2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Canım Allah yardımcın olsun. Tane kimyon rezene filan da mı bulamazsın orda?

Rezene kullandim.bir faydasini gormedim p.tesi doktor randevumuz var gittigimizde soyleyim olmadi mamayi degistirelim cunku yavrumun ne yattigi belli ne yatmadigi tam dalamiyor uykuya hep sanci bugun tam 60 gunluk olduk cevremdekiler 3.ayda biraz rahatlar diyolar ama bilemiyorum

Bende 56.gun regl

Brnde 56.gun regl oldum benim pasam hic mememi emmedi aptamil mama kullaniyorum gaz sancisi mi dersiniz kabizlik sancisimi dersiniz kulak agrilarimi dersiniz hepsi bizde var artik kafayi yiycem yurtdisinda yasiyorum agri kesici vermiyorlar yalnizim ne gecem belli ne gunduzum yani bizde sikayet cokkkk
Kolay gelsin sanada çok zor hepsi similac dene. Ben onu vermistim sutum gelmediğinde. Çok rahat kaka gaz çıkarıyordu. Tavsiye ederim

Rezene kullandim.bir faydasini gormedim p.tesi doktor randevumuz var gittigimizde soyleyim olmadi mamayi degistirelim cunku yavrumun ne yattigi belli ne yatmadigi tam dalamiyor uykuya hep sanci bugun tam 60 gunluk olduk cevremdekiler 3.ayda biraz rahatlar diyolar ama bilemiyorum
Canım benimki 2,5 aylık oldu. Baştan beri günde bi kere Similac mama veriyorum. Hiç kabızlık sorunu olmadı şükür. Sen de Similac ı deneyebilirsin.

Kızlar doğum yaptığım günden beri ilk defa dun gece sütümü sağdım. Sabah dolapta baktığımda sanki dibe çökmüş gibi. Sağan varsa sizlerin de öyle mi oluyor? Bi de dolaptan çıkarınca sıcak suyun içine mi koyuyorsunuz? Eşime bi garip geldi , çocuğa taze taze ver, dedi de. Ben de mama yerine bi öğün veririz, dedim.

Kızlar doğum yaptığım günden beri ilk defa dun gece sütümü sağdım. Sabah dolapta baktığımda sanki dibe çökmüş gibi. Sağan varsa sizlerin de öyle mi oluyor? Bi de dolaptan çıkarınca sıcak suyun içine mi koyuyorsunuz? Eşime bi garip geldi , çocuğa taze taze ver, dedi de. Ben de mama yerine bi öğün veririz, dedim.
Canim saginca dedigin gibi süt dibe inmis gibi duruyor üst tarafa sulu kismi cikmis oluyor, kenarindada sarimsi bir iz bile olabilir, birazcik sallarsan siseyi düzelir normal haline gelir.
Ben su kaynatip siseyi icine koyuyorum. Süt kolay kolay bozulmaz yine bi kokusuna falan bak istersen farkli gelicekmi.

Benim bebegimde ayni senin anlattigin gibiydi. Ebem bi ilac verdi adini tam bilmiyorum böyle ufacik top her emzirmeden önce bebegimin agzina veriyorum, sende siseden önce verebilirsin, baya rahatlatti o cocugumu.
Bende yurtdisindayim burda 'globuli' olarak geciyor.

Kızlar bebeklerinizin uyku düzeni nasıl?hala gece uyandırıp emzirmeli miyiz? Benimki bazen 6 saat uyuyor huzursuz oluyorum uyandirsam mi diye

Kızlar bebeklerinizin uyku düzeni nasıl?hala gece uyandırıp emzirmeli miyiz? Benimki bazen 6 saat uyuyor huzursuz oluyorum uyandirsam mi diye
Yook sakın uyandırma bence yavrucak bırak uyusun. Eğer acıkırsa uyanır o. Nasılsa sarılık risklerini anlattılar artık , ne güzel şanslısın maşallah uyuyan bebeğin var :)

Ya uzun zamandır giremiyordum foruma, bakalım neler olmuş biraz geçmişi okuyayım :-)
Bu arada hem emzirip hem de mama veren anneler, bir günde kaç sefer ve bir seferde kaç ml veriyorsunuz? Ben bazen sütüm az olduğunda veriyorum ama hala yalnızca 60 ml hazırlayıp veriyorum . Daha fazla yapmayı denemedim içer mi bilmiyorum. Bu işin normali nedir? Ne kadar oldu ki bu minnoşların mideleri?? Kızım 65 günlük.

Bende aynısını doktorumuz sordum. Uyandırma dedi yoksa çocuk uyku düzenini kuramaz dedi. O açıklığında uyanır dedi.

Yook sakın uyandırma bence yavrucak bırak uyusun. Eğer acıkırsa uyanır o. Nasılsa sarılık risklerini anlattılar artık , ne güzel şanslısın maşallah uyuyan bebeğin var :)
Aslında pek şanslı olduğum söylenemez.su saat oldu oturuyoruz hala gözler cakmak cakmak. Arada bi oyle uyuyacağı tutuyor iste.alışkın olmayınca da bilemiyor insan :)

Merhaba, bebeğim 65 günlük ama 3 gündür çok agliyor ya kucak ya meme zıt uykuya daliyor memede uyuyor koyuyorum agliyor de debridat kullanmaya başladım kakasını yapamıyor diye bir de aşı oldu karma ve pnekomok acaba bunlardan biri mi neden , ya da buyume atağı mı ? Bir bilginiz var mı ?

