2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Benim bebis hasta oldu :KK43: ateşi yok ama kaç gündür burnu akıyor oksuruyor . Doktora götürmek istemedim bugün kadar. Şimdi de doktordan randevu almak için aradım ama malesef dolu. En erken haftaya boş. Bir de yarın yola cikicaz. Ne tavsiye edersiniz kızlar .
Gecmis olsun canim yola cikmadan en azindan baska hir doktora gorunse bebis.cunku oksuruk var her ihtimale karsi.acil sifalar dilerim canim

Gecmis olsun canim yola cikmadan en azindan baska hir doktora gorunse bebis.cunku oksuruk var her ihtimale karsi.acil sifalar dilerim canim

Çok saol canım. Götüreceğiz babasını bekliyorum saat 5e randevu aldım. Dediğin gibi öksürük fena . Öksürük olmasa neyse de yolda birsey olur falan Allah korusun. En iyisi tedbiri elden bırakmamak.

İş yerinde elektrikli kullanabiliyormusun
Ayrıca bebeğini evde olunca ne kadar emziriyorsun memeyi bıraktımı
evet canim musait kucuk bi oda var orda hallediyorum.hafta ici gündüz biberon ,aksam gece ve hafta sonuda emiyo daha ek gıdaya gecmedik.

Son düzenleme:
bizde 5 ayı doldurduk 6. ayın içindeyiz yarın kotrolumuz var bakalım doktor duruma gore yavaştan ek gıdaya geçeriz belkı demıstı yarın bellı olucak kılo alım drurumuna gore.1 ay daha devam etsek bile bidahakı ay ek gıdaya gecersek bende rahatlıcam bıraz en azından iş yerinde 1 ya da 2 kez sağarım duruma göre.aynen canım ne kadar uzatabılırsen uzat ıznını.ben özel sektördeyim öyle bi şansım olmadı maalesef
Kilo alımı iyiyse bile cnm yavaştan başla tattırmaya fln çünkü erken alışan bebişlerde ilerde yeme sorunu olmuyomuş benim doktor kilodan değil alışsın diye başlattı yoksa benim bebiş zayıf ama bir ay önce 69 cm di kilosuda 6735 di.ona rağmen doktor yavaştan başlaki ilerde rahat edersin dedi bnde başladım.bakalım inş alabilirim rapor

Benim bebis hasta oldu :KK43: ateşi yok ama kaç gündür burnu akıyor oksuruyor . Doktora götürmek istemedim bugün kadar. Şimdi de doktordan randevu almak için aradım ama malesef dolu. En erken haftaya boş. Bir de yarın yola cikicaz. Ne tavsiye edersiniz kızlar .
Cnm geçmiş olsun aynı şekilde benim bebişte oldu burun tıkanıklığın ve çok seyrek kuru öksürük var benn doktora götürmedim çünkü bu sefer mikrop bulaşır daha hasta olur diye.ben xlear diye bi damla damlatıyorum burnuna bide mustelanın bir kremi var viksin bebekler için olanı göğsüne sırtına sürüyorum ve. Hergün 2-4 tatlı kaşığı ıhlamur içiriyorum iyi geldi öksürük geçti gibi brun akıntısıda azaldı

Cnm geçmiş olsun aynı şekilde benim bebişte oldu burun tıkanıklığın ve çok seyrek kuru öksürük var benn doktora götürmedim çünkü bu sefer mikrop bulaşır daha hasta olur diye.ben xlear diye bi damla damlatıyorum burnuna bide mustelanın bir kremi var viksin bebekler için olanı göğsüne sırtına sürüyorum ve. Hergün 2-4 tatlı kaşığı ıhlamur içiriyorum iyi geldi öksürük geçti gibi brun akıntısıda azaldı

Benimki nin öksürüğü çok fazla canım cigerleri çıkacak gibi öksürüyor :KK43: çok saol canim inşallah bir an önce iyileşir. Bakalım doktor ne diyecek. Hem en son tam 4 hafta önce gelişim takibi yapıldı. Gelişim durumuna da bakar .

Arkadaslar ben yurtdisindayim burda doktor her ay bebegin gelisimine bakmiyor belli donemleri var.asisini vurup cigerlerini falan dinliyor.turkiyede her ay boy kilo bakiyormu doktorlar?

