2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Kızlar merhaba bugün benim transferim yapıldı 2 adet 3. Gün embriyosu hücre sayısı 8 c yazıyor var mi benimle aynı durumda olan başkent tüp bebek merkezi hulusi bey bu arada. Var mi ona gidip 3. Gün 8 hücreli ile hamile kalan günler nasıl geçer simdi

Ben varım tatlım aynen 3. Gün embiryosu 2 tane 8 c transfer edildi iyi kalite demek canım bu hamileyim çok şükür :)

Ben varım tatlım aynen 3. Gün embiryosu 2 tane 8 c transfer edildi iyi kalite demek canım bu hamileyim çok şükür :)
Teşekkür ederim cnm peki kaçıncı gün öğrendin sende mi hulusi beye yaptirdin şimdi ne kadarlik hamilesin ay ne çok soru sordum çok heyecanliyim birde ilk denemenmiydi benim ilk de

Kizlar doktordan geldim simdi hafif akintin var madem tüp bebege baslicaksin antibiyotik ve fitil vereyim dedi.. antibiyotigin adi sineral 500mg daha once kullananiniz var mi kizlar adetime 5 gun var

Teşekkür ederim cnm peki kaçıncı gün öğrendin sende mi hulusi beye yaptirdin şimdi ne kadarlik hamilesin ay ne çok soru sordum çok heyecanliyim birde ilk denemenmiydi benim ilk de

Dün 12. Günümdü canım dün öğrendik daha 5. Haftaya yeni girdik bizim 3. Denememizdi bu çok şükür bu sefer oldu Hulusi hoca doktorum harika bir doktor :)

Canlarım, az önce aradılar hastaneden... alınan yumurtalardan 8'i işlem görmüs. Bunlardan da 6 tanesi 100% döllenmiş şuana kadar... Önümüzdeki birkac gün daha gelişimlerini takip edip, gün gün size haber verecegiz dediler. Herşey gayet iyimiş.
İçimi bir umut kapladı ki sormayın.. Çok Erken daha biliyorum ama bu kadarını bile göz ardı edemiyor insan :KK68:
Insaallah güzel olur hersey hepimiz icin :dua:

Cok sevindim ya.. hep boyle guzel haberler duyalim insallah :)

Dün 12. Günümdü canım dün öğrendik daha 5. Haftaya yeni girdik bizim 3. Denememizdi bu çok şükür bu sefer oldu Hulusi hoca doktorum harika bir doktor :)
Evet hulusi bey ordaki çalışan bütün hemsireketden bile daha güler yüzlü . Benim 8 embriyo dollenmisti 3. Gündü bugün 2 tanesi kalmış diğerlerinin bölünmesi yavasmis dondurmsk için kalmadı sizin kaç yumurysydi bir de benim esimde hareket sayı ve morfoloji bozuktu sizde problem neydi bundan bundan sonra ki aşamaları da yazarsin dimi testi nerde yaptın hulusi hocaya mi kontrole gideceksin peki

.selam bayanlar oazartesi transferim var yarin progestan igne kabusu basliyor en cok bu igneden nefret esiyorum bantlara devam estrofem gunde 2tane aliyorum lucrin igneyi kesiyorum tetradox prednol die hap verdiler 5gun icicekmisim ne ise yario bilen var mi birde 2tane catlatma ignesi vurdular hormonlari hazirliomus birde kan verdim hormon testiymis rahim kalinligi 9.5 olmus dondurulmus embirio transferi bu arada benimki hamile kalan arkadaslari tebrik ediyorum allah kucaginiza almayi nasip etsin transferi olan arkadaslara aman dikkat edin diyorum herkese bol şanslar rabbim yardimcimiz olsun

Canim tedavin pozitif sonuclanir insallah.. ben daha yeniyim ne kadar cok ilac ve igne var bu ne yaa.. bant ne oluyo canim?bide neden en sevmedigin igne progestan?
Ay arkadaslar tecrubeli biri yardim icin yazabilir mi bu ilaclar nedir ne icin kullanilir yan etkisi var mi calisan bayanim is yerimden gizli baslicaz gözüm korktu resmen