Merhaba, bebeğim 65 günlük ama 3 gündür çok agliyor ya kucak ya meme zıt uykuya daliyor memede uyuyor koyuyorum agliyor de debridat kullanmaya başladım kakasını yapamıyor diye bir de aşı oldu karma ve pnekomok acaba bunlardan biri mi neden , ya da buyume atağı mı ? Bir bilginiz var mı ?
Merhaba bizde bugün 60 günlük olduk, ebemiz uyarmisti bu hafta tekrar büyüme atagi olucak diye, anlattiklarin uyuyor, benimde bebegim o zamanlarda hep emmek istiyor ve kucakta uyukluyor, uzun uyumuyor.

Çok teşekkürler , umarım artık düzelir çok yoruldum :KK43:((
Inanirim cok zor geciyor bu dönemler, insan sinirlenebiliyor bile. Ama gecici bir dönem, bu ataklar gectikten sonra yeni birseyler ögrenmis olucak, ben onlari düsünerek kendimi sakinlestirmeye calisiyorum.
Bir yerde okudum, ataklar, bebekler ögrendikleri yeni seylerle bas edemekleri icin basliyor, bu onlari huzursuzlastiriyor ve anne karnini yeniden istiyorlar bu yüzden o aglamalar, acikti sanip emzirmeye baslayinca o sicakligi alip uyukluyorlar, haliyle yerlerine yatirinca tekrar basa dönüp aglamalar basliyor.
Bebek olmakta zor is:) ama az kaldi sayilir, sanirim 3 ayin sonunda daha cok farkinda olucaklar olup bitenin, onlarda bizlerde daha rahat olucaz insallah.

Inanirim cok zor geciyor bu dönemler, insan sinirlenebiliyor bile. Ama gecici bir dönem, bu ataklar gectikten sonra yeni birseyler ögrenmis olucak, ben onlari düsünerek kendimi sakinlestirmeye calisiyorum.
Bir yerde okudum, ataklar, bebekler ögrendikleri yeni seylerle bas edemekleri icin basliyor, bu onlari huzursuzlastiriyor ve anne karnini yeniden istiyorlar bu yüzden o aglamalar, acikti sanip emzirmeye baslayinca o sicakligi alip uyukluyorlar, haliyle yerlerine yatirinca tekrar basa dönüp aglamalar basliyor.
Bebek olmakta zor is:) ama az kaldi sayilir, sanirim 3 ayin sonunda daha cok farkinda olucaklar olup bitenin, onlarda bizlerde daha rahat olucaz insallah.

Biz 96 günlüğüz hala ayni ataklar vae geçmedi gazidda geçmedi :KK43:

Biz 96 günlüğüz hala ayni ataklar vae geçmedi gazidda geçmedi :KK43:
12 haftalikken olan atak en kötüsü diyolar genelde ve 4 haftaya kadar bile sürebilirmis, hatta bazi bebekler emmeyi birakiyormus o sürede. Gaz sorunu bizdede cok fazla bende o yüzden sabirsizlikla 3 aylik olmasini bekliyorum, fakat bazilarinin gazi 6 ay bile devam ediyormus, insallah o kdar uzun olmaz. Yani kesin diye birsey yok istisnalar her zaman olabiliyor.
Ataklara gelince toplam 8 atak var, en zorlari ilk 3 aylik bölümde diyorlar,sende hala o süre icindesin.
19 haftalikken 26 haftalikken 30lu haftalarda tekrar olcak en son 55. haftada. Ama bebeklere görede degisiyor tabi kiminde anlasilmiyormus bile.
Net'ten bi arastirin derim bu ataklari, yazanlarin cogu bebeginizde vardir eminim.

12 haftalikken olan atak en kötüsü diyolar genelde ve 4 haftaya kadar bile sürebilirmis, hatta bazi bebekler emmeyi birakiyormus o sürede. Gaz sorunu bizdede cok fazla bende o yüzden sabirsizlikla 3 aylik olmasini bekliyorum, fakat bazilarinin gazi 6 ay bile devam ediyormus, insallah o kdar uzun olmaz. Yani kesin diye birsey yok istisnalar her zaman olabiliyor.
Ataklara gelince toplam 8 atak var, en zorlari ilk 3 aylik bölümde diyorlar,sende hala o süre icindesin.
19 haftalikken 26 haftalikken 30lu haftalarda tekrar olcak en son 55. haftada. Ama bebeklere görede degisiyor tabi kiminde anlasilmiyormus bile.
Net'ten bi arastirin derim bu ataklari, yazanlarin cogu bebeginizde vardir eminim.

Vardır evet bizim derdimiz uykuya dalamama dalsa bile çığlıkla uyanma :KK43:

Merhaba kizlar. Kızım sürekli tukuruyor ağzının suyu akıyor. Benim bildiğim dis çıkaracakları zaman böyle oluyor. Ama biz daha bugün 2. Ayimizi bitirdik... Neden olur bilen var mi?

X