2016 üçüz anneleri :)

Cevabın için teşekkür ederim masmavi, aslında konuyu özetlemek için kısa yazmaya çalışınca sanırım kendimi doğru ifade edemedim... 9.haftada doktorumuz bize zaten bebeklerden birinin ya da ikisinin istersek redüksiyonla sonlandırılabileceğini söyledi ama biz yolumuza devam ettik. Ama bugün öyle şeyler söyledi ki perinatolog (çoğunu özellikle paylaşmıyorum kimsenin içini karartmak istemiyorum) Allah bütün anneleri böyle şeyler duymaktan korusun! Sadece şaşkınız, neyi atlıyoruz neyi göremiyoruz da bunları söyledi çözemedik. Ben daha yeni izlemeye başladım grubu, belki tecrübeli birileri bize yaşayacağımız süreçle ilgili bilgi verebilir diye yazdım. Allah hepimizin ve meleklerimizin yardımcısı olsun masmavi çok teşekkür ederim

Anladım zor bir durum ama doktorları anlamıyorum doğrusu hem şuan sağlikları iyi diyip hem olumsuz şeyler söylemesi çok saçma değil mi? Sonuçta tek bebekte olsa aynı riskleri taşır. Naçizane fikrim siz içinizi ferah tutun herşey Allahtan.allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah. Doğum yaptığı için en tecrübeli Azerin sanırım.

Ya kızlar ben bu kaşıntı için dra gittim dr bana bitane krem yazdı içerisinde üre bulunuyor. Reçetesinde hamileler için doktorunuza ve eczacınıza danışınız yazıyo ve diyorki hamileler için kesin bi bilgi bulunamamaktadır. Doktor yazdığı için bi kaç gündür kullanıyorum ama birazda korktum acaba bi problme oluşturur mu diye.

canım kremin gebelik kategorisine baktın mı

Sevgili BirTutamMutluluk20 S seyyahhk lady1234 Y yesm81 B berennsn
Ben Salı günü doğum yaptım. 31. Haftada yani. Tüm gebeliğim boyunca tansiyonum 12 -7 civarındaydı. Cumartesi günü kahvaltı sonrası hamileliğim boyunca ilk defa istifrah ettim, başım ağrıdı ve burnum kanadı. Aklıma tansiyon geldi ve 17-11 ölçtüm, doktoruma haber verince beni hemen hastaneye çağırdı ve dil altı ile bir süre kaldım. Pazar günü de düşmedi tansiyon, zaten biliyorsunuz oğlumla ilgili biraz sıkıntı vardı. Pazartesi kontrolde tansiyon hala yüksek olduğundan hemen doğum kararı alındı. Açıkçası ben pazartesi bitik haldeydim, çok küçükler diye sürekli ağladım.

Çok şükür ki korkulan olmadı biz iyiyiz, ben dün taburcu oldum, bebeklerim bir süre kalacaklar tabi ama ilk 48 saati geçirdik. Şimdi sürekli kendimi sağıp günde 2 kez ziyaretlerine gidiyorum.

Ben bir matruşkaydım içimden miniklerim çıktı.

Hepinize dualarınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler, Rabbim hepimizin evlatlarını bağışlasın, dualarımdasınız.

B berennsn bu ultrason sırasında farklı bir başlıkla yapılan bir tarama, bebeğin beslenme grafiğini izliyorlar. Benim iki doktorum vardı. Biri 26. Haftadan beri yaparken diğeri sıvısı iyi durumda olan bebeklere bakmanın pek gereği yok diyordu.

Sevgili S sym24 benim başımdan geçmişti, hatta buraya yazmış bolabilirim.Benim ilk doktorum özel klinikte olduğu için ve erken doğumda yoğun bakım ünitesi iyi bir hastane bulmak gerektiğinden bir de bir üniversite hastanesinde kaydınız sürdürülsün ki yoğunluk durumunda 2 alternatif olsun demişti. Bana da yekten hiç bir sorun yokken redüksiyon önerdiler ve söylenenleri tekrarlamıyım, ağlayarak çıktım ordan, sağlıklılarsa neye göre karar vereceksiniz dediğimde mesela şunun boyu küçük ya o olsun demişlerdi. Ellerinde dünya saçması bir form imzalayın hemen halledelim falan, her neyse.

