En son dahiliyeye gidecektim midem ve bağırsaklarım için..

Aynen canım ilk üç ay 6-8 kilo vermiştim açlıktan ağlıyordum resmen..
senin başlamasına daha 2 hafta var canım şimdiden beslenmene dikkat et

evet az kaldı inşallah bakalım:anneadayı:ben aslında ocak annelerinden ikiz üçüz felan çıkacak mı onu merak ediyorum:KK45:

Bir şey demedi doktor, nasıl alışırım hamileliğe, bebeğe, anneliğe tek derdim bu şimdi..

X