2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Selam bayanlar nasılsınız bebişlerinizde inşallah iyidir oğlum boğaz enfeksiyonu oldu benden bulaştı şimdi öksürüğü oluyor uyurken sizde yaşadınızmı öksürük için ne yapmam lazım

Selam bayanlar nasılsınız bebişlerinizde inşallah iyidir oğlum boğaz enfeksiyonu oldu benden bulaştı şimdi öksürüğü oluyor uyurken sizde yaşadınızmı öksürük için ne yapmam lazım
Selam canim benim kizimda hastaydi gecrn hafta once ben sonra esim sonra da kizim oldubogaz enfeksiyonu ve 2 gun suren ates 38 39 civari seyretti arada bir 37 ye dustu. Doktorumuz hem salgin hem disler hem de 1 yas asisinin buna neden oldugunu soyledi. Ilk antibiyotigimizi kullandik malesef 3 gun gunde bir kere yarim olcek.
Simdi iyi cok sukur gunde bir tatli kasigi balli limon veriyorum gun icinde bir cay bardagi papatyali ihlamur cayi iciyor. Insallah tekrar hastalanmaz dogdugundan beri ikinci hastalanisimiz.

Bence çok erken cnm ben emsin bırakmasın diye gece kaç kere kalkuyorum sabah işe gitmeden emziriyor ne kadar anne sütü o kadar iyi onun sağlığı için 1 sene daha sabret bence daha sütün gidene kadar derim
Anne sutu cok iyi ama bu yasta hala gece beslenmesi nirmal degil ki canim. Gece beslenmesini kesmen lazim bence.

Gördüğünüz uzere kilolarimi veremedim :-( kizimda cok zayif istahi yok kizlar emziriyorum bu aralar cok düşkün oldu hep meme istiyor 82cm 8kilo 900gr ebemiz yaşıtlarının çok altinda dedi ama boyuda uzun dedi
Masallah canim boyu baya uzun. 82 normalde 2 yas boyu diyorlar. Ama sende uzunsun sanirim genetik heralde. Benim kizim 29 agustosta 1 yasini doldurdu 78 cm 11 kg.

Kaynanan da sacmalamis yani. Benim kizim ilk disini 11 aylikken cikardi 1 hafta icinde 4 dis birden cikardi ama suan 6 gu sonra 14 aylik olucaz hala 4 dis var doktorun dedigine gore suan dis cikariyormus ama ben hala yeni bir dis goremiyorum. Cikar elbet oyle hedikle medikle alakasi yok.

ERKEN yürüdü cnm 10 aylık şimdi 14,5 aylık oldu koşuyor bile ama hala 4. Diş var

Dogumu 30 temmuz olan arkadasimin kizininda yeni 1 disi cikti, bir tanidiginda 16 aylik cikmisti disi.. Olabilir cok normal dis herkesin farkli

Merhaba Ağustos anneleri ben 6 Ağustos 2015 te doğum yaptım dünya güzeli bir kızım var Rabbim bebeklerimizi bizlere bağışlasın beş aylık olana kadar emirdir kilo alımı biraz azdı kv ısrarı ile mamaya başlayınca beni emmeyi bıraktı maalesef şimdi sorum şu kızım şuan 15 aylık olacak 11 aylıken yürüdü 8 dışı çıktı çok hareketli 80cm boy 9 kilo ve yemekle pek arası yok inek sütü veriyorum yemeklerden az az yiyor kahvaltı yapmıyor kilosu ve boyu normalmi moralim çok bozuk

Benim kızım da 14 aylık aynı aşırı hareketli ve kilo alımı çok çok az 9 kiloyu yeni geçtik. Ama allahım şükür çok mutlu ve sağlıklı. Diyeceğim şu canım kiloyu takma. Milletin sözlerini duyma. Ama şu geldi aklıma inek sütü kansızlık yapıyor çık içiyorsa kanına baktım bi. Kansızlık da iştahsızlık yapıyor çünkü.

Kani sınırday di en son baktıklarında kan damlası veriyorum dktor bir su bardağı verebilirsin demişti peki ek gıda ne veriyorsunuz yiyor mu yoksa mizmiz mi benim kızım gibi

Kani sınırday di en son baktıklarında kan damlası veriyorum dktor bir su bardağı verebilirsin demişti peki ek gıda ne veriyorsunuz yiyor mu yoksa mizmiz mi benim kızım gibi
Kan damlası bir yaşından sonra verilmiyor benim bildiğim. Benim kızın da sınırda kanı her gün kaşık kaşık pekmez veriyorum mutlaka. Yemek bi gün seve seve yiyorsa diğer gün zorla şebekliklerle yediriyorum. Benimki de mızmız ama kahvaltı yapıyorum mesela yumurta, zeytin, ıhlamur, tahin pekmez, yeni favorimiz ballı fındık ezmesi mutlaka yer. Ekmek yemiyor benim kızım o yüzden kilo almıyor sanırım. Çorbalar filan ekmek koyduğumda yemiyor. Ben artık takmıyorum kilo sağlıklı bi bebek yeter. Sizde üzmeyin kendinizi. Uzun yazdım ama bide şey deneyin. Blw yöntemi var. Bebeğin kendi kendine beslenmesi. Bi araştırın. Benim kız kapıları kendi yiyor. Yoğurt ağzına sürmüyordu şimdi önüne koyuyorum parmaklarını yalaya yalaya kendi yiyor. Deneyin derim. .

Aynen canım bende çoğu zaman böyle yapıyorum döke saça alıştı kendi yeme hevesine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…