2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Hiç canını sıkma tatlım Rabbim ol dedikten sonra bi tanesi bile yeter dua edelim bol bol inşallah o bitane çok iyi gelişsin ve sımsıkı tutunsun annesine ben çok okudum tek embriyo ile hamile kalanı

Sagol canım korkma sen herkeste bu kadar olmaz sanırım
İçerden yanlardan batma var komple agrıyor
Biraz agladım şuan rahatladım mesela
Dogal siklusu ilk defa senden duydum drunu dinle bence zaten pkosun senin için en uygunu olarak dusunmustur

Kizlar dr um aradi her iki embriyoda iyi gidiyomus. Allahtan bi aksilik olmazsa yarin koyacakmis. Bu arada dr um "ben yasiniz itibari ile 2 sinide koyma taraftariyim. Yarina kadar dusunun karar verin" dedi. Bu arada benim allah omur versin 1 cocugum var. Ben 2. Si icin ugrasiyorum. Ikiz olma olasiligi yuzde7 imis. Siz olsaniz ne yapardiniz???

Ah canim aglama ya.. gecicek bu gunler bebegine kavustugun ani düşün.. ağri cok zor bisi biliyorum ben yasadim ama gecicek..
Pco muyum diye dogal siklus veriyosunuz dedim hayir alakasi yok dedi.. senin ilaclarinin dozunu az tuttuk zaten ohss riskin dusuk dedi ama ihtimal var tabi karar senin dedi hatta taze transfer istersen olabilirsin dedi.. aman aman yok dedim kalsin transfer.. dogal siklus tutunmayi artiriyomus genelde dusukleri olanlara uyguluyolarmis iyi tutunmayi sagliyomus ilac alma madem dondurdun madem beklicen biraz daha bekle dedi..
Ama git geller nasil olacak bilmiyorum

Sonu guzel olsunda razıyım agrılara şimdiden stres oluyorum o yuzden patladım.eşimde sagolsun epey moral verdi.
Allah hepimize kolaylık versin yavrularımıza kavustursun.
Bişe sorcam ilaç alma demiş ya sana biz ne ilacı kullancaz acaba progestan degil mi sadece
Sen progestan kullanmıycaksın o halde dogru mu transfer den sonra hiç ilaç kullanmıycan öyle mi

Stres yapma canim bu bizim ilk denememiz olursa olur olmazsa olmaz ayy ne yapalim ben ameliyattan sonra anladim hayatin ve sagligin kiymetini bosverrr.. ağrin seni boyle duygusallastirdi..

Evet hic ilac kullanmicam simdi soyle oluyomus arastirdim biraz ben simdi opudan sonra ilaclari birakinca 1 hafta 10 gune adet olcam ya ondan sonra tekrar yumurtlama zamanim geldiginde yumurta takibi yapilacakmis yumurtanin catladigi gunu yakalayacaklar ve ondan 7 gun sonrada transfer olucak vucut dogal gebelik gibi algilayacakmis rahim ilacdan arinmis olacakmis
Evet estoferm yogun ostorajen icerdigi icin rahimi kotu etkiliyomus falan filan.. burdan okuduklarim bunlar evet progesterani da kullanmicam sifir ilac yani
Zaten benim pek umudum yok ilk deneme tupun biri tikanik digerinin sekli bozuk biraz karamsarim cok umutlandirmiyorum kendimi..

Anladım canım.banada 3 kere geliceksin hap kullancaksın dediler.forumda bide catlatma iğnesi okudum.
Tüplerle ilgi yok diyorlar canım hatta ozellikle tutsun diye baglatıyorlarmış dış gebelik olmasın diye.inş ilk denemede olur
Ayy ne zor işler ya

Sen simdi adet olucan dimi su an ilaclari kestin canim?
Adet olduktan sonra transferin kacinci gun olucak.. sanirim adetten transfere kadar estoferm vericekler rahim icin sana..
Ben bu dogal siklusda rahim kalinlastirmak icin ilac vermiyolar ya eger kalinlasmazsa 8 uzeri olmazsa transfer iptal oluyomus bence ilacli bi yonden daha iyi neyin ne zamn olacagi belli en azindan

Evet şuan ilaç kullanmıyorum sadece opudan sonra antibiyotik verdiler onu alıyorum.adet olunca gidicem üç kere kontrol olcakmış ama transfer ne zaman olur bilmem rahim kalınlığı na gore değişiyor sanırım estoferm kullanıcam galiba hap vercez dediklerine göre.
Adetin 9. Günü 10.5 di dr cok begenmişti aslında dogal yoldan bekleyebilir sanki

Ay inş canım ya aynen oyle hissediyorum
Eski halime donmek istiyorum artık
Şöyle agrısız oturmak uzanmak yürümek ne buyuk nimetmiş.Allah emeklerimizi boş bırakmasın
Ah canim yemin ederim ben transferden beri boleyim hergun adet sancisi cekiyorum hergun hadtanedeyim serum yiyorum 6. Gunum bugun 3 gun serum yedi 2 tane vallaha guzelce yaşıyomusum kıymetini bilememisim

Ah canim yemin ederim ben transferden beri boleyim hergun adet sancisi cekiyorum hergun hadtanedeyim serum yiyorum 6. Gunum bugun 3 gun serum yedi 2 tane vallaha guzelce yaşıyomusum kıymetini bilememisim
Off deme ya cok gecmiş olsun peki drun ne diyor normal miymiş
İğnelerin yan etkisinden mi oluyormuş
Taze transfer mi oldun?
Pozitif sonuc alırda bu gunleri unutursun inşallah

ayyy canım benm çok sevindim Allah kucağına almayıda nasip etsin inşallah

Anladim canim.. bende okudukca ogreniyorum rahim kalinligi iyi olanlarda dogal siklusa gidiyolar birde tekrarlayan dusuklerde yine dogal siklusa gidiyolarmis.. ya aslinda dogal siklusun avantajlari var estoferm x grubu bi ilac mesela yan etkileri cok fazla normal doktorlar onermiyor ama ne yapalim tup bebek olunca katlanicaz demistim dogal siklus olunca tek sevindigim yani o ilaci kullanmicak olmam simdilik.. ama dejavantaj olarak git gel isi ve yumurtanin catlama zamani ve rahim kalinligi gibi parametrelere bagimli transfer olmak var iste.. bende biran once olsun bitsin istiyodum ama uzadi.. bakalim daha onumde opu var.. sonra dollenecek mi bakalim doktoe taze yapalim da diyebilir yarin son kontrolum var yucel beyle bakalim iş güc icinde zor oluyo ya calismasak kolay benim opudan sonra iznim bitiyo ayakta calsiiyorum rabbim kolaylik versin hepimize

Hakkında hayırlısı olsun canım
Şu opuyu bi atlat hele inş guzel sonuclar alırsın.gec olsun guc olmasın
Ben opudan sonra iki gün peşpeşe calıstım ustelik oturdugum halde yolda git gel çok yoruldum en guzeli 3 gun evde dinlenmek.
Çok agrın olursa bi şekilde izin almaya bak saglık hersey den önemli

Benim simdi bile ara ara hissediyorum yumurtalri sizlama oluyo opu dan sonram Allah kerim

Iznim kalmadi da bakalim rapor falan alabilirsem ins.. sağol tatlim ya

Kizlar selamlar ben transfer oldum geldik simdi eve. Ya size bi sey danisacam hemsireler bana igne falan vermediler. Estrofem progesteron crinojel..bant folik asit asprin ya unuttular mi igne yazmayi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…