2016 üçüz anneleri :)

Aslan arkadaşım nağtın nasıl gidiyor yeni hamilelik. Başedebiliyomusun.yoksa aldırdınmı.
Üç Aylık oldum ben.bulantılar devam ediyor. Altı kilo vermişim.gerçi üçüzlerde doğumdan sonra eski kiloma varıp on kilo almıştım.çok zor.üçüzler onbir aylık biri emekliyo ikisi geri geri emekliyor. Çok ilgi istiyolar. Eskiler ne habersiniZ

Merhaba anladığım kadarıyla eskilerdensiniz sizlerin tecrubelerinize öyle ihtiyacımız var ki biliyorum çok yoğun geçiyor gunleriniz ama arada bir yardımcı olmaya calisirmsnz yavrulariniza rabbim hayırlı sağlıklı ömürler versin ben şuan 18.haftamdayim vajinal agrilarim en başından beri devam ediyor el bileklrm agryr normal diyor doktor ama küçük bir sehirdeym pek imkan yok korkuyorum açıkçası yapmamız gereken şeylerden bahsedermsnz son haftalarinizda yuruyeblidiniz mı kaç haftalık doğdu yavrular nekdr kuvezde kaldı ben üniv Hastanesi'nde yapmayı düşünüyorum doğumu kuvezde için ucret alınıyor mu

Üniversite hastanelerinde hiç bişey için ücret yok canım bende üniversite hastanesinde doğum yaptım sadece özel oda istemiştim onun parasını ödedik küvez süresi her bebeğin farklı bunları takılma önemli olan sağlıklı olmaları bide bol bol dinlenmeye bak en önemlisi o içinde üç bebek büyüyor unutma o yüzden baskı ve ağrılar normal bende de oluyordu insan çok endişeleniyor bazen bu ağrılar sıkıntılar hiç bitmeyecek sanıyor ama biraz sabır hepsi geçiyor benim minikler 10 aylık oldular bile şimdi düşünüyorum da küvezdeyken hiç büyümeyecekler gibiydi şimdi evin altını üstüne getiriyorlar :)

Ayy maşallah Rabbim kötülüklerden esirgesin evet çok endiseliyim dinleniyorum zaten bol bol ama bu aralar halsizim bacaklarım belim agrmaya başladı minyon tipliyim 158boyum var karnım şimdiden kocaman çok büyüyor mu yoksa 7aylikken normal gebeliğin 9ayi gibi mı oluyor herşeyi çok merak edyrm

Kızlar bide merak ettiğim bir konu daha var hastane için cantaniza neler koydunuz bebeklerin hastane çıkışlarını goturmk gerekir mı hemen kuvez olayı olduğu için diyorum ilk aşamada neler lazm olyor

7 aylıkken tek gebelikte 10. Aydaymışsın gibi oluyo canım bu göbek

Hastane çantası için ben sadece kendime bişeyler hazırlıcam, bi de süt pompamı götürürüm diye düşünüyorum

Canım bnimkilerde 11 aylık oldu. Allah kucağına almayınasipetsin yenibebeğini. Cesur anne en kocaman maşallah

Bebekler hemen küveze alındı bizim o yüzden de hiç bişey gerekmedi götürdüklerimizi geri eve getirdik kendine bişeyler al ve süt sağma makinesi
Üçüzlerden sonra yeniden bebek bekleyen arkadaşlar Allah yardımcınız olsun ben çok zorlanıyorum

Valla ben cede dinlenmek çok önemli. Ben erkenden izin aldım çalışıyodum.son iki ay yardımcı tuttum. Son ay sadece tuvalet için falan kalktım. Ama beslenmeye çok dikkat ettim.et ceviz özellikle. Ama ben çokaz kilo aldım sadece karnım büyüdü.35. Haftada doğum yaptım.tabi hastaneye hafif bi leke yüzünden yatış yaptım son bir ayda hastanede yattım.ntsler çekilmezdi.kuvözde bir gün kaldı lar.bende çook küçük bir şehirdeyim doğuda.ama ilçede doğum yaptım.doktor iki kilo altı plurlarsa seni başka şehre sevkedicem deyince daha iyi beslendim.çok şükür iki kilı ve üzeri doğdular maşallah. Bastaneye hastane çıkışı battaniye bez ve kendim için bi çok şey aldım sabuna tarağğa kadar çünlü bayagi kaldım orda.şimdi yeni bebekle başım belada.sekiz ki lo verdim.çocuklar çok zprluyo.yardımcı yok ev temizlik yemek off çok zor ailem uzakta.

Allah yardımcın olsun Canm üçüzler ne kadarlık yeni bebek kaç haftalık ucuzleriniz cinsiyeti ne

Maşallah beni burda takip etmek istemiyorlar kuvez imkanı olan biryerde olmalısın diyorlar aslında arabayla 1bucuk iki saatlik uzaklıkta üniv hastanesi ambulansla bir saatte orda olrm ama yetisemezsin ani bir durumda diyr doktorlr mecburen Ankara'da teyzemin yanında kalicam şuan 19.haftama girdim üç hafta sonra falan gitcem Ankara'ya 8saat sürüyor yolculuk insallh sknti yaşamam ben zaten pek iş yapmyrm annem yakın kayınvalidem üst katimda otryrz sadece kahvaltı hazirlyrm bide avı topluyorum asla yere egilmiyorum yukarı uzanmyrm ayakta fazla kalkmyrm elimden geldiğince dikkat edyrm rabbim yardımcımız olsun beslenmem güzel aslında yani yeni yeni daha iyi yemeye başladım bulantilrm geçti çok şükür ama bana özel yemek pismiyor ne piserse onu yiyorum pekmez kuru üzüm yiyorum Kan yapsn diye et yemeye calsyrm ama hergun değil onun dışında günlük süt içiyorum yumurtalı yiyorum peynir yemeye calsyrm yoğurt yiyorum çoğunlukla yavrularm insallh sağlıkla doğarlar sağlıklı ömürleri olur benim iki kız bir erkek sizin ucuzlern cinsiyeti nedir

Merhaba Ankara'da Zekai Tahir hastanesi hakkında bilginiz var mı iyi bir hastane mı ve özel hastane mi

Bende doğuda küçük bir yerde olduğum için Dr lar aynı sebeplerden ötürü bakmak istemediler bende mecbur Ankara'ya akrabaların yanına gittim doğum Ankara da oldu zekai Tahir devlet hastanesi açıkçası ben çok memnun kalmadım ama tabi beğenen de çok var buna sanırım kendiniz karar vermelisiniz ben doğumu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yaptım perinatoloji bölümüne bir gidin eğer isterseniz ben çok memnun kaldım ayrıca ilk gebeliğim sezaryen olmasına rağmen bu sefer normal doğum oldu :)

Teyzem Ankara'da çalışıyor patronu doktor ben normalde hacettepeyi düşünüyordum ama teyzemin patronu Zekai tahiri önermiş ne açıdan memnun kalmadiniz önce Zekai Tahire mı gitmiştinz Ankara hastanesi tam olarak nerede hangi doktor ilgilendi sizinle

Bende hacettepe istiyordum ama tavsiye üzerine ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine gitmiştim memnun kaldım devam ettim zekai Tahire gebelik bölümüne değil normal muayene için gitmiştim ultrason için odaya aynı anda 3-4 kişi birden alıp herkes hazırlanınca aynı yerde benim için pek Oluru kalmadı açıkçası

Anlıyorum benim burdaki devletteki doktorum da öyle yapıyor kurbanlık gibi herkesi sıraya diziyor ya iyi olsun ilgili olsn da önemli değil bilgili olsun tabi bide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…