Ben
Arkadaslar ben yurtdisindayim burda doktor her ay bebegin gelisimine bakmiyor belli donemleri var.asisini vurup cigerlerini falan dinliyor.turkiyede her ay boy kilo bakiyormu doktorlar?

Bende yurt disindayim ayda bir ebe bakar her ayin birinci haftasi ve 3.haftasi kilo takibi yapilir

Doktor iyice baktı kontrol etti çok şükür şimdilik grip aşamasında dedi bronşit falan değil allahtan. 2tane ilaç verdi takibini yapacağını söyledi. Şehir dışında olacağımız için artık başka bir doktora götürürüm gerekirse. Birde kız kardeşim yeni mezun oda cigerlerini hergün dinleyecek inşallah gerek kalmaz bir daha doktora gitmeye. Ilerlemeden biter umarım . Bu arada iyiki doktora gitmisiz en azından şimdi içim rahat yola cikicam. Boyuna ve kilosuna bakmadi 6. Ay bitince bakacagini söyledi. Artık ozaman ej gidayla ilgili de konuşacağız dedi.

Ben

Bende yurt disindayim ayda bir ebe bakar her ayin birinci haftasi ve 3.haftasi kilo takibi yapilir
Bizde oyle degil canim ya 2 aydir kilosunu bilmiyorum.6.ayda genel bir kontrol var bebegin gelisiminw bakacaklar o zaman kilo ve boyada bakacaklar.

Doktor iyice baktı kontrol etti çok şükür şimdilik grip aşamasında dedi bronşit falan değil allahtan. 2tane ilaç verdi takibini yapacağını söyledi. Şehir dışında olacağımız için artık başka bir doktora götürürüm gerekirse. Birde kız kardeşim yeni mezun oda cigerlerini hergün dinleyecek inşallah gerek kalmaz bir daha doktora gitmeye. Ilerlemeden biter umarım . Bu arada iyiki doktora gitmisiz en azından şimdi içim rahat yola cikicam. Boyuna ve kilosuna bakmadi 6. Ay bitince bakacagini söyledi. Artık ozaman ej gidayla ilgili de konuşacağız dedi.
Sevindim onemli birsey olmadigina tekrar cok gecmis olsyn canim.iyi yolculuklar.

Kizlar bide bişey sorcam benim oğlum 3 ayından beri kakasini 5 günde bazen bir haftada bazen 10 günde bir yapıyo kabiz deil ama normal yapıyo civil yani yapamadigi zaman rahatsız da deil çok şükür doktor anne sütü alan bebeklerde normal demişti bende hiç fitil di yada popoyla oynama gb şeyler yapmadım elma yagiyla karnına topuklarina masaj yaptım sadece onun yapmasını bekledim hemde kendi yaptı ... sizlerde de aynı problem oluyomu?

Kızlar biz 22. Haftaya giriyoruz bu günlerde çok huysuzuz herşeyden sıkılıyoruz oyun halısından yatmaktan arabadan kucaktan ne yapıcağımı şaşırıyorum sizdede böyle durumlar var mı nasıl baş ediyorsunuz büyüme atağında sanırım

Ek gida veren annelere bir sorum olucak, bebeginizin kakasi nasil? Ben doktorum ek gidaya basla dediginde hemen vermek istemedim oda sirf tattir ozaman dedi. Kendim havuc haslayip yaptim tel süzgecten gecirerek, bir iki cay kasigi kadar tattirmak amacli, fakat oglumun baya bi hosuna gidince neredeyse yarim havuc falan yedi. Tualetini yaptiginda o havuclar oldugu gibi cikti, bilmiyorum normalimi bumu? Hani bana sanki mide ve bagirsaklar hic islememis gibime geldi. Internette arastirdim cocuklarin mideleri ve bagirsaklari 6 ay sirf anne sütü veya mamayi hazmetmeye göre gelisir yaziyor. (Istisnalarda vardir tabiki).
Birde benim bebegim 4 ay saten gaz sancisi cekti, yani heptenmi tam gelisemedi acaba diye süphelendim.

X