2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Ne olacak bu halimiz bilmiyorum.akşam 8 9 GB uyutmak gerekiyor aslında ama benm kızım gün içinde de çok uyuyor pek uyanık tutamıyorum.yakında ise baslayacagim o zaman benim içinde zor olacak gibi
Bende su an izinliyim yoksa dayanılmaz bu duzene. Sabah 5te uyudu o da zoorlaya zorlaya... 3ayimız bitsin ümidim var belki düzene girmeye başlar :))

Aptamil kullaniyorum evet kabizlik yapiyor bizdede o sorun var bol bol su icirmelisin anne sutuyle birlikte aslinda kabuz olmamasi lazim benim minnos anne sutu almadigi icin sadece mama veriyorum.dort gozle 6.ayi bekliyorumki ek gidaya baslayim ve kabizliktan kurtulayim birde mamadan once z.yagi ver istersen benim yaptiklarim bunlar ama kabizlikla ilgili bilgisi olan lutfen paylasssin
Canim poposuna zeytin yağı sürdüm hafiften kulak cubuguyla cok bastirmadan bi kac kere uyardim yapti ama hep boylede olmazki kendisi yapmasi lazım benimki cok ikiniyor aciyorum altini yapacak diyorum ama yok farkettim idrarini yaparkende ikiniyor yarin bi dr a gidecez randevu aldik mamayi soracam yine

Merhaba canım.
Bebeğin kalbi ile ilgili durumu nasıl tespit ettiniz? Hangi belirtiler vardı ki? Kalp ekosu mu çektirdiniz?
Mama olarak ben Golden goat kullanıyorum. Keçi sütü bazlı olduğu için anne sütüne en yakını. Kabızlık da yapmadı. Diğer mamalar inek sütü ile yapılıyor. Hazmı daha zor olduğu için kabızlık normal. O bebeciklerin midesi daha anne sütü dışında hiçbir gıdaya alışkın değil. Mecbur kalınan durumlarda da verilecek her gıda iyice araştırılmalı. Aptamile zaten güvenim yoktu pek ama biz de bir dönem kullandık. Hem de conformil, içinde lif var ilave. Ama kaka yaparken zorlanıyordu değiştirdik. Şimdi iyi şükür.
Merhaba canim bebegimin kalbini şöyle farkettik nefes almakta zorlaniyor ki hala öyle emerken zorlaniyor ve biraz agladi mi yüzü mosmor oluyor dra sordum kalp ekosunu cektirelim dedi o zaman 25 gunluktu ekoda kalp buyumesi kalp damariyla ilgili sorun ve delik çıktı 1 ay sonra tekrar kontrol edecez dedi geçen gittigimizde diger rahatsizliklar geçmiş sadece delik kapanmamis oda ay ay takip edilecek 2 yasina kadar. Golden goat mamayi yariin ben bi dra sorayim iyiyse alirim bende sagol canim

Canim poposuna zeytin yağı sürdüm hafiften kulak cubuguyla cok bastirmadan bi kac kere uyardim yapti ama hep boylede olmazki kendisi yapmasi lazım benimki cok ikiniyor aciyorum altini yapacak diyorum ama yok farkettim idrarini yaparkende ikiniyor yarin bi dr a gidecez randevu aldik mamayi soracam yine

O z.yagi kulak cubugunu duydum ama siz yapmayin cunku aliskanlik yapiyormus devamli poposunu uyarman gerekiyormus offf vallahi yoruldum ben 65 gunluk olduk bugun

Kızlar sütüm yetmediği için ek mama veriyorum sizce en iyi marka hangisi öneriniz nedir?

kızlar bizde bugün karma aşımızı olduk bakalım ateş çıkmaz inşallah.salya içinde reflüden kaynaklı olabilir dedi takip edin çok fazla kusma olursa görüşelim dedi ama pek kusması yok zaten
canım bizdede baya bir salya var bende henüz gitmedim doktora ama bu kadar kişide olduğuna göre normaldir inşallah.

