2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Kadaerimiz benziyor sizinle bizde azopemdiydik cnm bir sene sıfır spermdi sonra variskosle olduk doktor yüzde beş çıkış olur olmanızda olur tese yapalım dedi eşim olmak istedi ve cok şıkır yüzde beş şans yüzümüzü güldürdü Sperm çıkışı bsladi çok şükür Kadaerimiz benziyor cnm okuyunca yazmak istedim çikiş sayınız kaç cnm
2 milyon küsürdü şükür hareketlilik de arttı dondurduk onları.da şimdi 3 dondurulmuş embriyom kaldı inşallah şimdilik ihtiyaç duymam.yarın pozitif görürüm kafamda deli sorular.....

Canım Rabbim sana ve eşine tez zamanda hayırlsıyla ewlat versin.inanın bütün ümmedi muhammed e dua ediyorum.bu sınav zor yaşamayan bilmez.rabbim yaşatmasında.üroloğ kaan aydos derim bize çok faydası oldu.doğal yolla olmaz sizin dediler tedavi uyguladı kaan hoca 6 7 ay sonra doğal çıkış oldu.azospermiydi.şimdi dondurulmuşlarla devam ediyoruz.hayırlısı üzülme canım olacak inşallah pes etmek yok
Çok teşekkür ederim..kaan bey ankara da sanırım..ki biz istanbulda bile yaşamıyoruz ama yaz tatili dolayısıyla ailemin yanında bahçeci umut tüp bebek merkezinde tedavi olduk..eşime de oranın üroloğu tansel beyden randevu aldık..bilmiyorum ne kadar faydası olacak..

Çok teşekkür ederim..kaan bey ankara da sanırım..ki biz istanbulda bile yaşamıyoruz ama yaz tatili dolayısıyla ailemin yanında bahçeci umut tüp bebek merkezinde tedavi olduk..eşime de oranın üroloğu tansel beyden randevu aldık..bilmiyorum ne kadar faydası olacak..
Olur inşallah iyi düşünelim iyi olsun rabbim büyük.Allah yardımcınız olsun cnm

Ben bişeyi merak ediyorum..sperm sayısı ve hareketliliği az (ya da sperm kalitesi düşük) olup da 3.gün embriyosu ile hamile kalmayı başaran oldu mu acaba?
Çünkü doktorumun bugün yaptığı açıklamada embriyonun ilk 3 günkü gelişiminde yumurta, 5. güne kadarki gelişiminde de sperm baskın rol oynarmış..Erkek infertilite söz konusu olduğunda hamile kalabilmek için embriyonun 5.güne ulaşması gerekirmiş..

Ben bişeyi merak ediyorum..sperm sayısı ve hareketliliği az (ya da sperm kalitesi düşük) olup da 3.gün embriyosu ile hamile kalmayı başaran oldu mu acaba?
Çünkü doktorumun bugün yaptığı açıklamada embriyonun ilk 3 günkü gelişiminde yumurta, 5. güne kadarki gelişiminde de sperm baskın rol oynarmış..Erkek infertilite söz konusu olduğunda hamile kalabilmek için embriyonun 5.güne ulaşması gerekirmiş..
Canim herkesin kaderi farkli tabi ama bizimde sperm sorunumuz var ilk tedavimde 3.gun transfer oldu ve pozitif oldu 5.aya kadar gittik hatta ama farkli sebeplerden bebegimi kaybettim bukezde 3.gun donduruldu sonuc ne olur bilmiyorum suan :KK43:

5.gun dondurulmus tek embriyoda kimyasal gebelik oldu onu solemeyi unutmusum

Aynen öyle speerm kaliteli olursa başarılı gebelik elde ediliyor.ama yumurtanında kromozom yapısı olarak sağlıklı olması lazım ki ilerlesin

kar-emel kar-emel canım ne diyecegimi bilemiyorum gercekten..
Rabbim ikinci denemende yüzünü güldürür inşallah.
Biliyosun bende umut tüp bebege gidiyorum benim anlamadıgım sperm kalitesi o kadar önemliyse neden bu süreçte erkeklere vitamin ilacları verilmiyor.
Ben iki aydır vitamin ilacı içiyorum mesela..
Birde sizin sperm degerleriniz nasıldı yazabilir misin?
Mikroenjeksiyonu duymuşsundur o da denenebilirdi
Forumda bi ark eşi teseyle sperm bulunup mikroenjeksiyon yapıldı ve hamile şuan

Canim herkesin kaderi farkli tabi ama bizimde sperm sorunumuz var ilk tedavimde 3.gun transfer oldu ve pozitif oldu 5.aya kadar gittik hatta ama farkli sebeplerden bebegimi kaybettim bukezde 3.gun donduruldu sonuc ne olur bilmiyorum suan :KK43:
Bizim 5 tane 3.gün oldukça güzel gelişen embriyomuz vardı.onlar o haliyle transfer edilemez miydi diye sorduğumuzda yok illa da erkek sebepli olunca 5.güne kadar embriyoların gelişimini bekliyoruz denildiği için merak edip sordum. Bilmiyorum belki de kabullenememenin verdiği bir hal ile çırpınıyorum ama vardır bunda da bir hayır..rabbim sizinkilere can versin, güzel güzel gelişip büyüyüp dünyaya getirsin..

