2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Kızlar benim bebegimin neden sadece 2 dişi cikti digerleri cikmiyor 6 aylikken cikmisti alt disi bitanede 10 aylikken cikti baskada yok kaynanam hedigini dokmedin zamaninda ondan diyor ama ne saçma boyle birsey mi var aslinda hazirliklarimi yaptim dokecektim ama kızım hasta oldu 1 hafta hastanedeydik sonra biraz toparlansin dedim bu sefer eşimin tayini çıktı merkeze taşındık taşınma işidir filan arada kaynadi bende doğum gününde yaptım ilk diş ilk yaş ikisini bi arada yaptim cok guzel gecti dogumgunumuz cok kalabalik olduğu icin bahcede yaptik o gunde biraz ruzgarib azizligine ugrasakta cok guzel gecti sizler neler yaptınız kizimin tutusunden tsortunden tutun sekerlerini herseyiyle kendim ugrastim cok guzel bi duygu bunlarin hepsi bi ani hatira olarak kalacak bizde cok seviyorum geçmişteki guzel gunleri burdada cok guzel hatiralarimiz var

Evet canim orasi oyle saglikli olmasi ama benimkinin istahi yok dr zingo verdo kullandim ama yinede yemiyor istahinin acilmasi icin ne yapabilirim
Sevdigi seyleri yedir. Ben artık çeşit çeşit yedirmekten geçtim çünkü yemiyor :) ben üniversite hastanesine götürdüm, doktor devam sütü içir kilo alsın midesi genislesin dedi. Yemek yemese bile her gün icebildigi kadr içir dedi. Bende icirdim. Ondan mıdır bilmem 3-4 kaşık çorba içip ağzını kilitleyen kızım şimdi koca kaseyi bitiriyor. Sadece tarhana içiyor bu arada :) bol bol tahin pekmez yediriyorum sabahları kaşık kaşık. Biraz kilo almaya başladı gibi. Deva sütü dene derim. Bide etrafı dinleme herkesin çok zayıf sözlerini bosver. Çok uzun yazdım galiba :)

Bu arada sizleri instagramdaki sayfama davet etmek istiyorum bebis sekerleri yazin fatma ersin elif olan benim hesabım hepinizi bekliyorum kizlar

Ah bu kaynanalar az bi sussalar ne güzel olacak :) diş ne kadar geç çıkarsa o kdr iyi. Daha sağlıklı olur dişleri. Benim kızım 5,5 aylık başladı çıkarmaya üzüldüm ben. Boşver daha güzel senin kızın.

Yok canim uzun olmadi severim ben onerileri :) devam sutu hangi marka canim

Hipp aldım ilk onu sevmedi. Sonra bebelac gold ehh işte zar zor içti. Şimdi aptamil onu içiyor. Ama ben verdiğimde içmiyor babasından içiyor icmezse öyle dene sende :)
Tm canim:) peki canim pekmez hangisi dut pekmezi var annem yapmış o olur mu biraz sulandirip mi versem acaba cok sekerlidir pekmez cunku bide acken mi vereyim bide tokken mi?

selam anneler nasılsınız bebişleriniz nasıl?bizim dün gece doğru dürüst uyumadı ateşide yok.diştenmi bilemedim alt üstler çıktı şimdi azılarmı çıkıcak acaba sizde de öyle oluyor mu nedensiz yere mızmızlanıyor ağlıyormu uykusu olduğu halde uyumadığı oluyormu

4 gündür bizde oyleyiz gece sürekli kalkıyor kızlar bide benim oğlum sürekli emmek istiyor kimi bebek memeye dusermis diş çıkarırken sık sık az az 20 kere belki daha fazla emiyo çok aşırı istiyor sizinkiler de öyle mi

Evet canim benim kizimda hep emmek istiyor bide 2sinide gormek istiyor biraz onu biraz onu emiyor digerini kapatsam hemen agliyor cok düşkün oldu oda

Merhaba bayanlar. Çok uzun zamandır bakamadım. Geçmiş bayramınız kutlu olsun :) bebişler nasillar. Bazı mesajlardan bazı arkadaşların memeden kesmek istediklerini okudum . Daha çok erken değil mi . Yazık bebislere daha yeni zevk alarak emmenin tadına vardiklari donemdeler. Ben kesmeyin çok erken derim. Ben şahsen 2 yaşından önce kesmeyi hiç düşünmüyorum.

Oglum da tam 13 ayını 14 eylül de doldurdu. 14. Ayın içindeyiz artık :) Tam olarak 12 aylıkken yürüdü benim tembel oglum ama çok hareketli bir çocuk :) 1 yas aşısını yaptırmaya gittiğimde boyuna ve kilosuna batırdım. Boyu 83 cm ve kilosu da 11 maşallah. 8 tanede disimiz var ama bu aralar yine bol bol salyası akıyor . Yeni diş yolda olabilir :) bizden bukadar :) sizlerde durumlar nedir ?

Kizlar emzirme ve sütten kesme konusunda kendi tecrübemi paylasmak istiyorum. Baya bi uzun yazdim:) okumak isterseniz.

