2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Sen yazinca hatirladim regli :KK70: valla unutmustum 1 seneden fazla oldu olmayali. Ben hala olmadim bu zamana kadar. Birde eger hamile kalinirsa sütün tadi degisirmis diye okumustum hamilelik hormonundan dolayi, hatta bazi bebekler o yüzden emmeyide reddediyomus. Ama adet gelincede hormon degisiyorsa tadinda degisiklik olabilir mantiken. Bilemedim simdi canim.
Valla cok rahatti.birde ben daha gec olurum zannediyordum cok sık emzirdigim icin.supriz oldu.sanirim degisiyor tadi cunku dune gore iyi bugun.yani dun ilk gundu sut tuaf geldi sanirum isirip duruyordu memeyi:))

Kizlar bu bebekler herseyi kendileri belirlemeye devam ediyorlar:) baya oldu yazisali kucakta gezerek veya emerek uyuyolar sadece diye. Benim oglum neredeyse bir haftadir yattigi yerde uyumaya basladi. Uykusu geldigini anlayinca hemen kucagima alip dolasmaya basliyordum kizmaya basladi beyfendi hareket etmicekmisim:) ben salladikca o mizmizlandi bende bir yatirim bakim napcak dedim. Dogdugu günden beri yüzüstü uyuyan cocugum yan cevirir cevirmez kendini uyudu kaldi. Artik uykusu gelince direk yan yatiriyorum hemen mayisip uyuyor. Darisi kucakta uyuyan bebislere artik, siz zamana birakin kücük bilmisler kendilerini hazir hissesince tek baslarina uyuyorlar misil misil:)
Ay canim masallah gozun aydin.darisu bizimkilerin basina.aynen onlar patron biz maraba:))

Kizlar bu bebekler herseyi kendileri belirlemeye devam ediyorlar:) baya oldu yazisali kucakta gezerek veya emerek uyuyolar sadece diye. Benim oglum neredeyse bir haftadir yattigi yerde uyumaya basladi. Uykusu geldigini anlayinca hemen kucagima alip dolasmaya basliyordum kizmaya basladi beyfendi hareket etmicekmisim:) ben salladikca o mizmizlandi bende bir yatirim bakim napcak dedim. Dogdugu günden beri yüzüstü uyuyan cocugum yan cevirir cevirmez kendini uyudu kaldi. Artik uykusu gelince direk yan yatiriyorum hemen mayisip uyuyor. Darisi kucakta uyuyan bebislere artik, siz zamana birakin kücük bilmisler kendilerini hazir hissesince tek baslarina uyuyorlar misil misil:)

Evet canim herseyi kendileri belirliyolar bende ona inanıyorum bende kucagimda gezerek uyutuyodum bikaç gündür yine kucagimda ama oturdugum yerden saçlarını oksuyorum öpüyorum minik minik mirildaniyorum onu sevdiğimi yanaklarimi oksuyo sonra uyuyo bitanem benim

Ya kizlar ben bugun regl oldum:KK43: tam oglum 6.aylik oldu ve birjac gun sonra regl basladi.biliyorum saglikli olan bu ama rahatti oyle:)birde com sık emiyordu daha gec bekliyodum ama oldu.emziren annelerde durum nedir.ne zaman basladi regl?birde bugun az emdi bir tuaflik var gibi sanki sutun tadi degisiyormu acaba regl olunca?tecrubeli anneler vardir belki sorayim dedim.
canim ben bebegim 50gunluk oldugundan beri regl oluyorum düzenli olarak sütümde hiç azalma olmadi bebegimin emmeside normal

darisi bize canim bebegim 7 aylik hala kucakta sallanarak uyuyo çok yoruyor beni

Doktorumuz hemogram tahlili istedi parmaktan mi koldan mi alacaklar kani merak ediyorim :KK43:

Ya kizlar ben bugun regl oldum:KK43: tam oglum 6.aylik oldu ve birjac gun sonra regl basladi.biliyorum saglikli olan bu ama rahatti oyle:)birde com sık emiyordu daha gec bekliyodum ama oldu.emziren annelerde durum nedir.ne zaman basladi regl?birde bugun az emdi bir tuaflik var gibi sanki sutun tadi degisiyormu acaba regl olunca?tecrubeli anneler vardir belki sorayim dedim.