Canlarım, az önce aradılar hastaneden... alınan yumurtalardan 8'i işlem görmüs. Bunlardan da 6 tanesi 100% döllenmiş şuana kadar... Önümüzdeki birkac gün daha gelişimlerini takip edip, gün gün size haber verecegiz dediler. Herşey gayet iyimiş.
İçimi bir umut kapladı ki sormayın.. Çok Erken daha biliyorum ama bu kadarını bile göz ardı edemiyor insan :KK68:
Insaallah güzel olur hersey hepimiz icin :dua:
Cnm hayırlı olsun insallah benim 12 si saglammis 5 i döllenme olmuş seni transfer tarihi belli benim c.tesi olur heralde

Kızlar şimdi kırmızılar çoğaldı ama yoğun adet mi olmak gerekiyor 1. Gun sayılması içi
@kar-emel canım selen hanımın hastasıyım bende bilgi verir misin

Sagol canım ilk gunden panik oldum yav Allah yardımcımız olsun

Zehrecim hadi gözün aydin :) bende normal kontrole gittim kistim yoksa 5 gun sonra adet olucam tedaviyr baslamayi dusunuyorum gerci hala gozum yemiyo ama bekle bekle cok sikildim.. doktor hafif akintin var dedi madem tüp yapican sana antibiyotik ve fitil veriyim dedi.. sineral 500 mg antibiyotik verdi 1 hafta sonra tedaviye baslarsam bi sakincasi olur mu ki anlicagin kafam karisik

Arkadaşlar kürtajdan ne kadar süre sonra tekrar tüp bebek denediniz? Tecrübesi olan arkadaşlar cvp verebilir mi? Dr hemen başlayalım vucut hazırken zaman kaybetmeyelim dedi.. Ama formda dolaşırken 3 ay sonra başlayanlar var ve bebeğin daha iyi tutunması için beklemek gerekli diye.. Kafam karıştı.. Çarşamba randevum var ve bu ay sonuna 2. Denemeyi yapmak istiyorduk.. Ama biraz tırstım sanki.. Dondurulmuşlarım vardı..

Canim tedavin pozitif sonuclanir insallah.. ben daha yeniyim ne kadar cok ilac ve igne var bu ne yaa.. bant ne oluyo canim?bide neden en sevmedigin igne progestan?
Ay arkadaslar tecrubeli biri yardim icin yazabilir mi bu ilaclar nedir ne icin kullanilir yan etkisi var mi calisan bayanim is yerimden gizli baslicaz gözüm korktu resmen
Canim herkesin tedavisi kisiye gore degisiyor ama kisaca soyle adetin 2.3.gune igneler var bunlar yumurtanin gelisimi icin sonra catlamasini onleyici igne sonrada toplamak icin catlama ignesi yapiliyor yumurtalarin toplaniyor opu dedigimiz olaya kadar igne kullaniyosun :) dollenen embriyolarin ya 3.gun 5.gun transfer oluyor yada dondurulup daha sonra transfer ediliyor iste bu senin bisuru ilac hap dediginde transfere bizi hazirlamak icin gercekten cok var bende baslicam rahimi hazirliyor hormonlarini hazirliyor falan bantta oyle hormon ilaci kimisine bant olarak kimisinede hap olarak veriliyor.. progestan ignede dusuk onleyici progesteron hormonu fitil olanida var igne olanida ignesi yagli ve yakan bi ilac oyuzden pek kimse sevmez umarim kisaca merak ettiklerini cevaplayabilmisimdir tedavin hayirli olsun simdiden :halay:

progestan iğne canım bebegın tutunmasına ve düşük olmasını engellemek ıcın verıolar hergün aynı saatte vuruyosun sevmıyorum cunku transferden sonrada devam edılıyor yatmak zorunda olduğun için sıkıntı nası vurdurcam kım vurucak vs bant östrojen bantı oluyo rahim kalınlaşmasına yardımcı oluyo sanırım maalesef dondurulmuş embiriyolarım olduğu halde bukadar cok fazla ilaç normal tüp bebekte üstüne yumurta gelıstırıcı iğneler oluyr

