2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

cnm bence gayet normal boyu zatn ayda3-4 cm uzarmış bizimkide 59 cm doktor ince uzun olcak sizin bebiş dedi.bide benm bebek çk hareketli hiç durmuyo eli ayağı hep kıpır kıpır emerken bile öyle.gördüğüm bebişler hep tombik ne biliyim benm bebek azmı besleniyo diye şüpheye düşüyorum bazen

sadece anne sutu verıyorsan cok kılo bekleme cnm hıc mama vermıyorsan cevrendekılerle kıyaslama hergun bezı dolu oluyorsa senın bebegın doyuyordur.bırde doğum agırlığıda etkılıyor.

gece kac kere emzırıyorsun cnm ben 2 kere emzırıyorum gece beslnmesı daha ıyı kılo yapar dıyorlar ama ne kadar gercek bılmıyorum.

Canim gecmis olsun aynisi bendede oldu yuruyemiyordum basimin ıçi zonkluyordu resmen vucudum titriyordu acile gittik atesim 39 bucuk 2 tane agri kesici serum taktilar sonra iltihap kurutucu verdi dr benim göğsüm apse yapmisti mastit olmussun dedi dr sonra yeni dogana gonderdiler pompa ile gogsumdeki sütü aldilar sadece bi 10cc cikti hep iltihap canimdan can gitti resmen sonra iyi oldum cok şükür. Bence masallah bebegin iyi benimki 3 kilo dogdu 40 günlüğüz 300gr tek almis boyuda 54cm
çk saol cnm bende sağdım ama iltihap yoktu hiç ztn gece sürdü sadece parol içtiö ertesi güne bişeyim kalmadı.her bebeğin bünyesi farklı oluyo ama biraz az almş senin bebiş daha fazla emzirmeye çalış cnm sütün artar böylelikle

sadece anne sutu verıyorsan cok kılo bekleme cnm hıc mama vermıyorsan cevrendekılerle kıyaslama hergun bezı dolu oluyorsa senın bebegın doyuyordur.bırde doğum agırlığıda etkılıyor.
sadece anne sütü alıyo cnm hiç mama vermiyorum demekki zayıf alıyo anne sütü alan bebişler sağlıklı olsunda.kıyaslamamak lazım gerçekten insanın kafasını karıştırıyo

gece kac kere emzırıyorsun cnm ben 2 kere emzırıyorum gece beslnmesı daha ıyı kılo yapar dıyorlar ama ne kadar gercek bılmıyorum.
2 yada 3 kere emziriyorum cnm değişiyo akşam uyuma saatine bağlı erken uyursa 3 kere geç uyursa 2 kere emziriyorum

Merhaba anneler insallah hepiniz iyisinizdir. Birsey soracam biz bugün 40 günlük olduk gecen gün aşı icin götürdüm ebe tartti ve bi ay boyunca bebegim sadece 300 gr almış cok az dedi ne veriyorsun dedi anne sütü dedim getir sikalim süt varmı dedi sıktı süt gelmedi benim sikinca gelmiyor biraz emdikten sonra geliyor dedim yok o zaman senjn sütun dedi hemen mamaya başla dedi kontrol için dr a persembeye anca randevu aldik zaten kalbi icin goturecektik sizce mamaya başlayayım mı sizcede az mi? Boyu 54cm ona bisey demedi
Canım önceki tartılan yerle sonraki tartılan yer aynı mı? Bi de ne kadarlık doğmuştu?

çk saol cnm bende sağdım ama iltihap yoktu hiç ztn gece sürdü sadece parol içtiö ertesi güne bişeyim kalmadı.her bebeğin bünyesi farklı oluyo ama biraz az almş senin bebiş daha fazla emzirmeye çalış cnm sütün artar böylelikle
Her ağladığında emziriyorum her işleyişinde veriyorum acaba kalbindeki sorun yuzunden mi kilo alamiyor kalbinde delik var bide kalp kapağı büyüyor

Canım önceki tartılan yerle sonraki tartılan yer aynı mı? Bi de ne kadarlık doğmuştu?
3 kilo dogdu bebegim hastane cikisi tarttik 2.800 olmustu şişti demekki 10gun sonraydi topuk kani icin aile hekimligine goturdum 3 kilo olmustu 1 ayi doldugunda da 3. 300 oldu

3 kilo dogdu bebegim hastane cikisi tarttik 2.800 olmustu şişti demekki 10gun sonraydi topuk kani icin aile hekimligine goturdum 3 kilo olmustu 1 ayi doldugunda da 3. 300 oldu
Doktora götürdükten sonra ne der bilmiyorum ama mama takviyesi de yapıyor musun canım? Ben hâlâ günde 1 kere falan mama da veriyorum, 2 ayı doldurduk biz.

cnm senın bebek 500gr almıs ama hastaneden cıktıktan sonra 300 gr dıye hesaplama verdıgı kılolarıda hesapla 1 aylık ıcın normal sankı doktor ne dedı?

