2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Benim kizim 20ağustos doğumlu. 4 ay 8 günlüğüz. 1 hafta once 6700 gramdi. Doktoru ek gidaya başlama daha desede ben tatlarina baktirmaya basladim. Meyveleri yalattiriyorum. Bugün patates haslamistim ondan verdim biraz, peynir tattirdim. Doyumluk değil tabi sadece değişik tatlara alissin istiyorum.
maşallah bebeginin kilosu guzel canm.dogru yapmişsin bencede.bende tattiriyorum az az dun mesela 2-3 kaşik balkabagi puresi verdim.yavrucak cignemeyi yutkunmasi gerektigini bilmedigi icin sasirmiş durumdaydi :) bugun yogurt vericem mesela 20-30 gram gibi.meyve sularida verebilirsin dedi

Kizlar bu ek gida meselesi beni cok heycanlandiriyor sizdede öylemi? Neleri sevcek neleri sevmicek, tepkileri nasil olcak, ilk ne yediricem cok merak ediyorum:) birde kendim hazirlamak istiyorum herseyini, insallah beceririm. Internette bazi videolar var belki görmüssünüzdür, orda hic püreyle falan ugrasmiyo anneler mesela iyice haslayip oldugu gibi veriyor cocuga sebzeleri. Tabi parmak kalinliginda dograyarak.
Bir yandan aklima o fikirde yatiyor, cocuk sebzeleri meyveleri oldugu gibi görüyor taniyor en azindan, birde kendileri yemeyi ögreniyor basta baya bi dagitarak:)
evet ya cok heyecanli :) benim kizim anne sutuyle besleniyo.ama dk yavas yavas ek gidaya başlamami soyledi.bebek buyudukce ihtiyaclari artarmiş 8 gun sonra 6 ayina gececek inşaallah kuzum.balkabagi puresi verdim dun tadimlik hic sevmedi gibi diliyle itip durdu

maşallah bebeginin kilosu guzel canm.dogru yapmişsin bencede.bende tattiriyorum az az dun mesela 2-3 kaşik balkabagi puresi verdim.yavrucak cignemeyi yutkunmasi gerektigini bilmedigi icin sasirmiş durumdaydi :) bugun yogurt vericem mesela 20-30 gram gibi.meyve sularida verebilirsin dedi
Balkabagini bende denicem merak ediyorum sebzeye ne tepki verecek :) bide bizim doktor meyve suyu değil püresi vereceksin demişti. Posasini filan meyveyi yemesi gerekirmiş.

evet ya cok heyecanli :) benim kizim anne sutuyle besleniyo.ama dk yavas yavas ek gidaya başlamami soyledi.bebek buyudukce ihtiyaclari artarmiş 8 gun sonra 6 ayina gececek inşaallah kuzum.balkabagi puresi verdim dun tadimlik hic sevmedi gibi diliyle itip durdu
Refleksden dolayidir belki, bebeklerde belli zamana kadar agizlarina giren seyi otomatik diliyle itme gibi refleksler oluyomus, tekrar bi denersin ilerde. Peki ne zaman veriyosun emzirdikten sonrami öncemi? Yoksa hemen bi ögün olarakmi basladin?

Refleksden dolayidir belki, bebeklerde belli zamana kadar agizlarina giren seyi otomatik diliyle itme gibi refleksler oluyomus, tekrar bi denersin ilerde. Peki ne zaman veriyosun emzirdikten sonrami öncemi? Yoksa hemen bi ögün olarakmi basladin?
emzirmeden once verdim canim 2-3 kaşik gibi .

Kizlar sizinde bebislerinizin dislerinde kaşıntı basladimi çok fazla salyasida akiyo elleri hep ağzında 128 günlük oğlum ... doktor henüz çıkmaz ama belli de olmaz dedi kaşıntı haricinde uykusunda yada istahinda bi değişiklik yok ama çok kasiniyo içine meyve koyulan filelerden versem meyve koyup zararı olurmu acaba ..

Balkabagini bende denicem merak ediyorum sebzeye ne tepki verecek :) bide bizim doktor meyve suyu değil püresi vereceksin demişti. Posasini filan meyveyi yemesi gerekirmiş.
o da olur aaslinda.bizimki bebek biskuvisi vere bilirsin dedi ama ben vermeyi dusunmuyorum kesinlikle

Anladim canim ama onceki ay yetrince uzamis bebis masallah:)endiselenme buyume doneminde olmayan zamanda olculmustur.bazen duraklama olabiliyor.
canim doktorda aynen senin gibi dedi.gecen ay yeterince uzamiş bu ay duraklama olmuş diye.. ama anne yuregi iste :) bebişler hep saglikli hep mutlu olsunlar daha ne isteriz ki

Cnm bnim bebişte 4 ağustos doğumlu daha 5 aya giricek 6 ay değil birde ilk yoğurtla başlamak gerekiyomuş ek gıdaya sonra sebze en son meyve verilmeliymiş

Meyve suları şekere dönüştüğü için pek tavsiye etmiyolar kendisini yemeliymiş dediğin gibi ama en sn meyve verilmeliymiş yoksa şekere alışıp sebzeleri reddedebilirmiş.tatlı cazip geldiği için ben önce yoğurt vericem sonra sebze en son meyve vericem hatta yoğurdun içine hipin organik bebe bisküvisi var onda. Koycam kalorili olsn benm bebiş zayıf birazcık.

Cnm bnim bebişte 4 ağustos doğumlu daha 5 aya giricek 6 ay değil birde ilk yoğurtla başlamak gerekiyomuş ek gıdaya sonra sebze en son meyve verilmeliymiş
kafam karişti şimdi.5ayini doldurup 6ayina geciyorsa nasil 5 aya giriyorki?? anlamadim şimdi

Kizlar sizinde bebislerinizin dislerinde kaşıntı basladimi çok fazla salyasida akiyo elleri hep ağzında 128 günlük oğlum ... doktor henüz çıkmaz ama belli de olmaz dedi kaşıntı haricinde uykusunda yada istahinda bi değişiklik yok ama çok kasiniyo içine meyve koyulan filelerden versem meyve koyup zararı olurmu acaba ..
Cnm benm bebişte öyle çk kaşınıyo heryer salya çenemi emiyo sürekli dişlerini kaşımak için hep morardı çenem :KK51: bence meyve daha erken tatlıya alışmasın ek gıdaya geçsin yoğurdunu sebzesini yesin ondan sonra ver yoksa hep tatlı ister

canim kizimin boyu uzamamiş bu ay .endişelendim dogrrusu.banada elma suyu havuc suyu falan vermemi soyledi bakalim sevecekmi :)
Canim benim kizim da 1 cm uzamis 64tü 65 olmuş ben simdilik yogurt veriyorum canim cok seviyor kasikla veriyorum ağzını şapırtatiyor cok tatlı ya;-)

Meyve suları şekere dönüştüğü için pek tavsiye etmiyolar kendisini yemeliymiş dediğin gibi ama en sn meyve verilmeliymiş yoksa şekere alışıp sebzeleri reddedebilirmiş.tatlı cazip geldiği için ben önce yoğurt vericem sonra sebze en son meyve vericem hatta yoğurdun içine hipin organik bebe bisküvisi var onda. Koycam kalorili olsn benm bebiş zayıf birazcık.
Canim hipin biskuvisi nerde satılıyor ben rastlamadim hiç

X