2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

transfer olan arkadaşlarım bi sorum olacak. şuan hangi ilaçları kullanıyorsunuz? ben crinone jel,progestan iğne hergün 1 tane kalçadan,oksapar iğne hergün göbekten(kan pıhtılaşma gibi bir sorunum yok oysa ki)estrofem sabah 2 akşam 2,dekort,coraspin,folik asit, bu kadar olması normal mi acaba. bazen çok fazla olduğunu düşünüyorum o_O
canım ben crinone jel, prednol, oksapar yerine göbekten cleaxan, estrofem, coraspin, folik asit
kullanmıştım.

transfer olan arkadaşlarım bi sorum olacak. şuan hangi ilaçları kullanıyorsunuz? ben crinone jel,progestan iğne hergün 1 tane kalçadan,oksapar iğne hergün göbekten(kan pıhtılaşma gibi bir sorunum yok oysa ki)estrofem sabah 2 akşam 2,dekort,coraspin,folik asit, bu kadar olması normal mi acaba. bazen çok fazla olduğunu düşünüyorum o_O
Yumurta toplama günü progestan fitile ve climara fort flaster adlı bant yapıştırmaya başladım. Transfer sonrası cleaxane iğne vuruldu ( kan sulandirici ) , tutunmasına yardimci olsun diye proluton adlı iğne vuruldu yarım ampul. Folik asite devam. Tutunmasına yardimci olsun diye bol bol veriliyor. Bir de kan pıhtılaşmasi bizim ülkemizde çok yaygınmis. Rahmin kana daha fazla ihtiyacı olduğu için baştan tedbir olsun diye veriyoruz dedi doktorum kan sulandiriciyi.

Soyledim artik canim dun esim hic birseye iizn vermiyor zaten ben de yapmiyorum eltime dedim tedavi olduk diye o da keske gelmeseydik falan dedi uzuldum yok dedim ne olacak kendin pisir kendin ye oldu biraz
Canim benim erkek kardeşim gelinimizin haberi yok sadce annem ablam biliyor bana kalsa söylerim ama annem millet saçma sapan konuşur canim sıkılır diyor

iki tane embriyo koymakla ilgili bir yazı okudum,arkadasımız aglamış, o konudan mı bahsedıyorsun canım?

bu o kadar değişik bir süreç ki, güvensen de doktoruna merkeze arada sırada aklına gelebılıyor,acaba doğru yer mi,acaba 2. de başka yere mi gitsem,acaba para için mi yapıyorlar. biz de tedavilere başlamadan önce çok düşündük bunları. ama bir yerden başlamak gerekiyor. yani içinden bir ses başka merkeze mi gitsem acaba diyorsa,gidip başka merkezlerle de görüşme yapabilirsin. ön görüşmeler ücretsiz oluyor. yaptırdığın testleri falan götürürsün. farklı bir bakış açısı sunar belki doktor. o daha içine sinebilir. belki de diğerleri içine sinmeyecek,bu doktoruna devam edeceksin. ama en azından gittim görüştüm dersin. kaybedeceğin bişey yok nasılsa.

ben de çok okudum o bitkileri,ibrahim saraçoğlunu ama hiçbirini yapamadım:) ben biraz pimpirikliyim,acaba ters teper mi,bişey olur mu diye düşündüm hep.yaşım 30dan önce olsa deneyebilirdim bu bitkileri ama yaşım 33. 1 sene zaten kendimiz denedik olmadı,rezervim çok iyi değil,o yüzden ben maddi durumum el verdiğince çok ara vermeden deneyebildiğim kadar çok deneyeceğim.
evet canım o arkadaştan bahsediyorum
ama kararsızlık çok kötü içimi kemiriyor
ama büyük ihtimal adetten sonra aynı doktora gidip bir muayene olacam bakalım ne diyecek.

Ben sad
Yumurta toplama günü progestan fitile ve climara fort flaster adlı bant yapıştırmaya başladım. Transfer sonrası cleaxane iğne vuruldu ( kan sulandirici ) , tutunmasına yardimci olsun diye proluton adlı iğne vuruldu yarım ampul. Folik asite devam. Tutunmasına yardimci olsun diye bol bol veriliyor. Bir de kan pıhtılaşmasi bizim ülkemizde çok yaygınmis. Rahmin kana daha fazla ihtiyacı olduğu için baştan tedbir olsun diye veriyoruz dedi doktorum kan sulandiriciyi.

