2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Uzayan sarılık mı geçti canım?

Benim bebis te de hala sarılık var çok az yüzünde ama. 54 günlüğüz hala geçmedi. Doktora da gitmedik henüz en son 3 hafta önce gitmiştik. Şu an ankaradayiz ve burda bildiğim bir cocuk doktoru yok. Araştırma aşaması dayiz bakalım. Bilen varsa önerilere açığız arkadaşlar :)

Ankarada özel doktor mu arıyorsunuz? Eğer devletse Yenimahalle Devlet hastanesi gayet iyi .

Devlet te olur zaten Batıkent te oturuyoruz . Peki bildiğin bir doktor var mı canım
İsmini çıkaramadım ama kısa boylu gözlüklü bir bey var, çok iyi bir doktor. Daha önemlisi iyi bir insan. Ama diğer karşılaştığım doktorlar da iyiler sağolsunlar. Çocuk doktorları ile fazlasıyla haşir neşir olduk son dönem orda, ondan biliyorum.

saolasin arkadaşım özel e gitmeye gerek yok diye düşünüyorum o yüzden bu dediğin hastaneye gideceğiz inşallah.

Bayanlar BCG aşısı yaptirdiniz mi bebislere. Yarın 8 haftamizi dolduruyoruz biz. 9 . Haftada yapılması gereken asilarimizdan birisi de verem aşısı. Ama ben yaptırmak istemiyorum çünkü kesin kanıtlanmış bir koruyuculugu yokmuş boş yere bebegimin ateslenmesini istemiyorum. Verem aşısı ateş yapabilen bir asiymis.

Ben
Bütün aşılarımızı olduk biz canım verem ve ayrıca iki aşı benm bebeğimde 2 aylık ateşlenmedi yavrum her bebek ateşlencek diye bişey yok,hem ateşlenme ihtimaline karşı ebe calpol ya da dolven önermişti.yüzde yüz hiç bi aşının koruyuculuğu yok ama yaptırılmalı ilerde Allah korusun daha büyük pişmanlık yaşamamak için

Bizde yaptirdik asimizi o gece biraz ateslenme ve huzursuzlugumuz oldu 38.4e kadar cikti ama ben biraz ince giydirerek ve calpol vererek düsürmeye calistim düstüde cok sükür ates olmasi cok kötü bir durum degil vücut savunmaya geciyo mikroplara karsi sen bilirsin ama asilarini ihmal etme derim bebisin

Doğru diyosunuz arkadaşlar yaptirayim ben onu da nolur nolmaz . Ateşi de çok çıkmaz inşallah. Haftaya pazartesi sağlık ocağına gideriz babasıyla. Sizler bu aşıları bebişleriniz kaç günlükken yaptirdiniz? ?

Tatlım bn yaptırdım ebe ateş yapmaz dedi ama bn o gün 6 saat arayla calpol verdim huzursuzdu yoksa

Kızlar Günaydın bizin sorunumuz beslenme bilen varsa biri bana yardımcı olsun lütfen psikolojim alt üst oldu. Benim bebeğim 4300 gr dünyaya geldi hem emziriyorum günde bir iki defa da mama veriyorum mamayi kesmek istiyorum ama doymuyor ilk günden bu yana 90 ml mama veriyorduk hastanede ilk günler durmadı Yenidoğan hemsiresi ilgilendi 30 ml veriyorlardi aç olduğu icinmis hemşire dahi şaşırdı Yenidoğan bu kadar nasıl bitirir diye dün 1 aylık olduk 6000 gr olmuş sağlık ocağında hemşire de çok almış 2 haftada bir kontrol edelim kilosunu olmadı endokrine yonlendiririz dedi niye bu kadar emmek istiyor anlamıyorum sütüm az da değil emerken süt biraz azalsin cekistirmeye sinirlenmeye başlıyor çok gelmiyor diye ve ben kendimi yetersiz hissediyorum

Kızlar ben de geçen sene aylarca çektim.Sürekli yaraydı.Kanıyordu.Ayaklarımı yere vura vura hıçkıra hıçkıra ağlayarak emziriyordum.Doktor ağrı kesici ve antibiyotik kullan dedi.Mastitlerim de hala devam ediyor.Denemediğim hiç ama hiç birşey kalmamıştı.Sonra Aloe Vera içerikli bir sprey aldım.Hem ağrı kesici,hem antibakteriyel hem de aloe vera özlü olduğu için cildi hızla onaran bir sprey.Şimdi de mastit olduğumda kullanıyorum hemenki sıtmaya çevirmesin diye.Şiddetle öneririm,Allah kimseye çektirmesin o acıyı.

Kızlar ben de geçen sene aylarca çektim.Sürekli yaraydı.Kanıyordu.Ayaklarımı yere vura vura hıçkıra hıçkıra ağlayarak emziriyordum.Doktor ağrı kesici ve antibiyotik kullan dedi.Mastitlerim de hala devam ediyor.Denemediğim hiç ama hiç birşey kalmamıştı.Sonra Aloe Vera içerikli bir sprey aldım.Hem ağrı kesici,hem antibakteriyel hem de aloe vera özlü olduğu için cildi hızla onaran bir sprey.Şimdi de mastit olduğumda kullanıyorum hemenki sıtmaya çevirmesin diye.Şiddetle öneririm,Allah kimseye çektirmesin o acıyı.

Reklam için her topiğe yazmışsınız!!

1 ayda nerdeyse 2 kilo almis cidden biraz fazla. Bence siz mama vermeyin sadece emzirin. Zaten mama fazla kilo yapar diye biliyorum. O cekistirsin bişey olmaz benim oğlum da bazen cekistire cekistire emiyor ama alması gereken kiloyu alıyor. Canınızı sikmayin hiç emzirmeye devam edin.

Tatlım bn yaptırdım ebe ateş yapmaz dedi ama bn o gün 6 saat arayla calpol verdim huzursuzdu yoksa

Bende sorayım bir ver derse aralıklarla calpol vereyim. Az önce ebe hanim aradı haftaya perşembe günü gidecez aşılarını vurdurmaya .

Canım inan o kadar istiyorum ki sadece emzirmeyi kavga ediyor memeyle resmen kendimi yetemiyor gibi hissediyorum saatlerce memede kalmasına da razıyım keşke sadece emse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…