2015 kasim bebeklerinin yeni cicileri

Biz de bebek için bebekalışverişi bitirdik sayılır.
Kalanlar: bebedor 3lu tırnak makası seti
Banyo küveti ve filesi
Beşik için uyku seti

Sonra kendime geçeceğim
Göğüs pompası, pedi, kalkanı, kremi
Basit ve ucuz hastane pijama, gecelik, terlik
Tek kullanımlık çamaşırlar

Almayı dusunduklerim bu kadar.

Odasının eşyalarını ikea dan aldık.

unnamed (14).jpg
unnamed (15).jpg
unnamed (17).jpg
HEMNES divan.png
unnamed (18).jpg

kızlar 444emarkete de temkinli yaklaşın artık.
hem yarı fiyatına olan ürünü gönderdiler. hem iadem cuma gittiği halde aradığımda dün gece geldi dediler az önce aradım. hem de diyo ki arkadaşlar bugün kargolar ürününüzü sanıyorum. yarın sabah ararsanız bilgi veririz. paranızla rezil olmayın. gidince acımayacağınız tutarda alışveriş yapın mecbur kalırsanız :KK66:
yaklaşık 600tl lik alışveriş yapmışım toplamda sanırsam 150tl si muallakta.haberiniz olsun. telefon faturasına ve girdiğim strese bişey demiyorum bile.

yine butikbebede şu an itibariyle siparişimin üstüne yattı gibi görünüyor. başka arkadaşta ayn durumda. günler geçti haftalar geçti ne ürün geliyo ne para iadesi.
son olarakda hammaddeler 15günde ürünleri tedarik edemedi oyaladı oyaladı. yerine istedikleri ürünü gönderecekler uğraşamadım kabul ettim.
bilgilerinize...

Canım butikbebe, trendyol, unnado gibi butikleri cok cabuk degisen siteler cok gec yolluyor. Ozellikle farkli butiklerden urunler sectiysen. Oncelikle o butiklerin surelerinin dolmasi gerekiyor. Sonra tesarik ediyorlar ve gonderiyorlar. Ben de 6sinda unnadodan verdim , tahminen 21inde falan gelecek. Bayramdan dolayi uzamazsa.

çok güzelmiş bu dolap ne modeli geçiyor
ben henvisk almayı düşündüm ama bu daha geniş daha iyi sanki.
bir de o yataklı çekmeceyi kendin için mi aldın?
emzirme sandalyesi bende bundan alacağım

Canim bu brimnes 3 kapili ve kesinlikle henvisk yerine bunu tavsiye ederim. O cok minik ve kisa. Aralarinda 130 tl fiyat farki var o kadar. Bir de bunun bir kapisi aynali ve odayi daha buyuk gosteriyor, bebekler de aynalari seviyor. Brimneste asma aparatini once alcak yapip sonra yukseltebiliyorsun, ucuncu kapisi da rafli ve cok kullanisli.

Divani da acinca iki kisilik yatak oluyor. Yatak odamiz dar oldugu icin bebek bize gidemezse biz ona gideriz dedik. Misafir icin de kullanilabilir, bebek besikten sonra ona da gecebilir. Cok amacli bir mobilya.

Canim bu brimnes 3 kapili ve kesinlikle henvisk yerine bunu tavsiye ederim. O cok minik ve kisa. Aralarinda 130 tl fiyat farki var o kadar. Bir de bunun bir kapisi aynali ve odayi daha buyuk gosteriyor, bebekler de aynalari seviyor. Brimneste asma aparatini once alcak yapip sonra yukseltebiliyorsun, ucuncu kapisi da rafli ve cok kullanisli.

Divani da acinca iki kisilik yatak oluyor. Yatak odamiz dar oldugu icin bebek bize gidemezse biz ona gideriz dedik. Misafir icin de kullanilabilir, bebek besikten sonra ona da gecebilir. Cok amacli bir mobilya.
benim amacım ilk 5 sene idare etsin sonra çocugun istediğine uygun mobilya alırız ama bu dolaba bakayım çok sağol

çok güzelmiş bu dolap ne modeli geçiyor
ben henvisk almayı düşündüm ama bu daha geniş daha iyi sanki.
bir de o yataklı çekmeceyi kendin için mi aldın?
emzirme sandalyesi bende bundan alacağım
benim amacım ilk 5 sene idare etsin sonra çocugun istediğine uygun mobilya alırız ama bu dolaba bakayım çok sağol