kar-emel kar-emel canım ne diyecegimi bilemiyorum gercekten..
Rabbim ikinci denemende yüzünü güldürür inşallah.
Biliyosun bende umut tüp bebege gidiyorum benim anlamadıgım sperm kalitesi o kadar önemliyse neden bu süreçte erkeklere vitamin ilacları verilmiyor.
Ben iki aydır vitamin ilacı içiyorum mesela..
Birde sizin sperm degerleriniz nasıldı yazabilir misin?
Mikroenjeksiyonu duymuşsundur o da denenebilirdi
Forumda bi ark eşi teseyle sperm bulunup mikroenjeksiyon yapıldı ve hamile şuan
Selen hanım daha tedaviye başlamadan 15 gün önceden bana 4 farklı , eşime de 2 farklı vitamin verdi..bizim en baştan beri sorunumuz sperm sayı ve hareketliliğinin az olması..1 milyon sperm ileri hareketli yok moffoloji yüzde 2. Şu ana kadar bu değerlerle hep tüp bebek yapılır dendi..ancak bugün selen hanımın dediği kalitesi azmış..o yüzden embriyoların gelişimi ilerlememiş..

Bizim 5 tane 3.gün oldukça güzel gelişen embriyomuz vardı.onlar o haliyle transfer edilemez miydi diye sorduğumuzda yok illa da erkek sebepli olunca 5.güne kadar embriyoların gelişimini bekliyoruz denildiği için merak edip sordum. Bilmiyorum belki de kabullenememenin verdiği bir hal ile çırpınıyorum ama vardır bunda da bir hayır..rabbim sizinkilere can versin, güzel güzel gelişip büyüyüp dünyaya getirsin..
Bizde de erkekte problem bizim doktorumuz hiç 5. Günü beklemenin erkekle ilgisi olduğunu filan söylemedi 3.Gün transfer etti ve ben 8. Gunumdeim idrar testinin birinde pozitif diğerinde negatif görüyorum bklm ne olacak

Selen hanım daha tedaviye başlamadan 15 gün önceden bana 4 farklı , eşime de 2 farklı vitamin verdi..bizim en baştan beri sorunumuz sperm sayı ve hareketliliğinin az olması..1 milyon sperm ileri hareketli yok moffoloji yüzde 2. Şu ana kadar bu değerlerle hep tüp bebek yapılır dendi..ancak bugün selen hanımın dediği kalitesi azmış..o yüzden embriyoların gelişimi ilerlememiş..
İkinci denemende mikroenjeksiyon yaptırmanı tavsiye ederim.en kaliteli sperm bulunup enjekte ediliyor yumurta içine.bunu bir arastır derim.

Bak şimdi canım bizde de şöyle oldu benden o kadar yumurta toplanmasına rağmen (26 tane) 3.güne sadece 4 tane 1. Kalite embriyo kalmış. Bunlardan 1 tanesi transfer oldu şubat ayında ama gelişmedi. Kürtaj oldm. Bebeğin genetik sonucu 47xx16 geldi. Gebeliklerin %60 ı bu yüzden düşük olurmuş gelişimi sırasında oluşan bir hatadan dolayıymış bizede denk geldi. Sonra hastane değişince geri kalan 3 taneyi doktor 5.güne bırakacaklarını dediğin gibi 3.günden sonra erkek geninin işin içine girdiğini vs.. söyledi. Kabul ettik. O 3 embriyodan 1 tanesi 5.güne gitmedi yavaş gelişim gösterdi. 1 tanesi 1.kalite ile 2.kalite arasında dedi diğeri de orta kalite. Bu ikisi bana yüklendi yarın kan sonucum var %99 negatif çünkü idrar testlerinde yok. Yeniden tedaviye başladığmda eşime ve bana vitamin, kalite arttırıcı şeyler vermesini istiycem. Bizim genetik ve translokasyon testleri temiz. Eşimin sayısı 2 milyona yakın. Şöyle düşün azosperm olup hamile kalan çok ama çok insan var. 1 tane sağlıklı olsa yeterli. Biraz şans galiba. Sen kalbini ferah tut. Türkiyenin en iyi laboratuvarlarından birinde tedavi görüyorsun.

İkinci denemende mikroenjeksiyon yaptırmanı tavsiye ederim.en kaliteli sperm bulunup enjekte ediliyor yumurta içine.bunu bir arastır derim.
Selen hanım bundan bahsetti..haftaya yine umut tüp bebekte ürolog tansel beyle görüşeceğiz..bundan sonrası için bakalım o ne diyecek..yani yolumuz daha uzun..dilerim sizler güzel sonuçlar elde eder, mutlu sona tez vakitte ulaşırsınız..

