2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Maşallah cnm bebişine benim oğluşum tembel tavuk karnının üstünde dönüyo etrafında emeklemeye hiççç niyeti yok yerde debelenip duruyo.benim bebişte zayıftı önceden ek gıdaya geçeli baya semizledi :21:

Benim oglumda 18 agustos dogumlu hala oldugu yerde duruyor donme falanda yok bir iki defa geri geri gitti artik onuda birakti bende tembel tavuk diyorum

Benim oğlumda 24 agustos doğumlu donuyo yönünü degistiriyo surunerek biraz biraz da ilerlemeye başladı iki gündür tek sorun yatmayi hiç sevmiyo hemen agliyo hep gezcek koltukaltindan tutuyorum adım atarak geziyoruz evde hergün farklı bişeyler kattigini düşünüyorum her bebek bi olmaz hazır olunca herseyi yapar diye düşünüyorum

bide bebişleriniz dönuyormu?benimki 6 agustos dogumlu ve her yöne kolay dönüyor:)
Benim kız dönmeleri geçti emeklemeye başladı.:emir_bebek:
Ama geri geri emekliyoruz suan:KK48:
Hatta geçen gün zigon sehpanin altına girmiş kafa dışarda kaplumbağa gibi :KK48::KK48:çıkmayınca da avaz avaz bağırıyor tabiki.

14 ağustos doğumlu bu araada:nazar::KK200::KK200::KK200:

Yok anacim dönmüyor bile
Kız senin bebenin 7 ayi bitecek nerdeyse dönmesi falan gerekmıyor mu

Bu arada şapka bitti ponponlari duruyor bende beğenmedim o şapkayı.inşallah mikiliyi orerimde o barı güzel olur
Ben demedim mi sana ben beğenmedim diye keşke baslamasaydin hiç. Arkadaşımın kayınvalidesi ormus benim kıza bir şapka ama harika bir ara resmini çeker atarım sana :))

Kız senin bebenin 7 ayi bitecek nerdeyse dönmesi falan gerekmıyor mu

Ben demedim mi sana ben beğenmedim diye keşke baslamasaydin hiç. Arkadaşımın kayınvalidesi ormus benim kıza bir şapka ama harika bir ara resmini çeker atarım sana :))
Tamam at resmi.sen söylemeden ben söyleyim bi sorunu yok tembellik dışında.kendini yormuyor bide kollarını ne yapacağını bilmiyor onlar engel oluyor dönerken.ben ters yatiriyorum apalarmiki surunurmu diye.direk kafayı koyup yatiyor

Tamam at resmi.sen söylemeden ben söyleyim bi sorunu yok tembellik dışında.kendini yormuyor bide kollarını ne yapacağını bilmiyor onlar engel oluyor dönerken.ben ters yatiriyorum apalarmiki surunurmu diye.direk kafayı koyup yatiyor
Rahatına düşkün hanfendu :KK53::KK53:

Rahatına düşkün hanfendu :KK53::KK53:
Taşıyan eşek var anacim napsin apalayipta.benim kız direk yurur ben sana söyleyim.çünkü artık oturmakta istemiyor direk kalkmak istiyor.evde orumcekle Fink atıyor yaramazlık peşinde hep.emerken memeyi bırakıp bana bakıp gülüyor sonrada gelerek meme ucumu gittiği yere kadar çekiyor eliyle.

Kizlar doktordan geldik.Bizim doktorumuz ek gidayi emdiğı surece öğün olarak 1 yaşına kadar vermeyi dusunmuyorum dedi yumurtaya falanda önümüzdeki aylarda baslaticam dedi.suan ayni sekilde sutunu ictikten sonra sabah meyve oglen sebze puresi aksam muhallebi ve yogurtla devam ediyoruz.sebze puresine kiyma eklicez muhallebiyide hipp veya holle nin organik pirincli ve yulafli katı karisimlari var ondan 1 kasik koyup aldigi kadar anne sutuyle ılıtıp verebilirsin cok iyi olur.icine pekmez,irmik veya meyvede karistirabilirsin dedi.kefir icinde hergun vericeksen basla aralikli verince bi faydasi yok dedi bizde durumlar boyle :)

Kizlar doktordan geldik.Bizim doktorumuz ek gidayi emdiğı surece öğün olarak 1 yaşına kadar vermeyi dusunmuyorum dedi yumurtaya falanda önümüzdeki aylarda baslaticam dedi.suan ayni sekilde sutunu ictikten sonra sabah meyve oglen sebze puresi aksam muhallebi ve yogurtla devam ediyoruz.sebze puresine kiyma eklicez muhallebiyide hipp veya holle nin organik pirincli ve yulafli katı karisimlari var ondan 1 kasik koyup aldigi kadar anne sutuyle ılıtıp verebilirsin cok iyi olur.icine pekmez,irmik veya meyvede karistirabilirsin dedi.kefir icinde hergun vericeksen basla aralikli verince bi faydasi yok dedi bizde durumlar boyle :)
Kefiri ne kadar vermen gerektiğini söyledi mi canım, bende kefir mayası arıyorum aktarda yokmuş başka yerden bulucam artik. Ek gidada hala istahsiz devam ediyoruz. Kafayi yedim yicem agzini bi kitliyor yok, sonra emmek için deliriyor