önemli değil canım, dolabın içini de eklerim istersen.

memnun kaldığım ürünleri paylaşayım belki yardımcı olur kızlar :)
chicco tarak seti
mustela masaj yağı (banyo sonrası kullanıyoruz harıka kokuyor)
bubchen klasık bebek sampuanı
mustela bebek sampuanı
prıma aktıf bebek bebek bezı (ılk zaman premıum care kullanmıstım, aktıf bebek ıcın daha ucuz olmasından dolayı önyargılıydım ama acayıp memnunum)
unıbaby yenıdogan pamuk mendıl
chıcco polly mama sanldayesı ( 4 aylıkken aldık, yatabılıyor ve hep yemeklerımızde yanımızdaydı, alıstırdık onu mama sanldayesıne, cok rahat edılıyor, kesınlıkle gec kalmadan almalısınız, mama sandalyesı deyıp gecmeyın, ıyısını alın, sız rahat edersınız)
bondıgo oyun halısı(oyun halısında oynamadıklarından sıkayet yazıları okumustum, gerek yok gıbı bı kanı olusmustu, asla oyle dusunmeyın mutlaka alın, 2 aylıktan ıtıbaren kullanılıyor, hareketlenınce artık ısıne yaramıyor, memnun olmayanlar gec aldıklarından memnun degıller bence, sımdı mesela 8 aylık olacak umrunda degıl oyun halısı:)) 2 aylıkken falan koyuyorsunuz oyun halısına onun ılgısını cekıyor ve zıhın gelısımıne yardımcı oluyor, sonra sızde ısınızı yapıyorsunuz oh)
e bebek babyme bıberon temızleyııcı-organık
bepantenol pısık kremı
canbebe alt acma ortulerı

chicco tarak seti
mustela bebek sampuanı
prıma aktıf bebek bebek bezı (ılk zaman premıum care kullanmıstım, aktıf bebek ıcın daha ucuz olmasından dolayı önyargılıydım ama acayıp memnunum)
chıcco polly mama sanldayesı ( 4 aylıkken aldık, yatabılıyor ve hep yemeklerımızde yanımızdaydı, alıstırdık onu mama sanldayesıne, cok rahat edılıyor, kesınlıkle gec kalmadan almalısınız, mama sandalyesı deyıp gecmeyın, ıyısını alın, sız rahat edersınız)
bondıgo oyun halısı(oyun halısında oynamadıklarından sıkayet yazıları okumustum, gerek yok gıbı bı kanı olusmustu, asla oyle dusunmeyın mutlaka alın, 2 aylıktan ıtıbaren kullanılıyor, hareketlenınce artık ısıne yaramıyor, memnun olmayanlar gec aldıklarından memnun degıller bence, sımdı mesela 8 aylık olacak umrunda degıl oyun halısı:)) 2 aylıkken falan koyuyorsunuz oyun halısına onun ılgısını cekıyor ve zıhın gelısımıne yardımcı oluyor, sonra sızde ısınızı yapıyorsunuz oh)
bepantenol pısık kremı

Cok tesekkurler canim

chicco tarak seti
mustela bebek sampuanı
bepantenol pısık kremı

Çok teşekkür ederizz :)

Peki ateş ölçer olarak ne kullandınız? Ya da gerek duymamış da olabilirsiniz elbette.

Bir de gögüğ pompası, süt poşetleri ve göğüs kalkanı, pedi...

Çok teşekkür ederizz :)

Peki ateş ölçer olarak ne kullandınız? Ya da gerek duymamış da olabilirsiniz elbette.

Bir de gögüğ pompası, süt poşetleri ve göğüs kalkanı, pedi...
onlar aklıma gelmedı :)
ates olcer lazım, cunku aşı oluyor, atesını takıp etmek gerekıyor
ben braun termoscan kulaktan ates olcer aldım. her defasında farklı olcuyor, mesela bazen 36,5 bıda olcuyorsun 36,2 gıbı sapmaları oluyor, dıger ates olcerlerde de aynı sey oluyor mu bılmıyorum. bu seklıyle kullanıyorum bı sıkıntı olmadı sımdıye kadar

gogus pompası, medela elektrıklı mını kullanıyorum. calısıyorm. evde oldugum zamanlarda kraft sut saklama posetı ıle dondurucuya sutler koydum. 3 aylıkken işe basladım. onlar lazım olmadı.

