2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canim uzulme bu ek gida konusu benimde kafami karistirmisti ama aslinda hic endiselecek birsey yok.ilk baslarda hatta 8.aya kadar %80 anne sutu verilmeli,ek gidayi bebek istedikce vermeliyiz.ne kadar yediyse.tekrar tekrar deneyecegiz.ama turkiyede genelde 6.ayda kahvalti v3 ogunlere geciriliyor.bence gund3 bur ogun bilemedin iki ogun ve sebze puresi verilmeli.sıkma canini benim oglumun cok istekli olmasina ragmen cok fazla yemiyor.yani merak etme yavas yavas ve sindirim sistemi gelistikce dahada ihtiyac duyacaktir ve sen zamanla neyi sevip sevmedigini daha iyi anlayacaksin.

Sizin makat yırtığı için yaptığınız bisey varmı...doğumdan sonra yaklaşık üç ay olucak fena haldeyim yapmadigim kalmadı icmedigim ilaç fitil;(

Merhaba bayanlar. Oğlumun 6. Ay aşılarınıgeçtiğimiz salı günü yani 16 subatta yaptirdik. Çok şükür ateş falan olmadı. Biri ağızdan olmak üzere toplam 4 tane aşı yapıldı. Boy ve kilo ölçümü de yapıldı . Boy 71 cm kilo da 8700 çıktı. Artık ek gıdaya geçmek istiyorum . O yüzden salı günü doktorumuza randevu aldık onun rehberliginde ek gıdaya başlayacağız inşallah :) ha bu arada ben evde yoğurt çorba türü yiyebilecegi şeyleri zaten veriyorum bir süredir.

Daha önce de söyledim sanırım 13 ve 14 subatta ard arda dişleri çıktı oğlumun :) darısı çıkmayan bebişlerin rahat rahat diş cikarmalarina.

Haftaya bizimde 6. Ay asimiz var inşallah sorunsuz geçer 3 gün önce ilk defa ateslendi oğlum sabahi kustu doktora gittik grip dedi burnu falan akmiyo ateş te yapmadı bidaha ama huzursuz hep ağrısı var bikaç surup verdi bakalım dislerimiz hala çıkmadı bakalım hayirlisiyla şu aşıyı da atlatiriz inşallah...

Baby shower ne kiz. Ben onuda ilk defa duydum
onuda daha bebek doğmadan hamileyken doğuma yakın party yapıyolar annenin arkadasları bebege hedıyeler falan alıyo oda bana sacma gelıyo ya da ben cok pimpirikliyim hep bişey olur korkusuyla daha sonra daha çok yıkılırım diye bi psikoloji oldu beşiği bile son zaman mecburen aldım şimdide pek kullanılmıyo gerçi oda ayrı mesele

Ayy hepsini geçtim bunları yapmak için temizlik hazırlık yapmak lazım ben günlük isimi bi taş corbami zor yapıyorum valla.bizdemi sorun Acep yoksa onlarmi çok iyiler

Arkadaslar eski mesajlari tam kurcalayamadim, biriniz yatmadan önce hippin iyi geceler kasik mamasini veriyordu? Kimdi o ? :)) nasil memnunmusun tok tutuyormu yazdigi gibi? Gece kalkiyormu bebis?

Gerci bebeklerin gece kalkmasi aclikla degilde uyku düzeniyle alakaliymis. Kendi kendini uyutamayan bebek kalkarmis, birde bebeklikten aliskanlik olarak kalma ihtimalide varmis. Bir bitse su gece uyanmasi

Bende hazır hiçbişey vermiyorum hipp tahilli mamayi almayi bende düşündüm henüz almadım ama oğlum gece bazen 2 kere bazen 10 kere kalkiyo açlıktan olduğunu düşünmüyorum ama bende suan diş cikaramadigi icin kalktığını düşünüyorum mamayi kullanan varsa cvp bekliyoruz

Evet canim aynen bizdede degisiyor, aksam saat 5-6 gibi meyveli yulaf yediriyorum 7-7bucuk gibi uyutmaya calisiyorum uyumuyor. Enerjimi aliyodur nedir bi simarikliklar hareketler saat oluyo aksam 10 sonrada emzirerek uyutuyorum. Gecede bazen 1 bazen 2 kez kalkiyor. Dis cikardigi gece saat basi kalkmisti. 2.si hala cikmadi, ilki cikali 1 haftayi gecti.

Dün tam 10 kere kalktik hiç durmuyo gündüz de hep kucagimda gezmek istiyo bizimkide bi çıksa

Kızlar selam ek gıdaya başlıcaz doktorumuz kavanoz sebzeleri verdi bunlar daha sağlıklı evde yapılanlardan dedi siz hangi markayı kullaıyorsunuz ne önerirsiniz

Ne
ne güzel cnm çıkarmışsınız dişleri bizde bugün doktora gittik ve uzun vir liste verdi ek gıdaya başlıcaz 6. Ay aşılarımızı olduk ateş yapmadı ama huzursuzluk yaptı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…