Canim ben daha adet olmadım. 14 agustos doğumlu oglusum. Böyle çok rahat valla :)

40 tan sonra 1 hafta sonra olmaya başladım

Kızlar sağdımız sütler ne kadar normal dolapta ne kadar kalıyor?

Uzun zaman oldu yazışmayalı oturuyor mu bebişler dişler çıkt mı apalıyormu benim kız da hiç biri yok daha :)

Kizlar 20 lik disim çıkıyo yüzüm baya şişti tamda cikicak gibi durmuyo lokal anesteziyle cekiliyomus bazı doktorlar 3-4 saat sonra ilk sütü sagip atıp emzirilebilir diyo bazıları 8-12 saat sonra napicam bilemedim oğlum memeye çok düşkün sürekli emmek ister sagsam biraz ama kaç saat idare edebilirim ki bilgisi olan varmı bu konuda ?

Kızlar sağdımız sütler ne kadar normal dolapta ne kadar kalıyor?
canim dolabin alt kisminda en fazla.3 gun diyolar da ben okadar birakmamaya calisiyorum eger en gec ertesi gun verilmeyecekse buzluga kaldiriyorum
Uzun zaman oldu yazışmayalı oturuyor mu bebişler dişler çıkt mı apalıyormu benim kız da hiç biri yok daha :)
bizde henuz diş yok ama destekle oturuyo yavas yavas
Kizlar 20 lik disim çıkıyo yüzüm baya şişti tamda cikicak gibi durmuyo lokal anesteziyle cekiliyomus bazı doktorlar 3-4 saat sonra ilk sütü sagip atıp emzirilebilir diyo bazıları 8-12 saat sonra napicam bilemedim oğlum memeye çok düşkün sürekli emmek ister sagsam biraz ama kaç saat idare edebilirim ki bilgisi olan varmı bu konuda ?
benimde bir ara 20 lik cektirme ihtimali olmustu bebek doktorumuz uyusukluk gectikten sonra ilk sutu sagip sonra verebilirsin dedi discimde uyusukluk gectigi zaman zaten vucuttan atildigi anlamina gelir demisti

Merhaba hanimlar, ben Pelin. Haziran annelerindenim. Kızımın diş buğdayı sebebiyle ona kıyafet hazirlarken bu işten zevk aldığımı farkettim ve bu işi yapmaya karar verdim. ne mi yapiyorum? tütü tasarliyorum, keceden badi ve bandana yapiyorum. keçeden hediyelik süs gibi seyler de yapmayi düşünüyorum.
kızım için yaptigim tütü seti:
https://www.instagram.com/p/BCsjWQiIUKk/
sipariş alıyorum, mesajla ulasabilirsiniz :)

Bizim tam olmasada oturmaya basladi gibi:)disler cok fenayken artik cikti cukacak derken simdi durdu o kotu dis sancilari henuz bekliyoruz bakalim.

Ben doğumdan sonra kanal tedavisi oldum.doktora dedimki emziriyorum.birşey olmaz emzirmeyi devam et dedi.hatta konularda dediki uyur sürekli dedi ama benim kız oniki gün uyumadi demekki süte geçmiyor.

Ben doğumdan sonra kanal tedavisi oldum.doktora dedimki emziriyorum.birşey olmaz emzirmeyi devam et dedi.hatta konularda dediki uyur sürekli dedi ama benim kız oniki gün uyumadi demekki süte geçmiyor.

Saolasin. .. dun aksam bende discime gittim haftaya randevu aldim bi problem olmaz dedi direkt maruz kalmıyor midede sindiriliyor kırılıyor dedi haftaya disten korkuyorum şimdi

B nde diş tedavisine başlıcam cnm doktot anestezi den sonra 3-4 saat sonra emzirebilirsin dedi ama tedirginim yinede aynı durumdayız benimde kaplamam iltihap yaptı değişmesi gerekiyor yoksa ameliyata kadar gider dedi 8 saati kim dedi sana

Bizim tam olmasada oturmaya basladi gibi:)disler cok fenayken artik cikti cukacak derken simdi durdu o kotu dis sancilari henuz bekliyoruz bakalim.

Meehabalar nasil oluyor dis agrisi benim bebiste cok huysuz atesi var kafa kismi ozellikle yaniyor mama yemek istemiyor ama dis falanda yok.hep.bakiyorum

X