lansınoh sut saklama kapları almıstım 4lu satılıyor. ona sagıyorum hala sutumu. buzdolabına koyuyorum. annem ıcırıyor. (oglum bıberon almadı cok sıkıntı cekıyor annem ıcırırken)

gogus kalkanı cok gerek olmadı. olursa satın alırsınız

hastane cantasında mutlaka garmastan pomad bulunmalı, harıka bırsey. o olmasaydı kesın yara olurdu. cunku cıdden acıyor, sız acemısınız bebek bılmıyor ve cok tahrıs oluyor. lansınoh krem cok ovuluyor nette ama bır ıse yaradıgı yok. arkadasımda bella b. nın kını kullandı. oda memnunmus. bende garmastandan memnun kaldım.

humana stıll tea de hastane cantanızda olsun, dogum yaptım ve ıctım. cok artırıyor sutu hala ıcıyorum sutum azaldıkca.

ben gecelık almıstım kısa kollu 3 tane

hastanede 2 tanesını kullandım

pıjama bence sakın almayın. bende mantık yuruterek gecelık almıstım ıyı kı o seklıyle almısım

normal dogum yaptım, dogum sonrası doktor kontrole falan gelıyor, bacaklarınızı falan zor oynatıyorsunuz acıyor canınız, pıjama olsa zor cıkarırsınız ama gecelıgı rahat sıyırıyorsunuz ya da uzerınızı cok rahat degısttırıyorsunuz

kıs olacak usurum uzul kollu olsun demeyın
kolunuda serum falan oluyor, uzun kolluda rahat degıl

2 tane kısa kollu gecelık artı bı sabahlık tamamdır
onlarında markası artış ve aqua, tuğba dıye bır marka var sanırım onnunkıler de guzel

onlar aklıma gelmedı :)
ates olcer lazım, cunku aşı oluyor, atesını takıp etmek gerekıyor
ben braun termoscan kulaktan ates olcer aldım. her defasında farklı olcuyor, mesela bazen 36,5 bıda olcuyorsun 36,2 gıbı sapmaları oluyor, dıger ates olcerlerde de aynı sey oluyor mu bılmıyorum. bu seklıyle kullanıyorum bı sıkıntı olmadı sımdıye kadar

gogus pompası, medela elektrıklı mını kullanıyorum. calısıyorm. evde oldugum zamanlarda kraft sut saklama posetı ıle dondurucuya sutler koydum. 3 aylıkken işe basladım. onlar lazım olmadı.

lansınoh sut saklama kapları almıstım 4lu satılıyor. ona sagıyorum hala sutumu. buzdolabına koyuyorum. annem ıcırıyor. (oglum bıberon almadı cok sıkıntı cekıyor annem ıcırırken)

gogus kalkanı cok gerek olmadı. olursa satın alırsınız

hastane cantasında mutlaka garmastan pomad bulunmalı, harıka bırsey. o olmasaydı kesın yara olurdu. cunku cıdden acıyor, sız acemısınız bebek bılmıyor ve cok tahrıs oluyor. lansınoh krem cok ovuluyor nette ama bır ıse yaradıgı yok. arkadasımda bella b. nın kını kullandı. oda memnunmus. bende garmastandan memnun kaldım.

humana stıll tea de hastane cantanızda olsun, dogum yaptım ve ıctım. cok artırıyor sutu hala ıcıyorum sutum azaldıkca.

ben gecelık almıstım kısa kollu 3 tane

hastanede 2 tanesını kullandım

pıjama bence sakın almayın. bende mantık yuruterek gecelık almıstım ıyı kı o seklıyle almısım

normal dogum yaptım, dogum sonrası doktor kontrole falan gelıyor, bacaklarınızı falan zor oynatıyorsunuz acıyor canınız, pıjama olsa zor cıkarırsınız ama gecelıgı rahat sıyırıyorsunuz ya da uzerınızı cok rahat degısttırıyorsunuz

kıs olacak usurum uzul kollu olsun demeyın
kolunuda serum falan oluyor, uzun kolluda rahat degıl

2 tane kısa kollu gecelık artı bı sabahlık tamamdır
onlarında markası artış ve aqua, tuğba dıye bır marka var sanırım onnunkıler de guzel

Gerçekten vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz :) Mutlulukla büyütün inşallah kuzunuzu.

X