2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Kızlar selam ek gıdaya başlıcaz doktorumuz kavanoz sebzeleri verdi bunlar daha sağlıklı evde yapılanlardan dedi siz hangi markayı kullaıyorsunuz ne önerirsiniz
Kendi fikrimce birsey soracaktim icine ne katildigi belli olmayan kavanozlar dahami saglikliymis

Kızlar selam ek gıdaya başlıcaz doktorumuz kavanoz sebzeleri verdi bunlar daha sağlıklı evde yapılanlardan dedi siz hangi markayı kullaıyorsunuz ne önerirsiniz
Su doktorlar ne ilginc kimisi kendiniz yapin daha saglikli diyor kimisi kavanoz diyor her kafadan bir ses:)canim benim fikrim sebze ve meyve purelerini evde hazirlamak dsha saglikli belki kavanoz mamalari disarda kullanmak icin olabilir.tahil mamalarini hazir kullaniyorum ben.

Benim arkadasim kendi yaptiklarini yedirememis kizina hic, sevmemis. O da hipp'in organik olanlarina güvendim yedirdim demisti. Internettende arastirmistim ben, hipp gibi markalar siki kontrolden geciyormus saglik yönünden. Benim oglumda yemeseydi yaptiklarimi onlari alirdim. Bu arada her meyve bulunmadigi icin meyve pürelerinin bazilarinida hipp'ten aliyorum. Organik olmasina dikkat etmeni tavsiye ederim.

Ne

ne güzel cnm çıkarmışsınız dişleri bizde bugün doktora gittik ve uzun vir liste verdi ek gıdaya başlıcaz 6. Ay aşılarımızı olduk ateş yapmadı ama huzursuzluk yaptı
Can'ım listenin resmini bize de atar mısın?

0hatu0 kızlar selam bizim listemiz
Bu siZlerde paylaşırmısınız var ise
Masallah dolmalar mantilar havada ucusuyor :)) benimki yiyemez bunlari tahminimce, parcali bisey gelince agzina napcagini bilmiyo bakiyo suratima öylece:) gerci öyle öyle alisirlar heralde cignemeye.
Seninki ne kadarlik bu arada?

Benim kizim yedi aylık.eline piakuvi veriyorum çok rahat yiyor.ekmeği de öyle.tanesiz şeyleri oldum olası istemedi zatrn.pirin şehriye çorbasını falan çok rahat içiyor.

Kizim 22 temmuz anasiyim ben tamammi.temmuz aralarında iş yok bende ağustos analariyla bilgi alış verisi yapıyorum

Masallah dolmalar mantilar havada ucusuyor :)) benimki yiyemez bunlari tahminimce, parcali bisey gelince agzina napcagini bilmiyo bakiyo suratima öylece:) gerci öyle öyle alisirlar heralde cignemeye.
Seninki ne kadarlik bu arada?
6 ay 5 günlük cnm biz ctesi geçicez daha henüz geçmedik bu arada doktor püreye karşı ezip ver dedi

Günaydın kızlaaar
Uzun zamandır gelemedim işlerin yoğunluğundan... Dişler çıkmış, ek gıdalara geçilmiş Maşallah
Ben ek gıdada temkinliyim. Kayınvalidem ne söylersem onu yapıyor. Her şeye atlamıyorum onu da verelim bunu da diye.
Nickini hatırlamıyorum ama bi arkadaşım listesini eklemiş. Mantılı dolmalı etli ben şokk çok erken geldi...
İnternette vakit buldukça çok araştırıyorum çünkü bu konuyu, yavrumu zora sokmak istemem. Şuan olmasa bile önümüzdeki yıllar problem olmayacağını bilemeyiz...
Kaldı ki anne sütü ağırlıklı olmalı diye düşünüyorum adı üstünde "ek"... doktorlara uysak zaten iki günde süt falan gider

Bu arada S snm35_ ben de trakyalıyım. 6 ay kınası bizde de var. Arkadaşlarım çok baskı yapıyor yapmam için ama çalışıyorum organizasyon yapıcak enerjim yok şuan kendimde.

6 ay 5 günlük cnm biz ctesi geçicez daha henüz geçmedik bu arada doktor püreye karşı ezip ver dedi

Aynen canım bizim doktorumuz da püre ye karşı ezip ver dedi. Bende ezip veriyorum. Çok da ayrı yemek yapmıyorum biz ne yersek onunda yemesine uygun birşey ise ezip veriyorum.

Kizlar bende bebekler 8-9 aya kadar % 80 anne sütü almalı diye biliyorum yani kendi kaşığı yla iki üç kasik yese yeter diye düşünüyorum ben günlük meyve puresi ve yoğurt yediyorum sebze puresini ve kahvaltiyi hergün vermiyorum verdiğinde de zaten çok çok az alıyo onları daha çok emmek istiyo bende bole olmasını doğru buluyorum açıkçası aç olsa sut yetmese daha çok yemek ister kilosu ve boyu zaten çok önde gidiyo Ben bole düşünüyorum ama siz ne diyosunuz?

Kizlar bende bebekler 8-9 aya kadar % 80 anne sütü almalı diye biliyorum yani kendi kaşığı yla iki üç kasik yese yeter diye düşünüyoryum ben günlük meyve puresi ve yoğurt yediyorum sebze puresini ve kahvaltiyi hergün vermiyorum verdiğinde de zaten çok çok az alıyo onları daha çok emmek istiyo bende bole olmasını doğru buluyorum açıkçası aç olsa sut yetmese daha çok yemek ister kilosu ve boyu zaten çok önde gidiyo Ben bole düşünüyorum ama siz ne diyosunuz?

Bence güzel bir gelenek. Bilmeyenler biraz değişik karşıladılar. Bindallilarla çok güzel oluyorlar. Allahım gelin binalarını göstersin hepsinin inşallah. Bende bir iki haftaya yapicam arkadaşlarla bakalım.

Aynen canim katiliyorum.8-9.aya kadar snn3 sutu agirlikli olmali ve bebeklerin midelerine cok yuklenmemeli yavas ve azar azar.bende agirlikli emziroyorum.

aynen katılıyorum canım doktorumuzda bu şekilde söyledi.Adı üstünde ek gıda dedi sen emzireceksin tokken vereceksin asıl olarak sütünü içecek şuan için sadece alıştırıyoruz tatlara dedi.ben işteyken 1. sütünü verince sebze çorbası 2. sütü verincede meyve püresini veriyolar bugünde akşamları 1 gün yoğurt 1 gün muhallebi olarak başlıcaz ama çok vermiyoruz

Zaten
zaten öyle olucak cnm ek gıda 2-3 kaşık ne kadar yemek isterse anne sütü ön planda olmalı bende günlük sütten yoğurdumuzu mayaladım tarhana çorbası ile vericem yarın 1 öğünde inşallah yer

Merhaba arkadaşlar, benim oğlum da ağustos doğumlu sizleri hep okudum ancak yazmak kısmet olmamıştı. Benim oğlumda çoklu besin alerjisi olduğu için 5,5 ay emzirdim. 3,5 ay çok sıkı diyet yapmama rağmen tüm alerji yapan besinleri bulamadık ve sütten kestik. Şimdi alerji maması alıyor ve hipp yulaflıya başladık. Çocuk doktorumuz kuzu eti deneyebileceğimizi söyledi ancak endişeliyim. Başka çocuk doktorları kuzu etine başlamak için ne düşünüyorlar veya sizler denediniz mi merak ediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…