2015 Ağustos Anneleri Doğum Yapanların Buluşma Noktası ;)

Sürekli imalar da bulunuyorlar uzulyrm.eşim gayri ihtiyari yoldan geçenlere bakiyr tabi on ay dir birşey olmayınca yine uzuluyrm

Saol cnm hamileykende laf deniyordu şimdide .kendileri tahta gibi olunca

Kizlar ya ben 2 gündür cok kötü atesleniyorum, arastirdim atesliyken emzirmeye devam edilirmis. Fakat ilacsiz ben bunu nasil atlatcam, doktora gitsem büyük ihtimal ilac verir, sezeryan oldugum icin ilk baslarda yeterince agri kesiciydi suydu buydu verdiler. Artik istemiyorum.

O kadar halsiz oluyorumki bebegimi emzirirken cok zorlaniyorum. Oda cok dalarak emdigi icin 1 saat sürüyor. Napicagimi cidden bilmiyorum

gecmıs olsun bogazların agrıyormu acaba enfeksıyonmu kaptın ben bır tarıf vercem ama bogazın kotuyse duzelir cnm. ‘500 ml sütü ısıt. 1 soğanı rendele, kapaklı kavanoza koyduğun süte kat; havluya sar, karanlık bir dolaba kaldır. Yarım saat beklet, sonra süz. Her yarım saatte bir, 2 çorba kaşığı iç, bitene kadar’…

Kızlar lactamil aldım bugün içtim tadı güzeldi ama sütle içtim ben suyla değil :)
Sizde ise yaradi mi

Canım bende hazır siling almadım. 5 metre 60 cm genişliğinde kumaş aldım. Pamuk ağırlıklı esneyen bi kumaş. Bağladığım anda 10 dakika içinde uyuyor. Bir ay daha geçse bağlama şeklimiz değişecek daha rahat etcez inş. Doktora sordum kalça çıkıklığını engellemek için en sağlıklı taşıma şekli dedi tatlım

Sürekli imalar da bulunuyorlar uzulyrm.eşim gayri ihtiyari yoldan geçenlere bakiyr tabi on ay dir birşey olmayınca yine uzuluyrm
Üzülmeeee yaşadığımız her duygu beneğimize geçiyor ununtma. O çocuk sebepsiz ağlarken o imalı bakanların laf sokanların hangisi yanında onu düşün. Dilin kemiği yok insanlar bayılıyor açık yaraya tuz basmaya

Tsk ederim tarifin icin, bogazimda bi sorun yok. Yinede ise yararmi, deneyeyimmi?

Kızlar lactamil aldım bugün içtim tadı güzeldi ama sütle içtim ben suyla değil :)
Sizde ise yaradi mi
Neden sütle yaptın canım, inek sütü gaz yapabilir diye biliyorum, ben hala cesaret edemiyorum süt içmeye. Lactamil ben kullanıyorum ama süt miktarı konusunda etkili oluyor mu çözemedim. Ama içeriğinden dolayı süt kalitesini artırdığını ve benim toparlanmaya yardımcı olduğunu biliyorum.
Senin sütün ne alemde? Artmıştır inşallah.

Canım göğüslerin de acıyor mu bende aynı senin gibi oldum ateşim 39un altina bile düşmedi o kadar soğuk duş aldim fayda etmedi 3 gün çektim öyle benim göğüslerim de fena acıyordu dokunamiyordum bile. Artık dayanamadim doktorumu aradım hemen doğumhaneye git dedi ben de gittim kizdilar hatta 3 gündür neden gelmedin diye 2 tane iğne yaptılar süt ateşi olmuşum sonra sütümü boşalttilar 1 gün sonra Düzeldim

Sut içiyorum ben hep gazımız oluyor evet ama sutten mi acaba?
Hiç dusunmemistim.
Eskisine nazaran iyi eskiden iki damla zor düşerdi şimdi 50 cc çıkıo zorlasam.
Birde ben tek göğüsle emziriyorum solumla Sağımda meme ucu çok ufak ağzına alamıyor ağlıyor onuda sagiyorum kusmesin die

canım silikon meme ucu al ufak taraf için daha kolay memeyi kavrayacatır.

Ben de oldum mastit. İnanılmaz zor birşey. Antibiyotik içmem gerekti 8 gün tam.

Silikon meme ucunu denedim ama kızım onu istemedi.
Zorlasam alisirmi korkuyorum diğerarafı bu sefer istemezse zor alistirdim hiç almiodu uykuda hep emzirdim
biraz zorla istersen ilk başta bilmediği için istemeyebilir.eğer alışırsa diğer memedede kullanırsın düzene girince emmesi silikonsuzda emer ama ben silikonu hala kullanıyorum sorun yaşadığım zaman.hiçbir zararı yok faydası oldu hatta.

Süt atesi oldugu zaman gögüsler cok dolgun oluyormu sertlesme yapacak kadar? Bende cok hafif agri var ama öyle dokunamicak kadar degil, genelde bebegim emdikten 1-2 saat sonra basliyor yani süreklide degil.
Birde bebek emdikce rahatlama oluyo bende o yüzden acaba gercekten sütten dolayimiki...
Igne tedavisi gördügünde emzirmeye devam edebildinmi peki?

Aşırı sert oluyor taş gibi benim hala daha geceleri uykudan uyaninca hep taş gibi oluyor ve ağrıyor. Emdikten 1 2 saat sonra ağrı olması normal çünkü tekrar süt doluyor o da sizlama gibi bir ağrı oluyor. Evet iğneden sonra emzirmeye devam ettim bi sorun olmaz dedi doktor

Ben de oldum mastit. İnanılmaz zor birşey. Antibiyotik içmem gerekti 8 gün tam.
Evet çok kötü birşey göğüsümün içinde bir sürü top gibi süt bezeleri oluşmuştu. Ben 1 defa da olmadım doğum yaptığımdan beri en az 5 kez oldum böyle bebeğimle ilgilenemedim bile halsizlik çöktü hep

Bende silikon ile emziriyorum silikona alıştı memeyi o olmayınca almıyor bende tek emsin de nasıl emerse emsin diye silikon ile emziriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…