2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

Ayy biz evlendiğimizden beri kayınvalidem de onun komşuları da soruyorlardı. ben 29 eşim 38 yaşındaydı evlendiğimizde. ne bekliyorsunuz, daha büyüyecek misiniz vs vs vs... Hepsi de eşimden çekinir, beni güler yüz tatlı dil buldular tepeme çıkmışlardı. En sonunda bir gün bi cırladım ... AAAA ama dedim, neden bana soruyorsunuz, sorabiliyorsanız ona sorsanıza.. Sonrada ağlamaya başladım ben istemiyor muyum, nasip kısmet daha da sormayın diye... o oldu bir daha kimse korkusundan soramadı. Şimdi de kimsenin haberi yok onlardan. Ben yalnızca kendi istediğim insanlarla paylaşıyorum. Allahtan eşim de yaygaracı değil. Benim eşimin ilk evliliğinden bir oğlu var. bana söylemiyorlar ama içlerinden geçiriyorlardır kesin sorunun bende olduğunu. evet sorun bende ama bunu dillendirmelerini istemiyorum açıkçası. annem bana yakın oturuyor. opu ve transfer sonrası yardıma ihtiyacım olacak. annem bilip gelince eşim annen biliyorsa bizimkiler de bilmeli diyecek. kayınvalidem hem uzak hem de rahatsız. bana bakacak hali yok. bir işe yaramayacağı gibi boşu boşuna bilgisi olup nooldu nooldu diye soracak. pufff beni de bunun sıkıntısı bastı şimdi yazdığını okuyunca.

bir de bizim kendi durumumuz da bir enteresan. eşim de istiyor çocuk sahibi olmayı ama diğer çocuğuyla iletişimi pek iyi değil. olumsuz tecrübeleri sonucunda çok da istekli gözükmüyor çoğu zaman. ne zamandır tedavinin parasını kenara koyalım öyle başlayalım dedik. bir türlü bir şey koyamadı kenara. en sonunda ben senden bir şey istemiyorum başlıyorum, çağrıldığında gel yeter deyip başladım. :KK70::KK70: şimdiye kadar da hep yalnız gittim hastaneye.. bugün dr a eşim ne zaman gelecek dedim. perşembe o da gelecek dedi. sonra eşiniz yurt dışında mı dedi:KK70::KK70:yok dedim burada. aadamcağız hep yalnız gidince öyle zannetti herhalde.. gerçi bizim iş güç de her zaman istediğimiz yerde olma imkanı vermiyor. bi de ben işi fazla realizme döktüm galiba. lazım olduğunda gelirsin modunda :KK70:hatta bi arkadaşıma bunu ben yapıyorum, çocuk istiyorsa bi tane de o yaptırsın didim:KK70:gidip geldikçe soruyor ne dediler ne oldu diye o kadar. hatta bugün neden bana sormadan gün aldın bile dedi:KK70: ayy dedim o gün bizim keyfimize göre belirlenmiyor, benim de işim var ama başka birine yaptırıcam o günkü işimi sen de ayarla şimdiden kendini.. Sizde durumlar nasıl? Çoğunuza garip gelir ama biz böyle enteresanız, yani ben demiyorum yakın arkadaşlarımız mevzuları bilenler diyor:KK70::KK70:
Benim eşiminde 1 tane kızı var velayeti annede ama bizede diyorlardır kesin sorun gelinde oğlumuzun çocuğu var zaten diye:KK53:

anladim canim gecmis olsun insallah biran once atlatirsin. benim de bugun transfer ertelendi ohss olmusum gerci doktor karari bize birakti, hamilelikte devam edetse sıkıntı olabilir dedi bizde dondurduk. insallah vjr dahaki aya
Geç olsun da güç olmasın canım ne güzel dondurmussunuz bi dahaki aya hazır transfer ederler :KK66:

Pozitif sonuç alanları tebrik ederimm:KK200: darısı başımıza inşallah:KK36:

insallah canim cabuk atlatirim. transfer olmadigi icin adet olunca cabuk gecer dedi doktorum ama gorecegiz. senin hamilelikte mi olmustu

Canım benim de ohss riskine karşı transferim ertelendi önümüzdeki ay transferim olacak inşallah. Daha önceki transferimde ohss olduğum halde transferim yapılmıştı tuttu da ama malesef 2300 den sonra değerim düştü..

