2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Kizlar bide bişey sorcam benim oğlum 3 ayından beri kakasini 5 günde bazen bir haftada bazen 10 günde bir yapıyo kabiz deil ama normal yapıyo civil yani yapamadigi zaman rahatsız da deil çok şükür doktor anne sütü alan bebeklerde normal demişti bende hiç fitil di yada popoyla oynama gb şeyler yapmadım elma yagiyla karnına topuklarina masaj yaptım sadece onun yapmasını bekledim hemde kendi yaptı ... sizlerde de aynı problem oluyomu?
canım bizimkide sadece anne sütü alıyo doğdugundan beri günde ortalama 2-3 kez yapiyo yapisal demek ki

Kızlar biz 22. Haftaya giriyoruz bu günlerde çok huysuzuz herşeyden sıkılıyoruz oyun halısından yatmaktan arabadan kucaktan ne yapıcağımı şaşırıyorum sizdede böyle durumlar var mı nasıl baş ediyorsunuz büyüme atağında sanırım
bizimki genelde boyle alistik artik:-) ama normalde oyle degilse buyume atagi alabilir canim 19. haftada baslayip 1 ay suren bi atak vardi sanirim

Kizlar bide bişey sorcam benim oğlum 3 ayından beri kakasini 5 günde bazen bir haftada bazen 10 günde bir yapıyo kabiz deil ama normal yapıyo civil yani yapamadigi zaman rahatsız da deil çok şükür doktor anne sütü alan bebeklerde normal demişti bende hiç fitil di yada popoyla oynama gb şeyler yapmadım elma yagiyla karnına topuklarina masaj yaptım sadece onun yapmasını bekledim hemde kendi yaptı ... sizlerde de aynı problem oluyomu?
Canim bizimde oyleydi sadece anne sutu alan bebeklerde olabiliyor.bir hafta 10 gunu buluyordu ama bir kac haftadir daha iyi.bu arada birsey farkettim.emzirince bebegin biraz ikindigini gordugunde yada emzirdikten sonra bebisi tuvalet pozisyonunda tut ikinmaya basliyor ve kaka yapiyo.ben denedim oyle yapti:) tabi hergun olmuyor.sende dene bir canim.ama kilosu sagligi yerindeyse merak etme normsl bir durum.

Kızlar biz 22. Haftaya giriyoruz bu günlerde çok huysuzuz herşeyden sıkılıyoruz oyun halısından yatmaktan arabadan kucaktan ne yapıcağımı şaşırıyorum sizdede böyle durumlar var mı nasıl baş ediyorsunuz büyüme atağında sanırım

Bizde de aynısı yalnız değilsin :)

Iyi akşamlar kızlar. Canım çok sıkkın ve kırgın kimseye anlatamadim ama buraya yazmak istedim hem sizde beni anlarsiniz diye düşündüm. Malum bebeklerimiz diş çıkaracak yakinda ve çoğumuzun bebeğinin salyasi akiyordur. Oğlumun salyasi aşırı akiyor önlüksüz hiç tutmuyorum. E bide mama yerken ayri bir önlük daha kullanıyorum. Haliyle önlük yetiştiremiyorum. Sürekli yikamam gerekiyor. Neyse konuya geliyorum. Geçenlerde eşimin akrabasina gittim yanima 2 tane önlük aldim. Diğerlerinin hepsi kirliydi. İşte yine islandi bitanesi diğerini taktim oda yikanmaktan biraz yıpranmışti önü da minicik yırtılmısti. Neyse alt kata eşimin annanesine indim orada da bir sürü misafir vardi tanımadığım akrabaları. İşte annane oğlumu gördü bu ne böyle bu önlük mü takılır çıkar şunu sefiller gibi olmuş cocuk dedi paranız yoksa ben alirim önlük dedi. Ben açıklama yaptim hepsi kirliydi düzgün olanda ıslandı mecbur bunu taktim dedim. İşte orda yeğeni vardi yeğeninin annesini kastederek dediki asiye teyzen bunu görse bu ne bu çapıtı mı bağladın der sobaya atar dedi 1 saate yakin oturdum hep önlük muhabbeti yapti beni yerin dibine soktu soktu çıkardı bende artik dayanamadim oğlumdan önlüğü çıkardım hah şöyle ya o neydi öyle dedi. Neyse işte ertesi gün bize geldi beni aldi çarşıya götürdü oğluma önlük aldı deli etti beni yine saygımı korudum Sağol zahmet ettin dedim. Bugün yine oraya gittim o gün olan yeğeni de oradaydı bu durumu asiye dediği kadina anlatmış beni. O da taa köyden oğluma önlük yollamış takayim diye. Benim çok zoruma gitti bu durum. Kalktim eve geldim üzülerek eşimi aradim anlattim o yaşlı kadin onunla bir olma dedi bende üzüldüm ama ben öyle demekle olmuyo dedim bana bi bağırdı git naparsan yap o zaman aranizda çözün git kavga et bana anlatma dedi kapatti telefonu.kayinvalideme anlattim annen bana boyle yapti çok üzüldüm diye o da onun huyu boşver dedi. Siz olsaniz ne yaparsınız ben çok kırıldım ama saygıda yine kusur etmedim. Durumumuzu biliyo Allaha Şükür aç açık değiliz bize herkesin içinde fakir muamelesi yapıyor. Bu 1 değil 2 değil geçen gün de gidip ev sahibimize 10 lira bile olsa ihtiyaç zam yapma çocukları var diye bizi acındırmış. Güne girdim en son bana çıktı gitmiş gündekilere de onlari one alin bebekleri var ellerinde para olsun diye benim adima konuşmuş ben çocukmuyum ya deli ediyor beni. Kaynanamdan çok karışıyor. Uzun yazdim kusura bakmayın ama işte yalnızım burda içimi kimseye dökemiyorum. Kendi ailemden kimse yok yanimda onlar izmirde ben hataydayim. Çok zor insanin ailesinden uzak olmasi ve de kocasinin kendini değil ailesini savunmasi çok zor :KK43:

