2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

gözün aydin canim ölçüm yanlişmiş :) asil taktigim kilo degilde 2 ayda boyu 2 sm artmiş bu sorunmy acaba neden uzamamişki boyyu
Canim bildigim kadariyla bir iki ay duraksama olup diger ay tam tersi uzuyomus bebisler endiselenme bizimde onceki aylarda iki ay ayniydi sonraki aylarda kapatmisti farki.

kizlar bebekleriniz dönüyormu? benim kizim yuzustunden sirtustune kolay dönüyo ama aksinu yapmiyor henüz.bide destekli oturuyodu birkaç gundur arada desteksiz bile oturuyor bi de dişimiz çiksa
Canim benim oglum 5.5 aylik tam tersi o da sirt ustunden yuzustune donebiliyor digerine henuz tanik olmadim:)

Maşallah cnm bebişe aramızda 10 gün var bebim bebiş 7500 72 cm di 1 kilo var aramızda benimki çırpı ek gıdayı hapur hupur yiyo ama nazlı kilo alıyo yapı demekki.biz ek gıdaya geçeli bir ay oldu baya ilerledik artık pütürlü şeyler yiyo püre yapmıyorum.sende vayaştan başla cnm sonra alıştırması zor oluyomuş

Evet canim basliycam zaten bu hafta doktora gidecez konusacagiz ek gıdayi

Hadi ya nerdesin canim umarim yakindir.ben dresdendeyim.bu arada bugun jimnastikdeydim ebe veriyor bu arada.kilosuna baktik orda 7.490 yani eczanede tartmistik yanlislik olmus cok sevindim.yani yaklasik iki ayda 900 gram almis normal yani cok sukur:) bu arada b3n ek gidayi soramamistim oglum cok istedigi icin tattirmaya basladim sadece.ebeye sordum beslenmeyle ilgili bir dergi verdi.
Dresden cok sevdigim bir sehir tarihi olarak, bambaska bir yermis gibi geliyo bana:) 9 aylik hamileyken illa gitcem diye tutturmustum:) bize 1 bucuk saat uzaklikta.
Oglunun kilosu icin sevindim canim masallah baya iyi almis ozaman.

kizlar bebekleriniz dönüyormu? benim kizim yuzustunden sirtustune kolay dönüyo ama aksinu yapmiyor henüz.bide destekli oturuyodu birkaç gundur arada desteksiz bile oturuyor bi de dişimiz çiksa
Benimki dönüyor canim her türlü, sürüne sürüne isinide hallediyo:) benimde sorunum oturamamasi. Cevrem hep erkek cocugu gec oturur oturtma etme dediler, bende sirf kendi kucagimda oturtuyodum ama sürekli öne dogru egiliyo. Bugün annem oturttu destekli heryerini koruduk yine ayaklarina uzanir gibi iki kat oluyo sirtini bi düz tutmuyo. Endiselenmeyede basladim acaba yamukluk olabilirmi diye. Bilgisi olan varsa yazsin lütfen, yada acaba daha yeni kendi basina destekli oturmaya basladik diyemi öyle.

Benimki dönüyor canim her türlü, sürüne sürüne isinide hallediyo:) benimde sorunum oturamamasi. Cevrem hep erkek cocugu gec oturur oturtma etme dediler, bende sirf kendi kucagimda oturtuyodum ama sürekli öne dogru egiliyo. Bugün annem oturttu destekli heryerini koruduk yine ayaklarina uzanir gibi iki kat oluyo sirtini bi düz tutmuyo. Endiselenmeyede basladim acaba yamukluk olabilirmi diye. Bilgisi olan varsa yazsin lütfen, yada acaba daha yeni kendi basina destekli oturmaya basladik diyemi öyle.
Benimki desteksiz çok rahat oturuyor.ama oturttugunda bir müddet sonra ayaklarına kapaniir benim düşüncenin düşmemek için iyice ediliyorlar bence tam dik olduklarında dengeyi saglayamadiklari için.

Dresden cok sevdigim bir sehir tarihi olarak, bambaska bir yermis gibi geliyo bana:) 9 aylik hamileyken illa gitcem diye tutturmustum:) bize 1 bucuk saat uzaklikta.
Oglunun kilosu icin sevindim canim masallah baya iyi almis ozaman.
Aynen canim guzel ama istanbuldan sonra burasi bana cok kucuk ve issiz geliyor.ya cok uzak degilmis ozelden telefonunu yazarsan yada ben yazayim haberlesiriz ve belki gelirsin dresdene.

Canim zaten 6.ayinda bile genel olarak bebekler destekli oturur.ve benim oglumda destekli otururken one dogru kivrilabiliyor cok normal.birde her bebek baska birseye yogunlasirmis seninkide masallah surunuyor donuyor endise etme.

Kız bende tam bunu soruuordum herkes sıra sana geldiydi.ben artık prs edip alacağım sanırım.kullananlar hep al diyor bisey olmaz diyor. Napsak ki
Canım ben alacağım zaten oğlumda da almıştım ama kaç aylıkken aldığımı hatırlamıyorum. Daha erken mi ki.

Senin Kızçe kaç aylık ti ki.

Canım ben alacağım zaten oğlumda da almıştım ama kaç aylıkken aldığımı hatırlamıyorum. Daha erken mi ki.

Senin Kızçe kaç aylık ti ki.
Bu hafta bitince tam yedi aylık oluyor benimki.zaten elinizle ttuncada adimliyor benimki. Zamanı geldi bence.üstelik hiç durmuyor hep kucak istiyor ondada gez istiyor bunaldim artij

canim 6 ay kontrolumyzde doktorumuz ozellikle sordu oturtuyormusun diye? cunku u aydan itibaren kivrimlar yaranmaliymis omurgada.benim bebişde ilk oturtsugumda oturmayi kesinlikle istemiyordu cok sevdiyi oyuncagi var chicconun muzikli canta onu onune koydugumda uzun uzun oynuyor oturup onunla

Bu hafta bitince tam yedi aylık oluyor benimki.zaten elinizle ttuncada adimliyor benimki. Zamanı geldi bence.üstelik hiç durmuyor hep kucak istiyor ondada gez istiyor bunaldim artij
Al o zaman ilk günlerde hareket edemez sonra istediği her yere gider Bebiste sende rahat edersin. Benimkide sürekli kucak ve gezme istiyor bu ayın içinde almayi düşünüyorum da nasip bakalım

Aynen canim guzel ama istanbuldan sonra burasi bana cok kucuk ve issiz geliyor.ya cok uzak degilmis ozelden telefonunu yazarsan yada ben yazayim haberlesiriz ve belki gelirsin dresdene.
Istanbuldan sonra almanyanin heryeri öyle gelir:) hele benim oturdugum yer kasaba gibi yarisi esimin akrabasi baya bi skici bi yer:) özelden yaziyorum canim

X