Kefiri ne kadar vermen gerektiğini söyledi mi canım, bende kefir mayası arıyorum aktarda yokmuş başka yerden bulucam artik. Ek gidada hala istahsiz devam ediyoruz. Kafayi yedim yicem agzini bi kitliyor yok, sonra emmek için deliriyor
soylemedi canim sade icerse kusabilir yogurduna karistirip verebilirsin dedi.sevmedigi tatlarida ara ara deneyin tekrar yemedimi zorlama yedigi kadar yesin asil olan anne sütu zaten dedi

Canim zaten 3 ogun veriyorsun:)ogune gecme demis ya doktor.bende ayni sekilde sabahlari bazen vermiyorum hatta.oglen sebze puresi aksam yulafli meyve karisik mama veriyorum.yogurt ve yumurtaya gec baslayacagim.

Ya kizlar ben bugun regl oldum:KK43: tam oglum 6.aylik oldu ve birjac gun sonra regl basladi.biliyorum saglikli olan bu ama rahatti oyle:)birde com sık emiyordu daha gec bekliyodum ama oldu.emziren annelerde durum nedir.ne zaman basladi regl?birde bugun az emdi bir tuaflik var gibi sanki sutun tadi degisiyormu acaba regl olunca?tecrubeli anneler vardir belki sorayim dedim.

Canim zaten 3 ogun veriyorsun:)ogune gecme demis ya doktor.bende ayni sekilde sabahlari bazen vermiyorum hatta.oglen sebze puresi aksam yulafli meyve karisik mama veriyorum.yogurt ve yumurtaya gec baslayacagim.
evet canim 3 kere ama once sutle karnini doyurup sonra bunlari yedigi kadar veriyoruz sirf onunla karnini doyurmuto tadimlik gibi yiyo
Ya kizlar ben bugun regl oldum:KK43: tam oglum 6.aylik oldu ve birjac gun sonra regl basladi.biliyorum saglikli olan bu ama rahatti oyle:)birde com sık emiyordu daha gec bekliyodum ama oldu.emziren annelerde durum nedir.ne zaman basladi regl?birde bugun az emdi bir tuaflik var gibi sanki sutun tadi degisiyormu acaba regl olunca?tecrubeli anneler vardir belki sorayim dedim.
bende tam 5 aylik oldugu gun 20 ocakta oldu:-) 2. seferde tam olmasi gerektigi gunde oldu herhangi bi duzensizlik yok suan.aynen iyiydik valla rahata alisinca sinir oluyo insan.yok canim emmesinde hic fark olmadi benim hatta o donem sut azalabilir diye okumustum ama ben bi fark gormedim

evet canim 3 kere ama once sutle karnini doyurup sonra bunlari yedigi kadar veriyoruz sirf onunla karnini doyurmuto tadimlik gibi yiyo

bende tam 5 aylik oldugu gun 20 ocakta oldu:-) 2. seferde tam olmasi gerektigi gunde oldu herhangi bi duzensizlik yok suan.aynen iyiydik valla rahata alisinca sinir oluyo insan.yok canim emmesinde hic fark olmadi benim hatta o donem sut azalabilir diye okumustum ama ben bi fark gormedim
Anladim canim belki bugun bana oyle gelmistir.psikolojik:)

Sen yazinca hatirladim regli :KK70: valla unutmustum 1 seneden fazla oldu olmayali. Ben hala olmadim bu zamana kadar. Birde eger hamile kalinirsa sütün tadi degisirmis diye okumustum hamilelik hormonundan dolayi, hatta bazi bebekler o yüzden emmeyide reddediyomus. Ama adet gelincede hormon degisiyorsa tadinda degisiklik olabilir mantiken. Bilemedim simdi canim.

Kizlar bu bebekler herseyi kendileri belirlemeye devam ediyorlar:) baya oldu yazisali kucakta gezerek veya emerek uyuyolar sadece diye. Benim oglum neredeyse bir haftadir yattigi yerde uyumaya basladi. Uykusu geldigini anlayinca hemen kucagima alip dolasmaya basliyordum kizmaya basladi beyfendi hareket etmicekmisim:) ben salladikca o mizmizlandi bende bir yatirim bakim napcak dedim. Dogdugu günden beri yüzüstü uyuyan cocugum yan cevirir cevirmez kendini uyudu kaldi. Artik uykusu gelince direk yan yatiriyorum hemen mayisip uyuyor. Darisi kucakta uyuyan bebislere artik, siz zamana birakin kücük bilmisler kendilerini hazir hissesince tek baslarina uyuyorlar misil misil:)

X