Üzülme boşver oğluna bak o bütün uzuntuleri giderir yüzüne guldugunde
Zaman zaman herkez de problemler oluyo geçiyo ole düşün. ..

Üzülme boşver oğluna bak o bütün uzuntuleri giderir yüzüne guldugunde
Zaman zaman herkez de problemler oluyo geçiyo ole düşün. ..
Öyle canım haklısın. Şimdi biraz daha geçti üzüntüm eşim de aldı gönlümü. Ama ben biraz alınganım çabuk üzülüyorum. Verdiğim değerin karşılığını bugüne kadar hiç alamadım bu yüzden birazda.

Ek gida veren annelere bir sorum olucak, bebeginizin kakasi nasil? Ben doktorum ek gidaya basla dediginde hemen vermek istemedim oda sirf tattir ozaman dedi. Kendim havuc haslayip yaptim tel süzgecten gecirerek, bir iki cay kasigi kadar tattirmak amacli, fakat oglumun baya bi hosuna gidince neredeyse yarim havuc falan yedi. Tualetini yaptiginda o havuclar oldugu gibi cikti, bilmiyorum normalimi bumu? Hani bana sanki mide ve bagirsaklar hic islememis gibime geldi. Internette arastirdim cocuklarin mideleri ve bagirsaklari 6 ay sirf anne sütü veya mamayi hazmetmeye göre gelisir yaziyor. (Istisnalarda vardir tabiki).
Birde benim bebegim 4 ay saten gaz sancisi cekti, yani heptenmi tam gelisemedi acaba diye süphelendim.
Cnm ben ek gıdaya geçeli 1 ay oldu bebişim 6 aylık ama bende hiç öyle olmadı kakası katılaştı ama sadece yediklerinin rengi çıkıyo kendisi değil hazmediyo ben doktorum yavaştan başla dediği zaman hemen başladım vardır bir bildiği diyerek.sanırım senin bebiş hazmetmemiş ek gıdayı olduğu gibi atmış kakayla

Cnm ben ek gıdaya geçeli 1 ay oldu bebişim 6 aylık ama bende hiç öyle olmadı kakası katılaştı ama sadece yediklerinin rengi çıkıyo kendisi değil hazmediyo ben doktorum yavaştan başla dediği zaman hemen başladım vardır bir bildiği diyerek.sanırım senin bebiş hazmetmemiş ek gıdayı olduğu gibi atmış kakayla
Aynen canim, yengemede sordum oda baslamis ek gidaya 1 gün ufak oglumdan sadece, oda katilasti dedi. Benimkinde var bisey demekki henüz hazir degil herhalde, 1 ay daha beklemeye karar verdim, doktorumuzla tekrar bi görüseyim.

Aynen canim, yengemede sordum oda baslamis ek gidaya 1 gün ufak oglumdan sadece, oda katilasti dedi. Benimkinde var bisey demekki henüz hazir degil herhalde, 1 ay daha beklemeye karar verdim, doktorumuzla tekrar bi görüseyim.
Cnm sen bilirsin ama çokta geciktirme derim ben ilerde yeme sorunu olan bi çocuk olabilir yoksa çevremde gördüm ben böyle örnek 6 aylık olduysa bence yavaştan başla zamanla alışıyo sen ek gıdayı vermeden alışmasını sağlayamazsın ki

kızlar bizimde cumartesi kontrolumuz vardı herşey yolunda çok sukur ama doktor alışması ıcın yavas yavas sebze corbalarından 2 kasıkla baslayıp artırarak gidicez dedi.her hafta 1 sebze eklıcez bıde dıger haftalarda meyve ve yogurt eklenıyo bı program seklınde verdı. dün ilk corbasını içti 2 kaşık garip garip baktı suratıma biraz aktı ağzından dısarı ama tükürmedi de algılamaya calıstı tadını şaşkın şaşkın:-)