Doktora götürdükten sonra ne der bilmiyorum ama mama takviyesi de yapıyor musun canım? Ben hâlâ günde 1 kere falan mama da veriyorum, 2 ayı doldurduk biz.
Artik mama verecem canim aç demekki bebegim hangi mamayi onerirsiniz bari geceleri vereyim

Benim kızımda da olmuştu . Kimisi süt doluluğu diyor, yani sütün fazlalığından kaynaklanıyor derler ama benim doktorum alerjik olabilir demişti. Çocuğu ölmeyin, hele ki bıyıklılara hiç öptürmeyin dedi :)
Belki de bebişi esirgemek için demiştir :))

Ben kızım kaka yapamadığında kulak pamuğu ile zeytinyağı sürüyorum birazcık. Sadece değdirin yalnız, fissür olmasın sonra. Dokunduğunda uyarıyor kasları yardımcı oluyor.
Bunu da denedim ılık duş da alırdım. Zeytin yağı da i icirdim mamayi kestim. Acil de bile pek bişey yapmadilar. Gaz çıkıyor ama 5. Gün kaka yok. Hiç mama verip bu kadar kaka görmeyen var mı acep. Teşekkür ederim yine de...

Merhaba anneler insallah hepiniz iyisinizdir. Birsey soracam biz bugün 40 günlük olduk gecen gün aşı icin götürdüm ebe tartti ve bi ay boyunca bebegim sadece 300 gr almış cok az dedi ne veriyorsun dedi anne sütü dedim getir sikalim süt varmı dedi sıktı süt gelmedi benim sikinca gelmiyor biraz emdikten sonra geliyor dedim yok o zaman senjn sütun dedi hemen mamaya başla dedi kontrol için dr a persembeye anca randevu aldik zaten kalbi icin goturecektik sizce mamaya başlayayım mı sizcede az mi? Boyu 54cm ona bisey demedi
Biz de geçen salı aynı durumu yaşadık. Iki haftada 170 gr aldığı için mamaya Başladık Başlamaz olaydik. Kabızlık ağızdan çıkarma uykusuzluk. Evet kilo çok önemli ama mama verdigime çok pişman oldum. Aptamil kullandık belki markadan belki bebegimin yapısı ama söylemeden geçemedim :KK43:

Biz de geçen salı aynı durumu yaşadık. Iki haftada 170 gr aldığı için mamaya Başladık Başlamaz olaydik. Kabızlık ağızdan çıkarma uykusuzluk. Evet kilo çok önemli ama mama verdigime çok pişman oldum. Aptamil kullandık belki markadan belki bebegimin yapısı ama söylemeden geçemedim :KK43:
ben gaz icin rezene verince kaka daha fazla yapiyo belki seninkininde rahat yapmasina yardimci olur

bebeğim 54 günlük rezene verilir mi... zeytin yağı bile icirdim gerçi
verilir cnm benimki 45 gunluk eczanede satilan bebek rezenelerinden 100 cc kaynayan suya 1 kasik rezene ile hazirliyosun 30 cc bebege veriyosun.bizim doktorumuz gunde 3 sefere kadar verebilirsin dedi ben okadar sık vermiyorum arada bir gerektikce veriyorum

verilir cnm benimki 45 gunluk eczanede satilan bebek rezenelerinden 100 cc kaynayan suya 1 kasik rezene ile hazirliyosun 30 cc bebege veriyosun.bizim doktorumuz gunde 3 sefere kadar verebilirsin dedi ben okadar sık vermiyorum arada bir gerektikce veriyorum
Çok teşekkür ederim. . Deneyecek bundan başka bişey kalmadı zaten....

Kizlar cok zor durumdayim bu saat oldu biz hala uyanigiz okadar cok yoruldum ki anlatamam daha toplasan yarim saat uyumadi gece boyu bebegim sürekli sallanmak istiyo biraktigin anda bagiriyo karnini doyuruyorum gazinida cikartiyorum ama o surekli agliyo hemde nefesini tuta tuta artik dayancak gucum kalmadi cok bozuldu psikolojim sizler ne durumdasiniz bizim gibi olan var mi ya da olupta düzelen offfff uykusuzluk stres hepsi mevcut:KK42:
Bizde dünden beri ayni durumdayiz öglen 2den bu yana uyanik, sürekli bagiriyo nefesi kesile kesile, emmek istiyo birde hep, gazi cikiyo hafif uykuya daliyo yine bagiriyo, neyi var cözemedim. Sabah ebemiz gelicek ona sorucam tekrar geceb hafta 5-6 hafta arasi bebekler hizli büyümeye girer huysuzlasirlar ya cok aglarlar ya hep uyurlar yada sürekli gögüs isterler demisti, bu kadari bana fazla gibi geldi sanki bi acisi varmis gibi geliyor.
Senin durum ne oldu? Bebegin ne kadarlik?

X