2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Kızlar bugün adet gunumdu. Ben progestan I alttan fitil olarak alıyorum günde 3 kez . Az önce fitili yaptığımda parmagima kahverengi leke geldi adet öncesi olan lekelerden. Çok korktum . Hemşiremi aradım fitili günde 4 kez yapın dedi . Telaş edilecek şey yok dedi . Kırmızıya dönerse telaş yapın dedi . İğne filan yaptırayim mi dedim gerek yok dedi .

Canım bana hemşirem dayanabildigin kadar dayan girme banyoya dedi . Yapacağın zaman da ılık su ile yap dedi . Ben 4 gün sonra yaptım .
Canım bana demediler bişey sürekli duş aldım umarım zararı olmamıştır. duş alabilirsiniz dedi ama 1. katdaki aşağıdaki genç hemşire...

Benim test günümde yarın nasıl geçirdim şu on gunu bir ben bir Allah biliyor. Dua edin kızlar ne olur güzel haberler alayım yarın. Bekleyen isteyen kim varsa rabbim kucağına boş bırakmasın. Dün bir arkadaşımın 6 yaşındaki kızı durup dururken hamilemi diye sordu annesine benden icin .hicbirseyden haberi yok nasıl umutlandırdı beni anlatamam içine doğmuştur belkide saf masumun

Canim benimde yarin inşallah yuzumuz guler hersey guzel olur insallah sabah erkenden kalkip gitcem
Benim test günümde yarın nasıl geçirdim şu on gunu bir ben bir Allah biliyor. Dua edin kızlar ne olur güzel haberler alayım yarın. Bekleyen isteyen kim varsa rabbim kucağına boş bırakmasın. Dün bir arkadaşımın 6 yaşındaki kızı durup dururken hamilemi diye sordu annesine benden icin .hicbirseyden haberi yok nasıl umutlandırdı beni anlatamam içine doğmuştur belkide saf masumun

Kızlar bugün opu yapıldı.karnım acayip şiş müthiş bir basınç hissediyorum ,idrarımı yaparken ağrım var,rahatça oturup yatamıyorum normal mi acaba
Çok normal Can'ım telaş etme.
Kızlar bugün adet gunumdu. Ben progestan I alttan fitil olarak alıyorum günde 3 kez . Az önce fitili yaptığımda parmagima kahverengi leke geldi adet öncesi olan lekelerden. Çok korktum . Hemşiremi aradım fitili günde 4 kez yapın dedi . Telaş edilecek şey yok dedi . Kırmızıya dönerse telaş yapın dedi . İğne filan yaptırayim mi dedim gerek yok dedi .
İlk transferim de bende de oldu Can'ım sıkıntı etme. Tutunma lekesi diyorlar. Bebeğim benimleydi bi sıkıntı yoktu.

benim buz bebeklerim için tedavi bi dahaki adet dönemine kaldı arkadaşlar. kist oluşmuş ve karnımdaki su toplanması tam gecmemiş. doktorum biraz daha dinlen dedi. bir ay daha yatıştayım. ne kadar acele etsekte herşey zamanını bekliyor sanırım...

Aynen öyle canım, sakin dertlenme, sen iyi ol ki bebis de iyi olsun sonra. Hayırlı zamanda gelsin inşallah. Sabır yazılmış bize.. Aldık kabul ettik. Ya sabır ya sabır diye diye bugünlere geldik. Sonuna da erecegiz inşallah hayirlisiyla.

Kızlar bugün opu yapıldı.karnım acayip şiş müthiş bir basınç hissediyorum ,idrarımı yaparken ağrım var,rahatça oturup yatamıyorum normal mi acaba

Bugün yarin normal bence. Benim de 3 günden sonra rahatlama oldu. Panik yapma ama takip et kendini. Gerekirse doktoruna sorarsin.

cuma günü dayanamayıp erken test yapmıştım. sonuç 1.20 idi. veeee bugün malumun ilanı.... negatif olduğu kesinleşti.
çok üzgünüm ama yapacak birşey yok sanırım şuanda. bu ay dinleneceğiz,kendimiz deneyeceğiz. arı sütü bal polen almış eşim bugün. ona başlayacağız. spora başlayacağım.akupunkturu araştırıp akupunktura gitmeyi düşünüyorum. faydası olduğunu okumuştum,hatta tv de 6. denemede akupunkturla hamile kaldım diyen birini görmüştüm.sabahları sırtım boynum ağrıyarak kalkıyorum,gece sıkıyorum kendimi büyük ihtimalle gerginlikten.bir de bugün gezinirken internette napsak napsak,hangi merkeze gitsek diye araştırırken mini tüp bebek tedavisini gördüm. benim gibi düşük amh,yüksek fsh, yumurta sayısı kalitesiz olan hastalara uygulanması gerekirmiş. yumurtaları kalitesiz olanlara çok yüksek dozda ilaç verilmemesi gerekiyormuş.yüksek doz ilaçlar bizim yumurtalarımızın kalitesini daha çok bozuyormuş. bilmiyorum kafam karıştı bunu okuyunca. az dozda ilaçlarla adetliyken ürettiğimiz yumurtalarımızla uygulanıyormuş tedavi. bunu da araştıracağım detaylı olarak.

Ben de izledim canim haberi ama 5 izler de tedaviyle olmus kendiliginden 5 iz olmamis. Cocuklarina kardes olsun diye tekrar tedaviye basadilar dediler. Muhtemelen asilamadir diye dusundum cunku bi arkadas 3 uz hamile kadi tum yumurtalari dollendi. Asilamada dr lar zaten tutmaz diye 4,5 yumurta buyuse de tedaviyi iptal etmiyorlar.

benim izlediğim kanalda öyle dediler canım ama olabilir senin dediğin de.

Ka

Kardeşimin de 32 yaşı.Doktor İstanbul da Bürüksel Tüp bebek merkezi istersen araştır doktoru da çok basarili

aynı yaştayız:) canım bugün mini tüp bebek uygulamasını okudum. adını duymuştum daha önce ama hiç okumamıştım ne olduğunu. benim gibi yumurta kalitesi kötü,rezervi az kadınlara bu tedavinin uygulanması daha iyiymiş. yüksek dozdaki ilaçlar bizim yumurtalarımızın kalitesini daha da bozuyormuş.az ilaçla bizim adetliyken ürettiğimiz yumurtalarımızla yapılıyormuş tedavi. brüksel tüp bebek merkezinde yapılıyormuş,kardeşin doktoruna sorabilir. ben bir araştıracağım bakalım.
kardeşinin tedavisi ne aşamada,başladı mı?

X