2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

herkesin farklı canım bazıları günde iki tane cirinoe jel kullanırken ben hem iğne hem progesteron hap kullanıyorum doktordan doktora değişiyor rahat ol bence.
Canim birda klasik herkese ayni veriyorlar ondan kaygilaniyorum zaten doktor bi liste belirlwmis transferden cikana veriyorlar :KK43:

Canim birda klasik herkese ayni veriyorlar ondan kaygilaniyorum zaten doktor bi liste belirlwmis transferden cikana veriyorlar :KK43:

canim benim gittigim merkezde de oyle. herkese ayni hatta fotokopi seklinde, ama hamileligin ilerleyen zamanlarinda kisinin durumuna gore dozlari degisiyor, ilaci erken yada daha gec birakabiliyorsn.mesela ben bu sefer de ayni doktordayim iki ilaci opu dan once basladim

Canim benim erkek kardeşim gelinimizin haberi yok sadce annem ablam biliyor bana kalsa söylerim ama annem millet saçma sapan konuşur canim sıkılır diyor
Annene katılıyorum canım. Ben de kimseye söylemedim. Sadece annem ve kardeşim. Insanlar iyi niyetli olarak bişeyler söylüyorlar. Ama bu iyi niyetle söyledikleri şeyler bazen canını sıkabilir. Sen mesela tedavine bir süre ara vermek isteyeniliğin biraz dinleyelim diyebilirsin ama emin ol insanlar sorularıyla buna izin vermezler. Mutlaka olumsuz örnek verenler se çıkacaktır. Falancanın gelini 5 defa tüp bebek yaptırdı olmadı, falancanın kızı 3 defa düşük yaptı. ... gibi gibi. Bazı insanlar kendinde herseyi söylemeyi hak görüyor. Bunlar seni daha çok bunaltirsa. Her ay insanlar eee bu ay oldu mu, bu ay da mı olmadı diye durmadan didiklerler. Ben mesela bilerek kimseye söylemedim. Çünkü herkes ister istemez soracak. Ben unutmak normal hayatımı yaşamak istesem de birileri hatırlatacak. Benim bunu söylememin kimsenin hayatına olumlu bir katkısı olmayacak ama insanların iyi niyetle bile yaptıkları yorumlar bile beni yoracak. Burda sizlere yazıyorum. Sizler beni anlıyorsunuz çünkü aynı duyguları yaşıyoruz. Yazinca size rahatlatıyorum.

evet canım o arkadaştan bahsediyorum
ama kararsızlık çok kötü içimi kemiriyor
ama büyük ihtimal adetten sonra aynı doktora gidip bir muayene olacam bakalım ne diyecek.
Nasıl içine sinecekse öyle yap tabi canım. Muayene ol bakalım ne diyecek. Ne zAman bitiyor adetin

Annene katılıyorum canım. Ben de kimseye söylemedim. Sadece annem ve kardeşim. Insanlar iyi niyetli olarak bişeyler söylüyorlar. Ama bu iyi niyetle söyledikleri şeyler bazen canını sıkabilir. Sen mesela tedavine bir süre ara vermek isteyeniliğin biraz dinleyelim diyebilirsin ama emin ol insanlar sorularıyla buna izin vermezler. Mutlaka olumsuz örnek verenler se çıkacaktır. Falancanın gelini 5 defa tüp bebek yaptırdı olmadı, falancanın kızı 3 defa düşük yaptı. ... gibi gibi. Bazı insanlar kendinde herseyi söylemeyi hak görüyor. Bunlar seni daha çok bunaltirsa. Her ay insanlar eee bu ay oldu mu, bu ay da mı olmadı diye durmadan didiklerler. Ben mesela bilerek kimseye söylemedim. Çünkü herkes ister istemez soracak. Ben unutmak normal hayatımı yaşamak istesem de birileri hatırlatacak. Benim bunu söylememin kimsenin hayatına olumlu bir katkısı olmayacak ama insanların iyi niyetle bile yaptıkları yorumlar bile beni yoracak. Burda sizlere yazıyorum. Sizler beni anlıyorsunuz çünkü aynı duyguları yaşıyoruz. Yazinca size rahatlatıyorum.

Sen mesela tedavine ara vermek isteyebilirsin demek istemiştim. Yanlış yazilmis:)

Ben sad

Günde iki defa jel kullanıyorum estrefem o kadar bana göre fazla progesteron kullaniyosunuz kanamalar oluyor arada dr a soruyorum gerek yok diyor düşük onleyici igne verdi iki tane daha test gününe de var

Ben mi fazla kullanıyorum. Anlayamadım canım:) Kanamalar oluyor yazmışsın, ne zaman?

ikinci tedaviye baslamstim canim daha yarin transferim olacak. heyecanla iki haftanin gecmesini beklicem yani. sen ne durumdasin
Yarın heyecan var ne güzel Rabbim sonuna kadar gitmeyi nasip etsin.... kac yumurtan oldu....ben de 2. tedaviye başladım yumurta büyütüyorum yarın kontrol var..

13 şubat cnm. bugün transfer günü hariç 3.gün. kasıklarıma adet sancısı giriyor ara ara keskin bir şekilde korkuyorum ama bakalım :110:

Benim de 15 Şubat. Iki gün var aramızda:) benim de vücuduMDA bir kırıklık var.ama hamileliğe yorup kendimi inandırip hayalkirikligi yaşamak istemiyorum. Fazla ilaç iğne kullanıyoruz ya ona yoruyorum. Bu transfer sonrası ilaçlara ek olarak ayrıca tiroid ilacı ve kansızlık için hap alıyorum. Bütün gün haplar ıgneler. Inşallah tüm bunlara değer. Isteyen herkesle beraber seninki de benimki de hayırlısıyla pozitif olur inşallah :)

Benim de 15 Şubat. Iki gün var aramızda:) benim de vücuduMDA bir kırıklık var.ama hamileliğe yorup kendimi inandırip hayalkirikligi yaşamak istemiyorum. Fazla ilaç iğne kullanıyoruz ya ona yoruyorum. Bu transfer sonrası ilaçlara ek olarak ayrıca tiroid ilacı ve kansızlık için hap alıyorum. Bütün gün haplar ıgneler. Inşallah tüm bunlara değer. Isteyen herkesle beraber seninki de benimki de hayırlısıyla pozitif olur inşallah :)
aynen canım bende ümitlenmemek için kendimi dinlemiyorum. internetten gebelik testi aldım bir sürü. pişmanda oldum. daha yapmadım gerçi :) tutucam kendimi 2 gün sonra yaparım. dondurulmuş 3.gün embriyosuydu benim. geç çıkar zaten. allahım veriyor ya sabrını gücünü kuvvetini. bu aşamalara gelmek bile bizim için şükür sebebi. sonucunda inşallah güldürür yüzümüzü. :KK15:

Yarın heyecan var ne güzel Rabbim sonuna kadar gitmeyi nasip etsin.... kac yumurtan oldu....ben de 2. tedaviye başladım yumurta büyütüyorum yarın kontrol var..
insallah hayirlisiyla guzel bir sekilde sonuclanir, hepimizinki insallah. 16 yunurta toplanmisti 14 ü döllenmis ama kaliteleri hakkinda bilgi vermediler. yarin ücüncü gün olacak

X