2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

bide bebişleriniz dönuyormu?benimki 6 agustos dogumlu ve her yöne kolay dönüyor:)
ben daha doktoruyla gorusmedim bu konuyu bilemedim şimdi koymasammi bende
sen yine doktoruna sor tabi canım ama yürümeye başlaması,düzgün basması,kalça kemiklerinin gelişi gibi sebeplerden önerilmiyo internette dediğim gibi biçok doktorun sitesinden okudum kullanmamaya karar verdim.
benimkide 20 ağustos doğumlu sırtüstüyken yüzüstü çok rahat dönuyo hatta artık gece yan dönüp uyumaya başladı bacağını üstüme doğru falan atıp uyuyo :-) ama yüzüstünden sırtustune tam rahat donemıyo henuz

ne gibi zararlari oıuyor?koymasammi bende .
Canim neredeyse butun doktorlarin hem fikir oldugu konu.yurutec bebegin dogal yurume surecini uzatiyor yada sekteye ugratiyor.sadece bacaklari hareket ettiginden dolayi kalca,ayak ve omurgalarda egriliklere ve problemlere sebep oluyor.en guzeli kendin kendine ogrenerek yurume beceri kazanmasi.ayrica cok dikkat edilmezse ev kazalarina sebep oluyor.benim fikrim kullanilmamasi ama istersen doktoruna danisip ona gore karar verebilirsin.

Kizlar bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyor benim oğlum 2 - 2.3 saat arayla toplamda 4.3 saat uyuyor bu yuzdenmidir nedir gece çok sık kalkiyor gündüz uykusu çok düzenli saati gelince yatmak istiyo bazen gecede iki kere kalkiyo bazen de 10 defa nedir anlamadım? Sizlerde nasıl ?

Kizlar bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyor benim oğlum 2 - 2.3 saat arayla toplamda 4.3 saat uyuyor bu yuzdenmidir nedir gece çok sık kalkiyor gündüz uykusu çok düzenli saati gelince yatmak istiyo bazen gecede iki kere kalkiyo bazen de 10 defa nedir anlamadım? Sizlerde nasıl ?
Gündüz uykusyla gece uykusunun alakası yok.kendi kızından biliyorum. Ne yaparsam yapım gece saat başı uyanir

Kalca si sabit ayaklar hareket ediyo canım yurutecte oda kas gelişimi için zararliymis doktorlar onermiyo sadece anneye kolaylik gözüyle bakiliyo ben o yüzden almadım isim olduğunda masa sandalyesine oturtup yanımda tututorum
Bizim doktorumuz cerrah ve hic bir zararinin olmadgini soyledi ben koyuyorum arada bir aydir

Merhaba arkadaslar nasılsınız epeydir ugrayamiyorum benim elifim cok yaramaz olmuş hic yerinde durmuyor cok hareketli emekliyor biliyormusunuz hepimiz cok şaşırdık istediği yere gidiyor ama hic simdiden emeklemesini istemezdim zaten zayif bebisim daha da zayiflamasindan korkuyorum dün doktora götürdüm idrarindaki iltihap bitmemiş kültür tahlili istedi sonucu cuma günü çıkacak bakalim insallah iyi cikar

Merhaba arkadaslar nasılsınız epeydir ugrayamiyorum benim elifim cok yaramaz olmuş hic yerinde durmuyor cok hareketli emekliyor biliyormusunuz hepimiz cok şaşırdık istediği yere gidiyor ama hic simdiden emeklemesini istemezdim zaten zayif bebisim daha da zayiflamasindan korkuyorum dün doktora götürdüm idrarindaki iltihap bitmemiş kültür tahlili istedi sonucu cuma günü çıkacak bakalim insallah iyi cikar
masallah canim yaramaza:) gecmis olsun insallah temiz cikar

Kızlar anne sütunden muhallebi veya yoğurt yapan var mı? ben prinç unlu muhallebiye katıyorum , yogurdu da denemeyi düşünüyorum

muhallebiye gun icinde sagdigimdan koyuyorum yogurduda o sekilde yapmayi dusunuyorum hic dolaba koymadan sagip ılıtıp direk mayalamayi dusunuyorum bakalim deneyim bi firsat bulunca
Dene bakalım.buzluktan çıkan sütun tadida değişiyor.ben sütçü gelince ondan alıp yapıyorum.keci sütü bulmaya çalışıyorum.

Dene bakalım.buzluktan çıkan sütun tadida değişiyor.ben sütçü gelince ondan alıp yapıyorum.keci sütü bulmaya çalışıyorum.
bende şuan inek yetiştiren biyerden aliyorum aslinda keçi sütü de rahat bulabilirim ama daha once kendimize yapmistik aşiri eksi gibi geldi bebis yermi bilmiyorum bunu bile suratini eksite eksite yiyo:-)

Maşallah cnm bebişine benim oğluşum tembel tavuk karnının üstünde dönüyo etrafında emeklemeye hiççç niyeti yok yerde debelenip duruyo.benim bebişte zayıftı önceden ek gıdaya geçeli baya semizledi :21:

Kızlar anne sütunden muhallebi veya yoğurt yapan var mı? ben prinç unlu muhallebiye katıyorum , yogurdu da denemeyi düşünüyorum
Ben yapmadım cnm zaten ucu ucuna yetiyo bide yemezse ziyan olur içim gider zaten yeterince emiyo hippin muhallebilerini suyla yapıyorum ben çok lezzetli oluyo.yoğurduda bence inek sütüyle yap ona alışsın ilerde anne sütüyle yapmak gibi şansın olmıcak o yüzden normal yoğurt yedir bence

Ben muhallebi yapmıyorum kizlar hem oglumun kilosu gayet iyi önde hemde hiçbi besin değeri yok sadece tok tutup koftiden kilo yapıyo diye duymuştum

Ben yapmadım cnm zaten ucu ucuna yetiyo bide yemezse ziyan olur içim gider zaten yeterince emiyo hippin muhallebilerini suyla yapıyorum ben çok lezzetli oluyo.yoğurduda bence inek sütüyle yap ona alışsın ilerde anne sütüyle yapmak gibi şansın olmıcak o yüzden normal yoğurt yedir bence
dün kendimde buraya yazdım bi taraftan aynı şeyi düşündüm zaten anne sütünü içerek alıyo en azındna inek sütünede yoğurt olarak bile vücudu alışsa ilerisi içinde iyi olur şuan severek yedi yoğurdu alerjik bi durumda olmadı ben aynen devam ediyim bi arada keçi sütü yoğurdu yapıyım onu deniyim bakalım

X