Canim seni iyi anliyorum cokta etkilemek istemiyorum merkezi doktorunu tanimam ama biyerlerde biseyler yanlis gitmis sanki yani erkek infertilitesi yuzunden 3.gun transferi olup saglikli gebelik elde eden cok insan var neden 5.gune kadar bekletilmesi tercih edildi kaldiki eger yumurta sayisi fazla olanlara 5.gun bekletiliyor az olanlar riske atilmak istenmiyor bide saglikli olmasalar zaten dollenmezler ve 3.gunede gitmez bilemiyorum ama doktorun aciklamasi bana inandirici gelmedi

Canim seni iyi anliyorum cokta etkilemek istemiyorum merkezi doktorunu tanimam ama biyerlerde biseyler yanlis gitmis sanki yani erkek infertilitesi yuzunden 3.gun transferi olup saglikli gebelik elde eden cok insan var neden 5.gune kadar bekletilmesi tercih edildi kaldiki eger yumurta sayisi fazla olanlara 5.gun bekletiliyor az olanlar riske atilmak istenmiyor bide saglikli olmasalar zaten dollenmezler ve 3.gunede gitmez bilemiyorum ama doktorun aciklamasi bana inandirici gelmedi
Beni de en çok kahreden o zaten..3.güne ulaşan 5 tane gayet iyi embriyomuz vardı ama bugün elimizde sıfır kaldı ve transfer olma aşamasına bile gelemedim..neyse düşündükçe artık nefes alacak halin kalmıyor..hayırlısı buymuş diyip yolumuza devam edeceğiz..allah kimseyi bizim gibi yarı yolda bırakmasın..hepinize pozitif sonuçlar versin..

Selen hanım bundan bahsetti..haftaya yine umut tüp bebekte ürolog tansel beyle görüşeceğiz..bundan sonrası için bakalım o ne diyecek..yani yolumuz daha uzun..dilerim sizler güzel sonuçlar elde eder, mutlu sona tez vakitte ulaşırsınız..
Merhaba arkadaşım benim eşimin Sperm sayısı taneyle çok az bizim embiriyomuz iki tane gelişti bir tanesi bölünmesi devam etti ve ben bir tane die eli kulağında korkuyla beş gün bekledim ve doktoru aradım hocam bir tane embiriyomuz var üçüncü günü transferi yapalım besi görmeye bilir die Hayır beş gün harici transfer yapmıyorum dedi Blast seviyesine geldi bizim Sperm sayısı 7 tane 8 tane çıkıyor yani biraz şans olduğuna inanıyorum ben bidahakine böyle olacak die birsey yok sonuçta Sperm kalitesi değişken belkide Şansın Sperm seçtiler aklıma bunlar geldi ama bazı yerler beş gün dışında erkekte bayandada sorun olmasi farketmez beş gün dışında transfer yapmıyorlar

Canım 3. Gune gidince saglıklıdır diyemeyiz bence öyle olsa bak hgnm kürtaj olmuş veya forumda tüp bebeği tutup ilk aylarda düşük yapan çok kişi var.ve bunlarada hep saglıklı değildir denmiş.
Formda yazıyor hatta tüp bebeklerin saglıklı dogacagı garanti degildir diye.
Bide engelli olanlar aklıma geliyor onlarda saglıklı sperm degil sonucta..

Beni de en çok kahreden o zaten..3.güne ulaşan 5 tane gayet iyi embriyomuz vardı ama bugün elimizde sıfır kaldı ve transfer olma aşamasına bile gelemedim..neyse düşündükçe artık nefes alacak halin kalmıyor..hayırlısı buymuş diyip yolumuza devam edeceğiz..allah kimseyi bizim gibi yarı yolda bırakmasın..hepinize pozitif sonuçlar versin..
Canım 1.kalite5. Gün iki embriyo transferi olanlarda negatif alabiliyor nasip kısmet işleri gercekten.başı belli sonu belli olmayan bi yoldayız Allah yardımcımız olsun
Bebişlerin için yeniden ayaga kalkacaksın güçlü olacaksın inşallah ve ikincide hersey yolunda gidecek kavusacaksın miniğine Allahın izniyle sen içini ferah tut

Canım 3. Gune gidince saglıklıdır diyemeyiz bence öyle olsa bak hgnm kürtaj olmuş veya forumda tüp bebeği tutup ilk aylarda düşük yapan çok kişi var.ve bunlarada hep saglıklı değildir denmiş.
Formda yazıyor hatta tüp bebeklerin saglıklı dogacagı garanti degildir diye.
Bide engelli olanlar aklıma geliyor onlarda saglıklı sperm degil sonucta..
Bak o konuda haklisin ben oyle dusunemedim iste insan illaki bi bahane ariyor bizimki o hesap oldu aslinda kaderdr ne varsa onu yasiyoruz

X