Benim bebegim dogdu dogali hep zor emen bir bebekti. Emzirme anlari icin en keyifli zaman derler ya bizde baya bi stresliydi. Oglum emcegi zaman önce ona bi önlük takiyoduk sonra benim heryerimi havlularla bezlerle kapiyoduk ki islanmayalim. Her emzirmenin sonunda resmen duşluk oluyodum. Sütüm coktu ve bebegim gazliydi 3-4 kez cektikten sonra (ki o cekerken bile agzinin kenarlarindan sütler akiyodu) birden memeyi birakincada her tarafa fiskiriyodu resmen, hemen alelacele sütü durdurmaya calisiyodum, bebegim avaz avaz aglarken mecbur yanimda biri olmaliydi, o kisi onun gazini cikarmaya calisirken, ben lavobaya gidip sütümü bosaltiyodum o fiskirma gidene kadar. Böyle yapmaya arastirmalarim sonucunda basladim. Cünkü sütün coksa diyelimki bebegin midesi 30 ml aliyor ve benim tek gögüsten 180ml cikiyosa bunun ilk baslari laktoz iceren tatli ve sulu kisim, sonrasi ise yagli ve doyurucu olan kisim. E bebek saten 30ml ile doyacaksa ve ictigi o 30 ml sadece laktozlu olan kismiysa haliyle bebek doymuyor yani sira birde sanci cekiyordu. Bunu ögrenene kadar malesef bi 3-4 ay gecmisti ve gögsümü önden bosalttigimdan beri bebegim daha sakin ve daha uzun süre uyumaya baslamasti. Birde fazla süt olunca birden öyle asiri fiskirinca bebeklerde sinirlenirmis cünkü kendileri ayarlamak istermis sütün yavas veya hizli gelmesini. Benimki resmen kendi emmeden agzi süt doluyodu, tasiyodu agzindan, ve zar zor onlari yutacam diye gayrete giriyordu her emzirmemde sürekli genzine kaciyordu ve asiri sinirlenen bir bebekti. Tabi hizlica yutcam derken havalarida yutuyodu. Görenlerin komigine gitsede 'aa suna bak memeyle kavga ediyo resmen' desede, simdi düsünüyorumda resmen eziyet etmisim cocuguma. Bunlara ragmen emzirme vakti geldiginde ipislak kalmama, bebegimi aglamasina ragmen 6 ay zorladim kendimi. 6 aydan sonra annem gaza getirdi bak simdi dahada kolaylascak diye, ve öylede oldu. Sütüm eskisine nazaran azaldi o fiskirmalar bitti, bebegim daha rahat emdi. Derken gecti 1 sene. Artik psikolojim baya bi allak bullakti, herseye kavga eder olmustum. Ayni sinir 1 yasindaki oglumda bile vardi. Gece uyaninca hele yatagindan babasi alsin kiyametler kopuyodu, illa gögüs olcak ve devam uyucakti. Basim döne döne uykulu uykulu emziriodum 2 dakikaligina ve devam uyuyodu. Sonra baktim sabahlari hayli sinirli, vurmaya baslayan bagira cagira aglayarak birseyler elde etme pesinde. O bagirdikca ben daha bi stres oluyodum artik napacagimi bilmiyodum derken bi ara hastalandim. Baya bi halsiz düstüm ve o zor karari verdim. Sütten kestim. Sandigimdan daha kolay oldu, itiraf ediyorum. Karnini doyurdum beraber yatakta keyif yaparken uyudu. Gece uyancakmi diye korkuyla bekledim ve naparim uyanirsa diye düsünürken gece 1 kez uyandi bana bakti güldü devam uyudu. Derken 2. gece 3. gece yine ayni devam etti. Sabahlari uyanirken resmen gülüserek uyaniyodu ve uyku süresi 2 saat daha uzadi. Öglenleri ve sabahlarida hic aramadi gögsü. Uyucagi zaman sadece yakinlik bekledi benden kafasini gögsüme koyup uykuya daldi. Öyle bi hafiflik geldiki bana anlatamam. Sinir stres hicbiseyim kalmadi. Hele oglumdaki degisim, eski halini bilenler hayran kaldi ne kadar mutlu bu diye. Demem o ki, evet erken kestim ama gerekliydi bizde. Anne bebek arasindaki bagi kuvvetlendireyim derken belkide onu öyle aglatarak uykusuz biraktirarak tersine cabalamis olcaktim. Simdi o kadar iyiki aramiz, durup durup gelip sarilmasi, uykusu gelince sessizce yanima kivrilmasi cok degisik haller bizim icin:) Sabriniz varsa kendinizi zorlamicaksaniz emzirin 2 sene, bebeginiz cok düskünse yine birakmayin. benim anladigim heralde oglum o kadarda düskün degilmis, anlatanlar cok agladi 2-3 saat susmadi diye analtinca korkmustum ama bizde hic aramadi bile.

Tm canim:) peki canim pekmez hangisi dut pekmezi var annem yapmış o olur mu biraz sulandirip mi versem acaba cok sekerlidir pekmez cunku bide acken mi vereyim bide tokken mi?
Biraz geç oldu ama yazayım görmemişim canım. Sabah aç karnına keçi boynuzu pekmezi veriyorum benim kızım acı ekşi çok seviyor sulandırmıyorum :) kahvaltıda tahin pekmez veriyorum.

Merhaba bayanlar soğuklar başladı ve büyük sorun başladı uykusunda üstünü örtmeyen minnoşlar :) uyku tulumu arayışına girdim. Kullandığınız memnun kaldığınız bi marka model var mı?

DAHA BİZİM GİBİ YÜRÜMEYENLER VAR MI ? BENİM KIZ MI TEMBEL :d

Benimki nerdeyse koşacak tam doğum gününde yürüdü. 1gun önce de ilk adımını atmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…