Günde iki defa jel kullanıyorum estrefem o kadar bana göre fazla progesteron kullaniyosunuz kanamalar oluyor arada dr a soruyorum gerek yok diyor düşük onleyici igne verdi iki tane daha test gününe de var

hımmm. bende öyle tahmin ediyorum aslında. çünkü o konuda bir sorunum yok. tedbirdir diye düşündüm. bakalım ilk denemem. inşallah tutar Hoppa

Kızlar dün opu oldum . Bu aya kadar eski doktorum hep 1 yumurta gördüm diye 8 aydır tedavimi yapmiyordu. Allah bu doktorumdan tedaviye başladık . İlk muayenede 3 yumurta gördü sonra 5 derken dün opu da 9 yumurtam toplandi şükürler olsun ki . Raporlu hasta olduğum halde iğne dozlarinı o kadaryüksek kullandık ki son 1 haftada 4 gonal f 2 orgalutran a 1500 tl para verdim . Ama dün doktor 9 yumurta deyince her şeye değer dedim . Ben üstüme düşeni hem maddi olarak hem bedenen yaptım . Bundan sonrası tevekkül ... Allah im nasıl yazıysa öyle olur . Bugün klinikten arayacak lar . Döllenme olup olmadığı ve kalite olarak . Bana bol dua edin olur mu ? Hikayemde rezerv azligi cekenlere umut olsun .
Canim senin bebislertutar bence rahimleilgili sıkıntım yoksa tamam bu is bol bol dua et
Kızlar dün opu oldum . Bu aya kadar eski doktorum hep 1 yumurta gördüm diye 8 aydır tedavimi yapmiyordu. Allah bu doktorumdan tedaviye başladık . İlk muayenede 3 yumurta gördü sonra 5 derken dün opu da 9 yumurtam toplandi şükürler olsun ki . Raporlu hasta olduğum halde iğne dozlarinı o kadaryüksek kullandık ki son 1 haftada 4 gonal f 2 orgalutran a 1500 tl para verdim . Ama dün doktor 9 yumurta deyince her şeye değer dedim . Ben üstüme düşeni hem maddi olarak hem bedenen yaptım . Bundan sonrası tevekkül ... Allah im nasıl yazıysa öyle olur . Bugün klinikten arayacak lar . Döllenme olup olmadığı ve kalite olarak . Bana bol dua edin olur mu ? Hikayemde rezerv azligi cekenlere umut olsun .

Ben sad

Günde iki defa jel kullanıyorum estrefem o kadar bana göre fazla progesteron kullaniyosunuz kanamalar oluyor arada dr a soruyorum gerek yok diyor düşük onleyici igne verdi iki tane daha test gününe de var
saol canım. ya bende ne bilim çelişki içindeyim onda sizlere bi sorayım dedim. en çok kullanan benim belli ki. doktoruma güveniyorum o yüzden içim rahat. bakalım sonuç ne olacak :110:

Kızlar 9 yumurta toplandı 6 si işlem görmüş 5 I döllenmis. cumartesi günü transfer olacak. Heyecan tavan bende ... Tecrübeli arkadaşlar bana yardım etsin . Çarşamba opu yapıldı cumartesi transfer olacak. Kalitesi nasıldır acaba yumoslarin. Kaçıncı gün embriyosu olduğu nasıl anlaşılıyor ? Bana şu an gidişat iyi dedi sadece Embriyolog

Kızlar 9 yumurta toplandı 6 si işlem görmüş 5 I döllenmis. cumartesi günü transfer olacak. Heyecan tavan bende ... Tecrübeli arkadaşlar bana yardım etsin . Çarşamba opu yapıldı cumartesi transfer olacak. Kalitesi nasıldır acaba yumoslarin. Kaçıncı gün embriyosu olduğu nasıl anlaşılıyor ? Bana şu an gidişat iyi dedi sadece Embriyolog
hayırlı olsun canım hepsi 1. kalite olsun inşallah. cumartesi transferin olacaksa 3.gün embriyon olur. pazartesi transferin olsaydı 5.gün olurdu. önemli olan kalitesi canım. transfer günü söylerler zaten ne durumda olduğunu.

hayırlı olsun canım hepsi 1. kalite olsun inşallah. cumartesi transferin olacaksa 3.gün embriyon olur. pazartesi transferin olsaydı 5.gün olurdu. önemli olan kalitesi canım. transfer günü söylerler zaten ne durumda olduğunu.
Benim anlamadigim konu şu tatlım . Şimdiden ilerisini nasıl ongorebiliyorlar. Yani belki yumurtalar pazartesiye kadar gidip 5. Gün embriyosu olacak ? Bana bugün arayip direkt cumartesi transfer dediler

İnşallah hAmile kalırsın canım tevekkül edeceğiz yapacak bişey yok 3 gün transferi oluyor

X