2016 Ocak Ayında Tüp Bebek Yaptıracaklar

canım bu ısırgan otunu , bal arı sütü polini 3 ay kadar dayanırmı ben şimdi alsam? bana doktor bu ay adetinden sonra gel dediği için yapmayacağım dimi tedavi ye başlandığında yapılacak

canım bu ısırgan otunu , bal arı sütü polini 3 ay kadar dayanırmı ben şimdi alsam? bana doktor bu ay adetinden sonra gel dediği için yapmayacağım dimi tedavi ye başlandığında yapılacak
Canim ben 3 4 aydir kullandim hep bunlari adetle basla bence her ay 15 gun kullan birak tedaviye kadar her adette 15 gun kullan bal karisimini ben oyle yapmistim

içini rahat tut yolundadır herşey. herkeste hemen aynı belirtiler olmaz. bendede şişlik olmamıştı hafif batmalarda 7 8. gün başlamıştı

Merhaba,
Bende bugün 7. iğnemi olucam puregon kullanıyorum ilk günler ağrım oldu ama şimdi yok, aynı konuyu araştırmak için girdim sizi gördüm. Umarım kullananlar tecrübelerini paylaşır.

Yumurta gelistirici igneler kullanildikca kasikta karinda şişlik yapar diye okudugum icin tedirgin oldum arkadaşlar,aslinda 4.tedavi tecrubemde var ama her seferinde insanin kafasina takilan seyler olabiliyor,ilk muayenede pcos görünümlü dedi yumurtaliklar ama benim gibi 41 yaşinda biri icin olumsuz bir durum degil dedi,çunku bu yaşlarda yumurta bulmak bile sorundur hastalarda dedi,bakalim neler olucak yarin kontrol var,gelisip gelismediklerini ogrenicez,hepimize hayirlisini versin,bende arisutu bal polen propolis karisimi,omega3,elevit,isirgan otu ve yogurt karisimi yiyorum,allah hepimize saglikli evlatlar versin,bu arada bol sebze yiyorum,şekerli karbonhidratli besinlerden ekmekten uzak durmaya ve bol su icmeye gayret ediyorum...

Son düzenleme:
Merhaba, doktordan geldim şimdi. Adetim 5. Gün olmasına rağmen hala kahverengi siyah koyu kıvamda damla damla geldiği için Tarlusal verdi Dr. 5 gün kullanıp adet geldiğinde 3. Gün gidecekmisim. Garantiye alalım, kacirmayalim dedi. Bugün baslayamadik yanı. Hemen aldım tarlusali içtim ilkini.

Ankarda merkez konusunda yardimci olurmusunuz aklımda başkent bide memorial var ama bide sizin önerileriniz ala bilirmiyim lütfen cvp verirmisiniz Şubat tedaviye başlayacağım

Merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum tedaviye başladım bende bugun ilk iğnemi oldum doktorum sağda ve solda 4 er yumurta olduğunu gördü az gibi dedi biraz moralim bozuldu açıkçası ama başladım artık hayırlısı

kızlar aramayınca ben arayıp haber bıraktım onlarda döndü şimdi 4 tanesi de yola devam ediyomuş 4'ü de 4 hücreli hale gelmiş yarın da böyle devam ederlerse çarşamba pgt yapabilirlermiş inşallah böyle devam ederler. sizlerden haber var mı

Bak ne güzel işte inşallah böyle devam eder... Bu arada neden PGT yaptırıyorsun doktor mu gerekli gördü?

Gittikçe çoğalır iğneleri vurdukça yumurtaların nerde başladın tedaviye hadi hayırlısı

Ankarda merkez konusunda yardimci olurmusunuz aklımda başkent bide memorial var ama bide sizin önerileriniz ala bilirmiyim lütfen cvp verirmisiniz Şubat tedaviye başlayacağım
ben centruma gidiyorum. tavsiye edip etmeyeceğim süreç sonunda belli olacak sanırım:) Yani şöyle söyleyim olumsuz olursa değiştiririm sanırım merkezi. hoca iyi ama çok yoğun. gerçi yoğunluk her yerde var. bina da biraz eski. ama önemli olan başarılı olması işlemin ama bakalım günler neler göstericek

Bugun opu yapildi. Doktorun soyledigi yumurtalarin %60 i dolu %40 i boş dedi. Bu biraz kafami karistirdi biraz da moralimi bozdu.
Yumurtalarin saglikli olabilmesi icin ne yapmak gerekir? Belki bir daha ki sefere ihtiyacim olur.

Başkent merkezi hakında bilgin varmı bide memorial merkezi ben de Şubat ayında baslayacagim allah izin verirse

Bak ne güzel işte inşallah böyle devam eder... Bu arada neden PGT yaptırıyorsun doktor mu gerekli gördü?
yok canım doktor gerek yok dedi biz onu düşük olanlara uyguluyoruz dedi ama ben ısrar ettim. testi kırılmadan önce önlem almaya çalışıyorum. kromozom anomalisi olan varsa hiç konulmasın daha iyi. en azından sağlıklı olanı seçmemiş olmak istemem. bir de bir arkadaşımın ikiz tüb bebek gebeliğinden biri down sendromlu olarak doğdu. gerek yok bu riski almaya önceden tespit edilebiliyoken dünyanın parası gitti zaten 2 embriyo için de 1000 TL gitsin varsın yeter ki sağlıklı olan konulsun gerisi Allah'a kalmış. benim sıkıntı %40 oranında embriyo 5. güne kadar gelebiliyo olması 4 taneden anca 1 tanesi falan gelecek o da pgt giderse bu ay transfer olmayabilir. neyse artık yapacak bişey yok zaten hayırlısı neyse o olsun diye yola cıkmıştım:)

arkadaşlar merhaba,
ben tedavime 6 aralıkta başladım. 18 yumurtam toplandı ve opu olduktan bir kaç gün sonra ohhs oldum 10 gün hastanede yattım, rahimden 2,5 lt su alındı. Karaciğer enzim değerlerim çok yükseldi Çok zor günler geçirdim. Bu ay adetimin 21. günü lucrinle transfer hazırlıklarına başlayacağız. Ancak yine hormon alacağım ve korkuyorum. Benim gibi olanlarınız varsa deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bugun opu yapildi. Doktorun soyledigi yumurtalarin %60 i dolu %40 i boş dedi. Bu biraz kafami karistirdi biraz da moralimi bozdu.
Yumurtalarin saglikli olabilmesi icin ne yapmak gerekir? Belki bir daha ki sefere ihtiyacim olur.
kaç tane toplandı canım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…