Cnm sen bilirsin ama çokta geciktirme derim ben ilerde yeme sorunu olan bi çocuk olabilir yoksa çevremde gördüm ben böyle örnek 6 aylık olduysa bence yavaştan başla zamanla alışıyo sen ek gıdayı vermeden alışmasını sağlayamazsın ki
Evet haklisin bende korkuyodum yemez diye ama o gün cok sevdi, sabirsizlaniyodu hatta :) fakat biz 24ünde yeni 5 ayimiza girdik o yüzden dedim belki tam 6 aylik olunca hazmetmeye baslar diye, ozaman yine bu sekilde olursa kakasi bu sefer yinede devam ettirmeyi düsünüyorum

kızlar bizimde cumartesi kontrolumuz vardı herşey yolunda çok sukur ama doktor alışması ıcın yavas yavas sebze corbalarından 2 kasıkla baslayıp artırarak gidicez dedi.her hafta 1 sebze eklıcez bıde dıger haftalarda meyve ve yogurt eklenıyo bı program seklınde verdı. dün ilk corbasını içti 2 kaşık garip garip baktı suratıma biraz aktı ağzından dısarı ama tükürmedi de algılamaya calıstı tadını şaşkın şaşkın:-)
Hayırlı olsun cnm iyi yapmışsın başlamakla çünkü 5. Ayda bence bağırsakları gelişiyo benim bebiş hiç yadırgamadı senin bebiş gibi ilk bi şaşkın şaşkın baktı ama sonra çok sevdi şimdi alıştı baya kahvaltıya başlıcam yarın inş emmesinde bi değişme olmadı çok şükür boşuna korkmuşum ek gıdaya geçicem diye şimdi çok memnunum erken alışması iyi çünkü yemeyen çocukla çokkk zorrr

Evet haklisin bende korkuyodum yemez diye ama o gün cok sevdi, sabirsizlaniyodu hatta :) fakat biz 24ünde yeni 5 ayimiza girdik o yüzden dedim belki tam 6 aylik olunca hazmetmeye baslar diye, ozaman yine bu sekilde olursa kakasi bu sefer yinede devam ettirmeyi düsünüyorum
Cnm bende 5 ay 5 günlükken başladım sebze çorbası içirdim bi iki gün sonra sebze püresi yoğurt ve meyve püresi şeklinde devam ettim şimdide kahvaltıya başlıcam 6 aylık oldu alıştık baya ek gıdaya hazmediyolar merak etme ilk başlarda olur öyle sen yedirdikçe alışıyolar.ztn kilosu iyi olsa bile doktorlar 5. Ayda yavaştan başlatıyolar ek gıdya alışsınlar yeme sorunu yaşamsınlar diye

Hayırlı olsun cnm iyi yapmışsın başlamakla çünkü 5. Ayda bence bağırsakları gelişiyo benim bebiş hiç yadırgamadı senin bebiş gibi ilk bi şaşkın şaşkın baktı ama sonra çok sevdi şimdi alıştı baya kahvaltıya başlıcam yarın inş emmesinde bi değişme olmadı çok şükür boşuna korkmuşum ek gıdaya geçicem diye şimdi çok memnunum erken alışması iyi çünkü yemeyen çocukla çokkk zorrr
aynen canim doktorda once emzir sonra ek gıdayi ver bu ay alismasi icin veriyoruz dedi bugun 2. gun 3 kasik verdim daha versem yicek gibiydi :)

Ya kizlar bizde 5 aylik 5 gunluguz.ek gidaya 6.ayda baslayacagim diye buyuk konustum ama oglum bekleyemedi:)bir suredir hazir oldugunun belirtilerini veriyordu ben direttim ama artik oyle boyle degil resmen biz yemek yerken istiyor agliyor gozunu ayirmiyordu yemeklerden.ben bur deneyeyim dedim belki yemez 6.ayda baslarim diye.ilk olarak kabak puresi verdim yedi ve masallah cigneme yutma olarakta hazir.bugunde patates ve havuc puresi verdim onuda yedi hatta versem dahada yemeyi dusunuyor:)) aksam ogunundede verdim biraz sikinti olurmu?birde sizin deneyimlerinizi almak istedim ilk hafta kac ogun verdiniz?birde ilk defa su verdim onuda icti baya.su veriyormusunuz sizde ne kadar veriyosunuz?bu arada bir iki cay kasigi olcusunde veriyorum.baya heyecanli bir o kadarda acaba bir sikinti olurmu endisesi var:)

İyi akşamlar herkese :) çok sık giremiyorum ama okuyunca ellerimizde çay birarada muhabbet eder gibi oluyor :)) biz 6 aylık olduk dişimiz patladı bitane
Ilk dis hayirli olsun canim:)bizdede bayadir belirtiler var fena dis etleri ama henuz bekliyoruz.cikmadan once herhangi belirgin bir belirti verdimi?

X