Benim bebeğim içinde duà edermisiniz çok zor durumdayım 3 aylik hamileyim sağlığına kavuşması için

Slm arkadaslar nasilsiniz? Bebegimden dolayı bi türlü firsat bulup yazamiyorum biz aylik kontrole gittik kalbo için dr duzelme var dedi ama kalbindeki delik hala var 2 yasina kadar takip edecez cogu cocukta geçiyormuş gecmezsede tedavileri cokmus bi nevzede olsa rahatladik ama bi sorunumuz daha var bebegim cok zayif hep boya veriyor 25 ekimde 60günlük olacaz 4 kilo 61cm doktor mama ver dedi aptamil aldik ama kabızlık yaptı dr dedim bebelak AC verdi verdik ishal yaptı ben simdi ne vereyim bilmiyorumki aslinda sütum sanki eskisine nazaran artmış ama yinede ağlıyor geceleri hic uyumuyor nasıl mama verdimse hemen uyuyor deliksiz bi 3saat uyuyor ama o mamalarida vermek istemiyorum mama veren arkadaslar siz hangisini kullaniyorsunuz iyi olan kilo aldiran bi mama varmi acaba kilo alirsa doktor delik kapanir dedi nette arastirdim pirinc unu diyorlar ama ben vermek istemiyorum bebegim daha cok kucuk sagliksiz bos kilo yapiyormus siz ne onerirsiniz yardimci olursaniz sevinirim
Canım ben bebelac gold kullaniyorum o kabizlik yapmıyor

Günaydın herkese, Bebegimi uyutmakta zorlanıyorum sadece memede uyuyor bu da beni cok yoruyor hep böyle devam etmesinden korkuyorum sallıyoruz 15 dk somra uyanıyor ki uykusuzluktan gözleri kırmızı olsa dahi , esneyip duruyor ama asla kendi kendine uyumuyor tam tersi uyumadığı icin de agliyor :KK43: siz neler yapıyorsunuz ? Bu arada bebegim 70 günlük

Günaydın herkese, Bebegimi uyutmakta zorlanıyorum sadece memede uyuyor bu da beni cok yoruyor hep böyle devam etmesinden korkuyorum sallıyoruz 15 dk somra uyanıyor ki uykusuzluktan gözleri kırmızı olsa dahi , esneyip duruyor ama asla kendi kendine uyumuyor tam tersi uyumadığı icin de agliyor :KK43: siz neler yapıyorsunuz ? Bu arada bebegim 70 günlük
cnm benm bebişte öyle emmeden uyumak istemiyo akşam emdikten hemen sonra yatırıyorum beşiğe ışığıda kapıyorum öyle uyuyo ama gündüz emmeden uyumuyo uyutmaya çalışınca ağlıyo bnde dayanamayıp emziriyorum aynı durumdayız anlayacağın.bnm bebek emzikte emmiyo işim daha zor

cnm benm bebişte öyle emmeden uyumak istemiyo akşam emdikten hemen sonra yatırıyorum beşiğe ışığıda kapıyorum öyle uyuyo ama gündüz emmeden uyumuyo uyutmaya çalışınca ağlıyo bnde dayanamayıp emziriyorum aynı durumdayız anlayacağın.bnm bebek emzikte emmiyo işim daha zor
Aynen Canim benim bebegim de o kadar ısrarla ağzında tutmama rağmen bütün gücüyle ittiriyor emziği :KK43:(( inşallah kendi kendilerine uyumayı öğrenirler

İyi emince uyuomus canim bnde o da yok şuanda evi turluyoruz susuyor. Uyumasinda sussun yeter off

Biran önce uyusada bizde uyusak sütlerimiz dolsa en iyi gece dolarmış bir hormon var sütün çoğalmasını sağlayan oda en iyi gece çalışıyormuş :KK1:
Çocukların bebeklerinde gelismesi için erken yaratmaları gerekiyomus bi hormon salgilaniyodu gece 9bucuktan sonra

Biran önce uyusada bizde uyusak sütlerimiz dolsa en iyi gece dolarmış bir hormon var sütün çoğalmasını sağlayan oda en iyi gece çalışıyormuş :KK1:
Bende çalışmıyor bence o hormon her gece boyleyim çünkü :) babaya devrettim 1 saat uyudm o iste aptal gibiyim artik

Çocukların bebeklerinde gelismesi için erken yaratmaları gerekiyomus bi hormon salgilaniyodu gece 9bucuktan sonra
Büyü
Bende çalışmıyor bence o hormon her gece boyleyim çünkü :) babaya devrettim 1 saat uyudm o iste aptal gibiyim artik
Benim minnos uyudu sanırım sallarken ama dalmadi diye korkuyorum hala salliyorum ve gözümden uyku akıyor:mad:

X