Biz bunu yapmamayı seçtik ve o dönemde sanırım 4 ayrı doktora gittik ve en son hepsinin ortak yanıtı şu, bize anlatılan her şey istatistik. O kadar. %15 şöyle olabilir, %05 böyle olabilir. Bizim elimizden gelen yegane şey iyi bir çoğul gebelik uzmanı ve hastane bulmak ve Allaha inanmak.

Lütfen aklına gelen her şeyi sor BirTutamMutluluk20 sayesinde harika kız kardeşler arasındasın, soru sorana cevabı muhakkak gelir, sevgiler

Maşallah sana ve bebeklerine wilwarinb :) böyle güzel haberler bize umut oluyor :) inşallah bundan sonrasında da herşey gönlünüzce olsun. Tekrar tebrik ederim, darısı bizim başımıza inşallah

Tebrik ediyorum :) azerinden sonra bir sevindirici haber daha almak ne kadar güzel. Bizlere umud oluyorsunuz. Allahım hayırlıdıyla bebişlerinizede kavuşmayı nasip etsin inşallah. Bebişlerin durumları nasıl ? Doğumun nasıl oldu sezeryanmıydı ? Dopum sonrası hemen süt geliyor mu ?

Azerinden sonra bir annemizinde bebeklerine kavuşması çok sevindirici gözünüz aydın çok sevindim allah inşallah bizede gösterir

Şimdi biraz araştırdım da c katagorisi diyor
C yi genelde kullandırmıyolar canım. Anneye ve bebeğe yarar zarar oranlaması yapılıyo. Yani hastalık sana ciddi zararlar veriyosa c ve d kategoride ilaç kullanmalısın. Kaşıntın dayanılacak gibiyse bana kalırsa kullanma a ve b kategorideki ilaçları ihtiyacın olduğunda kullanabilirsin ama ne kadar az ilaç kullanırsan o kadar karlısın

Bir hafta öndesin fatma benden benimde aynı cinsiyette bebeklerim sen raporlumusun hala yoksa çalışıyormusun ben çalışıyorum ama karnım çok büyüdü zorlanıyorum artık

Ya dra gıcık oldum hamile olduğumuda söyledim özellikle zararsız olan bişey neden söylemiyor anlamadım ki zaten tuhaf bi kadındı duş jeli kullan dedi bişey yazdı ama eczacıya sor hamileler kullanabiliyo mu bilmiyorum dedi insan bilmediği şeyi kullan diye yazar mı ya bende salak gibi 2 gün kullandım vardır bir bildiği diye inşallah bişey olmaz hiç güven vermedi zaten kadın bana kaşıntımda agnı devam ediyor şuan çokta bi etkisini görmedim sadece kuruluk gitti gibi ama kaşıntı devam çok teşekkür ederim fatmaşimşek

Hayırlı olsun :))her şeyin yolunda olmasına çok sevindim:))inşallah bebişler de bir an önce eve gelirler. Habersiz bırakma bizleri.

Canım ben de maalesef bir ton antibiyotik kullandım ve hala kullanıyorum ama gittiğim doktor 14 haftadan sonra çoğu ilacın kullanılabileceğini aksine kullanılmazsa erken doğumu tetiklediğini söyledi.evlatlarımız Allah'a emanet inşallah Rabbim korur

Dediğin gibi Allaha emanetiz kadın zaten çok ilgilenmedi öyle bi baktı bende çok fazla bi elektrik alamadım kendisinden ilacın prospektüsünde de hamilelikte kullanmayınız yazınca korktum açıkcası. Genede kullanmayı düşğnmüyorum bebişlerine zarar vericekse eğer kaşıntılara katlanırım bi şekilde napiim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…