O yüzden bu sefer de 21 yumurta da toplanınca risk almak istemedi doktorum saolsun. Ohss olmadım ama en azından aldığımız hormonları atmış olacak vücudumuz ve rahim dinlenmiş olacak olumlu tarafından bakalım:) bazı merkezler hiç taze transfer yapmıyor direkt donduruyorlar hatta.

Çok konuştum:)

İnşallah herkes sağlıkla kavuşur bebeklerine:KK200:

Hayırlı olsun canım ben de bugün tam 6 haftalığım yarın kontrolüm var. Benim de değerim yüksek çıktı. İkiz mi acaba diye heyecanlanıyorum. Senin değerin kaçtı. Benim 9. Günde 205 çıktı
Canim benim 12.gun degerim 157.8 daha sonra iki gunde bir 4 e katladı. Bugun kesem gorundu cok sukur ama daha cok kucuk yol sac gorunmedi 12 mm de gozukuyor benim daha 9 mm :)

zaten genel olarak cocuk olmuyorsa kesin kadındandır düşüncesi vardır.
Aynen canım ben doktoruma sordum ama, eşimin kızı var benim olmuyor dedim, doktorda dediki zamanla stresten veya başka etkenlerden dolayı erkeğin spermi azalabilir eşinin çocugunun olması önemli deil dedi ama kimseye anlatamıyorum erkeğin her yaşta çocuğu olur deyip çıkıyorlar :110:

Pozitif sonuç alanları tebrik ederimm:KK200: darısı başımıza inşallah:KK36:

Canım benim de ohss riskine karşı transferim ertelendi önümüzdeki ay transferim olacak inşallah. Daha önceki transferimde ohss olduğum halde transferim yapılmıştı tuttu da ama malesef 2300 den sonra değerim düştü..

O yüzden bu sefer de 21 yumurta da toplanınca risk almak istemedi doktorum saolsun. Ohss olmadım ama en azından aldığımız hormonları atmış olacak vücudumuz ve rahim dinlenmiş olacak olumlu tarafından bakalım:) bazı merkezler hiç taze transfer yapmıyor direkt donduruyorlar hatta.

Çok konuştum:)

İnşallah herkes sağlıkla kavuşur bebeklerine:KK200:
cok sagol cevabin icin canim benim hic de uzun olmamos :) aslinda onumuzdeki adetimde baslamak istiyorum biraz sabirsizim sanirim... doktorum gel bakariz sikinti olmazsa baslariz dedi 10 gun sonra yine gidecegim bakalim:KK49:

cok sagol cevabin icin canim benim hic de uzun olmamos :) aslinda onumuzdeki adetimde baslamak istiyorum biraz sabirsizim sanirim... doktorum gel bakariz sikinti olmazsa baslariz dedi 10 gun sonra yine gidecegim bakalim:KK49:

Rica ederim canm:) benim doktorum direkt 2.adet dedi opu sonrası oldum, şimdi sabırsızlıkla ikinciyi bekliyorum:KK51: hayırlısı olsun inşallah. 5. Gün mü donduruldu seninkiler?

Transfer gününden itibaren kabak çekirdeği ve ananas yedim. Meyve yedim bol bol.kivi,muz,portakal,armut. Çayı hep içtim sabah akşam kismadim bu kez. Transferden sonraki 3. Gun den itibaren her gün dua aldım.düş alınca mutlu oluyorum.ilk günden itibaren yemegimizi ben yaptım. Transferin 3. Günü istanbuldan yaşadığımız yere geldik. İki uç kez dışarı çıktım . diğer vakitler evdeydim ama öyle yatmadim. Oturdum uzandim. Transferden gelince bile yatmadim. Bol bol dua ettim . elimde zikirmatikle geziyoru
hangi iğneyi kullanıyorsunuz kaclik canım. Benim de önceki gençliğinde aynı sorun vardı.bugun hibora başladım.inşallah bunkez kalp atışını duyariz
hayırlı olsun cnmmm

Kizlar ya benden parca parca beyaz akinti geliyo kasinti oldukca ne bu anlamadim daha onceki jellermi acaba

X