Arkadaşlar kürtajdan ne kadar süre sonra tekrar tüp bebek denediniz? Tecrübesi olan arkadaşlar cvp verebilir mi? Dr hemen başlayalım vucut hazırken zaman kaybetmeyelim dedi.. Ama formda dolaşırken 3 ay sonra başlayanlar var ve bebeğin daha iyi tutunması için beklemek gerekli diye.. Kafam karıştı.. Çarşamba randevum var ve bu ay sonuna 2. Denemeyi yapmak istiyorduk.. Ama biraz tırstım sanki.. Dondurulmuşlarım vardı..
Valla canm ben 17 martta adet oldum. Benim 2 ay adetlerim az geldi bu yüzden ister istemez kendimi hazır hissedemedim ve birazda kilo vermek istedim. Sonra normal olmaya başladı adetlerim ve başladım. Dondurulmuşları denedim şimdi yine bakalım... sağlıksızsa hiç tutmasın diye dua ediyorum.

Valla canm ben 17 martta adet oldum. Benim 2 ay adetlerim az geldi bu yüzden ister istemez kendimi hazır hissedemedim ve birazda kilo vermek istedim. Sonra normal olmaya başladı adetlerim ve başladım. Dondurulmuşları denedim şimdi yine bakalım... sağlıksızsa hiç tutmasın diye dua ediyorum.
Ay canm 17 martta kürtaj oldum dicektim.

Zehrecim hadi gözün aydin :) bende normal kontrole gittim kistim yoksa 5 gun sonra adet olucam tedaviyr baslamayi dusunuyorum gerci hala gozum yemiyo ama bekle bekle cok sikildim.. doktor hafif akintin var dedi madem tüp yapican sana antibiyotik ve fitil veriyim dedi.. sineral 500 mg antibiyotik verdi 1 hafta sonra tedaviye baslarsam bi sakincasi olur mu ki anlicagin kafam karisik
Sagolasın gazilim hoşgeldin aramıza
Aynen 2.5 yıl oldu benim seninde bu civardaydı sanırım beklemek tedaviden cok daha yıpratıcı en azından şimdi bebeğime daha cok yaklastıgımı hissediyorum
Bende aniden karar verdim bi patlama noktası oldu..hakkımızda hayırlısı olsun ilk tedavide gelsin bebişler inş

Senin duruma gelince bilemedim tüp bebek drun yazdıysa ilacı druna guven canım
Normal bi drsa ilacın adını tüp bebek druna söyle bi sakıncası olup olmadıgını öğren
Antibiyotiğin etkisi vucuttan 7 gun sonra atılıyormuş
Ben tüp bebek drumdan öğrenmeden kullanmazdım dogrusu
Vay be infertilite bölümünde az dertlesmedik seninle şimdi yine aynı topicteyiz.senin tedavinde hayırlı olsun canım. Bundan sonra sevincimizi paylaşmak nasip olsun

Tşk ederim canım bilgi için.. Sıkmazsam seni bi soru sorabilirmiyim? Kürtajdan sonra rahimde yapışıklık gibi bişey oluyormuş.. Fırmda okudum.. Tedaviye başkamadan önce böyle bir sorun olup olmadığı için herhangi bir kontrol oldu mu?? Benim kontrolümde dr rahimin temiz olduğunu söylemişti..

Mrb arkadaşlar.Araştırma hastanesinde denemek istiyorum maddiyattan dolayı acaba şartları neler bilen var mı.İnternete baktım 2016 yılına ait birşey buşamadım.

X